Sayfa 31/172 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 241 - 248 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Benim otomatik hisse alım satım yapabilme konusunda çok arzum var ama hiç bilgim yok.
    Düşüncem şu:değişkenleri harfle belirtmiş olayım:
    A başlangıç tarihinden B bitiş tarihine kadar C hissesinde , fiyat D günlük ağırlıklı ortalamayı, E dakikalık barlarda yukarı kırdımı alsın ,aşağı kırdımı satsın
    Şimdi bana neler lağzım?

1- kiralık server (nereden?)
    2- bir program (hangisi?budamı kiralık yoksa satınmı alacam)
    3-Programa istenilen kodlar girilecek(bu konuda destek alınabileceğimiz bir yer varmı?yukarıda arzu ettiğim kodlama nasıl yapılacak)
    4-ortalama yıllık toplam masraf nedir?
    5-hangi aracı kurumlar?
    6-
    7-

saygılar
    anlaşıldı bu konuda birden fazla kişi aşırı derecede uzak işin işleyişi neler gerektiği ne kadar masraf oldugu ne oldu hakkında daha fazla vermem gerektiğini anladım.

1-Kiralık server ne demek serverdan kasıt kiralık bilgisayar anlamına gelir. BU kiralık bilgisayar aslında istanbulda veya bursa da en azından makdos.com dan alırsanız boyle oldugunu biliyorum. Nasıl birşey dersen aşağıya resmini koydum.

Burada gordugun her bir ekran veya ışıklar aslında bir bilgisayar kasası. Bizim sunucu server dediğimiz şey bu örnegın bu kasalardan bır tanesını sana kıralamıs oluyorlar tabi paket yapıp eve göndermiyorlar orada duruyor elektirik internet sınırsız. özel bir odada muhafaza ediliyor kilitli ve soğuk bir odada yangın çıkmasın makıneler ısınıp kapanmasın kimse girmesin vesaire diye odada kitli duruyorlar. Çünkü herhangibir yangın demek müşterilerin hepsinin bilgisayarla olan bağlantılarını koparmak demek. içlerindeki tüm bilginin yanıp kül olması demek. Yine jeneratorlerle filan besleniyorlar o odadakı tum makıneler senelerce hiç kapanmadan çalışabilecek şekilde özel olarak tasarlanıyor odaları ozel olarak yapılandırılıyor falan filan.

Peki bunlardan bir tanesi ne kadar senelik.

Aşağıda link koydum tıklayıp dırek fıyatları ogrenebılırsın bence paket 2 yeterli. Fakat ben de 1. serverım 6. paket burada size yayınladıgım algoritmanın calıstıgı server 2. paket. senelık 300 lira anlayacağınız. Ben makdostan memnunum fiyatlarıda iyi makınelerıde ıyı dıyebılırım. daha ucuzunu ve iyisini bulursanız oda olur.
    Googleye sanal sunucu diye yazarsan bir çok seçenek cıkacaktır bulut sunucu dıye de geçer.

https://makdos.com/sunucular/sanal/windows/

2-Programdan kasıt veri terminali ideal ve matriks türkiyede erişebildiğimiz veri terminalleri ve algorıtma yazabıldıgımız platformlar. Daha öncede belirttiğim gibi ideal daha önde fiyatları hemen hemene birbirine çok yakın. ortalama senelik 1000 TL fakat cogu zaman aracı kurum karşılıyor. Örnegın benımkını karsılıyorlar. İlerde projem var hayata geçirdiğim de Bir çok kişiyi bu imkandan yararlandırmaya calısacagım bakalım olursa. Muhtemelen 10,000 de 1 CİVARINDA komısyon olup ideal veri terminali karşılanacak şekilde ayarlamaya calısacagım.

Şimdiye kadar 2 adet masraf cıkarttım biri bir adet server bu illa şart değil kendı bilgisayarınıda her gun sabah açarakta yapabılırsın ama bu hem rısklı hemde bir sürü elektırık hemde zahmet demek biri gelir bilgisayarını kurcalar elektırık gıder ınternet gıder kalakalırsın. BU sebeple server kıralamak daha mantıklıdır. Yani senelik 300 TL gözden cıkaracaksın. Veri terminali için ise bir çok kurum genellıkle ideal veya matriks veriyorlar tabi ben gibi 1 lot baglayacaksanız kımse pek verı termınalı vermeye ve komısyon ındırmeye yanaşmazlar bende 2 adet hesap var birisi yüksek hacımlı oradan referans aldıgım için komısyonum düşük veri terminalim bedava. Her ikisinide ben karşılarım dersen 1300 TL senelık masrafın olur. Komısyonu kaça anlaşırsın bılmem tüm bu masraflardan sonra sıstem senede 1300 TL ni karşılayacak getiriyi üretmeli sana para kazandırması için daha fazlası lazım. Yada iyi para koyacaksın. Bu masraflar cıksın. En mantıklı ve akıllaca olanı düşük komısyon ve veri terminalini kurumuna karşılatmak sadece senelık 300 TL server parası gıderin olur. Bence en az 10,000 TL paran olacak algorıtmık trade için hem yaptıgına değsin hem 300 tl nı karşılasın hemde kurumlar sana verı termınalı vermeye daha sıcak bakabılsın. 3000 TL lik br portfoyle bu işi yapman zorlaşır.

3-Matrıksın dılı farklı daha doğrusu bir dili yok gıbı varsa da ne dili oldugunu bilmiyorum ıdealın dılı C# (C şarpdır) algorıtmalarını bu dılle yazarsın. Tabi bunu ogrenmek etmek zaman ayırmak ayrı bir iş. Basitçe şablonları hazır kodları kullanarak geliştirebilirsin. İleri boyutlar biraz programala bılgısı gerektiriyor. İlerleyen günlerde Hazır yazılmış sistemler veya sizin yazdırmak istediğiniz kodlarla ilgili bir web sayfası açarak ücretli olarak kod yazmayı/yazdırmayı düşünüyorum gelen talebe göre. Bu konuda bir açık var bence bu boşlugun doldurulması lazım.
    Yada kendın bizler gibi vakit ayırarak deneye yanıla bırseyler ortaya koymaya calısacaksın. Kavranamayacak kadar zor değil biraz vakit ayırmak gerekiyor. Ne bileyim yada c sarp eğitim al birden fazla alternatıfın var hangısı ısıne gelırse.

4-Neleri masraf ettiğine göre değişir. Benim şu an optimus primenin çalışması için ödediğim masraf senelik 300 TL buda zaten kiralık sunucunun/serverin parası onun harıcınde hiç giderim yok. Kodunu kendım yazıp bir maliyet ödemedim. Veri terminalini (ideali) kurum halledıyor. Dahada masraf kalmadı zaten.

5-Her aracı kurum son 1 senede bu işi ciddi eğilmeye başladı. Herhalde hepsinin söyleyecek birşeyleri vardır diye düşünüyorum. Onun haricinde yakın zamanda bu konuda belkı sizlere yardımcı olabılecegım sekılde bir kurumla görüşebilirim. Algoritmik trade yapacaklara özel.

6 ve 7 yi ben uydurayım. Sayın matador bir çok konuda özet bır bılgı vermiş aslında. Bunlar işin sadece başlangıc kısmı asıl en önemllisi sisteminizin mantıgı para kazandırıp kazandırmayacağıdır. Yukardakınlerın hepsı 3 günlük işler. Yazcagın/yazdıracagın/hazır kullanacagın. algorıtman ne kadar başarılı gelecegı parlakmı degılmı paranı bır algorıtmaya emanet etmeye hazırmısın psıkolojık sınırların neler vesaire vesaire gibi konular bu işin %90 ını oluşturuyor. Diğer sebepler bu işin %10'u

Bende bu sayfada ve açacagın web sitesinde %90 lık bu kısımlarla ilgili ar-ge (araştırma geliştirme) paylaşacağım.

Matador haklı olabılır. Ancak ben bıraz daha farklı bır bakış açısına sahibim. İlla yazılan algorıtmanın yazıldıktan sonra neler yaptıgını izleyip görmek bence şart değil. Yazcağınız algorıtmayı 2018 verilerini dahil etmeden tasarlarsınız. Daha sonra 2018 yılındakı getirisini görür, test edilen yıllardakı ıstatıstıklerle 2018 yılının ıstatıstıklerı tutarlı ise aynı şeyi yapmış olursunuz. 2018 yılındakı hareketlerı sıstemı optımıze ederken baz almadıgınız için robotunuz 2018 yılında nasıl davrandıgını test etmek daha akllıca diğer türlü 1 sene boyunca robotun 2019 yılının sonuna kadar ne ürettiğini görecek evet önceki istatistiklerle benzer getiriler üretti ozman 2020 yılında başlayayım demek 1 sene kaybetmenize neden olur. BU konularla ilgili ayrıntılı sekılde bilgiler vereceğim zaten. Şimdilik özet geçelim.

Çok basit bir şekilde sistem yazıp para kazanmak mümkün çok karmaşık tasarımlar yapıp batmanda mümkün. tam terside geçerli. Sistem işi aslında bakarsanız İSTATİSTİK ve OLASILIK meselesi. Verileri iyi analiz edip sisteminin davranışlarınıda analiz edip belirli bir istatistiğe oturtmalı daha sonra bunların gelecekte seyrının degısıp degısmedıgını kontrol altında tutmalısınız.

TÜm bunlar yeterli mi değil Yaptıgınız sıstemın belırlı bır ıstatıstıgı olacaktır. Bu ıstatıstıklerın ılerdede aynen yaşanacagı varsayımıyla sisteme parayı koyarsınız istatistiklerınız bozulabılır. Diğer bir sorun mevcut ıstatıstıklerı ıncelerken psikolojınızın kaldırıp kaldıramayacağını denetlemelı düşünmelisiniz. Bu sistem 19 ay hiç para kazandırmamış ama 30 ay içinde parayı 3 e katlamış dersiniz. 30 ay da 3 e katlamak cok güzel deyip sisteme baglarsınız. 10 ay yatay gidince psikolojınız patlma noktasına gelir s.........sistemini böyle işmi olur der bırakırsınız bu işi. AMa test etmiştiniz hani 30 ayda 3 e katlayacak ama geçmişte bunu yaparken tam 19 ay 0 ürettiğini biliyorsunuz ancak psikolojık açıdan buna dayanıp dayanamayacağınızı hiç düşünmemişsiniz. Verileri incelerken o anı yaşıyormuş gibi inceleyin böylece gelecekte benzerı yaşandıgın da olagan dışı hareket etmenızı engellersınız.

TÜm bunlarla ilgili detaylı açıklamaları ve kendı tecrübelerimi yakın zamanda anlatacağım bir web sitesinde buradanda duyururum.

Hadi bol kazançlar cuma günü paylaşırım portfoyude.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. slm erhan
    ben backtest konusunda aslında optimizeye karşıyım. kafanda bir mantık tasarlıyosun, bunu yazılıma döküp backtest edip, sonrasında tasarını hiç optimize etmeden getiri,maxdd vs. gibi istatistiklerini kullanarak sistem kullanılabilir. ancak hepimizin yaptığı şu: backtest yapınca kötü çıkan sonuçlardan sonra sistemi sürekli optimze ederek GEÇMİŞİNİ EN İYİ yapmaya çalışıyoruz. geçmişi en iyi olanın geleceği en iyi olacak diye bi kural yok.(belkide tersi kural var ) 2. bir seçenek olarakda optimizeyi 2017 de yapıp back testi 2018 de yapmak. yani backtest ve optimize bölgeleri FARKLI olmalı. AYNI olursa sonu hüsran olur BENCE.
    3. seçenek zaten benim uyguladığım.
    tüm bunlar hangi sistemin/sistemlerin kullanılacağını belirlemek için. buda yeterli değil bence. bir level sonrası portföy yönetimi, bir level sonrası bu sistemlerin YÖNETİMİ, bir level sonrası ….
    herkese bol kazançlar

3.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    slm erhan
    ben backtest konusunda aslında optimizeye karşıyım. kafanda bir mantık tasarlıyosun, bunu yazılıma döküp backtest edip, sonrasında tasarını hiç optimize etmeden getiri,maxdd vs. gibi istatistiklerini kullanarak sistem kullanılabilir. ancak hepimizin yaptığı şu: backtest yapınca kötü çıkan sonuçlardan sonra sistemi sürekli optimze ederek GEÇMİŞİNİ EN İYİ yapmaya çalışıyoruz. geçmişi en iyi olanın geleceği en iyi olacak diye bi kural yok.(belkide tersi kural var ) 2. bir seçenek olarakda optimizeyi 2017 de yapıp back testi 2018 de yapmak. yani backtest ve optimize bölgeleri FARKLI olmalı. AYNI olursa sonu hüsran olur BENCE.
    3. seçenek zaten benim uyguladığım.
    tüm bunlar hangi sistemin/sistemlerin kullanılacağını belirlemek için. buda yeterli değil bence. bir level sonrası portföy yönetimi, bir level sonrası bu sistemlerin YÖNETİMİ, bir level sonrası ….
    herkese bol kazançlar
    Yani sonuç olarak Sistem olayı hayal gücüyle doğru orantılı İstatistik ve olasılık işi dedim ya artık yapacagın her strateji istatistik ve olasılık üzerine kuruyorsun portfoy yonetımı koyuyor belırlı ıstatıstıkler ve olasılık uzerıne portfoyu yonetıyorsun vesaire Ben genelleme yaptım istatistik ve olasılık derken.

Optimizasyona karşı değilim ben. Back testi yapılan her sistem aslında optimize sistemdir. Back test niye yapılır geçmiş getirileri görmek için. O halde aslında elinde olmadan sistemini optimize etmiş gibi oluyorsun. BUrada optimizasyon kavramı sistemciler tarafından kötü birşeymiş gibi algılanıyor. sanki her optimize sistem yanlış sistemdir veya her optimizasyon over optimizeye gider gibi bir algı var.

Bana göre optimizasyon üzerine sayfalar yazılacak kadar geniş bir konu. Optimizasyonun farklı farklı türleri var. Getiri eğrisine optimizasyon linear dağılıma optimizasyon en yüksek tepeyi kısa tutmak için yapılan optimizasyon vesair.

İşte burada optimizasyona bakış açısı değişmeye başlıyor senin verdiğin örnek gibi bir sistemi yazdın back testine baktın fena değil daha iyi olabilirmi diye parametreleri eğip bükerek geçmiş getiriyi arttırmaya çalışıyoruz. Böyle bir optimizasyona bende karşıyım cunku geçmişi over optimizeye doğru itiyorsun demektir. Ancak burada parametrelerini oynarken getirilerinin yüksekliğinden ziyade mantıklı sinyallerın açılması dağılımın getiri dağılımının linear olmasına en yüksek yeni yepelerın geçilmesini linear bir biçide geçirecek ucuyla long veya şort açıp yüksek getiri sağlayan tek sinyalleri en aza indirecek şekilde yapılan parametre oynamaları sistemin daha kararlı daha düzgün ve gelecektede istatistiklerini sürdürecek istikrarlı bir sisteme optimize etmiş oluyorsun. Optimizasyon hakkında kitap yazılacak kadar geniş bir konu bır cok farklı turu var bazı türler seninde bahsettiğin gibi getiriyi optimize etme türleri genellikle over optimizeye gidip gelecekte sistemin geçmiş performansınıın asla göremeyeceğin bir yapıya dönüşüyor. ANcak optimizasyonu doğru kullanırsan neyi optimize etmen gerektiğini neyi optimize etmemen gerektiğini veya neyi optimize etmen gelecek istatistiklerini bozacağını bilirsen buna göre optimizasyonun alt başlıklarını kullanırsan daha iyi bir sistem türetebilirsin gelecek için.

Senin bahsettiğin yöntemde güzel bir yöntem 2017-2010 aralıgı için sistemi yaz. 2018 yılının istatistiklerini 2017-2010 aralıgına eşitle aslında buda bir nevi 2010-2018 i optimize etmek gibi oluyor ama yinede sistem istatistiklerini daha tutarlı bır hale getirir. Optimizasyonlar ilgili bir çok makale yazacagım kendı elde ettiğim deneyimlerle alakalı.

Zaten şu anda bu sayfada aslında bir ar-ge yapıyorum. Sistemi birşeye göre optimize ettim. burada "bir şey" bende kalsın. Bakalım bu yapıo o "birşey" optimizasyonunun gelecekte başarılı çalışıp çalışmamasını ölçmemi sağlayacak.

O "birşeyi" optimize etme stratejisi gelecke istatistikleri bozup bozmadıını kontrol etmiş olacagım böylece yeni yaratılacak sistemlerde o şeye optimize etmeyecegım sistemi.

Optimizasyonun alt dalların farklı farklı bir çok "şey"e sisteminizi optimize edebilirsin. Milyon tane kombinansyon var bunların hepsini tek tek deneyecek zaman ve teknolojı elimizde yok malesef bu sebeple deneyım kazanma tecrübe kazanma önemli bir rol oynuyor. Hangi yolun yanlış oldugunu öğreniyor ve o yoldan gıtmemenı saglayarak zaman kazandırıyor.

En sonuda toplarlarsak şöyle özetleyebiliriz.
    1-iyi bir optimizasyon DEĞİL. DOĞRU bir optimizasyonla sistemi türetilmeli.
    2-İstatistikler ve olasılıklar çok iyi değerlendırılmeli geçmiş veriler çok iyi irdelenmeli ve sürecin psikolojik baskılarına dayanılıp dayanılmayacağı iyice karar verilmeli.
    3-Tesadufi kazançlar varsa (örn:bir barın ucundan açılan long sinyalin çok yüksek getiri sağlaması veya ertesi günü gelen yuksek gaplı acılısta para kazanması durumu) bunlar büyük bir veride mutlaka denk gelecektir. Ancak sayısı çok fazla ise bir over optimizasyona istemeden de olsa sisteminizi sokmuş olabilirsiniz. BU sebeple tesadufen tek barın ucuyla sistemin yeni sinyal türetmesi ve kar etmesi gibi sonuçların sıstemınızde olabıldıgınce az yer alması lazım. Böylece hayalı veya geçmişe uyarlanmış geçmiş verilere oturtulmuş bir sistem türetmemiş olursunuz.
    4-max dd sınırlarının dikkatlı kontrolü gerçekçi simulasyonlar yapılamlı gapler vade geçiş kazançları kayma ve komısyon maliyetleri gerçekçi şekilde yazılmalı hayali getiriler hayalı kazanımlar yer almamalı.
    5-Sistem istatistikleri sürekli kontrol altında tutarak gelecekteki sapmalar dikkatlice incelenip ciddi bir sapma olmuşsa sistemin revize edilmesi gerekir.
    6-Hayal gücünü kullanmak hayal gücünüzü kullanarak çok daha verimli güzel getiriler elde edebilirsiniz. Kimsenin aklına gelmeyecek yeni stratejiler diğerlerinden bir adım önde olmanızı saglar.

BÜYÜK BİR VERİ İLE HAYAL ETTİĞİNİZ STRATEJİLERİNİZİN İSTATİSTİKSEL OLARAK ANMALI, OLASILIK OLARAK GERÇEKLEŞMESİ MUHTEMEL OLANLARI SEÇMELİSİNİZ. ÖRN: 1 yılda bir kere yaşanan bir olasılığa strateji geliştirip yükske getiri elde edebilirsiniz. Olasılıgı düşük oldugu için gelecek sene veya sonrakı 2 sene aslında bu olasılık hiç çalışmayabilir. veya beklenen getiriyi sunmayabılır cunku olasılık ranı düşük oldugu gibi istatistiksel olarak anlamlı değil cunku yeteri kadar fazla gerçekleşmemiş. İstatistiksel olarak anlamlı olması için çok fazla sayıda gerçekleşmiş olması lazım. Mesela ne kadar dersen şu kadar olması lazım diyemem ne kadar coksa ıstatıstıgınız okadar tutarlı ne kadar az ıse ıstatıstıstıgınız okadar sapma ihtimali oluşacak.

TÜm bu anlattıklarımın detaylı resımlı ve belkıde vıdeolu anlatımlarını yapacağım zaten.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Bİlgilendirme:

06.03.2019 saat 15:15'de optimus prime robotunun çalıştıgı hesaba 1,000 TL tasarrufumu aktardım. Toplam para 2,553 TL ye çıkmış oldu. Lot sayısını 1'den 2'ye yükselttim.

Bunun sonucu kar/zararlarım şu şekilde olacak.

Örnegın: 1 lot ile 1000 Puanlık kar ettiğimde +100 TL kar yazıyordum bürüt. Net +91 TL yazıyordum diyelim kabaca.

Şimdi 2 Lot ile 1000 Puanlık kar ettiğimizde +200 TL kar yazacağım bürüt. Net 182 TL yazacak kabaca hesapla.

Aynı şey zarar içinde geçerli.

Getiri eğrisi en tepeye göre -10,000 puan civarında aşağıya indi. Bu seviyeler tasarrufların değerlendirilmesi açısından mantıklı bir bölge.

Sistem bu bölgeden +5000 puan ürettiğinde portfoyüm sistemin kz eğrisine göre daha yukarda olacaktır. Aynı şey tersindede geçerli aşağıya giderse kz eğrisi portfoyum daha aşağıya yuvarlanacaktır.

Kz eğrisi puan üzerindne hesap yapar. 10 Lotun varmış gibi hesap yapar 10 lotla trade edersen kz egrisinde elde edilen puan = TL

Kz egrisi 1000 Puan yukarı giderse 1000 TL kar edersin eğer 10 lotla trade edersen. kz eğrisi bu varsayımla gösterir.

Bu formulle 1 lotu hesaplamak basittir. kar eğrisi 1000 Puan gitmişse 10 Lot ile 1000 TL kar ediyorsam 1 lotla 100 TL kar ederim.

1 Lotun Puan karşılıgı kaç TL yarattığını öğrendiğimize göre 2 lotu hesaplamak oldukça basittir.

1 Lotla 1000 Puana karşılık 100 TL kar ediyorsam 2 Lotla 1000 puana karşılık 200 TL kar ederim.

5. Erhan hoca cok detayli anlatiyor bende araya cesit olsun diye bir ekleme yapayim

Frekanslari, dalga boylari, hedefleri farkli sistemleri bir arada kullanmak.
    Yine bu sistemleri farkli sembollerde bir arada kullanmak.

Sistem ve sembol cesitliligi getiri egrisini oldukca yumusatacaktir.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Erhan hocam mrhb. 241 numaralı gönderinizde çok yararlı şeyler paylaşmışsınız. İlerleyen günlerde bu işlere yeni başlayanlar için önemli bilgiler vermişsiniz. Ben size bir soru sormak istiyorum.

Bu kıiraladığımız server(bilgisayar)'a kendi bilgisayarımızdan bağlandığımız da hangi platformu kullanıyorsak matriks veya ideal platformuna becktest yaptırabiliyormuyuz. Bu testleri aynı zamanda kendi bilgisayarımızdan da yapabiliyormuyuz. Yani bir test serverdaki bilgisayar yapacak bir testi kendi kullandığımız bilgisayar ile yapabilme şansımız varmı.

İyi akşamlar kolay gelsin.

7.  Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    Erhan hocam mrhb. 241 numaralı gönderinizde çok yararlı şeyler paylaşmışsınız. İlerleyen günlerde bu işlere yeni başlayanlar için önemli bilgiler vermişsiniz. Ben size bir soru sormak istiyorum.

Bu kıiraladığımız server(bilgisayar)'a kendi bilgisayarımızdan bağlandığımız da hangi platformu kullanıyorsak matriks veya ideal platformuna becktest yaptırabiliyormuyuz. Bu testleri aynı zamanda kendi bilgisayarımızdan da yapabiliyormuyuz. Yani bir test serverdaki bilgisayar yapacak bir testi kendi kullandığımız bilgisayar ile yapabilme şansımız varmı.

İyi akşamlar kolay gelsin.
    Matriks de ayni anda iki makinadan baglanti varmi bilmiyorum.

Idealde bir makinada aciksa diger makinadan baglanti sagladiginizda diger makinadaki baglanti kopar. Otomatik baglan secenegi aktifse diger makina tekrar baglanir. Bu makinanin baglantisi kopar.

Ancak bu sirada bir kac saniye baglanabildiginiz icin grafik verileri tamamlanir boylece en guncel veri ile istediginiz testi yapabilirsiniz ayrica bir kere baglanip ciktiginizda ideali kapatmadiginiz surece tum menuler ve fonksiyonlari kullanabilirsiniz.

Benim hem kendi bilgisayarimda hemde serverimda ideal kurulu.

Serverdaki ideal kullanici adim ve sifremde hatirla tiki isaretli otomatik baglan tikide isaretli zaten bunlar isaretli olsun bir sekilde baglanti falan koparsa tekrar kendi baglanir. Robotunuz sorunsuz emirleri gonderir.

Evdeki makinamda ayni kullanici adi ve sifresiyle baglan diyorum bir kac saniye bagli kaliyor o sirada en guncel grafigi aktariyor.

Ardindan kendi kendine baglanti kopuyor ve bir uyari mesaji ciki su anda baska bir yerde baglandiginiz icin baglanti kopacaktir diye. Kim kopardi tabiki serverda acik olan ideal baglantiyi kopariyor cunku otomatik baglan secenegi isaretli. Herneyse daha sonra hangi sistemleri tureteceksem oturup calisiyorum.

Buraya resim atarkende kendi makinamdan optimus primenin ekran resmini atiyorum servera baglanipta oradanda atabilirim ama ne gerek var boyle daha basit nihayetinde iki sistemde ayni degisen birsey yok.

Optimizasyonu kastediyorsaniz bir kere baglanti saglayip baglanti kopsa bile optimizasyon bolumu calisiyor.

Idealde bir kere baglanti saglamaniz yeterli ideali kapatmadiginiz surece her fonksiyon calisir surekli bagli kalmasi gerekmez. Baglanti ne zaman gerekli piyasa acikken yeni barlar mumlarin canli verilerin gelmesi icin baglanti olmasi lazim onun disinda baglantiya gerek yok.

Idealde optimizasyon penceresi birden fazla acilabiliyor isterseniz 50 adet farkli optmizasyonu\simulasyonu ayni anda calistirabilirsiniz.

Ben bir keresinde 3 gun suren bir optmizasyon yaptirmistim server da actim bastim tusa tek tek simulasyonu optimuzasyonu yapti ertesi gun servera baglanip baktim hala bitmemis. boyle 3 gun surdu. Serverin en guzel yanlarindan bir taneside bu o orada otomatik calisir simulasyonlarini dener sen miami sahillerinde keyif surebilirsin.

Ayni sekilde robot olayida o bilgisayar senin parani alir satar sen yazin gunesin sahillerin tadini cikartirsin merak ettigin bir durum varsa android veya ios bir telefondan tek tikla ekrana bakabilirsin.

Yeni baslayanlar genelde bir gunde 50 kere servera baglanip bakip duruyor merakindan.

Bende artik bu is rutine bindi bir serverim oldugunu ve bir robotun benim parami yonettigini unutuyorum. Isime gucume bakiyorum haberlerde filan sans eseri ekonomide bugun soyle oldu dolar bugun suraya cikti filan diye birsey duyarsam. Dur lan benim robot vardi napti acaba diye aklima geliyor girip bakiyorum dusunun artik okadar rutine binmis.

Bir keresinde tam 1 hafta bakmadim allahtan baglanti filan kopmamis. tatildeydim piyasada tatilde diye aklima girmis biryerlerde tatildeyiz nasilsa diyordum kendi kendime piyasalar aklimdan cikmis cuma gunu aklima geldi dur lan erhan napiyon sen kimse resmi tatilde degil sen yillik iznini kullandin piyasalar acik dedim kendi kendime.

Bi an benzim betim atti ya baglanti koptu birsey olduysa diye tirstim. Hemen baglandim telefondan icime bir su serpildi sistem tikir tikir calismis.

Buda oyle bir hikayeydi iste yeri gelmisken anlattim

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Matriks de ayni anda iki makinadan baglanti varmi bilmiyorum.

Idealde bir makinada aciksa diger makinadan baglanti sagladiginizda diger makinadaki baglanti kopar. Otomatik baglan secenegi aktifse diger makina tekrar baglanir. Bu makinanin baglantisi kopar.

Ancak bu sirada bir kac saniye baglanabildiginiz icin grafik verileri tamamlanir boylece en guncel veri ile istediginiz testi yapabilirsiniz ayrica bir kere baglanip ciktiginizda ideali kapatmadiginiz surece tum menuler ve fonksiyonlari kullanabilirsiniz.

Benim hem kendi bilgisayarimda hemde serverimda ideal kurulu.

Serverdaki ideal kullanici adim ve sifremde hatirla tiki isaretli otomatik baglan tikide isaretli zaten bunlar isaretli olsun bir sekilde baglanti falan koparsa tekrar kendi baglanir. Robotunuz sorunsuz emirleri gonderir.

Evdeki makinamda ayni kullanici adi ve sifresiyle baglan diyorum bir kac saniye bagli kaliyor o sirada en guncel grafigi aktariyor.

Ardindan kendi kendine baglanti kopuyor ve bir uyari mesaji ciki su anda baska bir yerde baglandiginiz icin baglanti kopacaktir diye. Kim kopardi tabiki serverda acik olan ideal baglantiyi kopariyor cunku otomatik baglan secenegi isaretli. Herneyse daha sonra hangi sistemleri tureteceksem oturup calisiyorum.

Buraya resim atarkende kendi makinamdan optimus primenin ekran resmini atiyorum servera baglanipta oradanda atabilirim ama ne gerek var boyle daha basit nihayetinde iki sistemde ayni degisen birsey yok.

Optimizasyonu kastediyorsaniz bir kere baglanti saglayip baglanti kopsa bile optimizasyon bolumu calisiyor.

Idealde bir kere baglanti saglamaniz yeterli ideali kapatmadiginiz surece her fonksiyon calisir surekli bagli kalmasi gerekmez. Baglanti ne zaman gerekli piyasa acikken yeni barlar mumlarin canli verilerin gelmesi icin baglanti olmasi lazim onun disinda baglantiya gerek yok.

Idealde optimizasyon penceresi birden fazla acilabiliyor isterseniz 50 adet farkli optmizasyonu\simulasyonu ayni anda calistirabilirsiniz.

Ben bir keresinde 3 gun suren bir optmizasyon yaptirmistim server da actim bastim tusa tek tek simulasyonu optimuzasyonu yapti ertesi gun servera baglanip baktim hala bitmemis. boyle 3 gun surdu. Serverin en guzel yanlarindan bir taneside bu o orada otomatik calisir simulasyonlarini dener sen miami sahillerinde keyif surebilirsin.

Ayni sekilde robot olayida o bilgisayar senin parani alir satar sen yazin gunesin sahillerin tadini cikartirsin merak ettigin bir durum varsa android veya ios bir telefondan tek tikla ekrana bakabilirsin.

Yeni baslayanlar genelde bir gunde 50 kere servera baglanip bakip duruyor merakindan.

Bende artik bu is rutine bindi bir serverim oldugunu ve bir robotun benim parami yonettigini unutuyorum. Isime gucume bakiyorum haberlerde filan sans eseri ekonomide bugun soyle oldu dolar bugun suraya cikti filan diye birsey duyarsam. Dur lan benim robot vardi napti acaba diye aklima geliyor girip bakiyorum dusunun artik okadar rutine binmis.

Bir keresinde tam 1 hafta bakmadim allahtan baglanti filan kopmamis. tatildeydim piyasada tatilde diye aklima girmis biryerlerde tatildeyiz nasilsa diyordum kendi kendime piyasalar aklimdan cikmis cuma gunu aklima geldi dur lan erhan napiyon sen kimse resmi tatilde degil sen yillik iznini kullandin piyasalar acik dedim kendi kendime.

Bi an benzim betim atti ya baglanti koptu birsey olduysa diye tirstim. Hemen baglandim telefondan icime bir su serpildi sistem tikir tikir calismis.

Buda oyle bir hikayeydi iste yeri gelmisken anlattim
    Erhan bey cevap için teşekkürederim. Ben gereken cevabı aldım. Ben şuan matriks üzerinde yoğunlaştım. Sanırım Server olayı benim işimi çözecek. kolay gelsin, bol kazançlar

Sayfa 31/172 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •