Sayfa 75/172 İlkİlk ... 2565737475767785125 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 593 - 600 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Merhaba,

Sizin anlattiginiz senaryoya gore tam terside olabilir ayin ilk 10 gunu -5000 yapip son 20 gunde +5000 e kadar toparlayabilir

Veya ayin ilk 20 gunu 12000 yapar ayi 17000 lede bitirebilir.

Sistemciligin ilk kurallarindan olan bence sistemin kesintisiz calismasidir. Haa diger taraftan kontrollu bir sekilde yine farkli bir algoritmayla belirli donemlerde lot kontrolu yapilabilir veya sistem tamamen on/off yapilabilir. Ama bu kadar kar yeter deyip sistem kapatmak bence dogru degildir.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nuta katılıyorum.

Stratejinizin içine zaman dilimi koymak yerine başka bir formulle bu işi yapın.

Sistem açılsın kapansın bunda sorun yok Benim wps 1 de açılıp kapanıyor ancak bunu sistematık halde yapmalısınız.
    Mesela WPS1 Önceki haftalarda kendını kapattı son 2 hafta ise sistemler paso dayak yedi herhalde dayak yemeyen sıstem kalmamıştır. WPS1 Nakitte oldugu için parayı korudu. Ancak bunu zaman dilimine bağlı yapmıyor. Burada yayınladıgım sıstem ıse paso zarar yazdı Çünkü full açık çalışıyor.

Zaman dilimi ile bir kalıp bulmak çok zor. Ayın su günleri su saatlerde sistem kar üretiyor su tarihler ve su saatlerde sıstem zarar üretiyor diye bir istatistik elinizde varsa olur. Ben bu tarz zaman dilimine baglı stratejılerden olumlu bırsey cıkacagını sanmıyorum.

Bir hedef fiyat daha uygun olabılır şu kadar kazanırsam kapansın şu kadar zarar ederse acılsın gıbısınden.

Açılıp kapanma stratejısı veyahutta ters calıs stratejılerı dogru sekıllerde kurgulanırsa sistem getirileri müthiş artacaktır. Ancak bunu başarabilmekte bir okadar zor cunku her zaman doğru noktada açılacağının veya kapanacağını %100 olasılık çıkaran bır stratejı ben bulamadım. İllaki zarar yazıyorsunuz ha noluyor 300 yiyecekmişsin 100 yiyorsun 500 kazanacakmışsın 300 kazanıyorsun vesair.

Bu arada WPS3 son deneme test serverim ise Daha tutarlı işlem yapsın dıye farklı bır kurgu denıyorum. Herhalde son 2 aydır kapalı Daha yeni devreye girdi

Burayıda geçmişten itibaren okursanız LOT azaltmıyorum Ancak lot arttırıyorum;

İlk başta 1 lotla başladım baktım sistem dayak yedi biraz tasarruflarımı aktardım ve 2 lota cıktım dayak yemeye devam ederse şayet tasarrufumdan bır mıktar daha aktarıp 3 lota cıkabilirim. ancak zorunlu olmadıkça lot arttırmıyor buyuk bır geri çekilme olursa arttırıyorum. LOT azaltma kuralım zaten yok cunku ozman iş cok baska boyutlara gıdecektır. LOT azalttıgına pısman olma olasılıgın daha yüksek çünkü sistem totalde yukarı bır kar egrısı cızecektır.

Genel manada yukarı gıden bir hisse senediniz olsa arada ufak sarkmalar yaratıyor ancak cogunlukla yukarı gidiyor. Bu hissede bir mıktar lot satayım nasılsa aşağıdan alırım dersenız aşağıdan o lotları Koymadan hissenin daha yukarı çıkma olasılıgı %70

Hal böyle ise lot satmak veya azaltmak yerine eğer ciddi bir geri çekilme olursa LOt arttırma fırsatı olarak degerlendırırsınız. MANTIK AYNI
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. BUGUN cuma değilmi yarın aksam yayınlarım getiriyi götürüyü unuttum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Kodların açıklamalarını biraz daha ekleme yaptım. Vİdeo çok uzun sürdü mecburen anlaışlamayan yerleri cevaplamaya çalışırım. Yazılımcı olmadıgım için dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Dikkatli bir biçimde söylediklerimi hayal ederek dinlemeye çalışın. Biraz algorıtma biraz kodlama mantıgından bahsetmiş olduk.

bU VİDEO SONRASINDA iNDİKATÖRLERLE İSTEDİĞİNİZ ALGORITMAYI KURGULAYABİLECEĞİNİZİ UMUYORUM! EĞER KURGULAYAMIYORSANIZ VİDEODA ANLAŞILMAYAN BİR YER VARDIR.

Kod:
    var V = Sistem.GrafikVerileri ; //V adında değişkene grafik verileri listesini ata

var Veriler= Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis"); // Veriler değişkenine Grafik verlerindeki Kapanış Fiyatlarını oku/listele.
    var MA1 = Sistem.MA(150, "Simple", "Kapanis"); // 150 Adet bar kapanısının basit ortalamasını hesaplayıp MA1 ismine ata
    var MA2 = Sistem.MA(200, "Simple", "Kapanis"); //
    var RSI14 = Sistem.RSI(14);
    var RSI30 = Sistem.RSI(30);

var x1 = Sistem.Liste(0); // x1 isminde boş bir liste oluştur.

for (int i = 1; i < V.Count; i++) // Her barı tek tek tararken
    {
    //x1 in son değerine ata = RSI14'ün şimdiki değeri büyükse RSI30'un şimdiki değerinden ve MA1'in şimdiki değeri MA2'nin şimdiki değerinden büyükse sorgula doğruysa 1 yaz : ile bitir. Tam tersi koşullarda da -1 yap ve : ile bu işlemleri bitir. 
    x1[i] = 

RSI14[i] > RSI30[i] && MA1[i] > MA2[i] ? 1 : RSI14[i] < RSI30[i]  && MA1[i] < MA2[i]  ? -1 :  

x1[i] ;
    }

// sistem 
    var SonYon = ""; // sonyon isminde için boş bir değişken oluştur.

for (int i = 1; i<V.Count; i++) //Her barı tek tek tararken
    {

if ( x1[i] == 1 && SonYon != "A"  ) // Eğer x1'in şimdiki değeri eşit ise 1'E ve SON YÖN eşit değilse A ya 
       {
          Sistem.Yon[i] = "A";   // SOn yon metoduna A Yaz Böylece ok işaretleri yerleşsin
          SonYon = Sistem.Yon[i]; // SOn yon değişkeninede A harfini ata.

}

else if (  x1[i] == -1 && SonYon != "S"  ) // SAT
       {
          Sistem.Yon[i] = "S";  
          SonYon = Sistem.Yon[i];

}

else if (  x1[i] == 10  &&  (SonYon == "A" || SonYon == "S")   ) // öyle değilse eğer x1 eşitse 0 ve son yon eşitse a ya veya son s ye eşit ise son yone F yaz yani nakite geç
       {
          Sistem.Yon[i] = "F";  
          SonYon = Sistem.Yon[i];

} 

}

Sistem.GetiriHesapla("31/12/2004", 0.025 ); // Şu tarihten başlayarak kz hesapla ve her işlemin kaymasına bu puanı düş.

var KarZarar = Sistem.GetiriKZ;// ortaya çıkacak kz eğrisine KarZarar isimli değişkene ata

Sistem.Cizgiler[0].Deger = MA1; //Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = MA2; //Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = KarZarar; // Panel2 Fiyatların altında yeni pencere
    Sistem.Cizgiler[3].Deger = RSI14; // Panel3 KZ eğrisinin altına yeni bir pencere
    Sistem.Cizgiler[4].Deger = RSI30; // Panel3 KZ eğrisinin altına yeni bir pencere
    Sistem.Cizgiler[5].Deger = x1; // Panel4 x1 İsimli listemize atanan değerleri çizgi olarak gösterir panel4 te
    // hesapla
    var DEMA1 = Sistem.DEMA(5);
    var DEMA2 = Sistem.DEMA(21);

// hesaplanan verileri çizgilere aktar
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = DEMA1;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = DEMA2;

// sistem strateji
    Sistem.KesismeTara(DEMA1, DEMA2);

// algo strateji
    if (Sistem.YukariKestiyse(DEMA1, DEMA2)) // alış
    Sistem.AlgoIslem = "A";
    if (Sistem.AsagiKestiyse(DEMA1, DEMA2)) // satış
    Sistem.AlgoIslem = "S";

// algo açıklama
    Sistem.AlgoAciklama = "DEMA1=" + DEMA1[Sistem.BarSayisi-1].ToString("0.00") + " " +
    "DEMA2=" + DEMA2[Sistem.BarSayisi-1].ToString("0.00");

Erhan bey sizin yazdıgınız MA1-MA2 kesişimine benzer formülü idealin demosunda Dema5-Dema21kesişiminin formülünü çok sade yazmışlar. İf – Else fonksiyonu , for döngüsü, Sistem.GrafikVerileri, Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis" gibi verileri kullanmamışlar.

Sizin formüldeki çizgi çekme, kar zarar ekleme kalıplarını alıp formüle ekleyince ilaveler yaptım.

Gerek sizin formül olsun, gerekse idealdeki belirttiğim formül olsun buna bakarak kesisim, yada büyüktür – küçüktüre dayanan tek çizgili, iki çizgili bütün indikatörleri algo sisteme çevirebilirim.

Formülde kullanılan kalıpları sınıflandırıp, ne işe yaradıgını öğrenip arşive kaydedip daha sonra formülle ilave etmek istedigimde kullanırım.

İdeali böyle formülleri inceleye inceleye ögrenebiliriz sanırım.

// algo açıklama
    Sistem.AlgoAciklama = "DEMA1=" + DEMA1[Sistem.BarSayisi-1].ToString("0.00") + " " +

Algo açıklama kalıbını mesela anlayamadım ne demek istiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    // hesapla
    var DEMA1 = Sistem.DEMA(5);
    var DEMA2 = Sistem.DEMA(21);

// hesaplanan verileri çizgilere aktar
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = DEMA1;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = DEMA2;

// sistem strateji
    Sistem.KesismeTara(DEMA1, DEMA2);

// algo strateji
    if (Sistem.YukariKestiyse(DEMA1, DEMA2)) // alış
    Sistem.AlgoIslem = "A";
    if (Sistem.AsagiKestiyse(DEMA1, DEMA2)) // satış
    Sistem.AlgoIslem = "S";

// algo açıklama

Erhan bey sizin yazdıgınız MA1-MA2 kesişimine benzer formülü idealin demosunda Dema5-Dema21kesişiminin formülünü çok sade yazmışlar. İf – Else fonksiyonu , for döngüsü, Sistem.GrafikVerileri, Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis" gibi verileri kullanmamışlar.

Sizin formüldeki çizgi çekme, kar zarar ekleme kalıplarını alıp formüle ekleyince ilaveler yaptım.

Gerek sizin formül olsun, gerekse idealdeki belirttiğim formül olsun buna bakarak kesisim, yada büyüktür – küçüktüre dayanan tek çizgili, iki çizgili bütün indikatörleri algo sisteme çevirebilirim.

Formülde kullanılan kalıpları sınıflandırıp, ne işe yaradıgını öğrenip arşive kaydedip daha sonra formülle ilave etmek istedigimde kullanırım.

İdeali böyle formülleri inceleye inceleye ögrenebiliriz sanırım.

// algo açıklama

Algo açıklama kalıbını mesela anlayamadım ne demek istiyor.
    Ben uzun yöntemle yaptım bilerek olayın anlasılması için.

Kesisimtara gibi metotlar siz son yön else if vesaire yazmayla ugrasmayın biz kesisim tarafının içine bunları zaten tanımladık metotu calıstırın yeter demişler.

Yani onca kod yazma kesisismtara yap bitsin gitsin demişler.

Ancak karısık stratejileri ne bileyim kestiği anda fiyatın bilgisini vesairesine ihtiyaç duydugunuz anda kesisim taraf metotu işe yaramayacaktır.

idealde hazır gelen her sistem aynı işi yapmıyor bazı kodlar metotlarla birleştirilerek daha az satırla iş yaptırmak için kısaltılmış. Kısaltılmış bu kodlar algorıtmayı veya C sarp anlamınızı zorlaştıracaktır.

sistemler görüntü al sat okları robot ise emri gönderen komutlar. Hazır gelen sistemlerin içinde bir çok örnek kodlama var ancak içinde bogulabilirsiniz burada niye böyle yapmışta surada niye şöyle yapmış sorgular için ayrı örnek robot için ayrı örnek sistem için ayrı örnekler mevcut.

Videoda bende en kısa kodları seçip kesisimtara metoduyla işlem yaptırabilir ve size o sekilde anlatabilirdim. Ancak amaç zaten en kısa yoldan sistem yazdırmak değil Olayın mantıgını anlatmak neyin nasıl çalıştıgını aktarmaya calısmak.

O sebeple benim verdiğim kalıp üzerinden işlem yaptırmanız lazım ki olayı kavrayabildiğinizi anlayayım.

Benim verdiğim kalıp daha ileriye dönük olacaktır daha fazla indikator kesiştirebilir farklı yonlere acılabilirsiniz.

Ancak kesisimtara metodunda sadece 2 adet indikatoru birbiriyle kestirebilirsiniz 3. bir indikatoru yazamazsınız. veya 8 tane indikatorun farklı farklı ve iç içe kesişimlerini yazmakta zorlanacaksınız.

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Candan uğurlu geldi bize Sİstem bi kendine geldi rahatladı bu ay.

A1 den kalan 368,30 TL

İnfodakı kar 1.750,55 TL ye yükseldi.

Ana sermaye toplamda 6.340,37 TL ye yükseldi.
    A1 den kalan 368,30 TL

İnfodakı kar 1.473,20 TL ye düştü.

Ana sermaye toplamda 6.050,49 TL ye Düştü geçen haftaya göre.

6. İdealin kodlarını anlamaya başlayınca sevdim. Hatta matrikste kullandıgım sistemi yazabilirim. Eğer onu optimizeye hazır bir şekle getirebilirsem ideali kullanmaya hazırım bile diyebilirim. O formülle iş yaparken idealde arge çalışmalarına devam edebilirim.

İdeal ögrenmeyi belli bir seviyeye getirebilirsem , C# tabanlı çalışan forex terminaller var orada kendi algoritmamı yazıp aktif olarak viop, forex işlemi için sanal sunucu kiralayıp 24 saat işlem yapmayı planlıyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    A1 den kalan 368,30 TL

İnfodakı kar 1.473,20 TL ye düştü.

Ana sermaye toplamda 6.050,49 TL ye Düştü geçen haftaya göre.

Erhan hocam sizin kullandığınız asıl sistem ne yaptı geçen hafta?Ben trend follower sistemler kazanmıştır diye düşünüyordum

8.  Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    Erhan hocam sizin kullandığınız asıl sistem ne yaptı geçen hafta?Ben trend follower sistemler kazanmıştır diye düşünüyordum
    Tahmin ettiginiz gibi oda kazandi.

Sayfa 75/172 İlkİlk ... 2565737475767785125 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •