Sayfa 78/172 İlkİlk ... 2868767778798088128 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by Wolfie Yazıyı Oku
    İdeal ile anlaşmalı olmak ile robot anlaşması olması farklı şeyler.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Var hocam global in anlaşması, haziran ortasında yaptılar.. Ben de o aralar idealgo test ettiğimden sözleşme imzalamıştım. Gerçi bu ara denemedim robotu..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2. Kendi yazdığım matriks kodlarım var
    Matriks dilini iyi biliyorum ve kafamda ki trading stratejimi
    Kodlara uzun uzun dökebiliyorum
    Makul başarılar ile sistemlerimden gayet memnunum
    Fakat malum Matriks donmaları beni de artık pes ettirme noktasına taşıyor
    Ve
    C# dilini hiç ama hiç bilemediğim için
    Kendi Matriks kodlarımı c# diline çeviremiyorum
    Bu işi
    Yani kod çevirme işini
    Profesyonel olarak hakkı ile yapabilenler varsa
    Ücreti karşılığında yaptırmak istiyorum
    Bu yetkinlikte bir coder tanıdığı olanlarınız var mı arkadaşlar?
    Yardımcı olursanız minnettar kalırım

3.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Kendi yazdığım matriks kodlarım var
    Matriks dilini iyi biliyorum ve kafamda ki trading stratejimi
    Kodlara uzun uzun dökebiliyorum
    Makul başarılar ile sistemlerimden gayet memnunum
    Fakat malum Matriks donmaları beni de artık pes ettirme noktasına taşıyor
    Ve
    C# dilini hiç ama hiç bilemediğim için
    Kendi Matriks kodlarımı c# diline çeviremiyorum
    Bu işi
    Yani kod çevirme işini
    Profesyonel olarak hakkı ile yapabilenler varsa
    Ücreti karşılığında yaptırmak istiyorum
    Bu yetkinlikte bir coder tanıdığı olanlarınız var mı arkadaşlar?
    Yardımcı olursanız minnettar kalırım
    Ben amatör olarak C# biliyorum. Aynı zamanda c# yazılımcı şirket sahibi bir arkadaşım daha var benim kullanıdıgım formullerin kodlamasını yapıvermişti.

Arkadaşım ancak bizimde aramızdaki ilişki ticari boyutta devam ediyor mümkün oldugunca.

İsterseniz bu konuda ÜCRET karşılığı yapılacak değiştirilecek formulleri önce ben benim altından kalkamayacagım bir tasarım varsa diğer yazılımcı arkadaşa yaptırtabilirim.

Çok zor değillerse ideal formlarında vesaire de bi ihtimal çözdürtebilirsiniz bedava. Ancak çok zaman alabilir birde herkesin yardımcı olacağının garantisi yok. Özellikle hazır formul isteyenlere genellikle ben dahil pek yapmak istemiyoruz. Genellikle öğrenmeye istekli kişiler formul bir ksımını çevirmiş bir kısmında tıkanmış kişilerin formullerini tamamlayıveriyoruz cunku tamamlayıvermek daha basit.

Ben kendim şu an C# dilinde idealle entegreli bir arayüz tasarlıyorum bir yerde sıkıştım. Yapamadım, Hemen yazılımcı arkadaşla iletişime geçip problemi çözdüm gönlünden ne geçiyor dedim 40 TL dedi Attım 40 TL yi.

Her yazılımcı ideal formulunu çeviremiyor bu arada ben bir sürü yazılımcıyla tanıştım. adamlar anlamıyor ne borsadan anlıyor ne metotlar ne indikatorlerden o sebeple hem yazılımcı hemde ideale ve borsaya hakim adam piyasada bulamazsın.

Ben ve yazılımcı arkadaşım idealdeki metotlara ve indikatorlerı biliyoruz.

Size tavsiyem şu C# dili herşeyini anlatmasamda idealde basit bir sistem nasıl yazılırın MANTIĞINI anlattığım video var. İşinize yarar ve videodan anlayabilirseniz oradan kendi kendinize formulleri yazabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=090V3F7T-E0&t=1417s

Kendim uğraşamam bu işlerle birileri yazıverse hayıran dersen hisse netin ideal formulleri başlığına anlatabilirsin. Ancak yazılabileceğinin garantisi yok.

Benim vaktim yok uğraşamam da çevirememde diyor parasıyla anlaşıp formulleri yazdırıp biran önce işimi bitirmek istiyorum dersen. Özel mesaj at telefonla konuşalım işine gelirse yaptırırsın işine gelmez alternatifleri değerlendirirsin.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    A1 den kalan 368,30 TL

İnfodakı kar 1.473,20 TL ye düştü.

Ana sermaye toplamda 6.050,49 TL ye Düştü geçen haftaya göre.

A1 den kalan kar 368,30 TL

İnfodakı kar 851,89 TL ye düştü.

Ana sermaye toplamda 5.430,79 TL ye Düştü geçen haftaya göre.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. ODEV 1

PHP Code:
    //ODEV 1 https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=31870&p=3622591#post3622591
    var Sistem.GrafikVerileri //V adında değişkene grafik verileri listesini ata

var VerilerSistem.GrafikFiyatSec("Kapanis"); // Veriler değişkenine Grafik verlerindeki Kapanış Fiyatlarını oku/listele.
    var RSI100 Sistem.RSI(100);
    var 
    RSI150 Sistem.RSI(150);

var 
    x1 Sistem.Liste(0); // x1 isminde boş bir liste oluştur.

for (int i 1V.Counti++) // Her barı tek tek tararken
    {
    //x1 in son değerine ata = RSI14'ün şimdiki değeri büyükse RSI30'un şimdiki değerinden ve MA1'in şimdiki değeri MA2'nin şimdiki değerinden büyükse sorgula doğruysa 1 yaz : ile bitir. Tam tersi koşullarda da -1 yap ve : ile bu işlemleri bitir. 
    x1[i] = 

RSI100[i] > RSI150[i] ? RSI100[i] < RSI150[i]  ? -:  

x1[i] ;
    }

// sistem 
    var SonYon ""// sonyon isminde için boş bir değişken oluştur.

for (int i 1i<V.Counti++) //Her barı tek tek tararken
    {

if ( 
    x1[i] == && SonYon != "A"  // Eğer x1'in şimdiki değeri eşit ise 1'E ve SON YÖN eşit değilse A ya 

{

Sistem.Yon[i] = "A";   // SOn yon metoduna A Yaz Böylece ok işaretleri yerleşsin

SonYon Sistem.Yon[i]; // SOn yon değişkeninede A harfini ata.

}

else if (  
    x1[i] == -&& SonYon != "S"  // SAT

{

Sistem.Yon[i] = "S";  

SonYon Sistem.Yon[i];

}

else if (  
    x1[i] == 10  &&  (SonYon == "A" || SonYon == "S")   ) // öyle değilse eğer x1 eşitse 0 ve son yon eşitse a ya veya son s ye eşit ise son yone F yaz yani nakite geç

{

Sistem.Yon[i] = "F";  

SonYon Sistem.Yon[i];

} 

}

Sistem.GetiriHesapla("31/12/2004"0.025 ); // Şu tarihten başlayarak kz hesapla ve her işlemin kaymasına bu puanı düş.

var KarZarar Sistem.GetiriKZ;// ortaya çıkacak kz eğrisine KarZarar isimli değişkene ata

Sistem.Cizgiler[0].Deger RSI100//Panel2 
    Sistem.Cizgiler[1].Deger RSI150//Panel2 
    Sistem.Cizgiler[2].Deger KarZarar// Panel2 Fiyatların altında yeni pencere
    Sistem.Cizgiler[3].Deger x1// Panel4 x1 İsimli listemize atanan değerleri çizgi olarak gösterir panel4 te
    Sistem.Cizgiler[3].Stil 6

6. ODEV 2
    PHP Code:
     //ODEV 2

var VerilerSistem.GrafikFiyatSec("Kapanis"); // Veriler değişkenine Grafik verlerindeki Kapanış Fiyatlarını oku/listele.
    var KUCUKMA Sistem.MA(100"Simple""Kapanis"); // 150 Adet bar kapanısının basit ortalamasını hesaplayıp MA1 ismine ata
    var ORTANCAMA Sistem.MA(150"Simple""Kapanis"); //
    var BUYUKMA Sistem.MA(200"Simple""Kapanis"); //

var x1 Sistem.Liste(0); // x1 isminde boş bir liste oluştur.

{
    //x1 in son değerine ata = RSI14'ün şimdiki değeri büyükse RSI30'un şimdiki değerinden ve MA1'in şimdiki değeri MA2'nin şimdiki değerinden büyükse sorgula doğruysa 1 yaz : ile bitir. Tam tersi koşullarda da -1 yap ve : ile bu işlemleri bitir. 
    x1[i] = 

KUCUKMA[i] > ORTANCAMA[i] && KUCUKMA[i] > BUYUKMA[i] && ORTANCAMA[i] > BUYUKMA[i] ? KUCUKMA[i] < ORTANCAMA[i] && KUCUKMA[i] < BUYUKMA[i] && ORTANCAMA[i] < BUYUKMA[i]   ? -:  

x1[i] ;
    }

// sistem 

{

if ( 
    x1[i-1] == && SonYon != "A"  // Eğer x1'in şimdiki değeri eşit ise 1'E ve SON YÖN eşit değilse A ya 

{

Sistem.Yon[i] = "A";   // SOn yon metoduna A Yaz Böylece ok işaretleri yerleşsin

}

else if (  
    x1[i-1] == -&& SonYon != "S"  // SAT

{

Sistem.Yon[i] = "S";  

SonYon Sistem.Yon[i];

}

else if (  
    x1[i-1] == 10  &&  (SonYon == "A" || SonYon == "S")   ) // öyle değilse eğer x1 eşitse 0 ve son yon eşitse a ya veya son s ye eşit ise son yone F yaz yani nakite geç

{

Sistem.Yon[i] = "F";  

SonYon Sistem.Yon[i];

} 

}

Sistem.GetiriHesapla("31/12/2004"0.025 ); // Şu tarihten başlayarak kz hesapla ve her işlemin kaymasına bu puanı düş.

var KarZarar Sistem.GetiriKZ;// ortaya çıkacak kz eğrisine KarZarar isimli değişkene ata

Sistem.Cizgiler[0].Deger KUCUKMA//Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[1].Deger ORTANCAMA//Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[2].Deger BUYUKMA// Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[3].Deger KarZarar// Panel3 KZ eğrisinin altına yeni bir pencere
    Sistem.Cizgiler[4].Deger x1// Panel4 x1 İsimli listemize atanan değerleri çizgi olarak gösterir panel4 te
    Sistem.Cizgiler[4].Stil 5

7. Ödev 3

PHP Code:
    //ODEV 3

var KUCUKMA Sistem.MA(100"Simple""Kapanis"); // 150 Adet bar kapanısının basit ortalamasını hesaplayıp MA1 ismine ata
    var ORTANCAMA Sistem.MA(150"Simple""Kapanis"); //
    var BUYUKMA Sistem.MA(200"Simple""Kapanis"); //

var x1 Sistem.Liste(0); // x1 isminde boş bir liste oluştur.

{
    x1[i] = 

KUCUKMA[i] > ORTANCAMA[i] && KUCUKMA[i] > BUYUKMA[i] && ORTANCAMA[i] > BUYUKMA[i] ? KUCUKMA[i] < ORTANCAMA[i] && KUCUKMA[i] < BUYUKMA[i] && ORTANCAMA[i] < BUYUKMA[i]   ? -:  KUCUKMA[i] > ORTANCAMA[i] && ORTANCAMA[i] < BUYUKMA[i] ? 10 KUCUKMA[i] > ORTANCAMA[i] && ORTANCAMA[i] < BUYUKMA[i] ? 10 
    x1[i] ;
    }

// sistem 

{

if ( 
    x1[i-1] == && SonYon != "A"  // Eğer x1'in şimdiki değeri eşit ise 1'E ve SON YÖN eşit değilse A ya 

{

}

else if (  
    x1[i-1] == -&& SonYon != "S"  // SAT

{

Sistem.Yon[i] = "S";  

SonYon Sistem.Yon[i];

}

else if (  
    x1[i-1] == 10  &&  (SonYon == "A" || SonYon == "S")   ) // öyle değilse eğer x1 eşitse 0 ve son yon eşitse a ya veya son s ye eşit ise son yone F yaz yani nakite geç

{

Sistem.Yon[i] = "F";  

SonYon Sistem.Yon[i];

} 

}

//Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[0].Deger KUCUKMA;         Sistem.Cizgiler[0].Panel 1;         
    Sistem.Cizgiler[0].Aciklama "KUCUKMA";
    Sistem.Cizgiler[1].Deger ORTANCAMA;         Sistem.Cizgiler[1].Panel 1;
    Sistem.Cizgiler[1].Aciklama "ORTANCAMA"
    Sistem.Cizgiler[2].Deger BUYUKMA;         Sistem.Cizgiler[2].Panel 1;         
    Sistem.Cizgiler[2].Aciklama "BUYUKMA"
    // Panel2 KZ eğrisinin altına yeni bir pencere
    Sistem.Cizgiler[3].Deger KarZarar;        Sistem.Cizgiler[3].Panel 2;
    // Panel3 x1 İsimli listemize atanan değerleri çizgi olarak gösterir panel3 te
    Sistem.Cizgiler[4].Deger x1;             Sistem.Cizgiler[4].Panel 3;
    Sistem.Cizgiler[4].Stil 5

3 numaralı ödev zordu doğru olup olmadığından emin değilim.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    NOT: BUrada mantığı anlattım. Sakın ola bu sistemi alıp kullanmayın cunku içerisinde repaint durumu var.

Şimdiki barlarda sorgulama yaptırdığımız için O barlar oluşurken x1 e atanan değerler Fiyatlar oynadıkça değişiklik gösterecektir.

Siz mantığı anlayıp kendı kurgunuzu yazın çeşitli denemeler yapın. Takıldıgınız yere bakarız. Biraz algorıtma bilgisi gerektirdiği için zorlanabilirsiniz Ancak sorunlar cıkmadan anlamanız mümkün değil o sorunlarla ve niye böyle oldu acaba nıye burada sınyal var sorularına kendınızce cevap bulmadan daha iyi kodlamalar yapmanız ve bu işi anlamanız güç birileri size hazır kodları ve algorıtmaları yazdığı sürece ilerlemeyi UNUTUN.

BU işe hevesli arkadaşlar varsa ÖDEV vereyim.

ÖDEV 1
    100 lük RSİ ile 150 Lik RSİ kesişiminden oluşan bir sistem yazın ve görselini çizgiler görünecek sekılde atın.

ÖDEV 2
    3 adet MA hazırlayın 100 luk üssel yani Exp olsun BUNA KUCUKMA diyelim 150 lık Basit ortalamaya DA ORTANCAMA diyelim ve 200 luk basit ortalamayada BUYUKMA olarak tanımlayın Daha Sonra 3 ma sırasıyla en küçük olan Ortancayı ve buyuk olanı yukarı keserse ve Ortanca olan ise en buyuk olanı yukarı kestıyse AL TAM tersi DUrumda da sat versin. Yani 3 ortalamadan küçük olan en üstte ortanca olan onun bır altında en alttanda en buyuk olan ma varsa alacak tam tersinde de satacak.

ÖDEV 3

Ödev 2 nin devamı olacak yanlız algorıtmayı değiştireceğiz.

Aynı ortalamalar bu kez küçükMA ortancaMA dan büyük ise ancak ortancaMA en uzun ma'dan büyük değilse nakite geçsin. Al ve sat şartları odev 2 deki gibi olacak ancak birde flat koşulu ekleyeceğiz ortanca uzunu yukarı kesememişse nakitte kalacak aynı sekılde ortanca uzunu aşağı kesememişsede nakitte kalacak.
    ödevi hatırlayalım önce....

Sayfa 78/172 İlkİlk ... 2868767778798088128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •