Sayfa 42/172 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 329 - 336 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. DAHA ONCE BAHSETTIGIM BİLANCO EXCEL ALGORITMASI PEK BIRSEY YAPTIGI YOK % KARLILIGA VE DÜZENLİ BİLANCOLARA GÖRE PUANLAMA YAPIYOR BİRAZ DAHA GELİŞTİRMEYE CALISACAGIM.

SANIRIM SON KEZ UCRETSIZ VERIŞIM OLACAK BU.

KURCALAYIN BAKIN BAKALIM EKSIK HISSELER VARSA BANA BILDIREBILIRSINIZ. BANKALAR, GYOLAR, YATIRIM ŞİRKETLERİ, FİNANS ŞİRKETLERİ GİBİ ŞİRKETLER YER ALMAZ. BUNUN DIŞINDA EKSİK SANAYİ VARSA BELİRTİN SİZİN GÖRDÜĞÜNÜZ YANLIŞLIK VARSA BUNU DA BİLDİREBİLİRSİNİZ.

GÜLE GÜLE KULLANIN.

NOT: BİR BAKIŞ AÇISI SERGILEMEK ICIN YAYIMLANAN BIR DOSYADIR. BURADAKI DEGERLERDEN SONRA HISSENIN DETAYLI ANALİZ EDİLİP KARAR VERILMESI GEREKIR BU TABLO HERHANGİBİR HİSSEYİ ÖNERMEMEKLE BİRLİKTE EN YÜKSEK PUANI ALMIŞ OLMASI O HISSENIN KAZANDIRACAGI ANLAMINA GELMEZ.

EXCEL DOSYASINI İNDİR #BOBY

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. tşkr erhan
    şu sitede güzel gibi
    https://fintables.com/sirketler/THYAO/oran-analizi

3.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    tşkr erhan
    şu sitede güzel gibi
    https://fintables.com/sirketler/THYAO/oran-analizi
    evet kullandım ben demosunu güzel tasarlamışlar fakat verileri excele dırek cekemıyorsun kopyalıyor excele.

fast web den daha az analiz seçeneği var. Bu sebeple ben fastwebi tercih ettim. geçişe dönük bilanco verısı de sınırlı kalıyor.

yoksa gorsel olarak ve kullanış açısından bır yatırımcıya guzel bılgıler verıyor program.

Ben daha cok bilanco verıler üzerinde analiz back test gibi durumları kontrol edıp model gelıstırmeye calıstıgım için. fast web daha avantajlı.

sıradan bır yatırımcı ıcın malıyetı ucuz kabaca en azından hıssesı hakkında bılgı sahıbı olması ıcın iş görür bir program. Fast web biraz daha fazla seçenek ve excele dırek cekme ve verı coklugu avantajıyla bence bır adım onde.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Biçmeye devam ediyorlar :D

5. yeni maxdd ye kaç puan kaldı erhan?

6.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    yeni maxdd ye kaç puan kaldı erhan?
    ben de birşey yapacaktım diyordum ne yapacaktım ne yapacaktım derken. Sen sorunca aklıma geldi maxdd ye bakacaktım.

şu an yeni maxx rekoru kırmışız bile.

İşlem maliyetlerini hesaba katınca max dd yemiş işlem maliyetsiz bakınca max dd bolgesı burası değil.

Ya kötü bir zamana denk geldik ya sistem gerçekten kötü

aşağıya doğru gıtmeye devam etse de bekleyecegım belkı 20 bın de fılan çüş noluyor derim.

sen ne düşünürsün matador hocam

7. öncelikle dönem (1 ocak sonrası) olarak benim sistemlerin çarpılma dönemi diyemem. ocak 5bine yakın ortalma getiri, şubat 5bine yakın eksi, mart ise 2bine yakın eksideler. yani benim sistemler açısından yeni maxdd yedikleri bir dönem değil.
    Belki yine aynı "tartışma" olacak ama bana bunlar hep optimizenin sonuçları gibi geliyor. Belki bu sistem için sen hard optimize yapmadın ama yinede sistem üzerinde ufak tefek dokunuşlarla geçmişi "güzelleştirdin". Ancak reel sonuçlar sıkıntı oldu.
    Bende maxdd lerde 30binlere yaklaşan sistemlerde var. 20bin kabul edilebilir bir dd bence. tabi lot ayarlaması ile durum kurtarılabilir. dd 20bin olursa 3 lota, 25 olursa 4 lota 30 olursa 5 lota çık bence. eğer sistem getirisi zirve tazelerse yüksek ihtimalle sistemin max dd si canlı işlemlerde oluşan dd olacaktır. bundan sonra ona göre kaldıraç ayarlaması yapılabilir. şu anda maxdd nin nerde duracağı belli değil gibi.

8.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    öncelikle dönem (1 ocak sonrası) olarak benim sistemlerin çarpılma dönemi diyemem. ocak 5bine yakın ortalma getiri, şubat 5bine yakın eksi, mart ise 2bine yakın eksideler. yani benim sistemler açısından yeni maxdd yedikleri bir dönem değil.
    Belki yine aynı "tartışma" olacak ama bana bunlar hep optimizenin sonuçları gibi geliyor. Belki bu sistem için sen hard optimize yapmadın ama yinede sistem üzerinde ufak tefek dokunuşlarla geçmişi "güzelleştirdin". Ancak reel sonuçlar sıkıntı oldu.
    Bende maxdd lerde 30binlere yaklaşan sistemlerde var. 20bin kabul edilebilir bir dd bence. tabi lot ayarlaması ile durum kurtarılabilir. dd 20bin olursa 3 lota, 25 olursa 4 lota 30 olursa 5 lota çık bence. eğer sistem getirisi zirve tazelerse yüksek ihtimalle sistemin max dd si canlı işlemlerde oluşan dd olacaktır. bundan sonra ona göre kaldıraç ayarlaması yapılabilir. şu anda maxdd nin nerde duracağı belli değil gibi.
    Optimizasyonun farklı yontemlerı var. Mesela getiriye optimize etmek linear dagılıma optimize etmek. % getiriye optimize etmek.

PF ye optimize etmek vesaire vesaire.

Bunda en yüksek getiriye optimize edilmedi. Farklı bir parametreyi optimize ettim. Bunun sonuclarınıda argelerim arasına koyacagım sonuç olumlu veya olumsuz olabılır. Yaşamadan bilemyeceğiz.

Eğer olumsuz cıkarsa ..... parametresine optimize edilmiş sistem kullanmayacağım veya o parametreyi daha dikkatlı sekılde analiz edeceğim.

Sistem klasık indikatorlede calısmıyor sorun o parametre de de olabilir. Çünkü gördüğüm kadarıyla performansın büyük çoğunlugunu o yapı goturdu gıbı.

dediğin gibişimdilik bekleyelım zaman verelım ne olacak mc ye getirirse biraz daha ekleme yapar bir süre daha beklerım. Olmadı fişi çekerim.

Şu an yeni bir arge çalışmam devam ediyor. Tabi klasık yontemlerın dışında sanırım 2 3 ayı alacak testın tam sonucları ama şimdilik mesela 1 yıl için sonucları göstereyim istedim.

Oldukça heyecan verici.

Sayfa 42/172 İlkİlk ... 3240414243445292142 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •