Sayfa 104/172 İlkİlk ... 45494102103104105106114154 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 825 - 832 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Aynen katiliyorum sistem uretmenin ve yeni stratejilerin sonu yok her zaman daha iyisi olacak.

Benim fikrim iyi calisilarak uretilmis ve guven kazanmis sistemleri asla birakmamak. Daha iyisini uretsek bile birakmamak. Her turlu gecisin/degisimin kademeli olmasi lazim.

Mesela ilk defa sistem urettik ve guveniyoruz (düz hesap olsun diye) 100 lot bagladik ve calisiyoruz.

Aradan 3 ay gecti daha iyi oldugunu dusundugumuz bir sistem urettik bence sistemi degistirmek yerine 50 50 baglamaliyiz.

Sonra 3. Sistem geldiginde 33 33 33
    Sonra 4. Sistem geldiginde 25 25 25 25 lot baglamaliyiz.

Dolayisiyla hepsini kullanmaliyiz.

Ha sistem terkedilmezmi edilir bariz bir acigini handikapini yakalayinca o sistem birakilir. Ama 3 5 ay kotu gitti diye sistemden sisteme ziplamayi dogru bulmuyorum. Zaten herhangi bir sistemi uzun sure istikrarli kullanabilirseniz sistem size kar vaadediyor. (Klasik sistemler icin genelliyorum).

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Aynen katiliyorum sistem uretmenin ve yeni stratejilerin sonu yok her zaman daha iyisi olacak.

Benim fikrim iyi calisilarak uretilmis ve guven kazanmis sistemleri asla birakmamak. Daha iyisini uretsek bile birakmamak. Her turlu gecisin/degisimin kademeli olmasi lazim.

Mesela ilk defa sistem urettik ve guveniyoruz (düz hesap olsun diye) 100 lot bagladik ve calisiyoruz.

Aradan 3 ay gecti daha iyi oldugunu dusundugumuz bir sistem urettik bence sistemi degistirmek yerine 50 50 baglamaliyiz.

Sonra 3. Sistem geldiginde 33 33 33
    Sonra 4. Sistem geldiginde 25 25 25 25 lot baglamaliyiz.

Dolayisiyla hepsini kullanmaliyiz.

Ha sistem terkedilmezmi edilir bariz bir acigini handikapini yakalayinca o sistem birakilir. Ama 3 5 ay kotu gitti diye sistemden sisteme ziplamayi dogru bulmuyorum. Zaten herhangi bir sistemi uzun sure istikrarli kullanabilirseniz sistem size kar vaadediyor. (Klasik sistemler icin genelliyorum).

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet çok haklısın zaten bu topıgı onun ıcın actım klasık bir sistemle ne üretilir hep içimde kaldı hiç içinde yaşayarak göremedim cunku sıstemlerımde habire yeni güncellemeler ekledım ya sistemi değiştirdim yada iyileştirmeler yaptım.

Birtek wps1 deki sistemimde en uzun sureyı geçiriyorum ondada para yönetim stratejisi ekledım. onun harıcınde tum sıstemlerım sureklı yenı gelısımlerle degıstırıldı evrıldı.

Bu topık sayesınde hem dısıplınlı bır sekılde sıstem zarar üretsede kalabılmeyı süreçlerin psikolojık etkisini tıpkı bır gunluk tutar gıbı aktarıyorum. hem benı dısıplınde tutuyor sorumluluk hıssettıgım için. hem sizlere tecrübe kazandırıyor yenı seyler ogrenıyor ve aynı zamanda sızde benle beraber süreci yaşıyor hissediyorsunuz.

Topıgı açtıgım ve parayı bağladıgımdan beri sistem zararda OCAK 1 deki tepeyı geçemedi. ANcak yaptıgım farklı test calısmalarına göre hızlı sistemlerin bir çoğu için benzer bir görüntü hakim.

Hal böyle olunca aslında sisteme özel bir durum olmadığını düşünüyorum hızlı sstemlerin hepsinde 2019 yılı genel tibariyle kötü geçiyor. BU sebeple sistemi değiştirmedim ve değiştirmemeyi düşünüyorum. Hatta yakın zaman bır mıktar daha tasarruf eklemeyi planlıyorum.

SOn 3 ayda piyasa yapısı değişmezse 2020 yılı yüksek ihtimalle hızlı sistemlerin yılı olacak yani olasılık olarak 2020 yılında hızlı yapıların kar etme olasılıgının cok yuksek oldugunu öngörüyorum. ANcak son 3 ayda 30,000 de üretebiliriz belli olmaz.

Klasık sistemler biraz sabır isteyen sistemler kazandırdıgı yılda cok ıyı getırıler elde edersınız kaybettiğiniz veya kazanamadıgınız yıllar da da güvensizlik hissettirir. ANcak onemlı olan bir nokta pes etmeden devam edebilmek. Karlı geçcek yıllarda sistemin içinde kalabiliyor olmak lazım.

Hisse senedi trade etmek gibi ben çok farklı oldugunu düşünmüyorum aslında hisse senediniz düşünce bir karamsarlık olur ve lanet olsun deyıp satarsınız sizin satmanizi bekliyormuşcasına o noktadan itibaren deli gibi yukarı gider. Ulan bu gidiyormuş dur gireyim dediğiniz nokta artık sona gelmiş olur o yıl vereceğini vermiştir ve sonrakı yıl tekrar düşme eğilimi gösterir.

İnanın sistemcilikte de durum hemen hemene aynı getiri eğrisini bir hisse senedi grafiği gibi görüyorum. İyi bir hisse senedi kötü dönemlerde dipte bırakmamalısınız. Tabi bu nokta çok ince bir çizgi sisteminizin bozuk olup olmadıgı konusunda bir fikriniz olması gerekiyor. Fikirsizce ya nasılsa uzun vadede kazanırız mantığıda olmamalı.

NUTCRACKER yöntemi klasık sistemler için harika bir yöntem bence.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

opt yapan arkadaşlara önerim.

7 senelik opt yaptığınızı düşünürsek. önceki verilerede ulaşın birde sistemlerinizin 7 sene öncesinebakın.

)

özetle

opt hayal kırıklığıdır.

ve hatta viop yanlış bir yatırım aracıdır.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4. Lanet olsun nasıl bir gündü. 3 defa terste kaldım. Hep tepe, dipten açmış 2500 puan zarar. Çay kaşığı ile toplayıp , kazan kazan dağıtıyorum.

Terste kalmalara bir çözüm bulmam gerekiyor.

Strateninin içine stop ekleyecegim.

Alıntı Originally Posted by emlak Yazıyı Oku
    opt yapan arkadaşlara önerim.

7 senelik opt yaptığınızı düşünürsek. önceki verilerede ulaşın birde sistemlerinizin 7 sene öncesinebakın.

)

özetle

opt hayal kırıklığıdır.

Ve hatta viop yanlış bir yatırım aracıdır.
    sayın emlak siz sisteminizi nasıl yapıyorsunuz mesela
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Lanet olsun nasıl bir gündü. 3 defa terste kaldım. Hep tepe, dipten açmış 2500 puan zarar. Çay kaşığı ile toplayıp , kazan kazan dağıtıyorum.

Terste kalmalara bir çözüm bulmam gerekiyor.

Strateninin içine stop ekleyecegim.
    Daha yeni başlıyoruz atakan bey. siz hiç üst üste 20 sinyalde terse geldiniz mi ?

Siz hiç her biri 2500 Olmak üzere 4 sinyal üst üste terse kaldınız mı ?

Siz hiç Gaple 7000 Yiyip gap sonrası tepkide de 4000 1 Günde toplamda 11,000 yediniz mi ?

Bunlar daha iyi günleriniz. Stop hiçbir şeye çözüm değil size anlattım.

3 defa terse geldiysen 2500/3 sistemin 800 puanda bir yön değiştiriyor demektir.

400 e stop mu koyacan.

O halde hazır ol bu sefer 3 değil 6 sinyalle 2500 yiyeceksin.

Yatay piyasada yapabileceğin tek şey Onu yemektir.

Attığım videoda özellikle dakıkasına ayarladım yaw kıvanç bey ne demiş.

Bu bölge yatay demiş burada ya işlemsiz geçirip trende geç gireceksiniz yada en az sıyrıkla kurtulup trende erken gireceksiniz. Biz bunları kıvanç beyden öğrenmedik ama oda bizim söylediğimizi doğrulamış.

Rİske olmadığı sürece kazançta olmayacak!!!

Sistemleri başarılı kılan nedir ? SÜREKLİ DENEMESİDİR. YILMADAN POzisyon açıp durması deniyor gidiyor grafik diyor açıyor pozisyonu pat aşşağı düşüyor diyor shortluyor pat yukarı. ANCAK hiç durmadan denemeye devam ediyor psikoloji filan yok hiç acımadan devam. Sen istediğin kadar cıldır sinir ol. O denemeye devam eder.

Ve en sonunda trendı ta bşından tuturup sonuna kadar 10,000 alıp geçer.

Ancak aynı seyi manuelde yapamazsın sen daha 2. stop ve reverse sonrası sinirin bozuldu ve işlem açmayı bıraktın. Yada stop veya reverse yapmayı bırakıp pozisyonda ısrar etmeye ve bu sefer şortlamıyacam demeye başladın. Ancak yön aşağı ve bir şelale misali akarken sen terste beklemek zorunda kalacaktın.

Sİstemi başarılı kılan bu disiplin 10 ker çarpılır 20 kere çarpılır totalde 7000 puan zarar eder ancak trendıde yakaladımı 10,000 cebe atar net 3000 cepte.

Aynı durumda manuelde 1 stop 2 stop başlarım stop mtop koymayacam bu piyasa ÇIKACAK ÇIKACAK KARDESIM deyip longda beklersın. SOnra -10,000 Yersin Üstelik -10,000 den sonra kazanacagınında garantisi yok. Ya yine pozda israr edersen +10,000 nasıl yapacaksın. Mecburen piyasa yönünü tuturman lazım.

Diyelimki tuturdun olacağı söyleyeyim 3000 Gittimi ohh abi yeter ya bu dönecek gibi çıkayım ben diyeceksin. KORKUNDAN TRENDDEN erken çıkacaksın. Karı kaptırmamak adına.

Dolayısıyla sen manuel trade ederken yaptıgın işlemlerin bir robot gibi istatistiğini tutsaydık sonuçlar şu sekilde olacaktı.

BAŞARILI İŞLEM % 70
    Profit Factor 0,60

Net k/z -8,000

İşlemlerinin çoğundan karla çıkmana rağmen KAR faktörün düşük. 0,60 ne demek Karlla çıktıgım işlemlerden 60 TL kar ediyorum Zararla çıktığım işlemlerden 100 TL zarar ediyorum demektir.

DOlayısıyla işlemlere ne kadar başarılı girersen gir. Başarısız 30 tane işleminin toplam zararı 30,000 PUAN Karla kapanın 70 İşleminin toplam karı 20,000 PUAN sonuç -10,000

Trend sistemleri bunun tam tersi çalışır. Karlı işlemler sayıca azdır ancak karı büyüktür. Zararlı işlemler sayıca çok olsada zarar miktarı küçüktür.

SON SÖZ:
    "BU işi 10 kişiden 1 kişi yapabilir geri kalan 9 kişi elenecektir."
    Erhan Açıkgöz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Para ekleme çıkarma yok.

01.01.2019 Başlangıç bakiyem 1,904 TL
    06.03.2019 Tasarruf ekleme 1,000 TL
    13.03.2019 Tasarruf ekleme 500 TL
    16.04.2019 Tasarruf ekleme 1,000 TL
    26.08.2019 Tasarruf ekleme 1,000 TL
    A1 den çekilmeyen -50 TL

TOPLAM ANA SERMAYE 5,354 TL
    BUGÜN ANA SERMAYE 5,388TL

FARK(K/Z) = +34 TL
    01.01.2019 Başlangıç bakiyem 1,904 TL
    06.03.2019 Tasarruf ekleme 1,000 TL
    13.03.2019 Tasarruf ekleme 500 TL
    16.04.2019 Tasarruf ekleme 1,000 TL
    26.08.2019 Tasarruf ekleme 1,000 TL
    A1 den çekilmeyen -50 TL

TOPLAM ANA SERMAYE 5,354 TL
    BUGÜN ANA SERMAYE 4,030 TL

FARK(K/Z) = -1,324 TL

Görüş: Zarar etmeye devam aradan 9 ay Geçmesine rağmen. BU sene hızlı sistemler için büyük sorun teşkil ediyor. Sene sonuna kadar direneceğiz bakalım.

Kalp kırıyor her günün zararı!
    Ve bana kalıyor boynunu bükmesi

Vardığın yerde Hala zarardasın
    Durmaz dar vakit
    Sanki serde bir şey soldu
    Ahdımdan hafif...

Sorma ben inim inim inliyorum
    Sen zarar ettikçe geberiyorum, geberiyorum

Sürç-i lisanısın inatçı kalbimin
    Kazananlara özeniyorum

Diline dolanmış bahaneler
    Bahane değil onlar, Curvefittingler
    Hüngür hüngür ağladım
    Senin alacağın olsun

Utandı yatırımcılar
    Oyuna getirdin Sistem
    Sana da aşk olsun
    Muhbirmiş sistemler

8. Kim bilir kim olduk
    Bile bile göre göre
    ZARAR ETTİKLERİMİZ, KAÇIRDIKLARIMIZ ne?

ZARAR ETMEDEN durmayan
    SİSTEM zaten KAR ETMEYEN
    Dilde kelamsız tende selamsız
    Bu halimiz ne?

Defalarca YATAYA vurulan
    Sonra geçti deyip TREND YAPAN

Ama hala kanayan yara bende
    Defalarca neşter vurulan
    Sonra geçti deyip sarılan
    Ama hala kanayan yara bende

Kaç HAFTADIR sırt sırta
    KARDAN başka her şey orda
    Sen mi ben mi daha cesuruz TRADE ETMEYE?

Sayfa 104/172 İlkİlk ... 45494102103104105106114154 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •