Sayfa 53/172 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Her sistemim komplex değildi. Çok fazla deneme yaptım demek daha doğru olur saçma sapan indikatörler filan yaratırdım. Örneğin Rsinin Tomasını Alıp TOmanın HHV LLV sinin arasındaki farka bakmak gibi absürt yeni indikatörler yarattım. Sistemin KZ eğrisinin RSİ Sini ölçüp Çıkan RSİnin Parabolicini alıp Çıkan parabolicin içine ADX sokmak gibi. Siz diyin 100 ben diyeyim 500 Tabi tüm bu çalışmalarımı kaydetmemek büyük bir hataydı yaptım yaptım bu iyi değil diyip değiştirdim.

5 yıl sonunda anladım ki aslında yaptıgım tüm sistemlerin içine açıklama olarak şu tarihte şu şu yapıldı diye not alıp kaydetseymişim gelecekte performanslarını görürdüm. Ancak çoğu sistemim malesef bu şekilde kaydetmemiştim.

Size önerim şu yaptıgınız sistemleri mutlaka kaydetip içine tarih atın. 4 yıl sonra açtıgınız da ben bu sistemi şu tarihte yapmışım ne üretmiş acaba diye merak edip bakarsınız. Benim sistemlerim de tarih yok açıyorum bir sistemi son 3 yılda çok iyi getirmiş ancak ben bunu 5 yıl öncemi yaptım 1 sene öncemi yaptım ne zaman yaptım hatırlamıyorum.

Tabiki yaptığım tüm sistemlerin performansları görülüyor.

Son 1,5 yıldır para yönetimiyle uğraşıyorum. Sistem olarak sanki kendimi sınıra gelmiş gibi hissediyorum. Yani belirli bir sınırı performans olarak artık geçemiyormuşum gibi hissettim. Birşeyler ekliyorum ama hani getiri her yılda en fazla 1000 puan artıyor. Belirli bir puan sınırının üzerine artık çıkamaz oldum çıksamda tatmin edici veya sağlıklı olmayacağını düşünmeye başladım. Ha ykoç var bu sınırı kırmış durumda Benim sistem performansı olarak tıkandığım noktayı ykoç delmeyi başarmış. Bir kez daha tebrik ediyorum kendisini ben onca denemeye rağmen o sınırı geçemedim. Hani bunu nasıl örnekleyeyim.

Sistemleri araba motoru gibi düşünün. 1,2 Motor ile alabileceğiniz max beygir sınırlıdır daha üst sınırlara çıkamazsınız. Motoru modifiye etmek gibi bu iş. Eskiden 1,2 motorlu sistemler yaratırdık. aldığımız beygir 80 di. Daha sonra motor silindirini büyütmeyi öğrendik. silindiri büyüttük 2,0 3,0 hacminde motorlar yani sistemler geliştirdik haliyle beygir arttı. 300 beygire dayandık. Şimdi 3,0 motorun üzerine çıkamıyorum çünkü arabaya sığmıyor daha büyüğü yada mühendislik gereği sağlıklı değil. Peki 3,0 motor hacmi ile 300 beygiri nasıl geçerim.
    Çeşitli eklemeler bujileri değiştirdim egzoz değiştirdim, hava filitresini değiştirdim vesaire. EE bitti modifiye edilecek başka birşey kalmadı aldığım beygir 350 ye çıktı. Daha ne ekleyeceğim veya değiştireceğim buji kablolarını değiştiriyorum 351 oluyor. Hani artık yaptığım modifiyeler 1-2 beygir ekliyor. Yaptığım masrafa değmiyor.

BU sınırlarda tıkandım kaldım. İşte burada aklıma TURBO geldi. TURBO dan kastım ne para yönetimi. 3,0 motor 350 beygir gücündeki bir araca turbo eklersen 400 450 500 beygirlere çıkarsın. Motor aynı motor beygir aynı beygir bir turbo ekleyerek beygiri inanılmaz arttırıyorsunuz. Bende bunun adına para yönetimi diyorum.

Bunun sayesinde 2018 de çok verimli beygir değerlerine ulaştım. Dinamik bir turbo bilgisayar kontrollü bir turbo gibi düşünün. Ne zman turboyu devreye alıp almaması gerektiğini bilerek turboyu açıyor. Tabi bu turbo çok tehilekli aynı zamanda çünkü turbonun gücü biraz kontrolsüz geliyor anında spin attırabilir. 2018 i sağsalim atlattık.

Şu anda üzerinde çalıştığım yeni teknoloji ise Hem yeni ve daha büyük bir turbo hemde yeni modern bir şanzıman. Şanzımanı hiç küçümsemeyin çok büyük farklar yaratıyor motor ve diğer bileşenlerle uyumlu ise.

Şu an yaptığım testlerle motor turbo ve şanzıman dişli oranlarını ayarlamaya çalışıyorum. Şanzımandakı değişiklikler alacağım beygiri etkiliyor hasas bir çalışma yapmam lazım çünkü bir kere üretebilirim. Geriye dönüp dur bu arabayı at çöpe birdaha revize et işine girmek istemiyor fabrikadan çıksın ve sorunsuz yürüsün istiyorum. Eşeğimi sağlam kazığa bağlamak istiyorum. Bİr kere üret temiz ve sorunsuz üretmek istiyorum bu aracı.

Peki diğer sistemlerimden diğer araçlarımdan ne farkı olacak derseniz. Bir kere çok kararlı kontrolsüz güç oluşmayacak bu şanzıman ve vites oranlarıyla denge kuracağım 3. vitesten 4 e geçtiğinde normal üzerinde beygirlere çıkmayacak olması gerekenj optimal dişli oranlarını ayarlayacağım ki vites geçişlerini neredeyse hissetirmeyecek. Böylece ani tepkilerin önüne geçeceğim ve sürücü daha güvende hissedecek kendini.

Anlaşılabilecek bir dilde dilim döndüğünce aktarmaya çalıştım yapmak istediklerimi birbiriyle okadar uyumlu bir örnek oldu ki sistemin nasıl çalıştığını öğrenseniz erhan verilebilecek en iyi örneği vermişsin dersiniz. Kısaca yaptığım yeni çalışma para yönetimi (turbo) ve bu paranın nasıl ve ne zaman kullanılacağı (şanzıman ve dişli oranları) ayalaryıp = en verimli beygir gücünü almak.

Hatta yaptığım çalışmayla ilgili sansürlü bir istatistik sonuçları paylaşayım. BU çalışma sayfası yaptığım hazırlığın 20 de 1 'i bile değildir.

BU tabloda gördüğünüz şey aslında teorik teknik bir bilgi şanzıman oranı alınan tork ve alınan beygiri görüyorsunuz. kazanacağınız para ne olur ne olmaz bu bilgiler yer almıyor.
    Erhan bey çok çalışıyor,çabalıyor , gayret ediyorsunuz. İnşallah emeklerinizin karşılığını görürsünüz. Sistemci arkadaşların yükseliş performansı , gelişim süreçleri bizlere ilham kaynagı motivasyon kaynağı olmaktadır.

2. Merhaba ;

sizlere bir sorum olacak , bir bardaki indikator değerlerinin tamamını veren bir data tedarikçisi var mı ?

bunu neden soruyorum ;

aslında sistem dediginiz mekanizmaların tamamı karar agacları ile anlamlandırılabilecek şeyler. yani bizler bunu formul ile tespit etmeye calısıyoruz ya , aslında bunların kendi kendine tespitleri pek ala mumkun.

örnek vermek gerekirse ;

her 5 dakikalık bar için ; rsı , bolinger, sto os. vs vs değerleri kaydedebilsek , bu datamartta geçmişteki herhangi bir veya birkaç trendi işaretlediğimizde , aynı koşulların oluştuğu gelecek dönemleri bulabiliriz.

tek sıkıntı bu parametreleri veren bir yer görmedim bugune kadar..

3. Erhan Hocam
    Canlı barda işlem yapan kendimce geliştirdiğim vasat bir sistemi -4-5 gündür deniyorum
    200-300 puanlık kaymalar oluyor..bu normal mi?

4.  Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    Merhaba ;

sizlere bir sorum olacak , bir bardaki indikator değerlerinin tamamını veren bir data tedarikçisi var mı ?

bunu neden soruyorum ;

aslında sistem dediginiz mekanizmaların tamamı karar agacları ile anlamlandırılabilecek şeyler. yani bizler bunu formul ile tespit etmeye calısıyoruz ya , aslında bunların kendi kendine tespitleri pek ala mumkun.

örnek vermek gerekirse ;

her 5 dakikalık bar için ; rsı , bolinger, sto os. vs vs değerleri kaydedebilsek , bu datamartta geçmişteki herhangi bir veya birkaç trendi işaretlediğimizde , aynı koşulların oluştuğu gelecek dönemleri bulabiliriz.

Elinizde 5dk fiyat verisi var ise bu verinin üzerine bir indikatör attığınızda o indikatörün değerlerini excele çekebiliyor olmanız lazım. İdeal'de yapılabiliyor diye biliyorum. İdeal ekibi yardımcı olabilir.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    Erhan Hocam
    Canlı barda işlem yapan kendimce geliştirdiğim vasat bir sistemi -4-5 gündür deniyorum
    Canlı barda kayma olup olmadığını nasıl anlıyorsunuz?

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Erhan bey çok çalışıyor,çabalıyor , gayret ediyorsunuz. İnşallah emeklerinizin karşılığını görürsünüz. Sistemci arkadaşların yükseliş performansı , gelişim süreçleri bizlere ilham kaynagı motivasyon kaynağı olmaktadır.
    Teşekkür ederim inşallah daha çok şey göreceksiniz zamanla.

Alıntı Originally Posted by kennym Yazıyı Oku
    Merhaba ;

bunu neden soruyorum ;

örnek vermek gerekirse ;

Yapmak istediğiniz 4 5 tane indikatorun atıyorum toplamı 433 ise trend başlıyor 845 ise trend bıtıyor gıbı bırseymı cıkarmak.

wolfienin dediği gibi bir kodlamayla bunlar belki excele dokulebılır. Yada bunun sıstemını yazarsınız bu rakamları toplatırsınız toplamının sonucu cızgı halınde gösterirsiniz. Sonra nerede ne zaman ne yapmıs cızgıye bakarak ıncelersınız.

Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    Erhan Hocam
    bana pek matıklı gelmedı wolifenin dediği gibi. canlı barda nereden emır gıttıgını nasıl alıyorsunuz. Performans raporu varmı bu sıstemın. ? belkı ozman daha kolay çözebiliriz problemi.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    Erhan Hocam
    200 300 puan kayma cok fazla..

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bar kapanışıyla işleme girme ile , sinyalin gerçekleştiği an işleme girme arasında karlılık farkı var, çokmudur bu fark.

Sayfa 53/172 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •