Sayfa 158/172 İlkİlk ... 58108148156157158159160168 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by metalurjist_88 Yazıyı Oku
    Merhaba bactestte sermaye ve risk edilcek miktari hangi oranda yazmayalim ki sonuclar mantikli olsun. Tradigngviewdeki kodu matrikte yazabilirmiyiz?
    Herikisindende anlamam ben idealciyim

Soruyu anlsmsdim
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Herikisindende anlamam ben idealciyim

Soruyu anlsmsdim
    Tradingviewde backtest ysptim. Sonuclar cok degisken cikiyor.100.000 teminat yazip 10.000 lik hisse aldigimdaki sonuclarla 25000 lik sonuclar farkli cikiyor.

Ayrica tradingviewdeki kodlari matriks veya ideal icin yazilabilirmiyim ?

3.  Alıntı Originally Posted by metalurjist_88 Yazıyı Oku
    Tradingviewde backtest ysptim. Sonuclar cok degisken cikiyor.100.000 teminat yazip 10.000 lik hisse aldigimdaki sonuclarla 25000 lik sonuclar farkli cikiyor.

Ayrica tradingviewdeki kodlari matriks veya ideal icin yazilabilirmiyim ?
    İdeali bilirim digerlerini bilmem.

İdealde hayal ettiginiz hersey yazilabilir
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Buradaki hesabımı hisse senetlerinde kullanmaya karar verdim.

Sanaldan aldıgım odas 3 ayda %100 ü geçti bedellisiyle beraber.

Daha önceden de zaten bu tarz hisseleri bilancoya göre cıkartabiliyordum.

Şimdi gerçek hesap üzerinde yapacagım aynı şeyleri.

Bakalım nasıl gidecek.

Resmini de paylaşayım gerçek hesap

5. Geçen yılki gibi robot işlem sonuçları paylaşacak mısınız, açıkçası o çok yol gösterici oldu.
    Ama hisse de olabilir.

Bu arada ben de her ay belirli tutarlarda azar azar hisse toplamaya başladım. Satış olmayacak sadece topluyorum gelecek için, belki de çocuğa kalsın diye. (her ay 7 - 8 bin TL alacağım, henüz ikinci aydayım)

Bu arada üstat, önerdiğiniz kitabı aldım ve okumaya başladım. Okudukça sizi daha iyi anlar oluyorum.
    Ne kadar risk o kadar köfte

Yüksek kaldıraçsız bir çözüm gözükmüyor.
    İyi bir sistemin olsa dahi bunu göze alamıyorsan kazançlar çok kısır kalıyor.

Belki lot biriktirme şeklinde bir uygulama nispeten sınırlı bir risk ile makul bir kazanç sağlayabilir gözüküyor.

Paylaşımlarınızı, yazılarınızı merakla bekliyorum.

6. Erhan hissede Aselsan, Odas, Tkfen Sise, Arcelikte robot kurdum 15 gündür çalışıyor.
    Portföyü bu 5 hisseye bölüştürüp alım satım yapıyor. Fakat bazı zamanlar 5 robottan 2-3 tanesi sata geçiyor portföy boşta bekliyor.

Bende buna çare olarak robot sayısını artırma kararı aldım. 5 hissenin yanına 10 robot daha ekleyeceğim. 10 robottan 3-4 tanesi alda oldugu zaman boştaki portföyü kullanacak. Bütün robotların hepsinin büyüklüğü hepsi alda olduğu zaman portföyün 3-4 katı büyüklükte olacak.

Portföyün büyüklüğünde robot çalışırsa diğer robotlar ala geçip emir gönderse bile portföy yetersiz uyarısı verip emri gerçekleştirmeyecek.

Hisse için çok çeşitli strateji düşündüm en iyisinin , mantıklısının bu olduguna karar verdim.

- Portföyün 5 katı kadar gün içi kredi limiti ile alım satım yapayım , gün sonu kapayım diye düşündüm.
    - Vioptaki gibi açığa satış yapan , gün sonu kapatan hisse robotu düşündüm

sonra bunlardan vaz geçtim.

Kendime hedef olarak eskilerde yatas, banvit, sasa , aselsan gibi müthiş yükselişler yapan hisseleri bulup onları 1 sene boyunca sürekli trade edecek robotlar yapmak istiyorum. Mesele böyle flash hisseleri bulmakta.

2019 10 ayda başlayan yükselişte belirli hisselere robot bağlasaydık kesin %100 kar yapardı.

Hacim taraması yaparak kısa vadeli iyi performans gösteren hisseleri tespit edip hızlıca optimize ederek robotu bağlama niyetim var.

Doğuş kelebek, Tüpraş hedefimde şu sıralar.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Robot sinyallerini paylasmiyorum artik.

İlerde belki tekrar bakariz.

Buradaki portfoyu hissede degerlendirecegim.

Hisse robotlari icin bence temel analizle yukari gidecek hisseler belirlenip o hisselere nisbeten yavas al sat veren algolar kurulabilir.

Rasgele hisseye para baglamak zarar ettirir bence.

Mesela ben 12.11.2019 bilancosunda odas belirledim bedelliyle beraber kar 3 ayda yuzde 100 u gecti. Hic al sat yok.

Yani hisse tarafinda kendi acimdan robota ihtiyac bile yok ancak guvenlik acisinda az islemli bir sistem kurgulanabilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,626
    Erhan geçen gün başına gelen tekrar etmesin diye şunu robotuna ilave et
    1000 ile 10000 arası yapabilirsin kaç saniye bekletmek istersen

PHP Code:
    Sistem.EmirGonder();    
    System.Threading.Thread.Sleep(1000);