Sayfa 124/172 İlkİlk ... 2474114122123124125126134 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 985 - 992 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Bugün büyük bir şok yaşadım. Tavandan hisse almışım. Normal fiyattan satmışım. % 20 zarar var.

Vadesi belirsiz yüklü bir altın borçum vardı. Ben bu altınları çok önceden almış, koymuştum kenara. Sonra dedim borsada gldtr diye gram altına endeksli yatırım fonu var , bunu robota bağlayım alsın satsın dedim. 15 gündür güzelce alıp satıyordu. Bugün sabah bir kontrol edeyim dedim, müthiş bir zarar gözüküyor. 29.90 dan fiyattan alış yapmış robot, 24,70 den satış yapmış. Grafiği kontrol ettim up uzun bir çubuk var.

Bu ay viopta süper bir kar etmiştim, hepsi uçtu gitti. Büyük bir bedel ödeyerek dersimi almış oldum.

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bugün büyük bir şok yaşadım. Tavandan hisse almışım. Normal fiyattan satmışım. % 20 zarar var.

Vadesi belirsiz yüklü bir altın borçum vardı. Ben bu altınları çok önceden almış, koymuştum kenara. Sonra dedim borsada gldtr diye gram altına endeksli yatırım fonu var , bunu robota bağlayım alsın satsın dedim. 15 gündür güzelce alıp satıyordu. Bugün sabah bir kontrol edeyim dedim, müthiş bir zarar gözüküyor. 29.90 dan fiyattan alış yapmış robot, 24,70 den satış yapmış. Grafiği kontrol ettim up uzun bir çubuk var.

Bu ay viopta süper bir kar etmiştim, hepsi uçtu gitti. Büyük bir bedel ödeyerek dersimi almış oldum.
    Cok gecmis olsun Atakan bey.

Vadeli urunler icin linkte anlatildigi gibi bir iptal soz konusu. Hisseler icin ayni sey var mi bir arastirin, belki iptal etme hakkiniz olabilir.

https://www.borsaistanbul.com/urunle...slem-iptalleri

Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Cok gecmis olsun Atakan bey.

Vadeli urunler icin linkte anlatildigi gibi bir iptal soz konusu. Hisseler icin ayni sey var mi bir arastirin, belki iptal etme hakkiniz olabilir.

https://www.borsaistanbul.com/urunle...slem-iptalleri
    aynısını 6 ay önce bende seans acılmadan yanlış emir girerek yaşamıştım fthy tahtasında zararım 5000tl altında oldugu için karşılamadılar.arkadasın attıgı linke sizi haklı klan yer varsa kurumunuzla görüşün vakit gecmeden
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

4.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Erhan hocam yeni sisteminizde oldukca linear bir getiri egrisi ve cok dusuk bir MaxDD yi hedeflemissiniz diye anliyorum. Az riskli, guven veren ve duzenli getiri saglayan bir yapi. Emeklerinizin karsiligini alacaginizi umuyorum.

Grafikteki ardisik 2 nokta en yuksek ve en dusuk getiri degerleri diye yorumladim. Noktalar islem basina statiskleri mi temsil ediyor yoksa aylik bir periyotta KZ gibi bir sey mi? Bir de verdiginiz MaxDD degeri komisyon+kayma dusulmus KZ den hesaplandi, dogru mu anladim?
    Grafikteki zig zaglar o döneme ait en tepe ve en dipleri temsil ediyor. Aylık 2 aylık periyot gibi düşünebilirsiniz Yani gerçek hesap tam olarak bu kz eğrisini elde edecek. Bir noktadan dıger noktaya giderkenki anlık hareketleri yansıtmıyor sadece. tüm kayma komısyon gapler düşülmüştür KZ den. Neyi görüyorsanız onu elde edecek sekılde aklıma gelebilecek herşey düşüldü sistemden.

şöyle yorumla grafiğin başına bak başlıyor aşağı giderek sonra anlık olarak en dibi görüyor oradan yukarı gidiyor anlık olarak en tepeyi görüyor oradan aşağı düşüyor anlık olarak en dibi görüyor sonra yukarı gıdıyor anlık olarak en tepeyi görüyor böyle böyle devam ediyor aynı döngü.

Ben burda bir nevi özet kz eğrisini göstermiş oldum. Anlık olarak gördüğü en dibin daha dibi yok mesela dediğim gibi maliyetlerde düşülmüş halde yani maxdd işlem maliyetlerini içeriyor.

Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Üstat bu yeni sistem değil mi, Optimus Prime değil
    Değil bu 3 serverimdaki robot bir süredir üzerinde çalışıyordum bitti nihayet.

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bugün büyük bir şok yaşadım. Tavandan hisse almışım. Normal fiyattan satmışım. % 20 zarar var.

Geçmiş olsun bildiğim kadarıyla 15 dakıka içinde bildirirseniz kurumunuz iptal edebiliyor ancak bu süreyi gecikirse malesef geri dönüşü olmuyor. Robotlar aktife(piyasa) emir gönderdiği için bu tarz durumları sığ tahtalarda yaşamanız olağan bir durum Özellikle sabah açılışlarına çok dikkat etmek lazım. Mesela benim robotumda anlık bar kapanışını beklemeden emir gönderir. Koca viop piyasasında endeks30 sözleşmesi sabah açılışları genelde bom boş olur. Robotun da daha ilk 30 saniye içerisinde işlem açacağı tutar lop diye o barın en düşüğü benim satışımla belirlenmiş olur. Halbuki robotun işlem gerçekleştirdim diye Sinyal bıraktığı seviye ile benim gerçek maliyetim arasında uçurum oluşur. TÜm bunları işte yaşadıkça öğreniyorsunuz. Bende bunu bildiğimden 3 wps serverdaki sistemin sabah açılışın emir göndermesini ve o seviyeye sinyal bırakmasını engelledim testlerede bunu yasıttığım için herşey gerçekte olması gerektiği gibi görünüyor.

Kusursuz güzellik derler ya o hesap başıma gelebilecek her türlü hareketi düşünerek tasarladım. Back testteki sonuçla gerçek hesap sonucu uzerınde en ufak bir kımıldama dahi oluşmamalı sadece kaymaların öngördüğümden daha büyük/küçük çıkabilir.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Atakan hocam geçmiş olsun, umarım tez zamanda daha fazlasını kazanırsınız.

6. Yeni vadeye geçince sistem çelişki yaşadı.

Yakın vade grafiğinde oluşan gapla sistem ala geçti
    12 ay vade grafiğinde sistem satta gözüküyor.

Gerçekte sistem satta olması lazım fakat , şuan alda . Ne yapacagımı şaşırdım.

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Yeni vadeye geçince sistem çelişki yaşadı.

Yakın vade grafiğinde oluşan gapla sistem ala geçti
    12 ay vade grafiğinde sistem satta gözüküyor.

Gerçekte sistem satta olması lazım fakat , şuan alda . Ne yapacagımı şaşırdım.
    Sistem çelişki yaşayamaz.

Çelişkiyi siz yaşamışsınız. Vade geçişlerinde sistemin nasıl davrandığını incelememişsiniz. Oralardan elde edilen sahte kar/zararları hesaplamamışsınız. Vade geçişlerinde oluşan sahte sinyale uymak avantajlı mı değil mi ölçmemiş siniz.

Sistemi yapmak iş değil istatistiklerinin detaylıca incelenmesi lazım diyorum ya. Sonra böyle şaşırılacak durumlar oluşmayacaktır.

BU noktayı yaşadığınızda ve buna benzer durumlar yaşadığınızda kendinize öz eleştiri yapmalısınız.

Ben nerede hata yaptım ? BU soruyu her fırsatta kendinize soracak o problemı bulup çözüme ulaşa ulaşa daha iyi bir sisteme daha mantıklı ve gerçekçi bir sisteme doğru yol alacaksınız.

Yazdıklarımı okuyun 3. wps serverim için ne demişim ? Hiçbir vade geçişinde elde edilen sahte karlar sistemin içinde yok tüm kayma ve komısyonlar düşülmüştür. Performans bana ne üretiyorsa gerçek hesapta bire bir aynısını üretecek demişim ?

TÜm bunları niye ayrıca belirttim. Sistemim bu bunu üretiyorda diyebilirdim. Niye ayrıca bir açıklamada bulundum ?

Karşılaşınca şaşırdığınıza göre bu durumu bilmiyordunuz. O halde bana sormalıydınız yaw erhan bey siz vade geçişlerinde kazanılan sahte karlar sistemin içinde yok demişsiniz ancak bu ne demek ben anlamadım sorusunu sorduğunuzda cevabı öğrenecektiniz. Buna göre sisteminizin testlerini yeniden gözden geçirecek ve ne yapmanız gerektiği konusunda çözüm bulacaktınız.

Vel hasılı bugun eliniz ayağınız birbirine dolanmayacaktı ne yapsam diye

Şu an hangisinin sizin sisteminiz açısından sağlıklı olduğunu bilmiyorsunuz Vade geçişinde sahte sinyale uymak mı doğru olan yoksa yeni vadede bir süre çalıştırıp sinyallerin eşitlenmesini mi beklemelisiniz ?

Eğer yeni vade grafiğine uyacak ve şort sinyalde devam edecekseniz. Bunu istatistiksel olarak geçmişe dönük her vade geçişinde hesapladınız mı ? belkide o şekilde bir uygulamada sisteminiz yıllık sadece 5000 puan üretiyordur ?

O halde gelecekte sisteminiz ben 1 yılda 15,000 puan ürettim dediğinde, ancak gerçek hesapta sadece 5000 puan ürettiğinde şaşırmayın.

Öz eleştiri yapmak sorunlarınızı bulmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca istatistiklerinizi en ince ayrıntısına kadar incelemeniz gerektiğinin bir örneğinide göstermiş oldunuz.

Hemen aklınıza şu soru gelmeli. Vade geçişinden önce sistem long olarak devam etseydi siz gerçek hesapta böyle bir kar elde edemeyecektiniz. Ancak sistemin performans raporu veya kar zarar eğrisinde oradan elde edilen kar yansıtılacaktı. O halde benim geçmişe dönük testlerim ne kadar gerçeği yansıtıyor ?????????? maximum dd bölgesi belkide normalden daha fazla zarar üretiyor belkide vade geçişinde elde edilen sahte kardan dolayı maxdd düşük gibi görünüyor ? maxdd bölgesi dikkatlice incelediniz mi ?

Ben çıkarttığım sistemin kar zarar eğrisi ve sinyallerine 3 saat inceliyorum sanki o anları yaşıyormuş gibi simule ediyorum kafamda.

Benim insanlara kızgınlığımda buna millet getiriye odaklanıyor başka hiçbirşeyi gözü görmüyor. 200 bin puanı nasıl 250 bişn yaparımın derdine düşmüş. Getiri eğrisi 500,000 üretsin içinde sahte karlar mantıksız sinyaller overfitting bir sistem varsa 500,000 puanın ne önemi var. Psikolojinize uygun değilse ve sisteme müdahle etme isteğiniz yüksekse uyamayacağınız bir sistemin 500 bin üretmesinin ne önemi var.

Öğrenilmesi gereken çokça şey var ancak anlatmak yeterli olmuyor bazen yaşamak gerekiyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. Ben de dünden kısa pozla kalmıştım, sabah seans açıldığında yukarı fırlamış uzun mumu görünce bir afalladım, Allahh .. 2.300 puan durduk yere zarar, neyise ki tek kontrat açmışım dedim, ne kadar zarar ettim diye hesaba bakıyorum zarar gözükmüyor, hani onu geçtim benim kısa tek kontrat da hesapta yokk. Daha sonradan hatırladım vade geçişini, kısa tek kontrat da tabi vade geçişi olduğu için otomatikman kapanmış. Sonradan kendime çok güldüm, hala da gülüyorum Sanırım Atakan hocamın dün yazdığı zararlı pozunun etkisinde kaldım .

Sayfa 124/172 İlkİlk ... 2474114122123124125126134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •