Sayfa 111/172 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 881 - 888 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    ...2014 te dip yaptık 2015 te yön bulanıklaştı grafiğe bakın neden bulanık oldugunu anlarsınız borsa rutinini bozdu yukarı gidip yeni bir zirve yapması gereken grafik yeni zirve yapmadı hadi orada kaldın diyelim aşağıya da dönemedi. Sistem sapıttı ana YÖN için bi YUkarı diyor 2 hafta sonra ana yön şort diyor. Haliyle sistem yanlış sinyaller açmaya başladı. Çok büyük MAX DD yeniledi. ÇÖP oldu sistem...
    Erhan hocam bir onceki mesajimi sizin yazdiklarinizi okumadan atmistim. Benim teoride bir ihtimal olarak gordugum maxdd riskini siz bizzat pratikte yasayip tecrube etmissiniz. Aktardiginiz tecrubeler ve tavsiyeleriniz sistemcilige yeni baslayanlarin ise koyulmadan edinmeleri gereken cok degerli bilgiler.

2. Erhan hocam, 2015 yılına baktım, başlıbaşına zaten zor bir yıl gibi duruyor grafik, ama benim üst vade zaman aralığında bu yılda güzel trendler de gözükmüyor değil. Bunun dışında, evet kesinlikle haklısınız, ana trendi kendi duygularımızla bulabilmek imkansıza yakın, zaten bunu bulabilsek neden sistemci olalım. Ana trendi de indikatör ile bulmak en iyisi sanırım, şuan için bunun için tradingviewde yazılı ve sonuçları gayet başarılı bir göstergeyi kullanmayı düşünüyorum.

Aktardığınız tecrübelerle elinizden gelen desteği gösteriyorsunuz, zaten bunun için aklımızdan geçenleri çok şeffaf şekilde burada rahatlıkla yazabiliyoruz diye düşünüyorum. Sizin de diğer arkadaşlarımın da düşünce ve katkılarına her daim açığım. Bir açıdan burada yazdıklarımız sesli düşünce oluyor, ispatlanmış veya sonucu kesin başarıya ulaşmış bir fikir olsa zaten delilini sunar, bakın şöyle yaptım bu kadar puan kazandım diye yazarız.

3c1a, sizin öneriniz çok mantıklı ve önemli, ancak bunu koda dökmem zor, bir üst periyotta çalışan sistemin içine alt periyotta çalışan bir sistemi entegre etmek şuan beni fazlasıyla aşıyor, belki bir örnek görsem bakarak yapabilirim. Kaldı ki yaklaşık 3 ay dışında elimde test edecek verim dahi yok. Bu geçmiş veriler konusunda en sonunda İdealin kapısına gideceğim gibi gözüküyor.

3. Yarın verileri upload edeyim herkes indirsin.

Böyle zor oluyor dağıttayım gitsin yaw.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Yarın verileri upload edeyim herkes indirsin.

Böyle zor oluyor dağıttayım gitsin yaw.
    Erhan bey izniniz olursa ben buraya hem noktalı olanının, hemde virgüllü olanını ekleyeyim. İsteyen pcdeki ayarına göre istediğini yüklesin.

5. Halil bey Yükseliş trendi olunca sadece long, düşüş trendi olunca sadece short açan sistemi bende denemiştim. Bu trende göre pozisyon açanla, normal bir şekilde çalışan sistemi aynı şartlarda kıyas etmiştim. Normal şekilde çalışan sistem daha başarılı olmuştu.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Erhan bey izniniz olursa ben buraya hem noktalı olanının, hemde virgüllü olanını ekleyeyim. İsteyen pcdeki ayarına göre istediğini yüklesin.
    Daha iyi olr
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Atakan hocam desteğin için teşekkürler, benimkisi sadece sesli düşünce ve öğrenme, sayenizde parasal kayıp yaşamadan doğru tarafa doğru evriliyoruz işte.

Geçmiş verilerin buraya eklenmesi durumunda benim Robotun uzun vadeli getiri sonuçlarını şeffaf olarak burada paylaşacağım, son derece meraklanıyorum.

8. http://https://s4.dosya.tc/server7/r14337/DATA.zip.html

Buraya ekledim 1 dk 6 yıllık, 5 dk 12 yıllık veriler var. Hem noktalı hem virgüllü olarak ekledim. Erhan usta sağolsun kendisinden almıştım. Bu link zamanla silinebilir. Google drive ekleyip oradan indirme linkini koymayı bilmedigim için yapamadım. Bilen birisi yaparsa data indirme linki kaybolma tehlikesi yaşamaz.

Bende bu aydan itibaren matriksi tamamen bıraktım. İdeale geçiş yaparak gerçek robot işlemlerine başladım. Sunucu kiraladım oradan robotlar çalışacak artık.

Sayfa 111/172 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •