Sayfa 154/172 İlkİlk ... 54104144152153154155156164 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Erhan Hoca,

O kadar uzun ve detaylı yazıyorsun ki kısa yazıp ayıp olacağını düşünerek yazma isteğim gelmiyor

120 üstü 130-135 potaya girmiş gibi duruyor.ama benim stratejimde 110 da long olamayan adam burdan hiç olamaz.
    ben kaça giderse gitsin long olmadan sadece şort işlem yapma gibi bir stratejim var.

120 binde 6 LOT
    123 binde 12 LOT
    126 binde 18 LOT
    129 binde 24 LOT
    132 binde 30 LOT
    135 binde 36 LOT

burda bahsettiğin sistemi ben uyguluyorum ama daha kısa puanlar arası ve çok yakın maliyete stop şeklinde. bir kere viop da terse mal taşıdım adamın donuna kadar alırlar o yüzden viop da terse mal taşımak bence riskli. ha şu dediğini 130-135 arası yapabilirim ama buralardan asla. dönüş verirse aşağıdan zaten açarım.

dediğin doğru risk olmadan para kazanılmıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    Erhan Hoca,

O kadar uzun ve detaylı yazıyorsun ki kısa yazıp ayıp olacağını düşünerek yazma isteğim gelmiyor

120 üstü 130-135 potaya girmiş gibi duruyor.ama benim stratejimde 110 da long olamayan adam burdan hiç olamaz.
    ben kaça giderse gitsin long olmadan sadece şort işlem yapma gibi bir stratejim var.

120 binde 6 LOT
    123 binde 12 LOT
    126 binde 18 LOT
    129 binde 24 LOT
    132 binde 30 LOT
    135 binde 36 LOT

burda bahsettiğin sistemi ben uyguluyorum ama daha kısa puanlar arası ve çok yakın maliyete stop şeklinde. bir kere viop da terse mal taşıdım adamın donuna kadar alırlar o yüzden viop da terse mal taşımak bence riskli. ha şu dediğini 130-135 arası yapabilirim ama buralardan asla. dönüş verirse aşağıdan zaten açarım.

dediğin doğru risk olmadan para kazanılmıyor.
    Ters mal taşımayı bana sor. yarım mılyonun 3/2 2019 ocak rallysınde yedık.

Fakat bu bölge normal bır bolge degıl sıradan bır bolge degıl. Elbetteki risk var elbettekı herzman 160 180 lere gıtme ıhtımalı var %0 diyemesek de düşük oldugunu biliyoruz.

Dönüş verirse mevzusundan bahsettım yazıda kısaca Şimdi benim kademeli açağım lotu sen stoplayarak açacaksın.

Dönüş oldu gibi diyelim 3000 Çakıldı Aha dönüş başladı dedın tepeden 3000 düşünce şortladın Lak sen şortladın 36 lotla yukarı surdüler 2000 le stopladın bir 2000 daha verdiler aşağı aha bu kez gıdıyor dedın lakkkkk bir yukarı daha yine stop bunu kaç kere yapabilceklerini bilmiyoruz. Ancak seni böyle fake sinyallerle 36 lotla öldürdükten sonra. Salacakları endeksı sonra tıpkı terste baka kaldıgın gıbı bu kez aşağı gıderken şurada şortlamadık sımdı buradamı shortlayacaz dedırtecek tepkı gelsın shortlayacam dıyeceksın ve sen shotlayamadan şelaleye devam.

seninkide biraz sistemlerın calısma prensıbıne benzıyor ancak cok fazla stop hakkında yok 3-4 stoptan sonra MC ye düşeceksın. Tabi bu stratejide diğerinden kötü değil.

Kısaca İMZA!!!
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. Manüel trade çok riskli. Viop çular sürekli bundan batıyor. Mesela borsa ortalaması 3 dolar yani 180 bin. 2001 de 4 dolar yani 240 bin. 2013 tr 5 dolar yani 300 bin...

Adam gitmiş 82 binde 90 binde yani tarihi ortalamanın yarısı, yani tarihi zirvenin %70 altında short açmış. Nereye gidecek babam sıfır mı olacak şirketler çalışıyor kar ediyor bilançolar ortada siyasi risk ise o da fiyata görmüyor musun dahil.

Bence hiç bir sistem böyle saçma sapan saplantılı davranmaz. Şu an da mesela 120 bin 2 dolar 180 e gitse gayet doğal gider gidebilir ama insan olarak diyorsun ki çok cıktı daha çıkmaz şuradan jeton atayım buradan jeton atayım. Manüel işlem yapmaya çalışıyorum viop ta sürekli short açıyorum gerçekten psikoloji bozucu bir iş. Kendim aslında %90 longum spot hisse pozlarım gereği ama ona rağmen bakın ona rağmen psikolojimi bozuyor. Anladım ki son derece duygusuz sistem yapmak yazmak lazım senin duyguların psikolojin girdi mi o parayı elinden alırlar.

Söyle bir sistem hayal ediyorum, mesela benim için en önemli şey tahvil faizi ile vix endeksi olsun ( farklı platformlardan bakılan iki farklı data ) mesela tahvil artıyor vix artıyorsa short, tahvil sabit vix artıyorsa %50 ve tersi durumda %50 short, her ikisi de düşüyorsa flat. Bunu platformda yapmak mümkün mü yoksa illa klasik teknik analiz indikatörlerine göre çalışmak mi gerekiyor?
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Fakat bu bölge normal bır bolge degıl sıradan bır bolge degıl. Elbetteki risk var elbettekı herzman 160 180 lere gıtme ıhtımalı var %0 diyemesek de düşük oldugunu biliyoruz.

Dönüş verirse mevzusundan bahsettım yazıda kısaca Şimdi benim kademeli açağım lotu sen stoplayarak açacaksın.

Dönüş oldu gibi diyelim 3000 Çakıldı Aha dönüş başladı dedın tepeden 3000 düşünce şortladın Lak sen şortladın 36 lotla yukarı surdüler 2000 le stopladın bir 2000 daha verdiler aşağı aha bu kez gıdıyor dedın lakkkkk bir yukarı daha yine stop bunu kaç kere yapabilceklerini bilmiyoruz. Ancak seni böyle fake sinyallerle 36 lotla öldürdükten sonra. Salacakları endeksı sonra tıpkı terste baka kaldıgın gıbı bu kez aşağı gıderken şurada şortlamadık sımdı buradamı shortlayacaz dedırtecek tepkı gelsın shortlayacam dıyeceksın ve sen shotlayamadan şelaleye devam.

seninkide biraz sistemlerın calısma prensıbıne benzıyor ancak cok fazla stop hakkında yok 3-4 stoptan sonra MC ye düşeceksın. Tabi bu stratejide diğerinden kötü değil.

Kısaca İMZA!!!

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Kısaca İMZA!!!
    Ocak'da ben de terse kaldım ama senin kalmana şaşırdım.

Ben sistem değil manuel işlem yapıyordum ve algılarıma yenik düştüm.

36 lotluk işlem de dediğin gibi risk var ben ne kadar başa baş yada az zararla versemde sonuç olarak manuel trade dediğin işlemlerin hepsi olabilir. o yüzden dediğim gibi eğer döneceğini düşünüyorsan bence sat yönlü sisitem çalıştırmak yukarı doğru maliyet yapmakdan iyidir. Bu benim fikrim.

+

Altın için söylediğin sistemde şunu mu diyorsun ; teminatını ayarla ve en uzun vadeden altın al bekle ?.
    Son düzenleme : zifige; 16-01-2020 saat: 10:03.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Manüel trade çok riskli. Viop çular sürekli bundan batıyor. Mesela borsa ortalaması 3 dolar yani 180 bin. 2001 de 4 dolar yani 240 bin. 2013 tr 5 dolar yani 300 bin...

Manüel işlem yapmaya çalışıyorum viop ta sürekli short açıyorum gerçekten psikoloji bozucu bir iş.
    Full/yuksek kaldirac, plansiz trade ile birlesince uc dort defa buyuk karlar edilse bile batis kacinilmazdir. KY nin surekli short acma egilimini Viop Genel ve Gunluk takasta da gozlemleyebilirsiniz.

Kendim aslında %90 longum spot hisse pozlarım gereği ama ona rağmen bakın ona rağmen psikolojimi bozuyor. Anladım ki son derece duygusuz sistem yapmak yazmak lazım senin duyguların psikolojin girdi mi o parayı elinden alırlar.
    Kesinlikle! Dun gun ici 100 endeks zirveyi asarken VIOP makasi negatif ayristi, -800 kadar, ve ardindan duzeltme geldi. Gunun dibinde ise makas -200 lere indi ardindan kapanisa dogru endeks artiya gecerken kapanista makas +100 lere yukseldi. Dun boyle olmus olmasi bundan sonra da boyle olacagi anlamina gelmez ancak ekrani izleyen kisilerde belli bir algi olusturdugu kesin. Endeks zirvelerini test ederken cok gerilerde kalmis iskontolu viop ta kisa acabilmek ne kadar kolay? Yada gunun dibindeyken iskontusu buyuk oranda azaldiginda uzuna donmek? Dogru oyun plani olan ancak gun ici ekrani izleyen manuel traderin algilarinin bozulmasi ve planini uygulamamayasi, duygularina yenilmesi kuvvetle muhtemel.

Söyle bir sistem hayal ediyorum, mesela benim için en önemli şey tahvil faizi ile vix endeksi olsun ( farklı platformlardan bakılan iki farklı data ) mesela tahvil artıyor vix artıyorsa short, tahvil sabit vix artıyorsa %50 ve tersi durumda %50 short, her ikisi de düşüyorsa flat. Bunu platformda yapmak mümkün mü yoksa illa klasik teknik analiz indikatörlerine göre çalışmak mi gerekiyor?
    Bu dediginiz mumkun. VIX ve tahvil verileri idealde var, belki saatlik ya da gunluk bir sistem yapilabilir. Gecikme var mi bakmak gerek. En onemli nokta gecmis verilere bagli olarak back testin saglikli yapilip yapilamayacagi. Getiri ve MaxDD degerlerini gormeden ilk bakista cok iyi calistigi dusunulen bir yaklasim bile olsa devreye almak buyuk risktir.

Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku

Yukarda da yazdigim gibi gun ici islemler, ekonimik gorunum, issizlik rakamlari, sosyal homurdanmalar... tum bunlara kulak tikayip teknik analizi algilar bozulmadan yapilabilmek ve disiplinli bir bicimde uygulanabilmek cok kolay degil.

36 lotluk işlem de dediğin gibi risk var ben ne kadar başa baş yada az zararla versemde sonuç olarak manuel trade dediğin işlemlerin hepsi olabilir. o yüzden dediğim gibi eğer döneceğini düşünüyorsan bence sat yönlü sisitem çalıştırmak yukarı doğru maliyet yapmakdan iyidir. Bu benim fikrim.
    Ardisik zararli islemler, belki 8 hatta 10 islem, donem donem tum sistemlerde olmustur/olacaktir. Cozum olarak algoritmaya 3 zararli islem sonrasi islemlere ara ver gibi bir mekanizma eklenebilir ancak getirisi goturusu analiz edilmeden fayda saglar mi bilinmez.

Kendini tasarladigi algoritmaya/robota teslim edenlerin avantajli oldugu iki nokta; MaxDD bakarak hesapladigi kaldirac ile batma riskini cok cok azaltmasi ve 8 kere ardisik zarar yazmis olsa bile bikmadan usanmadan ister dip ister zirve tereddutsuz heryerden isleme girebilecek olusudur.

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Manüel trade çok riskli. Viop çular sürekli bundan batıyor. Mesela borsa ortalaması 3 dolar yani 180 bin. 2001 de 4 dolar yani 240 bin. 2013 tr 5 dolar yani 300 bin...

Adam gitmiş 82 binde 90 binde yani tarihi ortalamanın yarısı, yani tarihi zirvenin %70 altında short açmış. Nereye gidecek babam sıfır mı olacak şirketler çalışıyor kar ediyor bilançolar ortada siyasi risk ise o da fiyata görmüyor musun dahil.

Bence hiç bir sistem böyle saçma sapan saplantılı davranmaz. Şu an da mesela 120 bin 2 dolar 180 e gitse gayet doğal gider gidebilir ama insan olarak diyorsun ki çok cıktı daha çıkmaz şuradan jeton atayım buradan jeton atayım. Manüel işlem yapmaya çalışıyorum viop ta sürekli short açıyorum gerçekten psikoloji bozucu bir iş. Kendim aslında %90 longum spot hisse pozlarım gereği ama ona rağmen bakın ona rağmen psikolojimi bozuyor. Anladım ki son derece duygusuz sistem yapmak yazmak lazım senin duyguların psikolojin girdi mi o parayı elinden alırlar.

Evet manuel trade gerçekten çok zor zaten bu sebeple bu başlık var.
    Dediğin şey yapılır sadece kodlamak gerekiyor. Bunu prof bir yazılımcıya yaptırabilirsin. VİX datası idealde varsa yazması daha basit olur. Yoksa yazması biraz daha çetrefilli olsa da yazılır. Hayal ettiğiniz herhangibir stratejiyi ideal aracılığıyla yazabiliyorsunuz. Önemli olan yazacak yazılım bilgisinin olması.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

7.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku

+

Altın için söylediğin sistemde şunu mu diyorsun ; teminatını ayarla ve en uzun vadeden altın al bekle ?.
    Terste kalma sebebim sistem yarım milyon yönetiyordu 400 kontrat longdan şorta geçiyor 800 kontrat aracı kuruun söylediğine göre bizim haricimizde bu kadar fazla lotu aktiften alan kimse görmemişler. Bizim robot bir alıyor abi mumları yukarı sürüyoruz bir satıyor mumlar aşşağı Piyasa kaldırmıyordu zaten mecbur ikinci bir sistem yaratıp parayı bölecektim. Ancak ocak rallysi öncesi merkezin knuşması var. Bizde ortağımla beraber düşündük ki şimdi merkez konuşacak saçma bir bar ortaya çıkacak boş yere long şort yakacak deli gibi zarar yazacaz. Gel biz bu merkez kararında fake LONG sinyali türetirse girmeyelim nasılsa geri sata düşecek o anlık tepkiden sonra dedik.

Sistemi kapadık merkez konuştuktan bir süre sonra hakketten LONG geldi. Uymadık ŞORT ta devam nasılsa gitmez Tekrar şort yanal sanaldan gerçeğe alırız dedik. Oradan bir gitti pir gitti 2 hafta boyunca uçtu piyasa DONA KALDIK. Hiçbirşey yapamıyoruz Pozisyonu kapatsak çok pis girdi için el vermiyor. Sisteme döndürsek Anasının nikahındna longlamış gibi olacaz. Az sarksız sisteme dönelim dedik. Beklediğimiz O az sarkma gelmedi. Lot azalta azalta sermayeyi yedik. En tepede pes etmek zorunda kaldık.

+

Altın için aynende bunu söylüyorum sistemin getiri grafiği gibi düşüneceksin maxdd sine göre kaldıracı ayarla longla geç.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    +

Altın için aynende bunu söylüyorum sistemin getiri grafiği gibi düşüneceksin maxdd sine göre kaldıracı ayarla longla geç.
    Peki bugün 292 lira altın. Aldım max düşüş 42 lira belirledim diyelim. 250 ye geldi teminatım kalmadı. bu sonuçta finansal bir emtia oldu oldu 230 liraya geldi. 230 liraya gelirken kontrat azaltarak devam mı ediyoruz pozisyonda ? Birde uzun vadede yüzde 10 vade farkı da var. Bu kötü senerya altının yükselen bir grafiği var ama kötü senaryo için fikir teatisi.

Sayfa 154/172 İlkİlk ... 54104144152153154155156164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •