Sayfa 106/172 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    siz söyleyince denedim.

500 e 3000 aroon kesişimi 1 dakıkalıkta 0,035 kayma ile 102,000 puan üretti aylık 1378 puana tekabul ediyor.

Parametrenin büyüklüğünü mantıksız gibi görmek bence yanlış olacaktır. aslında 3000 lik ma indikatörün orta kısmına neredeyse dümdüz bir çizgi çekmiş oluyor.

Aroon indikatörü ise 2 tane çizgi var sürekli zigzag çiziyor biri yukarı çıkıp orada zigzag çiziyor diğeri aşağı inip zigzag çiziyor sonra yer değiştirip zig zag çiziyorlar. inikatörün çalışma aralığı ise 0 ila 100 arasında.

Böyle bir indikatorde tam orta nokta olan 50 bölgesine denk gelecek sekılde bir yatay çizgi çeker ve bu yukarı kesince alsın aşağı kesince satsın şeklinde bir mantık aroon için yapılabilecek en mantıklı strateji olacaktır.

3000 lik MA 50 49 ve 51 bölgesinde gezen düz bir çizgi anlamına geliyor.

Resimle göstereyim.

Erhan sen deyince bir daha denedim. İdealgo optimizasyon yaparken yanlış hesaplıyor. 553-3000 parametreli optimizasyonda işlem sayısı 566 çıkıyor, grafik üzerinde 1566 işlem çıkıyor. Yarın ideali bir arayım.

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Erhan sen deyince bir daha denedim. İdealgo optimizasyon yaparken yanlış hesaplıyor. 553-3000 parametreli optimizasyonda işlem sayısı 566 çıkıyor, grafik üzerinde 1566 işlem çıkıyor. Yarın ideali bir arayım.
    eminmisin tarih aralığı ne ?

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. [IMG][/IMG]

Tekrar denedim. Seninki gibi aynı sayılan bir sonuç çıkıyor.

Üste excelde dün yaptıgım optimizasyon sonucu. Hemen bitsin diye adımlarıda bayağı büyük girmiştim. Altta ise sonuçları kıyaslamak için yaptıgım optimizasyon .

Periyodda aynı, grafik verileride aynı fakat sonuçlar farklı.

Uzun süren optimizasyon sonuçları sapıttırıyor. İdealgo araştırmalarım arap saçına döndü.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Tekrar denedim. Seninki gibi aynı sayılan bir sonuç çıkıyor.

Üste excelde dün yaptıgım optimizasyon sonucu. Hemen bitsin diye adımlarıda bayağı büyük girmiştim. Altta ise sonuçları kıyaslamak için yaptıgım optimizasyon .

Periyodda aynı, grafik verileride aynı fakat sonuçlar farklı.

Uzun süren optimizasyon sonuçları sapıttırıyor. İdealgo araştırmalarım arap saçına döndü.
    tarih aralıgını düzeltmeyi unutmuş olmalısın.

Uzun sürünce sapıtamaz insan değil ki bu bilgisayar hep doğru hesaplar sen hata yapıyorsundur.

Sonradan sapıtma ihtimal dışı yani. Hesap makinesini düşün 2*2 yap sil yeniden yap sapıtma ihtimali var mı aynı onun gibi.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Tarih aralığı ile hiç oynamıyorum. 1989-2019 yılları arası seçili oluyor her zaman. Tüm barları kullanıyor. Adımları büyük girdiğim halde bir sistemin optimizasyonu 1 günü geçiyor. Pc 24 saat açık .

100-3000 ,100-3000 , 100-3000, 100-3000 parametrelerini 500 adımla , sonra iyi getirilerde bölgeyi kısaltım 50 adımla ,en sonda , 5 li adıma düşüyorum. Bu şekilde idealgonun 1 sisteminin performansını bulmak , benim sistemden getirisi yüksekmi diye görmek için 1 gün geçiyor.

İdealgoda hazine niteliginde sistemler gizli. Twittırda gözümle gördüm. 2014 yılından buyana 1dk grafik üzerinde ortalama aylık net getiri 2800 puan, Profit factor 3 üzeri, kazanma oranı %60 üzeri, Aylık ortalama işlem 30 üzeri, Max mdd 10 bin civarı. Tüm bu rakam idealgo sistemine ait. Fakat bu tek bir sistem degil. İdealgoda seçilen 4-5 sistem 1 sistem haline getirilmiş. Bu sistemlerin bileşke getirisi.

İdealalgoda 5 sistem birleştirilip nasıl tek sistem yapılmış şaşırdım. Tek sistem haline getirilmiş performans kısmından gördüm.

6. 500 adım çok fazla. Ben 5 veya 2 adım kullanıyorum. En sade stratejiyi seçiyorum. Sadece AROON mesela En fazla toplam karlı getiriye odaklanıp O bölgede veya aralıkta 2 veya 1 e düşürüp tekrar Opt yaptırıyorum. Diğer filtre ve/veya HL, KZ işlem Oran filtrelerini ekliyorum.

AROON parametre değerleri sabitken filtreler 5 er adım gibi.

İyi bir sonuç yakalarsam.
    MA yöntemlerini değiştirerek de bakıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    500 adım çok fazla. Ben 5 veya 2 adım kullanıyorum. En sade stratejiyi seçiyorum. Sadece AROON mesela En fazla toplam karlı getiriye odaklanıp O bölgede veya aralıkta 2 veya 1 e düşürüp tekrar Opt yaptırıyorum. Diğer filtre ve/veya HL, KZ işlem Oran filtrelerini ekliyorum.

AROON parametre değerleri sabitken filtreler 5 er adım gibi.

İyi bir sonuç yakalarsam.
    MA yöntemlerini değiştirerek de bakıyorum.
    Bazı sistemlerde küçük parametre girince çok işlem yaptırıyor. 30-40-50 bin gibi işlem yapan sistemler ortaya çıkıyor. O yüzden çok çok büyük parametrelerle denemeye başlıyorum. Sonra aşama aşama adımları küçültüyorum. Aroon sadece bir örnek

İdealgo da sistem araştırmalarım çorbaya döndü , bıraktım.
    Kendi sistemim üzerinden gidip onu geliştirmeye çalışacağım. İdealgonun çogu sistemi ile benimkinin getirileri yakın.
    Siz de ideal geçmişinizde epeydir var. Kendi sistemi yazıp kullanmıyormusunuz.

8. Bazı sistemlerde küçük parametre girince çok işlem yaptırıyor. 30-40-50 bin gibi işlem yapan sistemler ortaya çıkıyor. O yüzden çok çok büyük parametrelerle denemeye başlıyorum. Sonra aşama aşama adımları küçültüyorum. Aroon sadece bir örnek

Siz sanırım 1 dk.lıkcısınız. Ben 5 dk.lık da İşlem Sayısına takılmıyorum. SD HL vs eklediğimde işlem sayısı düşüyor.

İdealgo da sistem araştırmalarım çorbaya döndü , bıraktım.

Karmaşayı önlemek için Excel dosyası oluşturdum. Parametre ve Opt kısmının ekran görüntülerini xls ye atıyorum. Her Sistem ayrı sayfalarda. Beğendiğim bir sistem olursa Performans raporunu formüllü bir xls dosyasına atıp KZ eğrisine, ödenen komisyon vs. ye bakıyorum.

Kendi sistemim üzerinden gidip onu geliştirmeye çalışacağım. İdealgonun çogu sistemi ile benimkinin getirileri yakın.
    Siz de ideal geçmişinizde epeydir var. Kendi sistemi yazıp kullanmıyormusunuz.

Bu soruyu görünce eski dosyalarımı açıp ne yapmışım diye bir göz attım.
    Optimizasyon ile ilgili çalışmalarıma Nisan ayında başlamışım. Yani ondan önceki 2 yıl idealin özelliklerini öğrenmekle geçmiş benim için. Birazda Viop ve Algo işine soğuk bakmamdan dolayı uğraşmadım.

Sistemi Temmuz 15 den Ağustos vade sonuna kadar idealgo ya bağladım. Bu vadede sistemi çalıştırmadım. Kendi sistemlerim robota bağlamam için benim kriterleri karşılamıyor.

Sayfa 106/172 İlkİlk ... 65696104105106107108116156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •