Sayfa 56/172 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. yanlış anlaşılma olmasın diye şunuda belirteyim: ben başkasından sistem kiralama ya da kendi sistemlerimi kiraya verme niyetinde değilim

2.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    Öyle bi durumda bahaneler beni ilgilendirmez. sistemim o ay 5bin puan kazandırdıysa ve bunun adamın portföye yansıması farzedelim 5bin Tl olacak ise ve benim hakkım bunun yarısı ise ya o parayı yollar yada diğer ay hizmeti kesilir.
    baştaki 3 soruma yanıt vermedin?
    sorulara cevap vereyım once
    1-idealde calısıyor
    2-lot sınırı yok.
    3-Onu bilmiyorum kapalı verıyor ama nasıl yaptı ne yaptı bılgım yok. İdealgo alt yapısınıda kullanıyormuş ama pek ırdelemedim.

Ben detaylı şekilde sistemi oturup inceleme yapmadım atakan bey böyle birşey sormuş adamda o kısı benım dıye ırtıbat kurdu bende kımmıs neymış diye konustum. Bilgilendirmek içinde buraya yazdım. Amacımız bu olmadıgı için, Bu kısıyı tanıyan ve almaya meyilli biri varsa detaylı bilgileri alsın getirsin bana veya buraya doksun bende analızını yapayım.

Bir alıcı olmadıgı ıcın ben sıstemını analız etmedım satıcının, fatura kesıyonmu hangı fırma vesaire detaylarına girmedim. Amacım sadece atakan beyin sorularına cevap bulmaktı. Satıcı kısıde ben 20,000 demedim dedi. Atakan bey yanlıs anlamıs dedı. Atakan beyde gelip şudur budur yorumunda bulunmadı zaten konu kapandı.

Satıcı kişinin ortağı değilim muhatabı/elemanı/tanıdığı/reklamcısı değilim yani. Atakan bey bilgilensin diye yazdım konu uzadı gitti. Benim 1 saatlık görüşmem çoğunlukla kişilik üzerineydi. Dolandırıma niyetli biri olsa kendi gelip bana yazmaz bu sayfayı okuyan birisi. Kişilik analizine göre dolandırma niyetinde biri gibi görünmüyor. Kendince piyasayı yokluyormuş gibi geldi bana sisteminin detaylarını bılmedıgım içinde bu sisteme para verilir veya verilmez diyemiyorum. %100 dolandırcı veya %100 dürüst diyemem genel izlenimim dolandırıcı niyetinde değil sonradan dolandırıcıya dönüşür bilemem. O gün atakan bey söylediğinde 20,000 puanmı aylık kımmıs o dolandırıcıdır vesairedir dedik. Ancak atakan bey yanlış iletmiş bize. Bende atakan beyin cümlesiyle ithamlarda bulundugum için kendimi rahatsız hissettim.

Sisteme gelirsek

Bunun analizini alacak kişi yapmalı bılmıyorsa bize danışmalı, Bir alıcı olmadığı için sisteminin detayları istemeyi ve bu sayfada analiz etmeyi ben etik bulmadım ayrıca sıstemı iyi ise bu sistem iyiymiş demekte reklam gibi olacağı için analiz etmedim. X bir sistemi alacak varsa nasıl analiz edebiliri anlatmaya calıstım.

Diğer satış stratejisine gelirsek. Bence yapılması zor bir iş kaç kişi ile muhatap olacaksın kaç kişinin sistemini yenilemek için makinasına bağlanacaksın her ay ayrıca sistem işini biliyorsun 1 ay zararlı 5 ay zararlı geçebilir. Bu kişiler daha ilk aydan sistemciliği bırakacaklardır. Hep satıcıların üstüne gidiyoruz ancak alıcılarda az kurnaz çakal değiller. Adamın hizmetini kesersin gider seni her yerde kötüler bu adam dolandırıcı der. sistem bu ay şu kadar kazandırdı ancak benım cocugum hastaydı ona bakacam diye sistemi aktıf edememiştim. adam hemen benden para istedi. halbukı kazancımız kadar ödeyecektım. kazanmadım cocugum hastaydı diyorum hala daha benden para talep ediyor. Sakın ha bu adamın sıstemıni almayın. O ay para kazanamasanız bıle sızden para istiyor. Filan gibi cümleleri hafiften manipule ederek verir gazı.

İşini dürst ve bu iştende para kazanmak istiyorsan sürdürülebilir satış stratejileri düşünmek lazım.

Daha fazla empati yap 2 ortak olarak senle ben sistem kiralamaya/satmaya karar versek bu işi temiz karlı dürüst bir biçimde yasalara uygun faturalı olarak firma kurarak sözleşmeli bir biçimde yapacağız. Nasıl bir satış stratejisi planlardın.

Benim için müşteri memuniyeti en ön planda olmalı mesela dediğin yöntem hem yasal değil hemde memnuniyeti düşürür. Adam evimin kirasını öderken bile binbir türlü bahaneyle geciktiriyor erteliyor eksık yatırıyor. Ulan kaç yıllık kıracım iyi niyetli davranayım diyorsun inan bana yüz buluyorlar. otekı ayda geciktiriyor sonra bu artan bır egılımde devam edıyor hıc odemeyıp otekı ay toplu odemeler baslıyor derken bır bakmıssın 5 ay odememıs. Aynı sey olacaktır. EV sahibiysen kiracını daha gün gelmeden 2 gün önce kafasının etını yıyecen Evet abi sen kötü olacan arkandan küfredecek sana ama paranı baska türlü alamazsın abı iyi niyetle bu iş yürümüyor ARKADAN DAHA GUNU GELMEDEN ARIYOR NE KIYMETLI MALI VARMIS DEDIRTECEN.

-İnsanları iyi tanıyorum iyi niyetlisinide kötü niyetliside kendisini belli ediyor. Genel manada iyiliğe iyilikle geleni bulmak çok zor. Yapılan iyiliğe karşı genelde yüz bulup nasılsa iyi adam birşey demeze dönüp kullanılmaya başlıyorsun. BU olmamalı ama oluyor işte.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. işte tüm bu sebeplerden sistemlerimi kiraya vermem. kimsedende kiralamam. kendi yağımla kavrulup giderim ;)

4.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    Öyle bi durumda bahaneler beni ilgilendirmez. sistemim o ay 5bin puan kazandırdıysa ve bunun adamın portföye yansıması farzedelim 5bin Tl olacak ise ve benim hakkım bunun yarısı ise ya o parayı yollar yada diğer ay hizmeti kesilir.
    baştaki 3 soruma yanıt vermedin?
    Ben de sizin gibi düşünüyorum. En iyi, dürüst yol sizin dediğiniz şekilde kardan pay almak.

Eğer sistem kar üretiyorsa o kişi ödemeyi yapmaması mümkün değil çünkü kar ediyor ve hizmet kesilirse kar edemeyecek.

Yine de bahane bulursa bir sonraki ay lisansını yenilenem olur biter. Kimse ile uğraşmaya sitrese girmeye gerek yok.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Erhan hocam sıraladığınız sorunların hepsi çözülür.

Bu tür bir kiralama işine girilecek ise bir şirket kurup müşteriler ile yasalara uygun bir sözleşme yapılır zaten. Bu şekilde çalışan ve fatura kesen kişiler var halihazırda.

Kiralayanın ideali işleme girdiğinde kendi mail adresinize işlem maili, gerçek hesap mı sanal hesap mı bilgisi gelir. Elinizde delil olur. Ayrıca kişinin rızası ile aracı kurumuna sizin mail adresiniz de tanımlanır ve ekstre maili size de gelir. Bunlar sözleşme ile düzenlenecek. Eğer kötü niyetli bir yaklaşım olursa karalama gibi elinizde deliller olacağından kişiye dava açabilirsiniz.

Sistem ilk at zarar yazabilir kişi kullanmaktan vazgeçebilir bunun için yapacak bir şey yok. Ama internette şeffaf biçimde zararları da karları gösterirseniz insanlarda zamanla bilinç oluşacaktır.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Yuzde kac isterdiniz kazanctan ?

Bence cok yuzeysel bakiyorsunuz olaya ciddi bir is olmali surdurulebilir kar etmelisiniz.

Bir sistem ortalama senelik 15 20 bin net uretecek bu adam 3 kaldirac kullansa bir sene sonundaki kari yuzde 50 olacak 10 lotla trade etse 15 20 bin kazanacak bunun icin en az 30 bin tl si olmali 15 binin 5 bini verse size 3 de 1 anlassaniz yani yuzde 33

30 binini 40 bin yapmis olacak ben bunun icinmi risk aldim diyecek ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    İstediğin datayıda idealden halletim

örnek olsun dıye 3 adet ındıkator koydum.

------Anladığım kadarıyla tek bir barın hareketini ölçmeye çalışacaksınız. Fakat çok fazla sayıda ağaç çıkacağını düşünüyorum çünkü versi seti 3 indikator de bile tonlarca sayı oluşturmuş.

En az aralığa sahip değer momentum, rsi ve adx inanılmaz sayı aralığı içeriyor. Bunun ağacı nasıl yapılacak kocaman bir ağaç oluşur diye düşünüyorum. Tam sayılar üzerinden aralıklar yaparak daha sonra detaya inilebilir belki. Çok fazla dallanıp budaklanacagını düşünüyorum.

Yapabilirim derseniz bu 3 indikatorle 2018-2019 aralıgındakı 5 dakıkalık datanın excelını göndereyim size bir deneme yapın. Daha sonra bunu geçmişe koyup bır bakalım hem sizin içinde deneme amaçlı daha basit olur. Ne yaptıgınızı daha ıyı anlamış oluruz.

Daha sonra istediğiniz indikator ve detayları hazırlarız konuşuruz ?
    merhaba ;

evet istediğim data bu , atabildiğiniz kadar indikator atarsanız çok daha saglıklı sonuc alabiliriz.

erhan kardeşim kullandıgın 1 serverdaki sisteminde gecen sene hiç - yazan ayın oldumu (olduysa kac puan )ve kaldıracı kac kullanıyosun,( ben sahsen reelde 2-3 ay arka arkaya 10k yememiş sisteme iyi diyorum kullanılabilir diyorum ... seninde fikrini önemsiyorum şahsen kolay gelsin bol kazanç
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Sayfa 56/172 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •