Sayfa 91/172 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 721 - 728 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Erhan hocam, güzel bir ilk işlemle Robot çalışmaya başladı bakalım akşama nasıl kapatacak .
    sizin yapı hızlıydı galiba hocam bugun saçma sapan sinyallere hazırlıklı ol. merkez bugun konusyordu değil mi ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Merkez bankası perşembe günü faiz kararını verecek, evet benim sistem hızlı sistem, günde ortalaması al/ sat toplam üzerinden 6 işlem, artık hayırlısı, kâr/ zarar kardeş

3.  Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    Sistemde al ve sat in farkli indikatorlerden olusmasi riskmi sizce getiri bayagi artiyor ama riskdemi artiyor sIzce
    Al=xyz
    Sat=vqa
    Gibi
    Sinyallerin çakışma durumu olabilir. Yani aynı anda hem al hem sat şartı geçerli olabilir.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bugün şansım yerindeydi 3'te 3 yaptı Robot. Trendi bulduğunda affetmiyor, muhakkak gol yapıyor, ama testereye girdiğinde oradan kolay kolay sağ çıkamıyor. İlk gün için moral oldu bana. Kayma ise çok oldu, birebir excelde tutuyorum, az işlem olmasına rağmen toplam 225 puan kaydı. Zararın olduğu günlerde bu durum oldukça can acıtıcı olacaktır.
    Attached Images Attached Images

5.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Bugün şansım yerindeydi 3'te 3 yaptı Robot. Trendi bulduğunda affetmiyor, muhakkak gol yapıyor, ama testereye girdiğinde oradan kolay kolay sağ çıkamıyor. İlk gün için moral oldu bana. Kayma ise çok oldu, birebir excelde tutuyorum, az işlem olmasına rağmen toplam 225 puan kaydı. Zararın olduğu günlerde bu durum oldukça can acıtıcı olacaktır.
    ortalama çift işlem 25 puan kaymışsın.

komısyonla beraber performans raporundakı işlem sayısını 45 ile çarpman gerekiyor bu istatistiklere göre.

komısyonunun 10 bınde 1 varsayımıyla.

bileşke getiri eğrisi kısmına 45/2 = 0,022 yazıp raporu at buraya.

manuel hesaplayacaksak performans menusunde toplamda kaç işlem yazıyorsa 45 ile çarpman lazım maliyeti ölçmek için.

ben burada hesapladıgım sistemde 70 le çarpıyorum bileşke getiri kısmındakı kaymaya 0,035 yazarak hesaplıyorum.

Gerçek hesapta ise komısyon dahil 25 30 dıaylarında gerçekleşiyor.

resimleride https://hizliresim.com/ kaydet oradan link at
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. https://i.hizliresim.com/M12Wd9.jpg

Erhan hocam teşekkürler, hızlı resim süper birşey Kayma gerçekten de çok ciddi bir maliyet, bu sorun nasıl çözülebilir diye hiç şüphem yok ki yıllarca üzerinde düşünülmüştür, çözüm bulunabilir mi ? işlem hacmini düşürmek dışında bir çözüm aklıma gelmiyor.Bar kapanışını beklemeden sinyal üreten sistemlerin forumda konuşulduğunu hatırlıyorum. Kayma sorununu çözmek için bu tür sistemler gündeme gelmiş olabilir. Tabi barın kapanışını beklemediğinde de ayrı sorunlar ortaya çıkıyordur hiç şüphesiz. 5 bilemedin 10 gün sonra benim kayma istatistiği ortaya çıkar, 1 günlük işlemle bakmak yanıltıcı olacaktır, mesela Robotun çalıştığı Ağustos ayının bir gününde kayma çok düşük çıkmıştı, forumda da yazmıştım, beni dahi şaşırttı diye.

7. Benim sistem bugün 600 puan zarar yazdı. Böyle bir günde de zarar yazdıya diyecek bir şey bulamıyorum.
    Cumadan sattaydı. Sabah al verdi, Öglen bir sert düşüş oldu sat vermiş. Sonra geri yükselip al verdi. Sürekli böyle döne döne 650 puan zarar yazdı. Günlük yükselişe bakıyorum yüzde 2 artı da.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    ortalama çift işlem 25 puan kaymışsın.

komısyonla beraber performans raporundakı işlem sayısını 45 ile çarpman gerekiyor bu istatistiklere göre.

komısyonunun 10 bınde 1 varsayımıyla.

bileşke getiri eğrisi kısmına 45/2 = 0,022 yazıp raporu at buraya.

manuel hesaplayacaksak performans menusunde toplamda kaç işlem yazıyorsa 45 ile çarpman lazım maliyeti ölçmek için.

ben burada hesapladıgım sistemde 70 le çarpıyorum bileşke getiri kısmındakı kaymaya 0,035 yazarak hesaplıyorum.

Gerçek hesapta ise komısyon dahil 25 30 dıaylarında gerçekleşiyor.

resimleride https://hizliresim.com/ kaydet oradan link at
    performans raporundaki kaymayı en az 50 puan +komisyon olarak girmesi gerekmezmi. Çünkü idealde al -satı 1 işlem sayıyor. Tabloya bakınca aslında 6 işlem var.

Sayfa 91/172 İlkİlk ... 41818990919293101141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •