Sayfa 105/172 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. TAMAM TAMAM BU SON

EKRANA iyice sokulmuş
    Bakıyor öyle BORSAYA
    Düşmüş gibi tuzağa

SİSTEME sarılıyorum
    Der gibi gözleri

Her şeyden çok
    Her şeyden çok
    Bu koyuyor bana

Herkes geçiyor aynı yollardan
    Tanıdığımız yok BÜYÜK YATIRIMCILARDAN

İnatla sarılacaksın
    Sabredecek TRADE EDECEKSİN
    Azmedeceksin, hazmedeceksin

Her gece görüyorum balkonda
    Elinde sigarası
    Gizli içiyor hızlı hızlı
    SİSTEME darılıyor belli ki

Benzi safran sarı
    Günler durgun
    BORSADA, KAR ZARARDA, aynı kan kırmızı

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Hayirdir Erhan hoca...

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Hayirdir Erhan hoca...

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yok birsey oyle zararli gidiyoruz ya muzik esliginde uydurayim birseyler dedim
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,699
    Endeksin 1.000 puanlık(~%1) bir marj içinde dalgalanıp günün sonunda kazançsız diyebileceğimiz bir noktada kapattığı durumda robotların sahte sinyal üretmemesi sanırım mümkün değil. İnsan olarak bakınca bugün hareketsiz sıkıcı bir gün kayda değer bir yükseliş yada düşüş olmaz diyebiliriz belki ama algoritmik robot kafası farklı çalışıyor olmalı.. Nihayetinde üretilen gereksiz sinyaller robotların portföyü zarar ettirmesine yol açıyor diye düşünüyorum..

5.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Endeksin 1.000 puanlık(~%1) bir marj içinde dalgalanıp günün sonunda kazançsız diyebileceğimiz bir noktada kapattığı durumda robotların sahte sinyal üretmemesi sanırım mümkün değil. İnsan olarak bakınca bugün hareketsiz sıkıcı bir gün kayda değer bir yükseliş yada düşüş olmaz diyebiliriz belki ama algoritmik robot kafası farklı çalışıyor olmalı.. Nihayetinde üretilen gereksiz sinyaller robotların portföyü zarar ettirmesine yol açıyor diye düşünüyorum..
    aynen öyle hacım trend takip sistemleri trendi öngörmez trendi takip eder. O sebeple aşağı bir hareket olursa trend olabilir ihtimaliyle giriyor. yukarı hareket olursa trend olabilir ihtimaliyle longa giriyor.

Başka türlü trendi yakalayamaz. Yatay gibi buna girmeyeyim bari derse İNSAN gibi trendi kaçırıp arkasından bakar. Zaten piyasanın %30'u uzun büyük trend, %70 küçük yatay piyasa nadir yaşanan bu %30 ları kaçırırsa kar üretecek bir durum oluşmaz.

6. bak şimdi aklıma bir strateji geldi. Sistem rastgele Long veya şort olsun %1,5 stop koysun belli bir göstergeyle de kar al yapsın.

Böylece trend takip etmek yerine trendi öngörmüş ve o yöndeki hareketi bekler. Rastgele yerine, piyasadaki bazı dinamikleri kullanarak da yön öngörebiliriz. Böylece yatayda sorun yaşamaz. En azından yatayda sinyal üretmekten vazgeçer.

7. Bu idealgo çok ilginç sonuçlar çıkarıyor. Gerçekte hiç kullanmayacagın parametreler ile sistem yazınca müthiş karlar üretebiliyor. Örnegin aroon osc, ve aroon down up diye 2 tane indikatör tanımlı bunun default değeri 14 . İdealgoda yer alan araoon ma kesişimi var 500-3000 parametresiyle sistem yazınca 1 dk , 74 aylık süreçte aylık ortalama net kar 2500 tl, ortalama aylık işlem 7,6
    Böyle kar üreten sistemi 3-4 yıl sürekli sistemler üzerinde çalışsam anca elde edebilirim. Fakat 500-3000 parametresi bana hiç mantıklı gelmiyor.

8.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bu idealgo çok ilginç sonuçlar çıkarıyor. Gerçekte hiç kullanmayacagın parametreler ile sistem yazınca müthiş karlar üretebiliyor. Örnegin aroon osc, ve aroon down up diye 2 tane indikatör tanımlı bunun default değeri 14 . İdealgoda yer alan araoon ma kesişimi var 500-3000 parametresiyle sistem yazınca 1 dk , 74 aylık süreçte aylık ortalama net kar 2500 tl, ortalama aylık işlem 7,6
    Böyle kar üreten sistemi 3-4 yıl sürekli sistemler üzerinde çalışsam anca elde edebilirim. Fakat 500-3000 parametresi bana hiç mantıklı gelmiyor.
    siz söyleyince denedim.

500 e 3000 aroon kesişimi 1 dakıkalıkta 0,035 kayma ile 102,000 puan üretti aylık 1378 puana tekabul ediyor.

Parametrenin büyüklüğünü mantıksız gibi görmek bence yanlış olacaktır. aslında 3000 lik ma indikatörün orta kısmına neredeyse dümdüz bir çizgi çekmiş oluyor.

Aroon indikatörü ise 2 tane çizgi var sürekli zigzag çiziyor biri yukarı çıkıp orada zigzag çiziyor diğeri aşağı inip zigzag çiziyor sonra yer değiştirip zig zag çiziyorlar. inikatörün çalışma aralığı ise 0 ila 100 arasında.

Böyle bir indikatorde tam orta nokta olan 50 bölgesine denk gelecek sekılde bir yatay çizgi çeker ve bu yukarı kesince alsın aşağı kesince satsın şeklinde bir mantık aroon için yapılabilecek en mantıklı strateji olacaktır.

3000 lik MA 50 49 ve 51 bölgesinde gezen düz bir çizgi anlamına geliyor.

Resimle göstereyim.

Sayfa 105/172 İlkİlk ... 55595103104105106107115155 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •