Sayfa 90/172 İlkİlk ... 40808889909192100140 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 713 - 720 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Sat ile açığa sat farklı sistem yada parametrelerde olması sinyal kaçağına sebeb olur. Kurduğunuz sistemi grafik üzerinde inceleyin.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Zaten yaptigim her sistemi grafikte bakiyorun hocam sinyal acma yerlerine dengesiz olnalari eliuorum zaten , matriks egitim klavuzunda da getiri artar demis ama stop eklemeniz menfatinize demis terse kalma durumu yasamamaniz icin diyerek...
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

2.  Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    Zaten yaptigim her sistemi grafikte bakiyorun hocam sinyal acma yerlerine dengesiz olnalari eliuorum zaten , matriks egitim klavuzunda da getiri artar demis ama stop eklemeniz menfatinize demis terse kalma durumu yasamamaniz icin diyerek...
    mesela abc sistemi 120 bin den sat vardi longu kapattınız. Fakat xyz sistemi daha sata geçmrdiği için short olamadınız. 119500nden short sinyal üretiyor diyelim . Fiyat 119600 kadar indi fakat sonra yükselişe geçti 125000 kadar çıktı . Bu durumda sizin sistem sinyale katılamıyarak büyük bir fırsatı kaçırmış oldu.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

abc sisteminin sat kısmı bizi ilgilendirmicek çünki biz onu al kısmı ilgilendiriyor .ancak sat tarafına yazdıgımı formül sata gecerse o zaman poz acabilecegiz bir nevi al-sat birbirinin filtresi oluyor....
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

4.  Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    abc sisteminin sat kısmı bizi ilgilendirmicek çünki biz onu al kısmı ilgilendiriyor .ancak sat tarafına yazdıgımı formül sata gecerse o zaman poz acabilecegiz bir nevi al-sat birbirinin filtresi oluyor....
    al -abc
    sat-xyz
    açığa sat-xyz
    açık poz kapat -abc

diyelim.

Açığa satta xyz sistemine göre shorttasın. abc sistemi ala geçti diyelim. Fakat xyz sistemi daha sat vermemiş olduğu için hala shorttasın. Bir kaç bar sonra xyz sistemi sat verdi shorty kapattın , fakat abc sistemi daha önce ala geçtiği içi pozisyon alamıyorsun.

Anlayacagın bir şekilde sinyal kaçağı oluyor.

1- yanlis anlamayin sadece biseyler. Yaparmiyiz diye dusunuyorum arge calismasi diyelim
    2-al abc formulunun sadeace al sartini alacagiz ( abc short yaksa bile ,xyz deAl drvam ediyorsa sati yoksa ( zaten xyz sata gecse sistemimizin shortlami lazim) long devam etmis oluyor. Sattada xyz i baz alacagiz tam tersi yani.....
    3-sinyal kacagi bilmiyorum ama oyle bi formul yazilsinki al sartlari mukemmel olsun ,al kismina yazalim...ayni sekilde iyi bir formul olsun satlari mukemmel olsyn sata yazalim
    4- benim kafa bu kadar basiyor belkide haklisiniz...))
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6. Al şartları mükemmel veya Sat şartları mükemmel bir formül bence yok, ayrıca indikatörlere de pek güvenmiyorum. İndikatörler ile bu iş olsaydı indikatörleri mantığı dahil en ince ayrıntılarına kadar çok iyi bilen üstatlar/ hocalar çoktan çok zengin olmuştu. Teknik analizin de (karşı olmasam da) tek başına yetmeyeceğini düşünüyorum. Teknik analiz bir bilim değildir, sadece bazı metotlar ile geçmişe bakarak geleceği öngörmeye çalışır. Bence trade etmek ayrı bir beceridir, doğal bir yetenektir. Bazılarımız bu yeteneğe sahiptir ve parasını bu yeteneğini kullanarak kazanır. Benim gibi böyle bir yeteneği olmayan kişiler ise paralarını başka mesleklerden kazanırlar. Herkes iyi birer ressam olamaz. Peki benim gibi trade konusunda doğal yeteneği olmayan kişiler ne yapmalıdır, neye güvenmelidir. Uzun vadeli yatırımcı olmalı, temettü yatırımcısı olmalı, kısa dönemli trade edeceğim deyip benim gibi zararı göze alarak inat edecekse de sadece istatistiklere güvenmelidir, ki bunun dahi başarıyı garanti ettiğini söylemek mümkün değildir.

7. Bu konuda biraz daha farkli dusunuyorum.

Evet mukemmel calisan bir indikator veya formul yok boyle bir formul bulamadigimiz icinde mantiken yoktur diyoruz. Ancak bizim bilmedigimiz ve kesfetmemis olmamiz olmadigi anlaminada gelmez. Olasilik milyonda 1 bile olsa hala masada olmaya devam edecek.

Indikatorlere gelirsek mukemmel bir indikator yok. Hepsininde kusurlari var. Cok iyi calisiyor olsalardi. Bunu bizler bilmeyecektik. Senin elinde kendi olusturdugun kalkano indikatoru olsaydi. Tum dunyaya verirmiydin formulu. Kimse vermezdi haliyle bir indikator varsa bile biz ogrenemeyecegiz. Indikatorlere baktigibizda aslinda mukemmel veya yarqtilamaz formulleri olmadigini ogreniyorsunuz. 100 tqne indikstor var 95 tanesi birbiriyle ayni sadece isimleri farkli.

Bir indikatorle alim satim sinyali uretin aynisini veya asiri benzerini baska bir indikstorle yaratabilirim.

Teknik analizin bilim olmadigiina hem fikirim ancak indikatorle teknik analizin birbiriyle ayri kulvarlar oldugunu dusunuyorum.

Cunku teknik yoruma dayali herkese gore farklilik gosteriyor biri destek dedigi nokta baskasina gore direnc biri 60 derece trend cizeeken oteki 40 dereceli trend buluyor. Bilim ve matematikde boyle birsey yoktur hersey nettir. Indikatoede ise hersey nettir. Matemarikle hesaplanir. 20 lik rside sen ne goruyorsan aynisi i goruruz.

Gelecek hakkinda fikir vermezler o ana gore hareket ederler. Indikatorler genel olarak 5 verip 3 kaybederler. Bu sebeple kusursuz degillerdir. Belli istatistik ve olasilik icerirler bizde sistemci olarak bu istatistiklere oynuyoruz. Dolayisiyla matematik istatistik de kesin kurallar oldugu icin ben bilimsel bir methot oldugunu dusunuyorum algo trade isinin.

Hicbir ticarette garanti yoktur garanti basari saglayan herhangibir yatirim var mi ? Ne bileyim kuyumculuk yapsam kazanacagim garanti mi ayyakabi dukkani acsam ? Arac kiralasam garanti mi garanti ticaret yok. Ticaret her zaman risk iceren bir isti haliyle burada da beklentimizi riskle es deger tutmaliyiz. Yani garanti mukemmel veya harika bir ticaret olmadigina gore harika bir indikatorde yok.

Uzun vadeli konusunda da garantimiz yine yok bem cok gezdim uzun vade topiklerinde ttrak yuzune bakan kalmadi bundan 5 sene once her uzun vadeli portfoyun olmazsa olmazlarindandi sindi dillendirilmiyor. uvy de olsa temettude olsa garanti yok.

Ticaret yapmaya mecbursun ucuzdan almaya ve pahalidan satmaya mecbursun. Temettudede ayni sekilde. Temettu aldiginizda porrfoyunuz birr kismini siz degil sirket eliyle satilmis olur. Matematiksel olarak kanitlayabilirim.

Vel hasili ticaret yapmak zorundayiz. ister uzun ister kisa biz bu ticarette daha bilimsel tutarli olculebilir istatistikler dogrultusunda ticaret yapmis oluyoruz. Bence bir ticarette secilebilecek en iyi ve mantikli yontemlerden bir tanesi
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. Erhan hocam, güzel bir ilk işlemle Robot çalışmaya başladı bakalım akşama nasıl kapatacak .

Sayfa 90/172 İlkİlk ... 40808889909192100140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •