Special Days Image
Sayfa 73/172 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    dedin ya sistem arka arkaya 7-8 defa ust uste sürekli zarar yazabilir diye o bakımdan dedim..yanlış mı anladım yoksa.
    Mudahleden kastın tam olarak ne bir süreliğine sistemi devre dışı bırakmak mı ? Sonra tekrar açmak mı? komple çöpe atıp başka sistem yapmak mı? Yoksa Belirli dönemlerde kendin manuel işlem açmak mı ?

Aşağıda istatistikler var ar darda zararlı işlem sayısı görünmekte tam 13 adet.

Back teste göre tam 13 kez üst üste zararlı sinyal var sistemin. Eğer sen bu istatistiğe yatırım yapıyorsan 13 adet üst üste zararlı işlem yapmayı göze almışsın demek. Dolayısıyla 7-8 adet ardışık zarar aslında gayet doğal bu sistem için 13 adeti geçtiği zaman acaba sistemim patladı mı sorunu sorabilirsin.

Sinyale uymayı geçtim insanoğlu kendı stratejisine bile uyamıyor yalan mı ?

Şurada stop olcam diyor oraya düşüyor stopu ıptal edip daha aşağı koyuyor. yada komple iptal ediyor. Şu kadar kazanınca kar al yapcam diyor oraya çıkınca, daha da gider abi bu az daha bekleyeyim diyor. Ters bir pozisyona giriyor başlıyor ha şimdi döner ha şimdi döner demeye öyle dedikçe tersine hareket devam ediyor. Yeter artık bıktım satıyorum dediği yerden piyasa dönüyor. BU sefer karı cebe atacam diyor kar al yapıyor. O sattıktan sonra bi o kadar daha gidiyor. Yatırımcı ne yapsa tersi istikamette işliyormuş gibi herşey.

Peki Sistem ne yapıyorda başarı sağlayabiliyor bizden dahamı akıllı yada mucizevi formuller mi var ?

HAYIR!!!! Robotta senın manuel işlemlerinden farklı birşey yapmıyor. İnsandan ayrılan en önemli özelliği en DİSİPLİNLi şekilde senın yapamadığını yapıyor stratejisine sadık kalıyor.

Stop oluyor yeniden deniyor stop oluyor birdaha deniyor stop oluyor birdaha birdaha birdahaa birdaha stop birdaha dene oda stop birdaha dene. HİÇ yılmıyor stop seviyesine riayet ediyor. Kar al seviyesine ve alım satım seviyelerinede riayet ediyor nihayetinde tuturuyor ve parayı kırıyor. Oysa sen 3 stop sonrası küfrediyor birdaha stop koymuyorsun. veya piyasadan cekılıp 1 hafta sonra tekrar aynı hataları yaparak devam ediyorsun. Bir günün bir gününü tutmuyor 1 ay geçiyor bu sefer stop koymayacam diyor öteki ay bu sefer stop koycam diyorsun. Öteki ay karda oturacam diyor. öteki ay kardan erken cıkıp gidiyorsun.

Kendi maneul trade geçmişine baksan herhangibir sabit stratejin olmadığını sen bıle anlarsın o ankı ruh halıne gore habıre stratejini değiştirip durdugun kabak gibi ortaya çıkar. Stratejine uymayı geçtim uygulamaya calıstıgın stratejinin karlı olup olmadığını dahi bilmiyorsun. Test ettinmi etmedin bilimsel bir yöntemmi değil. Ama tüm bunlara rağmen hala inatla ben manuel trade ederek para kazanacam peşindesin. Varsayalım ki kazanıyorsun herşeye rağmen peki ya istikrar ? olacak mı ? O gün masanın başına oturamadın ne olacak para kazanamayacak mısın ? haa birde şu var tabi vahy tombul parmak beni görüyor elımı izliyor beni terse yatırmaya ugrasıyor o hileli benden daha üstün ben garibim hilesiz trade ediyor vahy robotlar benı zarar ettirdi. vahy ben biliyordum aslında böyle olacağını da mehmet aklımı çeldi ebik kebik. Kendı kendını kandırıyorsun. Herşey KABAK gibi ortada ama görmek istemiyorsun.

Tüm bunlara bakınca manuel trade işinin aslında %90 başarısızlıklarla dolu bır seruven oldugu apaçık ortada zaten istatistiklerde günlük trade başarı oranın %10 olduğunu gösteriyor. Şaşırdık mı şaşırmadık.

Robot gibi işlem yaparım dersen iş değişir ancak onu yapmak hiç kolay değil ben sistemciyken dahi robota mudahle ettim diğer serverlarım da çoğu zaman ekranı izlemiyor olmama rağmen eve geliyorum bır bakıyorum kullıyen zarar etmıs çoğu zararlı sınyalı ben ekran başında degılken yemesıne rağmen ertesi gün sistemin bir bok bildiği yok buradan longmu acılır ben şort acıyorum deyp sistem tersine girmişliğim çoktur. Sisteme bile müdahle edesım gelıyorken manuel sınyale uyayım yok efendım kendım trade edeyim. İmkansız değil ama çok ucuk kacık bir senaryo oluyor.

orta ve uzun vadeli trade de şansın biraz daha yüksek ancak kısa vadeli manuel trade de cesedimizi toplarlar.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Matriksi aradım sanal sunucu kiralayacağım ne sistem lazım dedim
    - i5 6 nesil , hatta i7 6 nesil olsa daha iyi olur dedi
    - 8 gb ram
    -ssd
    - 50 gb hdd dedi

Makdosun sitesine baktım bu özellkte sunucular için aylık 135 tl diyor.

Çok pahalı ve gereksiz geldi.

3.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Matriksi aradım sanal sunucu kiralayacağım ne sistem lazım dedim
    - i5 6 nesil , hatta i7 6 nesil olsa daha iyi olur dedi
    - 8 gb ram
    -ssd
    - 50 gb hdd dedi

Makdosun sitesine baktım bu özellkte sunucular için aylık 135 tl diyor.

Çok pahalı ve gereksiz geldi.

Makdosla görüştüm kullanan müşterileri varmış genelde 8. paketi kullanıyorlarmış. Banada 5. paketten başlaya bilirsiniz, yetmezse yükseltiriz dediler.

Birde fiziksel sunucu kiralayıp , ekran kartı takan müşterilerde oluyormuş.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Makdosla görüştüm kullanan müşterileri varmış genelde 8. paketi kullanıyorlarmış. Banada 5. paketten başlaya bilirsiniz, yetmezse yükseltiriz dediler.

Birde fiziksel sunucu kiralayıp , ekran kartı takan müşterilerde oluyormuş.
    Merhaba,

Kiraladigim VPS: 8GB RAM, XEON 4 cekirdek, 200 SSD ile windows server 2016. Aylik fiyati 10 EUR. Daha once matriks formulleri bolumunde onerdigim sekilde sadece robot ile islem yapacak grafigi acik tutar, diger tum pencereleri kapatirsaniz islemci tarafinda hicbir bir sorun yasamazsiniz. Bu satirlari yazarken baktim: Matriksin seans sirasindaki CPU kullanimi %4-5 seviyesinde. Hizli islemler/veri akisi olsa bile islemci kullaniminin %10 u asacagini sanmiyorum. Toplam RAM kullanimi 1.7GB seviyesinde, Matriks ozelinde sadece 150 MB . Cok yakinda halizhazirda lokalde testlerini yaptigim Ideal terminalini de ayni VPS' e kurup birlikte calistirmayi deneyecegim. VPS, robot ile emir iletimi amacli kiralanmissa, terminallerin donma riskine karsi VPS uzerinde kurulu Matriks ve/veya IDeal in robota yonelik pencereleri disinda hicbir baska pencere acik olmamali. Ayrica bar sayisi minimum yapilirsa emir iletim hizi iyilesip islemciye binen yuk azalacaktir.

5.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Merhaba,

Kiraladigim VPS: 8GB RAM, XEON 4 cekirdek, 200 SSD ile windows server 2016. Aylik fiyati 10 EUR. Daha once matriks formulleri bolumunde onerdigim sekilde sadece robot ile islem yapacak grafigi acik tutar, diger tum pencereleri kapatirsaniz islemci tarafinda hicbir bir sorun yasamazsiniz. Bu satirlari yazarken baktim: CPU kullanimim seans sirasinda %4-5 seviyesinde. Hizli islemler/veri akisi olsa bile islemci kullaniminin %10 u asacagini sanmiyorum. RAM kullanimimin 1.7GB seviyesinde. Cok yakinda halizhazirda lokalde testlerini yaptigim Ideal terminalini de ayni VPS' e kurup birlikte calistirmayi deneyecegim. VPS robot emirler icin kiralanmissa, terminallerin donma riskine karsi VPS uzerinde kurulu Matriks ve/veya IDeal in robota yonelik pencereleri disinda hicbir baska pencere acik olmamali. Ayrica bar sayisi minimum yapilirsa emir iletim hizi iyilesip islemciye binen yuk azalacaktir.
    Hangi firma bu bir inceleyim. Sunucu güçlüymüş fiyatına göre iyiymiş.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Hangi firma bu bir inceleyim. Sunucu güçlüymüş fiyatına göre iyiymiş.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kiraladigim firma contabo , VPS S SSD diye aratabilirsiniz. Mart basindan bu yana hic kesinti yasamadim. Sadece bir kez bakim amacli gun ici 1-2 saat erisimim olmadi ama bunu da 2-3 gun onceden maille bildirmislerdi.

Lokalde, 2.3 GHz i7 islemcili 16GB RAM SSD bilgisayarim var. Cesitli testlerde VPS e gore cok daha guclu bir makina oldugunu goruyorum. Ancak, Matriksim cokca derinlik penceresi ile otomatik emir grafigi calisirken halen gun icersinde defalarca donma yasiyor. VPS tarafindaki Matriks ise haftalardir 0 takilma ve cok az gecikme ile emir iletimi sorunsuz calismakta. Demek istedigim cok guclu bir konfigurasyonunuz olsa bile Matriksiniz donabilir. 1 milyon bar secer ve grafik sistem calistirirsaniz idealde de ayni sekilde donma yasanabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Kiraladigim firma contabo , VPS S SSD diye aratabilirsiniz. Mart basindan bu yana hic kesinti yasamadim. Sadece bir kez bakim amacli gun ici 1-2 saat erisimim olmadi ama bunu da 2-3 gun onceden maille bildirmislerdi.

Lokalde, 2.3 GHz i7 islemcili 16GB RAM SSD bilgisayarim var. Cesitli testlerde VPS e gore cok daha guclu bir makina oldugunu goruyorum. Ancak, Matriksim cokca derinlik penceresi ile otomatik emir grafigi calisirken halen gun icersinde defalarca donma yasiyor. VPS tarafindaki Matriks ise haftalardir 0 takilma ve cok az gecikme ile emir iletimi sorunsuz calismakta. Demek istedigim cok guclu bir konfigurasyonunuz olsa bile Matriksiniz donabilir. 1 milyon bar secer ve grafik sistem calistirirsaniz idealde de ayni sekilde donma yasanabilir.
    https://contabo.com/?show=configurator&vserver_id=221

4.99 eur+ 4.99 windows server şeklinde degilmi.

8. 6 yildir idealdeyim daha idealin donduguna sahit olmadim 6 yildirda wps ile kullaniyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 73/172 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •