Sayfa 12/172 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by siradanhisseler Yazıyı Oku
    Hiç birşeyi paylaşmak zorunda değilim. Yazdığınız şeylere yaptığım yorumlardan bile doğruluğu hissetmeniz gerekirdi.
    Resimler küçük açıldığı için ne kadar sürede bu kadar kâr elde edildiği belli olmuyor. Belirtebilir misiniz ?

2.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Şunu da net olarak söyleyeyim, açtığın bu başlıktaki performansın dikkatle izlenecek, ve başarısızlığın senin (makroda sistemin) kaybına yol açacak...Bu riski aldığına göre herkesten akıllı olmalısın...
    Buradakı amacım gerçekten klasık bır yapıdakı bır sısteme 1 sene boyunca sabahat edersek ne elde ederızın sonuclarını gormek. Yani bunu herkesten once ben merak edıyorum acıkcası cunku bugune kadar 1. serverımdakı sistem hariç. hiçbir sisteme tam olarak 1 sene baglı kalamadım hep yenısını ve daha ıyısını gelıstıre gelıstıre o sıstemden o sısteme atlayıp durdum.

BU noktada başarı veya başarısızlık benim nazarımda ar-ge kütüphaneme yenı bır deneyım daha kazandırmış olacak yani ampulun bu stratejıde nasıl patladıgını görmüş ve yenı sistemimde bu hataları içinde barındıran bır sıstemı yaratmamış olacağım bır dahakı sefere.

Dışardan izleyen kıtle ne der bu iş iyimi der kötümü der orasını bılmıyorum. amacım şefaflık ve dürstlükle bu işin nasıl ilerlediğini nelerle karşılacağımızı onlarında görmesini sağlamak böylece sistemcilik işinin göründüğünden ne kadar kolay/zor oldugunu deneyımlemiş olacaklar. İşin içinde dürstlük ve şeffaflık ön planda oldugu için özellikle gerçek hesap bilgilerini paylaşıyorum. Herzman oldugu gibi her işte ıspat ve kanıtla gitmeyi seven bir tipim az cok beni tanıdınız. Bu sebeple gerçek hesap paylaşmak benim için bir ıspattır.

Kötü gidersede görecekler ve parada kaybedeceğim iyi giderse iyi gittiğini gerçekten kazandırdıgını görecekler. TÜm bunların yanında ne elde edersek edelim benim için önemli olan elbetteki 1. serverımdakı algorıtmamın neler başarıp başarmadıgıdır. Benim başarı kriterimi 1. serverdakı algorıtmam belırler. burası sadece basit bir algorıtmanın neler yaratıp yaratamayacagını test edecegım bir araştırma geliştirme.

BU işe para baglıyorum cunku algorıtma işinde gerçek hespala back test arasında genelde ucurumlar oluşur insanlara binlerce başarılı back test sistemi gösteerbilirim. ama gerçek hesapta neler elde ettıgınız cok daha önemlidir. Cunku bu iş sadece algorıtmaya para baglamak kadar kolay degıl o sısteme sebahat edıp bekleyebılmek ve yaşanan sürecte kayıplarda hala daha sıstemde kalabılmek gıbı detaylar cok fazla bu işin içinde olanlar bunu bılıyor dışardan ne desek boş işin içine girince anlıyorsunuz.

15,000 puan maximum dd yemek demek sermayenın %50 sinin erimesi demek mesela bu süreci back testlerde görmek anlamsız. Gerçek hesabında 15,000 puanlık zararı sıstem yazınca ve bunu gerçek hesaba yansıtınca nasılda için acıya acıya gittiğini görmek ve bu acıya katlanırken fişi çekmeden bekleyebilmek Biraz YÜREK ister... bu süreçlerin hepsine şahit olacaklar.

ne kadarını hissetirebilirim bilmiyorum. her hafta paylaşacağız işte porfoyu. hakkımda hayırlısı....
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. BU noktada başarı veya başarısızlık benim nazarımda ar-ge kütüphaneme yenı bır deneyım daha kazandırmış olacak yani ampulun bu stratejıde nasıl patladıgını görmüş ve yenı sistemimde bu hataları içinde barındıran bır sıstemı yaratmamış olacağım bır dahakı sefere.
    Sonuçta bu başlık ben dahil bir çok yatırımcı için risk & getiri seviyesi oldukça yüksek an itibariyle yan gözle, çaktırmadan baktığımız bir alternatif...Başlığı açtığında da yazdım bunu; buradaki hiç bir yatırımcı senin başarını başarı, başarısızlığını da başarısızlık olarak görmeyecek...Eğlenceli bir başlık olacak derken de bunu kastettim...Çok değil bir kaç ay sonra hisseciler, besçiler, forexçiler, fiziki altın & dolar yatırımcılarından portföyünü senden daha iyi yönetenler damlamaya başlayacak buraya...Ellerinde ordinolar, ekstrelerle...Buna ben de dahilim...

Tıpkı BES başlığında sen ve human'ın yaptığı gibi...

Yani, öyle bir işe girdin ki Allah yardımcın olsun abi...Muhtemelen bunun farkındasındır ama hatırlatayım dedim...

4.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Sonuçta bu başlık ben dahil bir çok yatırımcı için risk & getiri seviyesi oldukça yüksek an itibariyle yan gözle, çaktırmadan baktığımız bir alternatif...Başlığı açtığında da yazdım bunu; buradaki hiç bir yatırımcı senin başarını başarı, başarısızlığını da başarısızlık olarak görmeyecek...Eğlenceli bir başlık olacak derken de bunu kastettim...Çok değil bir kaç ay sonra hisseciler, besçiler, forexçiler, fiziki altın & dolar yatırımcılarından portföyünü senden daha iyi yönetenler damlamaya başlayacak buraya...Ellerinde ordinolar, ekstrelerle...Buna ben de dahilim...

Tıpkı BES başlığında sen ve human'ın yaptığı gibi...

Yani, öyle bir işe girdin ki Allah yardımcın olsun abi...Muhtemelen bunun farkındasındır ama hatırlatayım dedim...
    hahahaha :D anladım gelin topunuz gelin topunuz diyormuşum hehehehe :D

Aslında şimdidende paylaşabilirsiniz karşılaştırma keyifli olacaktır. Haa işin sonunda benımkı başarısız cıkarsa benim pes etmeyeceğimi ve daha iyisi için çalışacağım bilinsin. :D sizin içinde aynı şey geçerli tabiki benim sizin getirilerinizi geçmem demek sizin kinin kötü oldugunu doğrumaz seneye daha iyi bir ensturumanla gelir tekrar kapıştırırız :D

aslında eğlencelı ya ben böyle olmasını istiyorum tum baslıkların extralar havada ucuşsun istiyorum. Cunku onune gelen cıkıyor dıyorkı ben şu hısseyı bılım su kadar getiri elde ettim. Hadi oradan canım nerede portfoy aldın mı kac lot aldın ne kadar bekledın ? Geçmişe bakıp ben su hısseyı bılmıstım demek basit madem bılıyorsun koyaydın parayı evı damıda göreydim bende extranı oyle değilmi.

Herkesin gerçeklere inanması için kimin doğruyu kımın yanlışı kimin foyası kiminin de doğrusu ortaya çıkması için şeffaf olmak dürst olmak ve ıspatlarla gitmek en doğrusu degılmı herkes bunu ıstemez mı? ben böyle olsun istiyorum ben bildim ben yaptım demeyecen kardesım gosterecen extrayı şak diye. karşındakı şöyle bir yutkunacak adam yapmış be bizede tebrik etmek düşer diyeceksın.

En doğrusu en güzeli kimse itiraz edemez çünkü elinde delil ve ıspat var kardesım kım ne desin değil mi?

En güzel paylaşın herkes paylaşsın beklıyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

Selam dostlar,
    Bu topige yazmamın uygun olduğunu düşündüm,
    ATAYATIRIM ile çalışan arkadaşlar, ATAYATIRIMDA algo trading diye bir uygulama var buna üye olan varmı?Durum hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

saygılar

6. Erhan hocam hayirli olsun Allah kolaylik versin.
    bang bang you shot me down..

7. erhan bazı sinyaller günün son barında gelmiş. (telefonun küçük ekranında yanlış görmedi isem) böyle durumda reelde ertesi günün açılışında mı yoksa 18.14.59 da mı emir yolluyorsun?

paylaşım konusunda cömertsin. bu başlıkta sistem içeriği,kodlama mantığı vs. yazılmadığı için insanların en fazla robota ilgisi artar. her robot para kazanamayacağı içinde bence sorun yok.

1. serverında aylık getirini extre vs. olmadan en azından benimle paylaşırsan karşılaştırırız.

8.  Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    Erhan hocam hayirli olsun Allah kolaylik versin.
    iyi dilekler için teşekkürler dostum ;)

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    erhan bazı sinyaller günün son barında gelmiş. (telefonun küçük ekranında yanlış görmedi isem) böyle durumda reelde ertesi günün açılışında mı yoksa 18.14.59 da mı emir yolluyorsun?

paylaşım konusunda cömertsin. bu başlıkta sistem içeriği,kodlama mantığı vs. yazılmadığı için insanların en fazla robota ilgisi artar. her robot para kazanamayacağı içinde bence sorun yok.

1. serverında aylık getirini extre vs. olmadan en azından benimle paylaşırsan karşılaştırırız.
    Bu sistemin bile getiri üretip üretmeyeceği soru işareti

emirlerin hiçbirinde şu ana kadar böyle bir durum yaşamadık ama yaşanırsa sisteme bırakırım oda ertesi gün işlemi gönderir.

1. serverin Sistem performansını mı kastediyorsun kayma olmadan mı direk salt getiriyimi diyorsun. orası bılıyorsun kompleks bir yapı. bir sürü şey yapıyor sistemin görseli dışında yani görsele herşeyi yansıtamıyorum.

son 1 ay 6 günün kz sini göstereyim. saf getirisini yani para yönetimi olmadan bürüt getiri grafiği.

Kıyaslamak cok anlamlı olmayacaktır gerçek hesap farklı hareket edıyor gönderdıgım görsel sistemin saf halını gösteriyor. para yönetımı ıslemını gorsele yansıtamıyorum. keza işlem maliyetlerimde normalın altında. tabi ocak gapini sayma

Sayfa 12/172 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •