Sayfa 130/172 İlkİlk ... 3080120128129130131132140 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,033 - 1,040 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
    ben 3-5 yıldır ilgiliyim
    hergün işlem yapıyorum. (% 90 satıcı olarak)
    ölmezde dediğiniz 5-10 seneye sağ kalırsak

"ilk önce oyunun kurallarını öğreneceksin, sonra herkesten iyi oynamayı"
    bir söz var.

piyasa derinleştiğinde yeni gelenlere göre azcık tecrübelilerden olurum.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    ben 3-5 yıldır ilgiliyim
    hergün işlem yapıyorum. (% 90 satıcı olarak)
    ölmezde dediğiniz 5-10 seneye sağ kalırsak

"ilk önce oyunun kurallarını öğreneceksin, sonra herkesten iyi oynamayı"
    bir söz var.

piyasa derinleştiğinde yeni gelenlere göre azcık tecrübelilerden olurum.
    sayın bear bull
    hemde opsiyon satıyorsunuz inanılır gibi değil
    bu durumu tekraren gözden geçirseniz iyi olur
    naçizane tavsiyem

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
     Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    sayın bear bull
    hemde opsiyon satıyorsunuz inanılır gibi değil
    bu durumu tekraren gözden geçirseniz iyi olur
    naçizane tavsiyem
    teşekkür ederim Sn alekss

geçen sene bi boy ölçümü aldı piyasa.
    eskiye göre daha temkinli olmaya çalışıyorum.
    Bear_Bull
    @BearBull26

4. sayın bear_bull harika anlatmış.nacizane benim de bir uyarım var.opsiyonda kurumun önemi gerçekten mühim..hazinesi vadeli piyasası iyi ekipten oluşmuş kurumlar her zaman tercihiniz olmalı..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    bilmeyenler için ifade edeyim

opsiyon alan kişinin riski bellidir opsiyon pirimi kadar
    opsiyon satan kişinin riski sonsuzdur
    opsiyon satanın işi rast gitmezse teminat tamamlamaya ne ev yeter ne ne araba ne banka hesapları
    ben spk nın yerine olsam biz küçük yatırımcıların opsiyon satmasını yasaklarım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Erhan,
    ben senin gibi sayfalarca yazı yazamam ki, nasıl anlatayım,
    işin kitabını yazanlar bile kitap satışından eğitimden vs para kazanmaya uğraşıyorlar
    elini taşın altına sokup işlem yapan kişi sayısı çok ama çok az.
    piyasa yapıcı kotasyon girerse ona karşı işlem yapıyoruz,
    en ufak bir ters durumda ortalıktan kaybolup kotasyon vermeyi durduruyorlar
    sonuç 2018 ağustosta USD opsiyonda başıma gelen durum.

ne sen sor ben yazayım.

kısaca özetlersek

alım tarafında olup sen prim ödersen VARANT'ın aynısı,
    satıcı sen olursan bu sefer DOÇE ve İŞ in yerine geçmiş VARANT'ı sen ihraç etmiş gibi oluyorsun,
    vade sonu bir çoğu değersiz duruma düşüyor içsel değer almış olanlarıda kapatamadıysan iç değeri kadar tutarı nakden ödüyorsun.

bana göre en kısa anlatımı bu olur.
    Sn Bear _Bull, opsiyon piyasasında işlem yaparken en ufak bir fırtınada bu kurumlar fiyat vermeyi kesiyor yada makasları genişletiyorlarsa neden bile bile lades der gibi fırtınaya karşı yürümeye çalışıyorsunuz?

Kendinizi böyle yapmak zorunda mı hissediyorsunuz? Bana eski dönemde yaşadığınız olumsuz durumlardan dolayı zararı aynı yerden çıkarma çabasındaymışsınız gibi geliyor. Anladığım kadarıyla alacağınız muazzam riske karşılık getiri şansı bahsettiğiniz durumlardan dolayı sıfıra çok yakın görünüyor.
    Birde bu tarafta işlem yapmadığımdan merak ediyorum çevrenizde opsiyon piyasasında işlem yaparak iyi para kazanan insan var mı?İnsanlar neden kaçınıyorlar bu piyasadan? Satım opsiyonunda Sonsuz risk nedir?

Bu kadar risk almayı seviyorsanız opsiyon piyasası yerine forex de temel parite veya emtialarda aynı sermaye ile yapacağınız yüksek kaldıraçlı işlemler bile daha dürüstçe olur ve çok daha başarılı olacağınıza eminim..

7. Ben bear abiyi destekliyorum.

Risklerini getirisini götürünü öğrenmiş deneyimli bir abimiz geçen seneden de biliyor bu işlerin ciddide başarılar elde etmişti.

Bana göre diğerlerinin söylemleri tıpkı çocuguna ticarete girme ne gerek var memur ol geç öğütüyle başlayan babalar gibi.

Hangi hayatı yaşamak istiyorsan o yönde adım at harekete geç ve risk almalısınız. Yaşanmamış bir hayata doğmuş olmayı istermiydiniz. Hayatı istediğiniz gibi yaşayamayacaksanız niyye doğdunuz.

Geçen zaman kimse için risk değilmiş gibi görünüyor Çok büyük bir yanılgı. Geçen zaman en büyük riskiniz.

Ben sana inanıyorum dene abi başarılı olursan ne mutlu sana finansal özgürlük seviyesine zıplayıp 1 mılyon TL nin gelen faiziyle emekli olursun. 2 yılda. Yok olmazsa en azından denemiş olursun sorunları bulur tekrar gözden geçirir ve tekrar denersin.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
    sn cennetyolu,
    önceleri x30 opsiyonlarında işlem yapıyordum
    2018 başlarında usd lerrde de işlem yapmaya başladım
    2018 ağustos usd 7,20 zıplamasında kurumlar kotasyon yazmayınca ve hesap eksiye geçince
    26 tl 44 tl 46 tl den sattığım opsiyonları tavan fiyatı delerek (pazarlıkla bulduğumuz satıcıdan) borsadan özel izinle tavan limitini açtırıp
    1750 tl 1850 tl ve 1950 tl den geri alıp kapattım Satım opsiyonunda sonsuz risk budur

zoru başarmayı severim diyelim.

zorunda hissetmiyorum, çabasında da değilim fazlası ile geri alacağıma inanıyorum en fazla bu seferde başarısız olursam (aç gözlülüğümden olur pes eder PY ye büyüksün deriz ) işlem yapmaya başladığımda boşta bırakmam gereken teminatı da kullanıyorum.

devam edeyim ben Ops. işlemlerime zaman ne gösterecek.

forex 2007-2008 ve 2016 yıllarında işlem yaptım halada hesabım açık ancak 24 saat pozisyon peşinde olmak bana göre değil.
    artı oradaki kaldıraç yeni düzenlemeden sonra vioptakinin altında şu anda.

çevremde değil ops. dan para kazanan işlem yapan tanıdık kimse bile yok. Ops. konuşup dertleşilebilecek kimse dahi yok.

forumda başlığının bile olmamasından kaç kişinin işlem yaptığını tahmin edin.
    Bear_Bull
    @BearBull26

Sayfa 130/172 İlkİlk ... 3080120128129130131132140 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •