Sayfa 146/172 İlkİlk ... 4696136144145146147148156 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Erhan
    idealde neden yapmadın ?
    buda iyimiş abi çok fazla rasyo yok zannediyordum bırde tablo fılan oluşturmayı bılmıyorum.

Diğer tarafta karlılıklar kaydırılmış olarak geliyor. Ben o yuzden normal bılancoya bakmıyorum.

Ama alternatif olarak kullanılabılır tabiki benimki biraz hamallık oluyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Erhan hocam. Önceleri Hisse tarafına sıcak bakmıyordunuz sanırım. Hisse tarafına yatırım yapmanızın sebebi nedir acaba. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak riski azaltmak olarak düşünüyorum ben. Tercihinizi neler etkiledi. Düşünceleriniz bizim içinde Risk yönetimi açısından ders olabilir diye düşünüyorum.
    Aslında risk anlayışımla alakası yok. Son 2 yılda aldığım risk derecesi daha önceki yatırımlarımın hiçbirisinde almadım. Aslında normal standartlarda bir yatırımcı için riskin düşmesi gerekirken bende tam tersi bir kafa var Yaşım ilerledikçe daha bir risk alasım geliyor. Çünkü hedeflerime ulaşamadım hedeflerime ZAMANINDA ulaşmak istediğim için. Yaş ilerledikçe hızlanamam dolayısıyla daha fazla risk almam gerektiğini düşünüyorum.

Hedefe öyle yada böyle ulaşacağımı düşünüyorum ve bunu mümkün olan en kısa süre de gerçekleştirmem gerekiyor. Zamanım daraldığı için daha fazla riske girmem gerekiyor.

Hisse tarafına sıcak bakmamakla ilgili şöyle bir cümle kullandım hisse bana hamallık gibi geliyor viop varken dediğimi hatırlıyorum.

Yaklaşık 8 yıldır borsayla ilgileniyorum ilk 2010-2014 arası hisse bilanco konularıyla ilgileniyordum viop hiç bilmezdim. algo tradeyide aynı şekilde. 2014 le beraber önce algo trade sonra viop tarafı ikisi aynı anda öğrenmeye başladım 2014 ila bugun algo trade ve viop piyasasıyla yakından ilgili ve yatırımlarımın tümünü viop algo tradeye ayırmış durumdayım. ANcak 2010 da başlayan hisse ve bilanco analiz çalışmalarımı bugune kadar hep sürdürdüm hiç hisse almama rağmen sanal olarak deftere notlar alarak programlardan sanal alış yaparak bilanco tarafındaki analizleri mi teste tabi tutum.

Hisse tarafı hiç yatırımım olmasa da 8 yıldır kıyıdan köşeden analiz edip notlar almaya ve test etmeye devam ettim yöntemlerimi yani aslında araştırma gelitirme yapmaya calıstım bunun sebebi;

1-Çevrem hisseci dolu ve hep hisse soruyorlardı.
    2-Bir B planı olarak algo tarafı bir şekilde sürüdüreemezsem hisse tarafında tutarlı ve istikrarlı kazançlar sağlayan bir yöntem geliştirmek istiyordum.
    3-Algo işinde bütün işi robot yaptığı için eliniz ayağınız boşa çıkıveriyor boşluk durmayı sevmediğim için uğraşacak analiz edecek vakiti bilanco analiziyle strateji geliştirmeye harcıyordum.
    4-Borsa işi hobiyi geçip tutku halıne geldiği için bu işlerle ugrasmaktan zevk alıyordum.

TÜm bu sebeplerle hisse tarafı bende hiçbirzaman son bulmadı. Ancak yatırım yapmaya hala daha sıcak bakmıyorum. Hali hazırda hala tek bir lot hissem yok. Bütün param algorıtmalara emanet.

Şu an 3 tane ayrı hesabım var bir taneside içinde 6000 TL olan burada yayınladığım hesap bu hesabı sadece arge amaclı açtım. 2019 yılını klasık bır algorıtmaya parayı vererek geçirdim. öyle yada böyle 1000 TL kar edebildik. Performans memnun değilim. Algo ve viop içinde yeterli izleyici kitle olmadığını düşünüyorum bu sebeple herhangibir robota buradaki 6000 TL yi seneye bağlamamayı düşündüm. Ancak yeterli talep oluşursa tekrar 1 sene daha bağlayabilirim.

Şu an buradaki 6000 TL yi nasıl kullansak acaba sorusuyla karşı karşıyayım. Foruma yazdım aslında.

1-İdealgo üzerinden yine viop tarafında Çeşitli idealgo modullerıyle tarde denemeleri yapmak. Bazen manuel trade yapmak şeklinde keyfe keder kafamca denemek istediklerimi deneyeyim dedim. Maksat idealgo modullerıyle bir arge calısması yapmış olmak.
    2-Eğer bu moduller hoşuma gitmezse veya sevmezsem acaba şu çıkarttığım sanal programlarla aldığım hisseleri gerçek hesapta da alsam mı diye düşündüm.
    3-Buradakı parayı çekip 3. hesabımdakı robota mı eklesem diye de düşünüyorum şu anda.

Vel hasılı buradaki 6000 TL benim için kazanç getirmiş getirmemiş bunu hiç önemsemiyorum bu para benım için tamamiyle arge amaçlı kullanacağım bir para herhangibir beklentım yok. Asıl sermayem diğer 2 hesabımda

Birisi yüklü miktarda viop piyasaında algorıtmaya emanet gidiyor. Diğer hesabımdakı viop piyasasında algorıtmayi askıya aldım çünkü diğer hesabımdakı algorıtmanın bir benzerini onada kuarcağım onunla ilgili çalışmalarım devam ediyor. 3. hesabım ise buradakı 6000 Tllik hesabım.

Saydığım 3 adet maddeyide deneyebilirim zaten 1. maddeyi şu an deniyorum. Sıkılırsam veya elersem belki 2. maddeyi devreye alırım. Oda sarmazsa 3. maddeyi devreye alırım veya belkı dırek 3. maddeye de geçebilirim. henüz ne yapacağımla ilgili tam bir karara varmış değilim.

SONUÇ: Yaşşım ilerledi artık risk almayayım gibi bir düşüncem yok. Veya viop tarafı cok riskliymiş ben en iyisi hisse işine geri döneyim gibi bir düşüncemde yok. Hatta bu bilanco analiz işini sadece viopta bulunan hisseler için yapmayı planlıyorum. Yani Viopta bulunan hisselerin bilancolarını analiz edip beğendıgım hisseleri viop tarafından almak gibi bir düşüncemde var. ANcak şu su götürmez bir gerçek ki;

2014 bu yana hisse analizlerimi devam ettirip sanalda hisse alıp sattığım ve bunların getirilerini hesapladığım için neler kaçırdığımı görünce üzülmedim diyemem.

Bazılarını sayayım.

2014 ağustos ayında afyon çimentomu satıp vıop algo tarafına geçiş yaptım. Dolarıyısly afyon çimentoyu kacırdım.

Yaklaşık %120 civarı karı hemen hemen 3 ayda yaptı. O noktada ben satılması gerektiğine karar verdiğim için kaçırdığım kar %120 de kesiyorum çünkü ben o noktada satarım demiştim. Aslında daha fazla gitti.

Yine 2016 yılında Nisan gibiydi sanırım BANVT Bunda da yine %200 civarı filan gidince satılması gerektiğini söylemiştim. Buda yine çok kısa sürede gitmişti. Buda daha fazla gitti ama ben hedeflememe geldiği için nakite geçilmesi gerektiğini söyledim.

Yine bunların haricinde ORGE TAVHl gibi hisslerde de yine sanalda tradelerim oldu. Hatta banvıtıgnde yıne sanalda aldıgım resımlerı var.

Hatta şöyle bir twit atmıştım 9 ayda 50 bin tl nasil 191 tl olur.

Twitin linkinide vereyim. https://twitter.com/erhanacikgoz1/st...566212609?s=20

Yine bu kez başarısız iki hisse seçimim daha olmuştur bunlardan bırı PRKME sanırım %3 veya %5 civarı zarar ederek ayrıldım 3 ay beklıyorum cunku sıstemım oyle bilanco bekledıgım gıbı gelmedı ve satmam gerektı o sırada da malıyetımın %5 civarı altındaydı. Aynı sekılde BTCIM bunda da %5 vea %10 arası zararına sattım. Buda yine bekledıgımın tam tersi bir bilancoyla gelmişti.

Onun haricinde işte TAVHL hep favorımdır sanal portfoy boştaysa TAVHL durur genelde. SİSE ve TRKYCAM yine başarılı karlı işlemlerim oldu sanalda

2019 da işte yine JANTS 11 ayda %50 kar ile satıp ardından ODAS aldım oda %44 karda.

Vel hasılı Algo tradeyle son 6 yılımı geçirirken sanalda arşivime aldıgım notlarla filan bu sure zarfında 10 adet hisseye girip çıkmış oldu bunlarda %80 başarılı trade iken %20 si başarısız trade gerçekleşti ancak başarılıların hemen hepsi çok yüksek oranda kar bıraktı başarısızlar ise cok düşük zarar bıraktı.

Bileşke yaparak hesaplasan %500 belki daha fazla kar bırakacaktı hisse analizlerim bu 6 yılda ANcak ben algo işinde o kazıgı yiye bu kazıgı yiye tecrübe kazanacam derken 6 yılda hiçbirşey ütemedim.

Algo işinde kar edemediğimeme üzüleyim hisse analizlerimden kaçırdıgım fırsatlaramı bilmiyorum

KENDİMİ ŞUNUNLA TESELLİ EDİYORUM.

"PARA GELİR VE GİDER AMA AKILI KİMSE ALAMAZ." Yani yöntem bende strateji bende para nasıl yapılır nasıl kazanılır bunu artık biliyorum. O halde bugun olmazsa yarın yine yaparım problem değil.

Artık sona yaklaştığımı hissediyorum Hisse tarafı artık yeterince kendını kanıtladı. Orayı oturttum hemde sağlam oturttum. Tabiki tüm aldıgım hisselerin gitmeyeceğini biliyorum ancak totalde kar edeceğimi biliyorum. Algo viop tarafında da WPS3 ile meyveleri yemeye başladık mesela 3. hesabımdakı algorıtma daha 4 aydır devrede ve şimdiden %50 sini yapmış durumda. Orası da hemen hemene oturdu şöyle bir %100 ü aşsın iyice oturmuş olacak diye düşünüyorum.

TECRÜBE AMACLI VERECEĞİM MESAJ ŞUDUR. HİÇ BOŞ DURMAYIN YAPABİLDİĞİNİZ KADAR YÖNTEM STRATEJİ GELİŞTİRİN. İSTER HİSSE İSTER VİOP İSTER ALGO TRADE. FARKETMEZ NOTLAR ALIN ANALİZLERİNİZİ TEST EDİN BOL BOL EĞİTİM ALIN MERAK EDİN ÖĞRENMEYE CABALAYIN ÖĞRENİN SORUN SORGULAYIN. BU TEST ETTİĞİNİZ ARGE YAPTIGINIZ YATIRIM STRATEJILERINDEN HANGISI VERIMLI ISE O YONTEME PARANIZI GOMUN VE PARA KAZANMAYA BASLAYIN. TMEL MESELE BU VIOP OLMUS HISSE OLMUS PROBLEM DEGIL

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

erhan işte hisseye geçme nedenim bu ..

asıl nedenim: elim çok daha rahat.. robot yok algo yok. kafa desen zerre kadar umrunda olmayacak kadar rahat

viop tek enstruman aman robota bişey olurmu maxdd yermiyim . hostinge bişey olurmu endks yataya sarar mı kafa desen sürekli stres altındasın sistememe uyarmıyım uymazmıyım al dedi şöyle oldu vay yükselecekti düştü. manuel müdaheleler tonla şey.

ne gerek var.

bearbull üstat zamanında bunu özet geçmişti viop topicinde kendisi kurumda çalışan biri ." viopta zengin olanı hiç tanımıyorum ama hissede zengin olan çok var" gibi birşey söylemişti.

hissede bu bahsettiğin stratejileri uygulamak bence çok daha mantıklı ve engüzelide ne biliyormusun elini rahat hissediyorsun haraket alanın çok daha fazla. çok daha az kafa yoruyorsun . robot falan yok yarın trump bişey söylermi yok dolar fırlarmı vs hiç bişey umrunda olmaz .

şiddetle tavsiye ederim yani huzur açısından... tadını aldıktan sonra zaten emin ol viop , sistem algo dediklerinde miden bulanır

inan bana artık gün sonlarında bakıyorum böyle geceleri falan borsa ne olmuş diye

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4. Hedeflerimiz aynı değil emlak hocam. Ben finansal özgürlük peşindeyim. Yani 1 Milyon 2 Milyon TL para kazanıp sonra erken emekliliğimi ilan edip gezip tozmak istiyorum.

Siz veya diğerleri 3 5 kuruş cebime girsin, hayat standartlarım biraz iyileşsin yeter gözüyle bakıyorsunuz belkide.

Bir ksımınız da 55 60 yaşına gelince finansal özgürlük seviyeme çıkayım emelkli olmuş olayım sonra yerim gözüyle bakıyor.

Ben 30 yaşındayım 35 e kadar finansal özgürlük seviyelerine çok yakın olmam gerekiyor. Çok uzak olursam muhtemelen stratejim değişir ve hisse tarafına geçerim. Temiz olsun biraz az olsun der 35 40 arasında hisse tarafında ancak yine risk alarak ilerlerim. 40 dan sonrada artık fazlaca risk almam ve paranın 3/2 sini yemeye başlarım diye düşünüyorum. 60 yaşından sonra da kitap belgesel teknolojiyi takip ederek günümü geçirir telef olup giderim

5. Sistemciler bu ay ne yaptınız. Valla bu ay çok kötü gidiyor. Şimdiden 5000 puan üzeri zarar var. Şanşdan da benim lotları 2 katı artırdığım aya denk geldiye ya.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Sistemciler bu ay ne yaptınız. Valla bu ay çok kötü gidiyor. Şimdiden 5000 puan üzeri zarar var. Şanşdan da benim lotları 2 katı artırdığım aya denk geldiye ya.

Ay sonuna kadar uyuz uyuz gider neye gore lot arttirma karari aldiniz rasgele mi ?

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Sistemciler bu ay ne yaptınız. Valla bu ay çok kötü gidiyor. Şimdiden 5000 puan üzeri zarar var. Şanşdan da benim lotları 2 katı artırdığım aya denk geldiye ya.

-3000 de bende var erhanın dedigi gibi bu haftada ecnebilerin bayram vs oda öyle gider yeni yıla inşallah iyi bişeyler yaparrız
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Ay sonuna kadar uyuz uyuz gider neye gore lot arttirma karari aldiniz rasgele mi ?
    Önceki aylar reelde iyi sonuçlar alınca lot artırma kararı aldım. İnanın aklımda yıl sonu uyuzluğu felan aklıma gelmedi. Aklıma gelseydi 2020 yılın başlangıında artırırdım.

Sayfa 146/172 İlkİlk ... 4696136144145146147148156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •