Sayfa 127/172 İlkİlk ... 2777117125126127128129137 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Evet şöyle gösterirsem daha doğru olur.

uzun süredir denediğiniz/uyguladığınız bir sistem olduğu belli....bu oranlarla niçin devam ettiğinizi sorsam ... kusura bakmayın sadece merak ettim....

Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    uzun süredir denediğiniz/uyguladığınız bir sistem olduğu belli....bu oranlarla niçin devam ettiğinizi sorsam ... kusura bakmayın sadece merak ettim....
    erhan objektif ve şeffaf şekilde paylaştı her hafta sonu veya haftada bir. bunun için kendisini tebrik etmek lazım.

neden bu şekilde devam ediyorsun ? sorusunun cevabı kendimce cevaplayım.

1- sistem bu sene içinde zararda ama seneye belki % 500 kar edebilir. ( sistemcilik budur )

2- sistemle kazancın mümkün olup olmayacağını ispatlamak orta/ uzun vadede ( yani hiç bir emek vermeden ek gelir elde etmek)

sene sonuna daha var ayrıca belki sistem kar edecek veya zarar etmesi durumda durum değerlendirecek. bana kalırsa ben bu sistemi kullanmam zaten faiz geliri ve diğer wps masfafları vs herşeyi düştüğünde sistemin şuanki durumu iyi değil.

tabi seneye ne yapar bilinmez zaten sistemcilik budur. ben kendi fikrimi paylaştım ama erhan şimdi 938573948674968759596 sayfa yazı yazar ldfkjglkhj
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

nasıl kumarhanelerde zararlar hileli ise vioptada zararlar hilelidir.

bir posizyonun kar etme ihtimeli viopta bu nedenle % 50 den düşüktür.

kazanan sistemler ise genelikle bu hileli olan kaybı trendle telafi edebilir. trend olmasa zaten sistemlerin % 99 u kaybeder.

bir bilgisayara yazı tura attıramazsınız. bir uygulama olsa mesela. ? yazı tura at uygulaması.

güvenilirliğinden % 100 emin olamazsınız. bu nedenle vioptada herzaman zarar hilelidir.

yazı tura neden atılır ?

mesela yarın güneş doğarmı diye yazı tura atmanın anlamı varmıdır ? veya haziranda kar yağarmı diye ?

5.  Alıntı Originally Posted by trendtakipcisi Yazıyı Oku
    Yok canım kusurluk bir durum yok herşeyi sormalı hatta merak etmelisiniz. biz ne dedik yola çıkarken ŞEFFAF bitti. (kendimi bi an cum başkanı gibi hissettim )

Sistemin geçmişten bir dönemini açtım aşağı yukarı 13-14 ay boyunca üretim negatif. Aşağıda görüyorsunuz. Şimdi sistem ne demiş ben 13 14 ay boyunca hiçbirşey üretmeyebilirim demiş geçmiş istatistikler. O halde gelecekte bunu yaşadığında da ki şu an yaşıyor şaşırmamak lazım. BU süreçlerden birini yaşıyor olabilirim. Niye, geçmişinde de var zaten bu Dolayısıyla sistemin şu an yaşadığı durum anormal bir durum gibi görünmüyor.

Sistemi backt testine bakmışım bunu üretecek demişim. ve 13-14 ay boyunca yatay gittiğini ve 0 üretim yaptığını bile bile bu sistemi kullanacam demişim. O halde doğal olarak gelecektede bunu yaşayacağımı göze almışım kabullenmişim demektir.

Algo trade nedir geçmişe uyarladığın bir modelin istatistiklerinin gelecekte de o istatistikler doğrultusunda hareket edeceği inancına dayanır. Yani geçmişten çıkan karların getirilerin maxdd lerin gelecektede yaşanacagına inanarak yatırım yaptım. E şimdide geçmişte olan bir durum yaşanıyor. Ancak buna rağmen ben bu sistem çöpmuş nasıl diyebileceğim bu sisteme yaptığım bir haksızlık olmaz mı ?

Yine keza istatistiklerin bir miktar negatif veya pozitif yönde evrileceğinin de bilincinde olmak lazım. Yani sistemin 14 ay mı 0 üretiyor geçmişe göre sen onu 16 ay varsaymalısın istatistiğin sapma payı bırakmalısınız.

Seçim anketlerını bılırsın. O da bir istatistiktir. %100 tuturan var mı yok A partisi %60 alacak der %55 alır. Onun gibi bir mıktarda sapma payı bırakman lazım ıstatıstıklerınde dolayısıyla 14 ay 0 üretmişse sen onu 16 ay 0 üretecek gelecekte gibi düşün.

Haa tüm bunların haricinde istatistiklerde ciddi bir bozulma oldugunu sezersem gerçekten kötü olduguna kanaat getireceğim DELİLİLLER varsa elimde ozman sistemi değiştirmekte haklı olurum.

Tabi tüm bunların haricinde buradaki temel amac tüm süreçleri şeffaf bir biçimde aktardıgımız gibi yatırımcılara bir bakış açısı sunmak. Algo trade süreçlerini neler yaşandıgını başınıza ne gibi terslikler gelebileceğini aktarmak. Sistem ne zman değiştirlmeli sorularına yanıt aramak nitekim de sayenizde insanlar sistemi neye göre değiştirmesi gerektiğini de öğrenmiş oldu. Bende bekliyorum biri sorsa da sistemin ne zman değiştirilmesi gerektiğine veya bozuk olduguna nasıl kanaat getireceğimizi tartışalım istiyordum. Günlerdir bekliyorum nihayet birisi yani siz sordunuz. BU sebeple tekrar tebrik ediyorum bana böyle sorgulayıcı yatırımcılar lazım bol bol sorgula niye böyle de niye kazanamıyor de hata yapmış olabilirmisiniz de overfitting bir sistem kurmuş olabilirmisiniz de. sorda sor. Hatta tartısadabiliriz. Mesela siz değiştirilmesi gerektiğini söylüyorsanız nedenlerini açıklayabilirsiniz vesaire. SOn olarak;

Bu sayfada para kazanmak 2. planda 5000 TL param var burada. Birşeyler anlatmak aktarmaktan mutlu oldugum için 5000 TL yi riske attım. Önemli olan benim ne kazandığım değil. Sizin benden ne öğrendiğiniz önemli.

Daha öncede bu soyledıklerıme dikkat etmediğim için çok pişmanlık yaşadım. Mesela Sistemin geçmişini dikkatlice incelemedim. Bağladım trade ediyorum. 6 ay geçti illah dedirtti sistem hala kar edemiyor. başlarım böyle sisteme dedim. DEĞİŞTİRDİM Ben değiştirdikten sonra kz eğrisi yeni rekor tazeledi yaklaşık 25,000 puan üretti benim kapattığım yerden. SOnra dönüp tekrar inceleyeyim dedim. Meğer sistem geçmişte tam 15 ay boyunca hiç getiri üretmediği bölge varmış Yani 6 ay 0 üretmesi hayli hayli normal bir durummuş çünkü 15 ay var. Bu durum sadece 1 sistemde değil bir sürü sistemde benzer durumları inceleyip gördüm.

Ondan sonra sistemelere haksızlık ettiğimi anladım. Br sistemin değiştirebilmesi için elinizde çok güçlü kanıtlar olması gerekiyor. O kanıtlar yoksa sistemi değiştirmeniz. O sisteme haksızlık ettiğiniz anlamına gelir. İşin sonunda sistem gerçekten kötü olabilir mi bunu erkenden değiştirmiş olmak avantajlı da olur. ANcak şimdiden bunu bilemiyorum ki ya bozuk değilse ? Bozuksa zaten zamanla kanıtlar ortaya çıkacaktır ve değiştireceğimdir. Bu sebeple delillerin çoğalmasını beklıyorum. PİŞMANLIK yaşamamak adına.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Emlak güzel bir konuya değiniş eğer doğru anladıysam.

Zarlar mı ZARAR lar mı hileli demek istedin çelişki yaşasamda ben onu ZARARLAR olarak okudum ZAR olarak değil.

"Zararlar hilelidir" cümlesinden şu anlamı çıkardım.

Zarar ettiğinizde bir hile bulursunuz. Zarar ettim çünkü patron şöyle yaptı. Zarar ettim çünkü bu hisse imtiyazlıydı. Zarar ettim. Çünkü algorıtmamı çözdüler. Zarar ettim çünkü beni takip ediyorlar. Zarar ettim çünkü beni gördüler vesaire.

İnsan oğlu hiçbir zaman kendinde hata aramıyor. Aramak istemiyor kendini kusursuz zannediyor.

Örneğin adam rulet oynamaya gidiyor. Kaybediyor. SOnra şunu söylüyor. MASA HİLELİYDİ. Top mıknatıslıydı diyor.

HAHAHAHAHA

Ruletı bılırsınız bılmıyorsanız youtubeden ne oldugu ogrenın.

Rulet oynamaya gitmeden once bu oyun nasıl birşey bir bak bakalım bi ölç tart istatistik çıkar değil mi ?

Rulette kazanma olaslıgınız %49,5 civarındadır. %50,5 ihtimallede kaybedersiniz. Yani totalde ne kadar fazla oynarsanız oynayın işin sonunda kaybedeceğiniz anlamı çıkar.

Adam gidiyor oynuyor sonra masa hileli diyor. Desene benim SALAKLIGIM %49,5 olan ihtimale oynadım kaybedeceğimi biliyordum diye. HATAYI kendınde arasana masaya suç bulacagına.

YAni mantıken masanın hileli olmasına gerek yok Çünkü oyunun kuralları oynanış şeklinde zaten %49,5 olaslık var. Baştan peşin peşin demiş. Saklamamışlar ki hileye başvurmalarına gerek yok ki adamlar adam zaten oyunun kurallarına bu hileyi koymuş. AÇık açık yazmamış sadece. Az kafası olan adam rulette uzun vadede kazanamayacagının farkında olmalı ancak buna rağmen türlü türlü stratejiler havada ucuşuyor :D GÜLÜNÇ

Peki kumarhanede her zaman masa kazanır gibi bir efsane dolanır. Aslında bu doğru. Masa herhalukuarda kazanır çünkü oyunlara öyle bir kurallar koyarlarkı olaslık hesabı yaptıgında %49.... kusurle kaybedeceksindir. İhtimali %49 tutukları için sen kazanacagınada inanırsın çünkü olaslık hesabı yapmazsın. olaslık çok yakın oldugu için farkedemezin kaybedeceğini herşey eşitmiş %50 %50 miş gibi görürsün. Oyunlarda karışık oldugu için insan oturupta bunu hesabını yapmak istemez. Ornegın Kazanma olasılıgın %10 olan bır oyun cıkarsalar bunu acık acık yazmasalar bile sen o oyunu oynadıgın hemen farkedeceksın hileyi ve bu oyunu oynamak mantıksız diyeceksin. Ancak olaslıgı %49,5 tutuklarında %0,5 lik farkı kolayca göremiyorsun. Farketsen bile o masasının önünde şansını denemek ısteyeceksındır.

Şimdi her zaman masa kazanır efsanesıne geri dönersek. Bu kuralların veya masaların hepsinin hileli oldugu anlamına gelmiyor. En başta POKER POkerde MASA KAZANIR çünkü komısyon alır. Komısyon aldıgı için kazanır.

Oyunda bir hile yoktur karşılıklı rakiplerine karşı oynanır masaya sadece komısyon verir ve oyuna başlarsın parayıda yine kumarhanenın kasasında degıl rakıplerınden kazanırsın.

YANİ borsayla aynı mantık dadır. KOMISYONU ODER RAKIPLERININ PARASINDAN KAZANÇ ELDE EDERSİN.

Dolayısıyla poker oynayıp kaybedince masa hileli diyemezsin mantık dışıdır. Masanın hileli olmasını gerektirecek hiçbir durum yok masa her halukuarda komısyondan dolayı para kazanıyor zaten ayrıca sen kazanınca cebınden bırseyde vermez hıleli olmasını gerektirecek bir durum yoktur.

Rakiplerinin hile yapması gerekir ki buda mumkun degıldır cunku kartlar belli sayısı bellıdır.

Rakiplerin çok iyi blof yapabilir seni kandırabılır vesaire sende kandıgın için kaybedersin. Veya istatistik ve olaslıkları hesaplamadan kartları oyuna surersın dogal olarak kaybetme olasılıgını arttırırsın. Gereksiz yere riske girer blofe girersin. Her el oyuna gırersen de kaybetme olaslıgını arttırırsın cunku sana gelen her el ıyı el olmayacagı aşikardır.

Olayı borsaya çevirirsek borsayla neredeyse aynı durumlar. Blof yapar hisseyi yukarı fırlatırlar blofe girersin eline verirler hisseyi. İyi bir analizin olmamasına rağmen malsız yatmak ıstemez ve ıllede elınde mal olsun istersin Yani emin olmadıgın halde oyuna girersin nakitte bekleyemezsın boş boş. Sonunda zararla oyundan cıkmak zorunda kalırsın. Her zaman ve her an oyuna girmek zorunda degılsın. Elinin güçlü oldugu zaman oyuna girmelisin. Elın her zman güçlü olmayacağı için herzman oyunda olmak kaybetme olaslıgını arttırır. Elini iyi okuyamazsın ve sürekli bu sekılde oyuna gırersende kaybedersin yani bir plan kar zarar stoploss vesaire gibi seçenekleri iyice değerlendirmeden elinin güçlümü zayıfmı oldugunu bilmeden oyuna girersen dogal olarak kaybetme olasılıgını arttırırsın. Yani stratejinin güçlü olup olmadıgını bilmek zorundasın.

NEREDEN NEREYE GELDIK YINE ELIM BOŞ Bİ BOY GOY GOY YAPIYORUM
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

7.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    vadenin son günü istenen saat dk.da elde bulunan poz.u 1 sonraki vadeye otomatik taşıyan
    robotta yazmıştık.

vip-30 - yakın vade (ideal-matriks) aynı şey (tüm vadelerin birleştirilmiş grafiğidir)

robotun her zaman aktif.vade çalışması gerekir (12. ay hariç her kod toplamda 6 ay işlem görür, ilk 2-3 ayı işe yaramaz likit değildir, son 2-3 ay gerçektir/likittir)

vip-30 da vade geçişinde oluşan gap indikatörlerinizi kullandığınız dk/periyota göre 3-5 gün hatalı hesaplanmasına sebep olacaktır.
    vip-30 da sorun var abi bende onu diyorum. 31 ekime kadar F_xu0301019 u kullanıyorum. 31 ekimde gün içinde F_xu0301219 a geçiyorum. f_xu0301219 zaten son 3-5 gün vade geçişleriyle yoğun hacme sahip olduğundan fiyatı oturmuş oluyor. indikatörlerde sorun olmuyor.
    ancak 31 ekime kadar viop30 grafiğini kullanan biri 1 kasımda yine viop 30 grafiğini kullanırsa gapten dolayı elbette 3-5 gün sıkıntı yaşar. ben o sıkıntıyı yaşamıyorum. onu izah etmeye çalıştım.

8.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    vip-30 da sorun var abi bende onu diyorum. 31 ekime kadar F_xu0301019 u kullanıyorum. 31 ekimde gün içinde F_xu0301219 a geçiyorum. f_xu0301219 zaten son 3-5 gün vade geçişleriyle yoğun hacme sahip olduğundan fiyatı oturmuş oluyor. indikatörlerde sorun olmuyor.
    ancak 31 ekime kadar viop30 grafiğini kullanan biri 1 kasımda yine viop 30 grafiğini kullanırsa gapten dolayı elbette 3-5 gün sıkıntı yaşar. ben o sıkıntıyı yaşamıyorum. onu izah etmeye çalıştım.
    Ben kendi sistemimde GAP yüzünden yön değiştiren sinyalleri hesapladım.

Sonuç olarak GAPLE sistemin yön değiştirmesi daha yüksek getiri üretmesini sağlamış.

Neden mi. Çünkü vade geçiş gapinden sonra 1 veya 2 gün sonra zaten sistem kendiliğinden long yakacakmış Vade geçişi sayesinde önceden long olmasını sağlamış.

Long gelinceye kadar şortta devam etseydim totalde zarar edecekmişim.

Bunun istatistiklerini çıkarttım negatifleri düştüm karlılardan totalde 10,000 puan daha karlı oluyorum.

BU herkeste böyle cıkmaz. Ancak totalde kötü bile çıkarsa çok böyle aman aman düşüneceğiniz bir durum değil. Bende poztif 10 bın puan fark attı sizde de hafi en kötü -10,000 kötü çıkartır.

Bunun içinde vade geçişinin şöyle yapsak boylemı yapsakla ugrasmaya değmez gibi görünüyor.

BU sebeple ben vıp30 ne derse ona uyuyorum boylece yenı vadeye koyayım dur aman manuele geceyım fılan dememe gerek kalmıyor sistem görüntüde ne veriyorsa porfoy aynısını yapıyor.

Bir kaç örnek.

3c1a ya da örnek olması ıcın paylaşıyorum.

Piyasa saat kaçta kapanmış kaçta açılmış hiçbirinin önemi yok. vadenin sonu oldugunu bılerek işlemi kapatıyor yeni vadeye geçildiğini bilerek işlemi açıyor yon degısmısse degısmıs sekılde degısmemısse degısmemıs sekılde mevcut sınyaller devam ediyor.

Gerçekte ne olması gerekıyorsa onun aynısını goruyorum ekranda ve performans raporunda. bilerek eskı yıllardanda foto aldım. KZ yıde kapsayarak foto çektim KZ de sahte karda zararda üretilmiyor.

Ek olarak sıstem sınyallerı anlık olmasına rağmen vade geçişlerinde anlık emir göndermek yerine barın kapansına ok koyuyor kı sabah sığ acılıslarda mumun tepe veya dıplerınde almasın dıye.

Sayfa 127/172 İlkİlk ... 2777117125126127128129137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •