Sayfa 140/172 İlkİlk ... 4090130138139140141142150 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    en azından 200 300 kar etmesini bekle erhan. bari zararken kapama nede olsa kara geçiyor.
    567 tl KARDAYDIK BİR HAFTADA YEDİK )))

ŞİMDİ YIL SONUNDAKI SON 2 HAFTAYİ PEK SAYMIYORUM YATAYA BAĞLIYOR HİÇ HAREKET OLMUYOR BİLİYORSUN. GELECEK HAFTA ÇALIŞIR SONRASINDA BELKİ ÇALIŞTIRIR BELKI KAPATIRIM.

ÖNEMLİ DEĞİL ZATEN ÇOK YÜSEK BİR KAR ZARAR OLUŞMAYACAKTIR. BELKİ 500 TL TEKRAR KAZANIR BELKI KAZANAMAZ HANİ.

DENEMEK İSTEDİĞİM BİR ÇOK ŞEY VAR. FORUMUN ZİYARETÇİ SAYISI DA OLDUKÇA DÜŞÜK. O SEBEPLE SENEYE DEVAM ETMEYECEK GİBİYİM. BELKİ HAFTALIK SLOW TRADEYİ KULLANMASAMDA GETİRİSİNİ GÖTÜRÜSÜNÜ PAYLAŞABİLİRİM.

DENEMEK İSTEDİKLERİM İDEALGO MODULUNE BAĞLI ROBOTRADE ÖZELLİĞİNİ DENEMEK İSTİYORUM.

SADECE VİOP PAY VADELİLERE ÖZEL BİLANCO ODAKLI DENEME PORTFOY OLUŞTURUP DENEMEK İSTİYORUM.

2020 DE BU PORTFOYLE BU TARZ DENEMELER YAPMAYI PLANLIYORUM. BELKİ ONLARI BURADA PAYLAŞIRIM.

ONUN HARİCİNDE YETERLİ İZLEYİCİ OLURSA SLOW TRADEYİ HER HAFTA PAYLAŞABİİRİM.

OPTİMUS İLE İLGİLİ DETAYLARI SORUNLARI HATALARI VE BAŞARISINI SİSTEMİ KAPATTIKTAN SONRA DETAYLICA BAHSEDECEĞİM.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Özellikle bilanço odaklı deneme ve slow tradeyi merakla bekliyorum.

Slow tradenin sinyallerini de paylaşmanız daha faydalı olacaktır (tabi yatırım danışmanlığı kapsamında asla değil, eğitici olması anlamında). Bunun üzerinden trend tespitlerinde kendi robotlarımızı test edebiliriz diye düşünüyorum.

Bana bir çizgi dahi öğreten herkese hep minnettar olmuşumdur, kaldı ki sizden fazlasıyla şey öğrendim, sayfanızı ve paylaşımlarınızı yakından takip ediyorum.

3. Erhan bilanço esaslı pay vadelide nasıl trade yapmayı düşünüyorsun. Belli pay vadelilerin dışında büyük makas farkı ve düşük hacim, düşük kaldıraç ve data sıkıntısı var.

Bu sene tekfen, pegasus müthiş performans göstermişti.

Thy, garanda 1-5 dk trade , diger pay vadelilerde 60 dk grafikle trade düşünüyorum. En azından az işlem ile makas ve data sıkıntısını ortadan kaldırmış olurum diye düşünüyorum.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bu sayfada bahsetmedik sanırım.

Bilanco işi bende taa geçmişten 8 yıllık bir deneyim elde ettim. 8 Yıldırda bilanco programına para ödemeye devam ediyorum.

Haliyle son 6 yıldır sistemci olmam sebebiyle hiç hisse yatırımı yapmadım. Ancak her fırsatta bilanco analiz etmeye ve hisse çıkarmaya devam ederek o tarafta nasıl bir sistem strateji geliştiririme bir B planı olarak odaklandım ve testler yaptım.

En baştan beri hep kuralları kesin sistematik bir yatırım stratejisi güttüm.

Artık neredeyse eminim. Çıkarttığım hisselerden yılda rahat %50 kar elde ediyorum. Biliyorsunuz ki şeffaf olmayı ıspata dayalı iş yapmayı seven birisiyim.

twitter hesabımda da zaman zaman aklıma gelirse sanal borsa programından aldığım hisseleri yazıyor ve resmını çekip atıyorum. Sanal borsa programını kullanma sebebim ise alış fiyatın değiştirilemez kazancın değiştirilemez tıpkı gerçek portfoyden almış gibi hesaplarına işleniyor. Yani başkaları gibi 20 tane hisse söyleyip arasından hangileri giderse, bak ben 3 ay once demiştim YOK! herşey kanıtlarla açık ve net zararsa zarar karsa kar.

BU bağlamda sadece bu yılki hisselerimi aktarayım. Jants ocak ayında aldım 9 aylık bilancolar gelince sattım %50 kar yazdı sadece onu almıstım. Kanıt twitterda geçmişe gidin görürsünüz. akış tarihi ve fiyatıda yazıyor elle değiştiremiyorsun program otomatık tarih ve alış fiyatını atıyor. Yani HİLE YOK! 9 aylık bilancoları analiz ederek tekrar hisseler belirledim.

Bunlar ODAS TTKOM TMPOL ve ORGE aslında sadece ODAS alacaktım ancak twitterda biraz geniş kapsamlı şekilde anlatacağım için belki nolur nolmaz birilerinin ilgisi çeker tutup ben gibi odasa gömmesinler en azından risk az olsun diye diğer hisseleri ekledim. Zaten hisse tarafındanki amacım yüksek riskli agrasif bir yatırım stili güdüyorum.

Peki bunların durumu nedir. twitterda alış tarihi ve fiyatları var hemen hemene 1 ay oldu olmadı.

ODAS ALIŞ FİYATI 1,46 BUGUN 2,13 KAR % 45,8
    TMPOL ALIŞ FİYATI 4,16 BUGUN 5,41 KAR % 30
    TTKOM ALIŞ FİYATI 7,00 BUGUN 7,02 KAR % 0,2
    ORGE ALIŞ FİYATI 3,73 BUGUN 5,00 KAR % 34

Başka bir sanal borsa programı daha kurdum telefona ondada sadece ODAS gomdum tum sanal parayı

NASIL analiz yaptığımı ve bilanco odaklı stratejimdende bahsedeyim.

-Bilancoda karlılıklara öz sermaye artışına bakarım buralarda iyi bir durum gördüklerimi ayırırım kenara Bazan 50 hisse bazan 70 hisse bazan 30 hisse çıkar.

-Daha sonra bu hisselerin arasında PD/DD kontrolü yaparım geçmiş yılların ortalama PD/DD si ve şu anki PD/DD

Örnegin geçmiş ortalaması 2 olup şu an pd/dd 0,50 ye düşmüşse müthiştir. Geçmiş ortalaması 1 olup şu an 0,50 2. sıradadır benim için yani aradaki makas açık olmalı. Böylece kar eden karını arttıran ve öz sermayesini büyüten bir hisseyi hiç hak etmedi çok ucuz fiyatlardan yakalamış olurum. Birde karını arttırdığı için öz sermaye gelecek bilancoda daha çok artacaktır bu durumda eğer hisse yükselmezse PD/DD daha da düşürecektir. Dolayısıyla kar etmeme olaslığınız nerede %0 eğer karlılığın artacağını dogru tahmın etmişseniz Zarar etme olaslığınız gerçekten %0 lara kadar iniyor. 7 yıldır bu stratejiyi cok fazla teste tabi tutum. Ha bir haber gelir şirkete el koyma gibi hani boyle cok buyuk bır olay olmadıgı surece zarar etme olasılığınız yok gibi birşey kriz cıkarsa bile hisse zaten cok düşük fiyatlarda oldugu için diğer hisseler %70 düşerken bu hisse %20 %30 ancak düşüyor. Tüm bunları kafadan uydurmuyorum bu arada Geçmişe dönük testte yaptım programdan 1999 yılının pd/dd öz sermayeleri ve karlarına kadar hepsini görebiliyorum cunki.

Genellikle ismi nadiren duyulmuş bist-30 ve bist-100 dışı hisseler çıkar cunku diğer ismi bilindik hisselerde hem öz sermaye artışı cok büyük olmuyor hemde pd/dd ucuz fırsatlar bulamıyorsun. Ancak bunların dışındaki hisselerde ucuz kalmış fırsatlar denk geliyor.

Agrasif bir yatırım stratejisi güdüyorum cunku amaç alabileceğim en büyük karı almak yoksa okadar bilancoyu niye analiz edeyim. Bir emek veriyorum buna değsin istiyorum.

Teknık robot vesaire gibi hiçbir kriter yok. Bİlancoya bakar analizi yapar alır geçerim. Bir sonrakı bilanco tarihine kadar beklerim Ha hissenin pd/dd si normal değere 3 ay içinde çıkarsa ancak ozman erken cıkarım onun haricinde bilancoyu gormeden hiçbir hisseyi satmam. Strateji kuralları kesindir. AL SAT asla olmaz Çok yükseldi dur alttan birdaha alırız şu bu hiçbirisi yok KURAL KESİN PD/DD istediğim seviyeye çıkmadığı sürece 3 aylık bilancoyu mecburen goreceksin lami cimi yok!!!

Zaten seçtiğim hisselerin pd/dd genellikle ciddi manada ucuz oluyor bu sebeple 3 ay içerisinde %100 filan prim yaparsa ancak ozman pd/dd normal seviyesine gelir. Buda pek mumkun olmayacagı için genellikle bir sonrakı bılancoyu gordukten sonra değiştiririm. Bilanco ıyı gıder ve daha ıyı ve ucuz bır hısse yoksa mevcut hıssede devam ederım JANTS oldugu gıbı 9 ay boyunca tutum.

Aldıgım hisselerin haberıymıs spekilatoruymus hiç işim olmaz. Çıkışlar hızlı oldugu için çoğu kişi bana sen haber almışsın içerden bılgı almışsın gibi cumlelerle eleştirir. Geçmişte böyle eleştiriler gelmiştir. İnanın ne içerden haber alırım nede hisselerin haberlerine bakarım. Tek baktıgım şey bilancodur. Hisselerim Spekülatif çıkışlar yapmaz. Cok hızlı yükseldiği için öyle bir algı oluşturuyor. Ancak spekülatif çıkışlar çıktıgı fiyatta kalıcı olarak duramazlar. Benim seçtiğim hisseler cıktıgı fıyattan düşmezler. Cunku cıkıs sipekülatif değildir.

Stratejide hedef fiyat vesaire yoktur. Tek kriter bilanco ve pd/dd oranıdır. Pd/DD oranı normalleşirse satılır normalleşmemişse bilanco beklenir. Cıkarttığım hisselerdeki tüm yorumlar bir sonrakı bılanco dönemine kadar geçerlidir. Gelen bilancoyu begenmezse DİREK SATARIM. haliyle yaptıgım tum yorumlar gelecek 3 ay içindir.

BİLANCO ODAKLI YATIRIM STRATEJIM BU. İŞTE BU STRATEJİYİ PAY VADELİLERDE YAPACAGIM.

Pay vadelilerde bist 30 hisseleri var. bunların içinde aynı yukarda yaptıgım analizi yaparak pay vadelisini satın alacağım. Böylece kaldıraç gücünü kullanmış olacağım. Ancak handikap şu sadece 30 hisseleri oldugu için böyle çok ucuz kalmış pd/dd si sürünen fırsatlar bulma ihtimaliniz çok güç. Yatırımcılar bu hisseleri pek sana bana bırakmıyorlar hemen fiyatlamaya giriyorlar. Haliyle unutlmuş ucuz kalmış farkedilmemiş hisse pek cıkmıyor. Ancak kriterlere göre sıralayıp en ucuz kalmışı alırsam yinede bir şansım olabilir evet 1 ayda %50 prim yapmayacak ancak bir sonraki bilanco dönemine kadar %20 bile gitse kaldıraçla %60 %100 lere varan getiriler elde etmemi sağlayacak.

Dolayısıyla bir algorıtmaya ihtiyaç yok geçmiş dataya suna buna hıc ıhtıyaç yok.

İlerleyen zamanlarda da bir youtube kanalı acıp tum yatırım felsefemı anlatan vıdeolar hazırlamayı planlıyorum anlatmaktan keyif alan birisiyim.

NOT: Bu kadar bilanco tarafında ve hisse tarafında iyi olmana rağmen niçin algo trade işine gerek duydun yıllarını heba ettin derseniz. Bilanco tarafı çepte bir yatırım banko derız ya benım ıcın banko ancak buradakı kazancın yetersiz oldugunu düşünüyorum. Yani yılda %200 %300 belki daha fazla getiriler elde etmem gerektiğini düşündüm. Birde her seferınde 3 ayda bir 300 tane şirketin bilancosuna bak et yorucu bır ıs cıddı mesai alıyor. Acaba yattıgım yerden şöyle %200 %300 kazanırmıyım hesabına girdim.

Bu amacla pasif gelir yanı hıcbırseye dokunmadan kar elde etmek için algo trade işine sardım. Tabi burasıda ayrı bir dünya. Bir sürü deneyim o bu şu dısardan göründüğü gibi değilmiş dedittirdi. Haliyle ciddi deneyimler elde ettim. Şu anda da bunun meyvelerini yeme vakti geldi çattı. Hiçbirşey yolunda gitmese bile B planı olan BİLANCO ODAKLI yatırımın testlerine devam ettiğim için. En kötü ihtimalle BORSA tarafına geri dönerim. Ancak ilk hedefım algo tarafında yattıgım yerden para kazanmak olmuyorsa evet diğer taraf zaten çepte. oraya döner yine para kazanırız.

PARA GELİR VE GİDER AMA AKILI KİMSE ALAMAZ!
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

% 50 senelik hisselerde çok iyi bir başarıdır erhan ve dediğin gibi sepet şart olmazssa olmazdır hissede.

bu dediğimi iyi düşün.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    % 50 senelik hisselerde çok iyi bir başarıdır erhan ve dediğin gibi sepet şart olmazssa olmazdır hissede.

bu dediğimi iyi düşün.
    Yöntemi kısmende olsa anlattım. Dileyen benim yerime aynı yöntemle kar edebilir. İnanmıyorsa teste tabi tutup yanlışlayadabilir.

Özel ve gizli birşey yapmıyorum. Bana gelince sebeplerini açııkladım Şansımı zorlamak istiyorum oturdugum yerden senede %200 %300 kazanabılırsem algo ısınde bu yönde şansımı deneyeceğim baktım olmuyorsa dönüp dolaşım en kötü ihtimalle borsa tarafına veya standart bir sistemle devam edeceğim.

Deneyeyim de olmazsa olmaz en azından denemedim diye içimde kalmaz.

Kaldı ki %200 %300 senelik kar üretebilen bir algorıtma zaten yazmış bulunmaktayım. WPS3 bu sekılde calısıyor. şimdilik ilk %30 umuzu yaptık. Ancak back testle gerçek hesabın bire bir uyuşmasına takıntım olduugu için diğer şlemleride tek tek kontrol edip yaptıgım back testle uyuşmalarını kontrol edıyorum. 2020 yi işaret etme sebebim bu testin bitmesiydi tahminen ocak şubat gibi test sona erecek. Verileri analiz ettikten sonra bır sorun görmezsem bu hedef doğrultusunda 2020 de start vermiş olacağım.

Gidişatı burada zaman zaman paylaşabilirim. Vel hasıl A planım budur bu yolda ilerleyeceğim ha olmadı düzeltilemeyecek derecede sorunlar ortaya çıktı napalım her 3 ayda bir köpek gibi çalışıp hisse bulacaz sonra yıllık %50 ye razı olacaz.

7. Erhan hoca pay vadelilerde alipta 3 4 ay beklemek pek mantikli olmaz her ay makas farki kadar zarar yazar. Yukselis olsa bile erir gider.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Erhan hoca pay vadelilerde alipta 3 4 ay beklemek pek mantikli olmaz her ay makas farki kadar zarar yazar. Yukselis olsa bile erir gider.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Daha önce hiç bakmadım tabı bu noktada amac pgsus benzeri hisseleri saptamak. Önemli olan fırsat hissesini saptamak olacak benim için. Pay vadelilerde de her zman pgsus vari grafikler görmek oldukça zor. Kar marjı bahsettıgınız olay sebebıyle düşebilir ancak yine de şansımı denemek istiyorum.

Belkıde fırsatlar cok az cıkacagı ıcın 6 ay nakıtte beklemek zorunda da kalabılırım. Bilmiyorum bır suru ar-ge yapacagım. idealgo modulunde denemelerım de olacak pay vadelilerde de.

AMaç para kazanmak degıl Bu portfoy ilk actıgımdan berı tamamıyle ar-ge sermayesı olarak ayırdım.

Herhalde bu parayı komple ar-ge yapacam dıye bitirmeden rahatlamayacam deneyim oluyor işte ne güzel. Bu ar-ge olayı ciddi manada öğretici buluyorum. Yaşamakla birinin anlatması arasında farklılıklar var. Baktıgınız zaman aslında 5000 TL ciddi bir para sayılır. Ortalama bir yatırımcının 30 bın TL sı oldugu varsayımına göre %20'sini argeye ayırmış oluyorum wps ücretiyle beraber.

Bu sebeple bu parayla kar etmişim zarar etmişim hiç önemli değil. Ben kendime yatırım yapıyorum. Birşeyler öğrenebildim mi ne tür deneyimler elde ettim. Bunlar daha önemli. Kendi kursumu kendim yaratıyorum diyelim

Sayfa 140/172 İlkİlk ... 4090130138139140141142150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •