Sayfa 99/172 İlkİlk ... 4989979899100101109149 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Bende VIP-X030 grafik tamamlanmış, tamamlanmasaydı da artık benim sistemi zaten etkilemiyor

2. Erhan hocam, şuan kaymalar 23 puan gösteriyor (komisyon hariç). Tabi bu 3,5 günlük işlemlerde. Gelecekte değişebilir. Ayrıca ara sıra foruma ses gönderin ki motivasyonumuz artsın

3. Sİstemleri günlük getirisine göre karşılaştırmak veya değerlendirmek çok doğru değil.

İlk yıllarımda bende öyleydim gerçi.

hemen bugun naptınız diye sorardım. sonra baktım ertesi gün kaybediyor mesela dünü sormanın anlamsızlaşmaya başladıgını farkettim.

Bu hafta nasıldı sizinkiler sorusunu sormaya başladım. BU seferde öteki hafta kaybedince önceki hafta kazanmış kazanmamış bir anlamı kalmadığını farkettim.

Sonra aylığa dönmeye başladı bu ay kazadınızmı benimki şunu kazandı gibisinden.

SOnradan sonraya artık sormamaya başlıyorsun. Çünkü bugun kaybedince dün kazanmışsın kazanmamışsın bir anlamı kalmamaya başlıyor. Aslında karşılaştırmaların senelık bazda yapılması daha anlamlı olmaya başladı.

Sistem var ilk 10 ay 0 üretip son 2 ay 20,000 yapıyor. Sistem var ilk 2 ayında 20,000 yapıp sonra 10 ay kazan kaybet yapa yapa yılı 20,000 le kapatıyor.

Tabiki sorun soracaksınız bir sakıncası yok, ancak işin sonunda geleceğiniz nokta benimkiyle aynı olacak.

Bu sebeple ideal formları artık biraz daha sesiz. Eskiden çılgınlar gibi seninki naptı soruları ucuşurken zamanla ya eksildik. Yada sormanın anlamsızlığını anladık.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Biz de kalıcı olursak aynı süreci yaşayacağız muhakkak, dediğim gibi kalıcı olursak

5.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Biz de kalıcı olursak aynı süreci yaşayacağız muhakkak, dediğim gibi kalıcı olursak
    Kalici olmayi istemekle alakali bir durum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Kalici olmayi istemekle alakali bir durum.
    sistem işinde 2 yıl kafa patlamadan belli bir kıvama gelinmiyor. yeni başlayanlar hep "aha şimdi oldum" derken yeni bişey daha öğreniyor.( bende öyle oldu hep)
    ne zamanki İSTİKRARLI kar etmeye başlarsanız o zaman gerçek para yatırın yada portföyü büyütün. yoksa ya işi çözene kadar dayanamazsınız yada işi çözdüğünüzde elinizde çok küçük meblağlar kalır. Bunları yazdığıma göre ben iii çözdümmü? haala yeni şeyler öğrenip kendimi geliştiriyorum ama temelim sağlamlaştı. az da olsa istikrarlı kazanç sağlamaya başladım. (saman alevi gibi kazançların sonu hep batıştır. çünkü özgüven pompalar ve sizi daha çok riske sokturur) özetle 2 yıllık tecrübe edinmeden ciddi para sokmayın. hele borç yada başkasının parası ile filan aman haa.

7.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Atakan hocam, aslında 11 günde 2.200 iyiymiş, bugünkü kötü performansın olmasaymış. Benim Robot ilk 11 günde (ilk hafta çalıştıramadım) 1.900 puan getirmiş, hem de kayma ve komisyon düşünce zaten zarara giriyor. Bugünkü performansı evet güzeldi, ama mesela dün piyasa yataydı ve çok hatalı işlem açtı. Ay sonunda 2.000 puan nette artıda bitirebilirsem açıkçası başarı sayacağım. Aslında bileşke getiri oluşturmaya çalışmak lazım diye düşünmeye başladım. matador hocam bunu çok güzel yapıyor, paylaşımlarından gördüğüm kadarıyla.
    ismim geçti diye yazayım dedim.
    Burası herkese açık platform olduğundan ve borsa işi birilerinin kazanması birilierinin kaybeymesi üzerine kurulu olduğundan herkesin kazanmasını sağlayacak bilgileri burda paylaşmak kendi bacağına kurşun sıkmak olur. Yüksek ihtimalle bu formda çok kazananlar hiç yazmayanlardır. Ancak bende çoğu şeyi bu formdaki arkadaşlardan öğrendiğim için vefa duygusuyla arada genel bilgileri yazma ihtiyacı hissediyorum.
    6 yıllık sistem/robot tecrübeme göre
    1- bileşik sistem şart. portföyünüzün miktarının eğrisi düzenli olması için. çünkü aşırı iniş çıkış psikolojinizi bozar.
    2- çok sık işlem yapan sistemleri tercih etmiyorum. kayma ve komisyon portföyü kuşa çevirebilir. ayda max 10-15 işlem açan sistemler bence ideal.
    3- hiçbir sistemime extra optimize yapmadım. kafamda ilk kurguladığım hali ile yazdım.
    4- vadeli hisse paylara mutlaka arge yapılmalı. bence viop30 dan daha fazla fırsat sunuyor
    5- sizi sürekli zarara uğratan şeyleri not edin. ileride onların tersini yaparsınız
    diğer maddeleri herkes kendine göre zamanla şekillendirir
    bol kazançlar

8.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    ismim geçti diye yazayım dedim.
    Burası herkese açık platform olduğundan ve borsa işi birilerinin kazanması birilierinin kaybeymesi üzerine kurulu olduğundan herkesin kazanmasını sağlayacak bilgileri burda paylaşmak kendi bacağına kurşun sıkmak olur. Yüksek ihtimalle bu formda çok kazananlar hiç yazmayanlardır. Ancak bende çoğu şeyi bu formdaki arkadaşlardan öğrendiğim için vefa duygusuyla arada genel bilgileri yazma ihtiyacı hissediyorum.
    6 yıllık sistem/robot tecrübeme göre
    1- bileşik sistem şart. portföyünüzün miktarının eğrisi düzenli olması için. çünkü aşırı iniş çıkış psikolojinizi bozar.
    2- çok sık işlem yapan sistemleri tercih etmiyorum. kayma ve komisyon portföyü kuşa çevirebilir. ayda max 10-15 işlem açan sistemler bence ideal.
    3- hiçbir sistemime extra optimize yapmadım. kafamda ilk kurguladığım hali ile yazdım.
    4- vadeli hisse paylara mutlaka arge yapılmalı. bence viop30 dan daha fazla fırsat sunuyor
    5- sizi sürekli zarara uğratan şeyleri not edin. ileride onların tersini yaparsınız
    diğer maddeleri herkes kendine göre zamanla şekillendirir
    bol kazançlar
    her iki yazında mükemmel matador hocam ;)

Sayfa 99/172 İlkİlk ... 4989979899100101109149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •