Sayfa 37/172 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 289 - 296 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    HESAPLAMAMDA BİR HATA VARMI ARKADAŞLAR BİR KONTROL EDİVERİN.

42 LOTLA İŞLEM YAPIYORUM. TOPLAM SERMAYEM 30,000 TL

11. İŞLEME KADAR 2017 11. DEN SONRASI 2018 TEMSİL EDİYOR.

BUNA GÖRE 30 BİN TL Yİ İLK YIL 66,000 E CIKARIYORUM

HALA 42 LOTLA İŞLEM YAPMAYA DEVAM EDİYOR 2018 DE PARAMI 89,000 E CIKARTIYORUM.

2017 KAZANCIM 36,000 TL
    2018 BUGUN KAZANCIM 23,000 TL

KONTROL EDİVERİN. TABİ BU SPOTA GÖRE 0,28 DE KAYMA GİRDİM.

kayma neden 0,28 kaymayı 0,01 tek yön olarak düşünebilirsin daha da aşağılara çekmek gerek.
    hızlıca baktım hesaplamada hata var gibi.

mesela son işlem 0.20 getirmiş kayma çıkınca 0.18 kalır. 18 * 42 = 756 kar demek..
    senin hesaba göre 0.20 getirmiş 0.28 kaymayı çıkarsak -0.08 kalır 8 * 42 = 336 zarar demek yine senin hesaba uymuyor.

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    TEŞEKKÜRLER NUTCRACKER HOCAM

BİR ADET SPOT GRAFİĞE 60 DAKIKALIKTA ANLIK İŞLEM AÇAN TASARLADIM.

ŞİMDİ BUNUN GETİRİSİNİ EXCELDE BİR KURGULAYIP HESAPLAMAM LAZIM.

anlık işlem açanın geçmiş testi olurmu?

3.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    anlık işlem açanın geçmiş testi olurmu?
    nerden işlem açacağını açması gerektiğini bildiğimiz için olur. ben yapıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    kayma neden 0,28 kaymayı 0,01 tek yön olarak düşünebilirsin daha da aşağılara çekmek gerek.
    hızlıca baktım hesaplamada hata var gibi.

mesela son işlem 0.20 getirmiş kayma çıkınca 0.18 kalır. 18 * 42 = 756 kar demek sende zarar olmuş.
    senin hesaba göre 0.20 getirmiş 0.28 kaymayı çıkarsak -0.08 kalır 8 * 42 = 336 zarar demek yine senin hesaba uymuyor.
    kaymayı 0.028 almış. yani 0.20 kardan 0.172 kalıyor. *42 ile 722 tl kar oluyor. fiyata göre yüzdelediğinde rakam denk geliyor sanırım.

5.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    nerden işlem açacağını açması gerektiğini bildiğimiz için olur. ben yapıyorum.
    pivot sistemler için manuel yapılır belki ama indikatör ortalama vs. izleyen sistemler için olmaz.
    fiyat gün içinde 14.10 ken al verdi diyelim. gün içi 13.90 a geldiğinde yine sattı ve 14.10 gene al verdi. yani gün içi 3-4 işlem olabilir. manuelde bu gözden kaçar bence. robotta zaten geçmişteki gün içi datayı hesaplayamaz.

6.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    kaymayı 0.028 almış. yani 0.20 kardan 0.172 kalıyor. *42 ile 722 tl kar oluyor. fiyata göre yüzdelediğinde rakam denk geliyor sanırım.
    0.028 ise ok. ama ortalamada daha aşağılara çekebilmek lazım işlem sayısını ve verimliliği artırabilmek için. tek yön için 0.003 0.004 lere inebilmek lazım. yoksa hızlı sistemlerde kayma ciddi problem olur.

derinlik garan için konusursak 400 500 lot rahat kaldırıyor benim sistemlerde.

7.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    pivot sistemler için manuel yapılır belki ama indikatör ortalama vs. izleyen sistemler için olmaz.
    fiyat gün içinde 14.10 ken al verdi diyelim. gün içi 13.90 a geldiğinde yine sattı ve 14.10 gene al verdi. yani gün içi 3-4 işlem olabilir. manuelde bu gözden kaçar bence. robotta zaten geçmişteki gün içi datayı hesaplayamaz.
    her türlü sistem için yapılır matador hocam. gün içi kaç kere işlem yaptığı bilgisine ulaşabiliriz sonuçta 1 dk lık veriler mevcut. ben 5 dk lık veriyi kullanıyorum. dedğiniz durum çok hızlı zamanlarda 1 dk içinde hızlıca in çık in çık yaparsa 1 kaç zarar gözden kaçabilir oda çok sık rastlanılan bir durum değil. uzun zaman diliminde ihmal edilebilir.

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    her türlü sistem için yapılır matador hocam. gün içi kaç kere işlem yaptığı bilgisine ulaşabiliriz sonuçta 1 dk lık veriler mevcut. ben 5 dk lık veriyi kullanıyorum. dedğiniz durum çok hızlı zamanlarda 1 dk içinde hızlıca in çık in çık yaparsa 1 kaç zarar gözden kaçabilir oda çok sık rastlanılan bir durum değil. uzun zaman diliminde ihmal edilebilir.
    önemli olan 1dk lık verinin olması değilki. diyelim 60dk lık sistemde anlık işlem düşünüyorsunuz. şartıda 5 liğin 22liği kesmesi olsun diyelim. fiyat 14.10 olduğunda kesişim gerçekleşti sistem al verdi. kesişim iptal olunca sistem geri sattı, sizin backs testinizde sanki o barda hiç işlem olmamış gibi görünür. halbuki o bar zarar yazmışınızdır. kesişim anında çok sık işlemde olabilir. tam o kademeye takıldı ise. bunun içinde filtre gerek tabi. o filtrede alım ve satım fiyatlarını dahada uzaklaştıracaktır. yani o bardaki zarar büyüyecektir.
    bellli bir süre diyelim 3 ay boyunca canlı işlemlerinizi excele yazın ve 3 ay sonunda bu dönemi back test yapın ne demek istediğimi anlayacaksınızdır.

Sayfa 37/172 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •