Special Days Image
Sayfa 113/172 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 897 - 904 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Akşam seans sonrası deneyim, Robot çalışıyor, demin birşeyler denerken grafik bozuldu, sinyal gönderdi
    işin bu tarafı da ilginç, grafik bozuldu diye pozu kapadı, sonra tekrar mevcut poza girdi, boşu boşuna işlem hacmi yarattım,

2. ne kadar şansızım grafikler tümden bozuldu, Robotu kapadım, biraz zararım oldu, tam da hareket olduğu zamana denk geldi. eski geçmişi yüklememe rağmen de hala grafikler yok, sunucudan veri indir diyorum hiç değilse başa dönmek için, temmuz ağustos geliyor sonra kayboluyor, iyice sapıttı. olmadı ideali yeniden yüklerim artık

3.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    ne kadar şansızım grafikler tümden bozuldu, Robotu kapadım, biraz zararım oldu, tam da hareket olduğu zamana denk geldi. eski geçmişi yüklememe rağmen de hala grafikler yok, sunucudan veri indir diyorum hiç değilse başa dönmek için, temmuz ağustos geliyor sonra kayboluyor, iyice sapıttı. olmadı ideali yeniden yüklerim artık
    Grafik üzerinde okunacak bar sayısı ve maimum bar sayısı var onu 10 000 000 yapın ozaman bütün dataları grafik üzerinde görebilirsiniz.

Çok yüksek veriyle robot çalıştırmak olmuyor. Robot çalıştırınca bar sayısını 5000 felan yapın

4.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    ne kadar şansızım grafikler tümden bozuldu, Robotu kapadım, biraz zararım oldu, tam da hareket olduğu zamana denk geldi. eski geçmişi yüklememe rağmen de hala grafikler yok, sunucudan veri indir diyorum hiç değilse başa dönmek için, temmuz ağustos geliyor sonra kayboluyor, iyice sapıttı. olmadı ideali yeniden yüklerim artık
    C:\iDeal\ChartData\VIP\01 bu folderin yedegini alip icindekileri silin. Daha sonra veri indir derseniz duzelecektir. Ideali kapatip acmaniz gerekebilir.

Eski verileri robot gercek modda calisirken yuklemeye calismamalisiniz. Sanal moda alabilir veya seans saatleri disinda calistirabilirsiniz.

Eski verileri yuklemeden grafige sag tiklayip "veri>maximum bar sayisi" degerini 1,000,000 yapmalisiniz. Okunacak bar sayisi "2000" gibi dusuk bir degerde kalmaya devam etsin aksi taktirde ciddi yavaslama hatta donama yasabilirsiniz.

5. grafik, dediklerinizi yaptığımda (bar sayısını düşürdüğümde) düzeldi, veri kesilmesinden dolayı az biraz zararım var, ama zaten veri kesilmeseydi de zarar edecek mişim, değişen birşey olmamış, veri yükleme işini akşam seans sonrası yapacağım, destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, veri kesilmesi de bu bar sayısından kaynaklıymış, değiştirince eski haline döndü

6. @halil abi sendeki sıkıntı şu hem robot çalışsın hem test yapayım veri yükleyeyim istiyorsun.

Bu işe devam edecekseniz serversiz olmaz hocam.

Her seferınde okunacak bar sayısını arttırıp azaltman gerekecek hadi sabah oldu verılerı düzelt hadi akşam oldu test yapacam verileri arttır ?

Robot işini başka bir bilgisayar olan wps servera vereceksiniz.

Test işini kendı kişisel bilgisayarınızda yapacaksınız.

Bu kayıplar hiçbirşey daha kişisel bilgisayarına virus gırecek makine kendı kendıne kapanacak elektırık gıdecek internet kesilecek mavi ekran hatası alacaksın ve robot işlemleri yapamayacak. Sonra al başına bela.

Servera odeyecegın para yıllık 600 lira yılda 3 kere elektirik gitse kaybın olacak 2000 tl.

Server satın almak daha az malıyetlı. Ayrıca hastalandın işe veya kişisel bilgisayarına geçemedin. O sıradada bilgisayar kapanmış cume günkü gibi bir trendde terste kalmış ve çalışmadıgı için yön değiştirememişsin.

Ne olacak 1 günde kaybettiğin para en az 1 yıllık wps ücreti kadar.

Bu işi şu ankı şekliyle yürütemezsin benden uyarması. Sistemler zaten 365 günün 65 gününde kar ediyor kalan 300 gününde zarar ediyor veya kar üretmiyor. Dolayısıyla sen bu 65 günü birşekilde elınde olmayan sebeplerle kaçırırsan hem sistemcilik olmaz hemde totalde sistem kar eder sen zarar edersin. Sonradan sıstemı actıgında ise artık trend bitmiş ve sistemin yatayda carpılacagı bolgeye denk gelecek bu sefer sistem max dd yememiş olsa senın gerçek portfoyun karı alamadıgı için max dd yiyecek.

Benim başıma geldi ilk yıllarda

sistem -10,000 yedi bir şekilde makina bozuldu birşey oldu robotu kapatmak zorunda kaldım 10,000 gerisin geri aldı hiçbirine girememiş oldum. Sonra düzelttim tekrar bağladım. Oradan -10,000

gerçek hesap -20,000 yedi robot sadece -10,000 yemiş oldu.

Lotu indirip devam etmek zorunda kaldım eski seviyeye cıkmam için robotun 20,000 kazanması gerekti. Durduk yere gerçek hesabın sistemle olan uyumunu bozdum herşey zincirleme etkiledi max dd değişmiş oldu sıstem performansıyla gerçek hesap arasında ucurum oluştu vesaire. Toplayıncaya kadar 1.5 yıl kaybettim.

TÜM BUNLAR SİSTEMİ 15 GÜN BOYUNCA TRENDLI BOLGEDE AKTİF EDEMEDİM DİYE BAŞIMA GELDİ.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7. Kesinlikle doğru söylüyorsun, daha öncede burada üstüne basa basa yazmıştın Erhan hocam, kulağımın bir köşesinde zaten kayıtlıydı, şu geri testleri yaptıktan sonra ilk işim bu, veriler için çok teşekkür ederim, umarım yüklemeyi becerebilirim, biraz teknoloji özürlü olduğum söylenebilir

8. Bu ay 2. bir ideal satın alıp idealgo optimizasyonlarını yapacaktım. Fakat ilginç bir şey tespit ettim. Bende 2 pc var, iki pc dede ideal kurulu. 1. pc ye ideali kurdum kullanıcı adı ve şifresini girdim canlı veri almaya başladım. Tabii idealgoda çalışyor.

Diğer pc ye demoyu yükledim. Birde burada yüklediğim datalarıda yükledim. Fakat bu demo oldugu için idealgo açılmıyordu. Buna bir kez lisanslı idealin kullanıcı adı ve şifresini girdim. Bundada idealgo açıldı. Sonra bu pc de kullanıcı adı ve şifresini sildim, veriler kesildi. Fakat idealgo algo hala çalışıyor. Datalar yüklü , idealgoda açık ben artık bu pcde rahatça idealgo optimizasyonlarını yapabiliyorum. Canlı veri olması sorun degil . Böylelikle 2 . ideal almaktan kurtuldum.

Sayfa 113/172 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •