Sayfa 60/172 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 473 - 480 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Bu hafta iyi başlasa da yatay da yine sarmala bağladı.

Genel hatlarıyla sistem trendlerdeki ufak tepkilere sinyal yakıyor dolayısıyla trend performansını törpülüyor. Aynı durum Yatay piyasada da işlem açılmayacak kadar küçük hareketlerde de sinyal yakarak yatay kayıp performansını arttırıyor. Bu sistemin iç tasarımına göre Önceki günün kapanışı ile yeni günün kapanışında borsa aynı seviyeye gelirse sistem berbat çalışıyor önceki günün sonu ile yeni günün sonu arasında farklı değerler oluşması gerekiyor.

Mayıs ayı 1,865 puanlık bir zararla devam ediyor. Bu ay da 1000 puandan fazla zarar yazarsa Sistemi değiştireceğim.

2014 ortalarında tasarladığım İlk sistemim Yadigar SLOWTRADE isimli sistemime geçmeyi planlıyorum. 5 yıldır gerçek piyasa deneyimi olan ortalama yıllık kazançlarını tuturabilmiş bir sistem. Ay bitsin Otpimus kendini kurtaramazsa böyle bir değişliğe gidersek ayrıntılarını açıklarım.

Bu hafta optimus prime;

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Şöyle düşün

1. indikator 80 lik ortalamayla 100 luk ortalamanın kesişimi
    2. indikator 200 luk ortalamayla 100 luk kesişimi.

1.indikator Yukarı kestiyse, X'i 1 yap aşağı kestiyse -1 yap.

2. İndikator yukarı kestiyse Y'i 1 yap aşağı kestiyse -1 yap.

X+Y = 2 ise AL, -2 İSE sat, 0 İse FLAT geç.

Parametre sayısı artarsa overfiting ihtimalide artmış oluyor.
    Erhan bey bende yaklaşık 2 aydır bu şekilde tasarlıyorum Sistemleri. Bu şekilde Sistem ve Optimizasyon yaparken büyük kolaylık sağlamakta. Ben al da 1 sat ta 0 olarak kullanıyordum. İdeAlgo ile de siteme TP SL ve izleyen stop seviyelerini yazarak tekrar test ediyorum. Yalnız test ettiğim birçok sistem 22 Ekim 2018 de Max DD yemekte. 22 Ekim den sonra forumda yazılanları okumakta fayda olacağı düşüncesindeyim. Ufkumuzu açtığınız için teşekkür ederim. Ayrıca danışmanlık işinizde de başarılar dilerim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Erhan bey bende yaklaşık 2 aydır bu şekilde tasarlıyorum Sistemleri. Bu şekilde Sistem ve Optimizasyon yaparken büyük kolaylık sağlamakta. Ben al da 1 sat ta 0 olarak kullanıyordum. İdeAlgo ile de siteme TP SL ve izleyen stop seviyelerini yazarak tekrar test ediyorum. Yalnız test ettiğim birçok sistem 22 Ekim 2018 de Max DD yemekte. 22 Ekim den sonra forumda yazılanları okumakta fayda olacağı düşüncesindeyim. Ufkumuzu açtığınız için teşekkür ederim. Ayrıca danışmanlık işinizde de başarılar dilerim.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2018 başından başlayan max dd bir çok sistemde mevcut o bölgede çok iyi çalışan bir sistemle daha linear bir sonuç alınabilir.

Danışmanlık işini anlayamadım ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Ek not arakdasımın algorıtmalarla ugrasacak, bırının sıstemını dınleyıp ona gore yazacak vaktı yok. Ayrıca borsa konusun da bilgisi sınırlı düzeyde. Bu sebeple soyleyecegınız stratejıyı anlatsanız dahi acaba orası nasıl işliyor sorusuyla karşılaşabilirsiniz.

BU sebeplerden oturu zaaten benımle beraber calısıyor. Ben sizlerin stratejilerini dinliyor kurguluyor repaint ihtimallerini ve başka ihtimalleri değerlendiriyor sıze sorular soruyorum. stratejiyi tam olarak oturttuktan sonra algorıtmasını konusarak veya bilgisayar üzerinde göstererek kurguladıktan sonra ben ona kurgulanmış bir algorıtmanın kodlamaya dökülmesi için gönderiyorum.

Stratejiyi tam sızın anlattıgınız bır bıcımde beraberce bana aktarmanız bile 1-2 saate maloluyor. Çünkü herkes kusursuz bir strateji aktarmıyor. Bana anlatırken soylenen stratejının repaint oldugu ortaya çıkabiliyor. Bu kurgu su sebeple repaint yapar diyorum mesela. Nasıl yani yok yapmaz diyor yarım saat repaint nasıl olabiliri aktarıyorum ilgili kişiye. Haliyle bu arakadaşım oturup bunlarla vakit öldürmek istemediği için borsa algorıtma tarafıyla ben ilgileniyorum.

Herşeyi oturttuktan sonra ona hazır bır stratejıyı verıyorum. O da alıp takır takır kodluyor.

Bunun haricinde bu şirketin tek işi robotculara algorıtma tasarlayıp vermek değil. Şirketin yaptığı işin %10'u algo robot işi %90 firmalara şirketlere program yazılım uygulama web programlama vb tarzı iş takıp sistemler ayrıca sosyal medya yöneticiliği vb gibi dallara ayrılıyor.

Yani bu şirket sanmayın ki kıytırıktan, robotculara kod yazmak için kurulmuş bir şirket değil. Şahıs şirketi de değil. Limited şirketi.

Yani büyük montanlı projeler geliştiriliyor. Bİr ayağıda algorıtma tarafı.

Sorular soranlar olmuş o bakımdan böyle genel bır acıklama yapmak istedim.
    Danışmanlık derken bu konuyu bahsetmiştim. Yanlış telaffuz etmiş olabilirim. İdeal in 3 ncü parti yazılımlarla yatırımcılara daha faydalı olabileceğine inanıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Danışmanlık derken bu konuyu bahsetmiştim. Yanlış telaffuz etmiş olabilirim. İdeal in 3 ncü parti yazılımlarla yatırımcılara daha faydalı olabileceğine inanıyorum.
    Hmm buraya özellikle taşımamıştım bu konuyu aslında ama madem açıldı bahsedeyim.

Bir danışmanlık hizmeti tam olarak diyemeyiz. Şirket kodlama yapan bir arkadaşımın şirketi, işlerinin %90'ini şirketlere yazılım takip sistemi android/ios uygulama geliştirme vb işi yapıyor. Zaten mesleği bu.

Bir ayağıda yani işlerinin %10 luk bir dilimi olacak bu, kod yazamayan ancak yazdırmak isteyen biri varsa kodlamaları ücret karşılığı ve faturalı bir biçimde yazacak. Ancak vakti çok dar ve algoritmik trade eden yatırımcıların stratejilerini anlamak olurunu olmazını anlamak bir külfet ve zaman isteyen bir iş kazanacağı miktarsa oldukça düşük kalacak yaptığı diğer işlere nazaran.

Piyasa bilgisi ise sınırlı düzey de bu sebeple bu yazılım şirketinin %10 luk dalı olan algoritmik trade ile ilgili tasarım ve yazılım işlerini ben üstlenmiş oldum. Yani şöyle düşünün.

Bir şirket var ve bu şirketin çeşitli satış müdürleri var gibi düşünün.

Atıyorum Şirketin sosyal medya yönetimi müdürü mehtap hanım sosyal medyasını yönetmek isteyen şirketlerle ve kurumlarla o ilgileniyor. Android/İos uygulama yönetimi müdürü Mehmet bey android uygulama yazdıracak kişilerle o ilgileniyor. Web tasarım müdürü Gökhan bey web tasarımı yaptıracak müşterilerle ilgileniyor. Müşteri takip programı yönetim müdürü Erdal bey. Algoritmik trade yönetim müdürü erhan bey. gibi gibi.

Yani siz şirkete gitseniz ben algoritmik trade yapacam bir sistem tasarlatmak istiyorum dediğinizde erhan beyle görüşün denecek.

6. Bu haftamız da böyle geçmiş.

7. Bende Foreks piyasasına girdim , yeni hesabımı açtım . Günlerdir fx piyasası, metatrader dili, formülleri ile ilgili araştırmalar yapıyorum. Bitcoin de alıp satacagım . İlk etapta manuel yapacagım, fakat piyasayı takip etmiyecegim. Matriks formüllerimle parite al yada sat verince emri girecegim , emre kar al- zarar durdur seviyesi koyacagım hangi tarafa çarparsa işlem gerçekleşecek. Eskisi gibi ekran izleme yapmam artık.

Kurdugunuz şirketle ilgili baktıgınız bölümle ilgili o kadar çok çeşitli alan varki başlı başına bir alan .

1- Karlı bir algo trading sistemi koyup onu tanıtıp satışa çıkarabilirsiniz.
    2- Bu karlı algo sistemini kiralaya bilirsiniz.
    3- Bu karlı algo sistemine mesaj, mail gönderme sistemi kurarak abonelik sistemi ile sinyal gönderebilirsiniz.
    4-Metatrader de Copy trader var, Mesela erhan bey sizin sisteminize abone oluyorum sizin hesabınız al yapınca benimkide al emri gönderiyor otomatik
    5-Sizin dediginiz gibi formül yazma , çevirme işlemleri yapılabilir.
    6- Hem yazılım hem de finans piyasasından derinlemesine anlayan yaratıcı beyinler borsayla ilgili yaratıcı algoritmik sistem kurarak büyük işler başarabilirler diye düşünüyorum. Bu algoritmik sistem al sat üreten sistemden ziyada daha komplike bir algoritma çeşitleri olabilir.
    7-Bitcoin madenciliği olabilir
    8-Bitcoin wallet (cüzdan) kurulması olabilir. Piyasada hiç türkçe bitcoin cüzdanı yok. İnsanlar bu bitcoin cüzdanı üzerinden coin gönderip aldıkça cüzdana bitcoin ödüyorlar.

Bir çok madde yazılabilir Türkiye'de yazlım+Finans uzmanı kişi çok az üzerine düşünce çok güzel şeyler yapılabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Bende Foreks piyasasına girdim , yeni hesabımı açtım . Günlerdir fx piyasası, metatrader dili, formülleri ile ilgili araştırmalar yapıyorum. Bitcoin de alıp satacagım . İlk etapta manuel yapacagım, fakat piyasayı takip etmiyecegim. Matriks formüllerimle parite al yada sat verince emri girecegim , emre kar al- zarar durdur seviyesi koyacagım hangi tarafa çarparsa işlem gerçekleşecek. Eskisi gibi ekran izleme yapmam artık.

Kurdugunuz şirketle ilgili baktıgınız bölümle ilgili o kadar çok çeşitli alan varki başlı başına bir alan .

1- Karlı bir algo trading sistemi koyup onu tanıtıp satışa çıkarabilirsiniz.
    2- Bu karlı algo sistemini kiralaya bilirsiniz.
    3- Bu karlı algo sistemine mesaj, mail gönderme sistemi kurarak abonelik sistemi ile sinyal gönderebilirsiniz.
    4-Metatrader de Copy trader var, Mesela erhan bey sizin sisteminize abone oluyorum sizin hesabınız al yapınca benimkide al emri gönderiyor otomatik
    5-Sizin dediginiz gibi formül yazma , çevirme işlemleri yapılabilir.
    6- Hem yazılım hem de finans piyasasından derinlemesine anlayan yaratıcı beyinler borsayla ilgili yaratıcı algoritmik sistem kurarak büyük işler başarabilirler diye düşünüyorum. Bu algoritmik sistem al sat üreten sistemden ziyada daha komplike bir algoritma çeşitleri olabilir.
    7-Bitcoin madenciliği olabilir
    8-Bitcoin wallet (cüzdan) kurulması olabilir. Piyasada hiç türkçe bitcoin cüzdanı yok. İnsanlar bu bitcoin cüzdanı üzerinden coin gönderip aldıkça cüzdana bitcoin ödüyorlar.

Bir çok madde yazılabilir Türkiye'de yazlım+Finans uzmanı kişi çok az üzerine düşünce çok güzel şeyler yapılabilir.
    Foreks tarafı bana hep güvensizlik telkin etmiştir. İşini doğru düzgün yapan kurum bulmak zor. Proseduru çok gibi geliyor bana birşey gecelik faiz filan alıp duruyorlar anlayamadım. Fiyat farklılıkları oldugu söyleniyor Swap filan var kafalarına göre swapları arttırıyorlar vb.

Viopta hiçbirşey yok neyse o viopu ondan sevıyorum foreksi deneyimleyen birileri olursa deneyimini dinlemek isterim.

Sizin viop işlerine ne oldu neden forekse geçtiniz.

Sayfa 60/172 İlkİlk ... 1050585960616270110160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •