Sayfa 93/172 İlkİlk ... 43839192939495103143 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    İki günlük Robotun kaymalarıdır, toplam 10 işlem, işlem başı 36 puan kaymıştır.
    https://i.hizliresim.com/3OMv5p.jpg
    36 ise hesap yanlis.

10 puan komisyon de 46 olur.

Kayma kismina 0.046 yazman gerekir ki bu oranla cok islemli sistem cuvallar bi koyup bileskeyi at bakalim napmis.

46 kaydiysan cok kaymissin wpsmi bu
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Ben sadece kayma 36 puan demiştim, komisyon ayrıca eklenmesi gerek. Gerçi iki günde çıkan istatistik çok yanıltıcı olacaktır, 5 - 10 gün sonra ak koyun kara koyun yavaş yavaş ortaya çıkar. Toplam puanın %20'si kayma olsa ben razıyım. Bileşke kısmı performans kısmıyla tutmuyor, kaymayı seçmeden aynı rakamları vermesi gerekmez mi, bende vermiyor. Geçen gün 0,022 üzerinden bileşkeyi gönder demiştiniz, buraya yüklemiştim. Geçmiş veri az olduğu için bence bunların da pek bir anlamı yok, fiili işlemler üzerinden canlı testlerimi sürdüreceğim. Sonunda zarar etmek de var kar etmek de var, bunu ancak deneyerek öğrenebilirim. Vps nedir bilmiyorum.

3. İdealgoda 1 dk grafikte 7 aylık veriyle optimizasyon yapıyorum. En iyi sıralanan sistemler 7 ayda 70-80 bin puan civarında brüt kar üretiyor. 500-600 civarı işlem açıyorlar. Kaymayı komisyonu düşünce net getiri diye bir şey kalmıyor.

Beğendigim bir indikatör sistemi var bundada kayma ve komisyonu düşünce 30-35 bin civarı net kar kalıyor. Matrikste kullandıgım sistemi optimize ettiğimde 30 bin civarı ortalama net karı var.

Optimize bir sistemin 7 aylık süreçte 30-35 bin civarında net getirisi bana pek cazip gelmedi.

4. Walla Atakan hocam ben aylık 2.000 net puana çoktan fitim Bu yıllık %20 demektir, 3 kontratla yaklaşık %60 getiri, 5 kontratla yaklaşık %100 getiri olur.Brüt faizlerin %17, net faizlerin %14,50 olduğu bir ortamda bunlar bence güzel getiridir.

Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Walla Atakan hocam ben aylık 2.000 net puana çoktan fitim Bu yıllık %20 demektir, 3 kontratla yaklaşık %60 getiri, 5 kontratla yaklaşık %100 getiri olur.Brüt faizlerin %17, net faizlerin %14,50 olduğu bir ortamda bunlar bence güzel getiridir.
    Halil hocam yillik %200 kusurlere gelir kazanc ;) ahhh su sabit %100 saglam getiri olsa herkes aylik 1000 ouanada razi olur ama oyle bi dunya yok iste , burdaki kazancda zararda hic bi yerde yok (las vegas haric)
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6. 2.000 puan olsun benim olsun, yeter Devran hocam bağlarım 5-6 kontrat , daha ne isterim ki. Bu daha Viop 30 sadece. bunun Tupraşı var, Thy si var, var da var. Yeter ki ay sonunda ekstrede istikrarlı olarak kazanç görelim. Haklısın sonuna kadar katılıyorum.

7. 7 ayda 30 35 bin net puan eğ ??????

Ve bunu az görüyorsunuz )))

Arkadaşlar abiler benim sistem hiçmi fikir vermiyor size. Yıllık ortalama puansal getirisi 20,000 lere ancak geliyor.

Tmm üzerine çıkılabilirde 7 aylıkta değilde 1 senelık bazda düzensiz bir getiriyle olabiliyor.

Uzun veriyle çalışmadığınız için herhalde 30-35 ler basit puanlarmış gibi geliyor sizlere.

Aylık 2000 Puan net getiri demek yılda 24,000 lere gelir. Hadi bu biraz daha olabiliri var. Düzensiz ve 1 senelık periyotlarla mümkün buda. Yani

2020 de 30,000 puan
    2021 de 10,000 puan
    2022 de 25,000 puan
    2023 de 35,000 puan

YIllık ortalam getirin 25,000 puan bu sekılde mumkun.

ANcak diğer biraz daha hayal perest kalacaktır bakın imkansız demiyorum. Daha iyilerini yapanıda gördüm de yani 2 3 5 tane kesişimle bu hedefleriniz çok büyük geldi bana.

Ben sizin şevkinizi kırmak istemiyorum, zaten bi bu topık var sistemcilikle ilgili konuşan. Ancak elinizdeki veri sınırlı daha dün başlamışsınız bu işe daha GAP! nedir tatmadınız. Maxdd nedir YAŞAMADINIZ.

BUNLAR İYİ GÜNLERİNİZ! Bu işi 10 kişiden 1 'i kalıcı olarak yapabilir. Diğerlerinin hepsi elenecektir. Derken ŞAKA yapmıyorum.

Veriniz yok ise ben entegre edivereyim. En azından gerçekçi hedefler üzerine yoğunlaşırsınız.Yüksek hedefler ve hayaller kurup sonrasında hüsran yaşamayın diye diyorum. Asla sizleri küçümsemiyorum. Başarabilirsiniz daha iyiye yol alabilirsiniz. ANcak aşama aşama daha gerçekçi hedeflerle.

Ben sistemlerimin çıkan puanlarından dahi kafadan her seneden -5000 siliyorum. yokmuş gibi varsayıyorum.

Neden çünkü başınıza gelecek GAP gelecek Maxdd yaşayacak MC sınırına düşeceksiniz. Lot düşecek ve tekrar toparlanması için daha fazla puan almanız gerekecek. WPS serveriniz yok ise zaten bu iş sürdürülebilir olmaktan çıkacak. Hiçmi hasta olmayacak hiçmi elektiriğiniz veya internetiniz kesilmeyecek o günde emin olun trendın başladıgı güne denk gelecek.

Biz nerdeyiz siz neredesiniz hocalar Her ay düzenli 1500 PUAN alayım aha şuraya yazıyorum 1 seneye emekli eder beni o sistem. Ama her ay 1500 garantı altına alacam.

Atakan hocam ve halil hocam size tavsiyem gelin şu verileri entegre edelim sizlere bir bakın geçmişten bugüne belkide sistemleriniz beni şaşırtır. Kullanmayın demiyorum yine kullanın ancak bi geçmişlerini merak ettim sizin sistemlerin.

Elinizde bir benchmark olsun onunla kıyaslayın sistemlerinizi.

Kendimden şüphe ettim sizin sistemlerin getirilerini söyleyince. Dedim herhalde ben çok becereksizim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. Erhan hocam, yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Benim beklentilerim asla çok büyük değil. Her ay kazançla kapanacak diye bir beklentim dahi yok. Mesajlarda da yazdım, benim için ortalama 2.000 aylık puan dahi yeterli. Ayaklarım da gayet iyi yere basıyor, asla hayalci birisi olmadım. Yukarıdaki tavsiyelerinden muhakkak faydalanması gereken arkadaşlar olacaktır, açıkçası kendimi bu kategoride görmüyorum. Ancak geçmiş verilerin entegrasyonu ve backtest konusunda yardımcı olursan çok sevaba girersin. Forumda seni çok uzun süre takip etmiş birisiyim, yazdıklarından çok şey öğrendiğimi düşünüyorum, senden de diğer bilgi paylaşımında bulunanların tamamından da Allah razı olsun. Umarım biz de bir şeyler öğrenebilirsek gelecekte başkalarına öğreterek bu borcumuzu ödeyebiliriz. Asla kullandığım Robot konusunda iddialı değilim, getirileri çok yüksektir de demiyorum. Ben Robot'un getirilerinden ziyade al/ sat noktalarını beğeniyorum, trend bulduğunda mutlaka yakalamasını seviyorum. Yoksa trend olmayan yatay piyasada kaybettirdiğinde, olmayan trendi bulmasını nasıl bekleyebilirim. Geçmiş verileri nasıl buluruz, nereye yükleriz konusunda destek olabilirsen burada sonuçlarını tabi ki bütün şeffaflığıyla paylaşırım. Bunun dışında zaten canlı testlere devam edeceğim.

Sayfa 93/172 İlkİlk ... 43839192939495103143 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •