Sayfa 147/172 İlkİlk ... 4797137145146147148149157 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Erhan sen hani pay vadeli hisselerin bilançosunu inceleyip onun üzerine strateji kuracam diyorsun ya. Şöyle düşünüyorumda viop zati çift yön o yüzden bilanço bazlı sanki gerek yok diye düşünüyorum. Volatilitesi, makası , kaldıraçı uygun olan hisseye girmek gerek diye düşünüyorum.

2. atakam abi yine eksik bilgi almissin bu sayfadada yazdim

Lot artisi yapacaksaniz kar egriniz assagada iken yapmalisiniz.

Para kazanmisken degil kaybetmisken artrirmalisiniz.

Pay vadeliler hakkinda ne anlatmaya calistigini anlamadim abi

Sistem calistirmayacagim ki ornegin eregli bilancosu iyi mi yani yuzde 30 yukari potansoyel mi var.

Gidip pay vadeliden eregli alip bekleyecem.

3 ay sonra yeni bilancolar gelecek tekrar analiz yapacam.

Baktim tavhl yuzde 20 potansiyel iceriyor gidip vioptan tavhl alacam.

Spottan alirsam.sadece yuzde 20 kar edecem vioptan alirsam yuzde 70 yuzde 80 kazanacam kaldirac kullandigim icin.

Yani strateji filan kurmuyorum.robot kurmiyorum. Spotta alip 3 ay bekleyecegime vadelisinde alip 3 ay bekleyecem
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Sistemciler bu ay ne yaptınız. Valla bu ay çok kötü gidiyor. Şimdiden 5000 puan üzeri zarar var. Şanşdan da benim lotları 2 katı artırdığım aya denk geldiye ya.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bende de -3000 nin biraz uzerinde zarar var bu ay.

Sermaye artisi yaparak kontrat artirimi icin sistemin maxdd yeniledigi veya en azindan KZnin maxdd'nin yarisi kadar dustugu donemleri beklemek bana gore en dogrusu olur.

Kaldiraci dogru ayarladiktan sonra herhangi bir anda sermaye artisi mumkun. Ancak devaminda isiniz sansa kalmistir. Belki KZ alir basini gider siz de ne iyi yapmisim dersiniz. Ya da tam tersi maxdd yenilenecek olursa psikojik acidan cok yipratir.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Hedeflerimiz aynı değil emlak hocam. Ben finansal özgürlük peşindeyim. Yani 1 Milyon 2 Milyon TL para kazanıp sonra erken emekliliğimi ilan edip gezip tozmak istiyorum.

Siz veya diğerleri 3 5 kuruş cebime girsin, hayat standartlarım biraz iyileşsin yeter gözüyle bakıyorsunuz belkide.

Bir ksımınız da 55 60 yaşına gelince finansal özgürlük seviyeme çıkayım emelkli olmuş olayım sonra yerim gözüyle bakıyor.

Ben 30 yaşındayım 35 e kadar finansal özgürlük seviyelerine çok yakın olmam gerekiyor. Çok uzak olursam muhtemelen stratejim değişir ve hisse tarafına geçerim. Temiz olsun biraz az olsun der 35 40 arasında hisse tarafında ancak yine risk alarak ilerlerim. 40 dan sonrada artık fazlaca risk almam ve paranın 3/2 sini yemeye başlarım diye düşünüyorum. 60 yaşından sonra da kitap belgesel teknolojiyi takip ederek günümü geçirir telef olup giderim
    tam tersine erhan

viop üç beş kuruş işidir.. versinler sana 10 milyon tl hadi viopta bağla robota
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    tam tersine erhan

viop üç beş kuruş işidir.. versinler sana 10 milyon tl hadi viopta bağla robota
    3 5 kuruşlar 10 milyonu viop bağlamak arasında ki ilişkiyi anlayamadım. Konuyla bir alakasını kuramadım hani.

10 milyon TL benim finansla özgürlük seviyemin çok üzerinde.

10 Mılyon TL param olsa riske girmeme gerek yok. Artık o noktada minimum risk seviyesinde hareket ediyorumdur. Fazlalığı yine riskli yatırımlar yaparım.

Olaya şu gözle bakıyorum ben Zenginlik Bankada kaç paran oldugu degıl ne kadar harcayabildiğindir. Benim için böyle.

Benim hedefim çalışmadan Kazandıgım parayı harcamak. Çalışmadıgım halde 10 bın TL mı gelıyor bugunku şartlar altında bitti.

10,000 Tl 2000 İne yatırım yapar geri kalanını yerım fınans özgürlük bu benim içn. Harcayamadıktan sonra veya harcayacak vaktin kalmadıktan sonra rakamların büyüklüğü anlamsız.

10,000,000 TL param olsa büyük ihtimal en az yarısı banka faizindedir. Geriside altın ve hisse alırım belki.

5,000,000 TL nin %10 ortalama faiz olsa bizim ülkede 500,000 TL / 12 = 41,000 TL aylık gelir deli eder adamı. Daha neye ihtiyacım olsun. En zengınler lıstesıne gırecekmısım yemısım en zengınler asıl zengın benım her ay 40,000 TL para yiyorum.

Finansal özgürlük tek hedef degıl tabiki ilk hedef insanın finansal özgürlükten sonra hayata tutunduracak birşeylerlede ugrasıyor olması lazım. Dolayısıyla bu fazlalıkla belki bir melek yatırımcı olurum bır gırısıme para yatırırım belkı elon mask tarz dunyaya bir rokette turkıyede fırlatırım hani ne biliyim. Uğraşacak birşeyler bulurum diye düşünüyorum. Hayata insanlara faydalı birşeyler yapmaya calısırım.

benım 1 milyon TL kazanmanın en kolay ve kısa yolunun ne oldugunu soyle gideyim ona para yatırayım.
    Derdim bu benim Magzamı ac diyorsun tamam cıkar masrafını getırısını goturusunu acalım magzayı restorant mı oke varım hangisi.

Hisse işimi geçmişe dönük kanıtla 50,000 TL ne zman hangı hısslere gecerek 1 mılyon TL yapabılırsın.

Aselsan 5 lirada alıp en tepe 40 lırada satsan bıle 8 kat ediyor. Yani 400 Bin TL Yani hisse piyasasınında garanti yok ki. Viop robot işine göre daha riski düşük. Ancak bu seferde zamandan çalıyor. 5 yılmış 10 yıla cıkıyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6. Erhan hocam merhaba,

Bir formülü test etmek için uğraşıyorum.

110.000 adet barı açınca grafikte sadece bir yıllık veriler görünüyor. Burada problem yok. Ancak daha geçmişe yönelik verileri görmek ve test etmek için 1.000.000 barı açınca, bu kez geçmiş verileri grafikte görüyorum ancak bu kez grafikteki Al veya Sat işaretleri farklı yerlerde gözüküyor. Her iki durumdaki (110.000 adet bar ve 1.000.000 adet bar açıkken oluşan iki farklı grafikteki) grafikte son bir yıla baktığımda Al ve Sat yerleri farklı. Bu mümkün olabilir mi, hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı.

Selamlar, sevgiler.

7.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Erhan hocam merhaba,

Bir formülü test etmek için uğraşıyorum.

110.000 adet barı açınca grafikte sadece bir yıllık veriler görünüyor. Burada problem yok. Ancak daha geçmişe yönelik verileri görmek ve test etmek için 1.000.000 barı açınca, bu kez geçmiş verileri grafikte görüyorum ancak bu kez grafikteki Al veya Sat işaretleri farklı yerlerde gözüküyor. Her iki durumdaki (110.000 adet bar ve 1.000.000 adet bar açıkken oluşan iki farklı grafikteki) grafikte son bir yıla baktığımda Al ve Sat yerleri farklı. Bu mümkün olabilir mi, hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı.

Selamlar, sevgiler.
    Okunacak bar sayısı neyi değiştirir ?

Okunacak bar sayısı mevcut matematiksel formulunuzu stratejinizi hangi bardan itibaren başlayarak hesaplanması gerektiğini belirler. Bunun kullanım şekli benim için kendi makinamda 1 mılyon iken wps serverda 5000 veya 10000 ile sınırlarım.

Robotların çalışma prensibi ve ok koyma şekli şu şekilde gerçekleşiyor.

Diyelim 5000 adet bar açık. Her milisaniyede bir robot 5000 bar dan itibaren bütün sinyalleri tek tek yerleştirip son barıda okuyarak oku koyuyor. Normalde oklar kaybolup geri geliyor teoride fakat siz bunu hiç farketmiyorsunuz. Çünkü çok hızlı bir biçimde bu işlem sürekli olarak tekrarlanıyor.

Kodun içinde For int i ile başlayan her for döngüsü geçmişten itibaren tüm işlemlerin tekrar hesaplanarak değişiklik varsa buna göre koyulması demek. Son sinyalin ne oldugunu hesaplamak için geçmişten bugune tüm okları yerleştrip daha sonra son sınyalın ne oldugunu o şekilde hesaplıyor.

Normalde geçmişe dönük sinyalleriniz değişmez değişmemeli. Çünkü geçmişten gelen bu hespalamalarınız değişmiyor. Sadece geçmişteki ilk 1 veya 2 sinyal farklı görünür Onun sebebide daha geçmiş barlar olmadıgı için. Daha sonrakı tüm işlemler doğru bır sekılde yerleşir.

Bunları etkileyecek durumlar neler olabilir Örnegın okunacak bar sayısı 1000 İse. ANcak siz kodunuzun için 1000 Lik hareketli ortalama koyduysanız.

Zaten 1000 Adet barın ortalamasını hesapla demişsiniz. Yeni bar eklendiği anda geçmişteki 1 bar silinecek. Dolasıyla 1000 Lik ortalama hesaplanacak ancak hiçbir görevi üstlenemeyecek.

Örnegın 30 luk RSİ koyup okunacak bar sayısını 25 yaparsanız hiçbirşey hesaplamaz rsi.

Bunun haricinde sizdeki problemi test edebilmemiz için formulun nasıl birşey oldugunu bilmemiz lazım. Günmü saydırdınız KZ eğrisine göre birşeler mi değiştirdiniz. Son bardan şu kadar bar önce şöylese şöyle yap gibi bir döngünüz mü var. İlk bardan şu kadar bar sonra söyleyse gibi kurgunuz mu var ?

Bunun olması için ancak bu yukarda saydıgım sebeplerden biri olmalı veyahutta repaintli bir kurgu kurmuş olmalısınız. Aksi takdirde böyle birşeyin olması İMKANSIZ!

8. Özelden atacaktım formülü ama mesaj uzun diye midir bilemedim özel mesaj hata veriyor,

Akşama tekrar deneyeceğim,

Kalemine sağlık, yanıtın için teşekkürler

Sayfa 147/172 İlkİlk ... 4797137145146147148149157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •