Sayfa 162/172 İlkİlk ... 62112152160161162163164 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Evet videoyu izledim. Öncelikle alt yapıyı çok sağlam oturtmuşlar big data kullanımı ve bulut entegrasyonu bunlar zaten geleceğe dönük bir programlama için artık olmazsa olmaz bir hale geldi.

Her ikisi de müthiş bir gelişme bu sebeple tebrik ediyorum. Gelişmeler çok güzel kişiselleştirilebilir esnek bir yapı sunmuşlar gelişmiş hazır yapay zeka modelleri anlık emir gönderebilme vesaire gerçekten güzel. Tabiki burada C sarp bilen bir yazılımcı için aslında matriksteki gelişmelerinde idealdeki gelişmelerinde pek önemi kalmıyor. Çünkü yazılımcı adama sadece kod yazılabilen editörü ver istediğini yazsın geçsin.

Bu sebeple yazılım bilen birisinin gözünden değilde sıradan herhangibir yazılım bilgisi olmayan bir yatırımcı açısından olaya bakalım;

Matriks iq deki gelişmeler gerçekten heyecan verici yapay zeka modelleri hazır fonksiyon ve sistemler kullanıcılar için özelleştirilebilir ekranlar tutup çekmeler yaslamalar saga sola kaydırmalar vesaire. Bunlar güzel özellikler sesli komut bile koymuşlar. özellikle excel gibi bir tabloyla istediğin tasarımı tasarlayabilirsiniz. Bu excel olayı aslında benım projelerim arasındaydı. İdeale önermiştim ama pek sallamadılar. Matriks ise yapmaya başlamış bile. Tabiki benimde fikirlerim arasında user.dll üzerinden. Böyle bir modül yaratmayı planlıyorum. Tabiki uzun vadede. Çünkü hazır modeller ve kurgular bir noktadan sonra yetersizmiş hissi yaratacak. Kod yazmadan da insanlar çeşitli algoritmalarını yaratabilmeleri açısından bir excel modülüyle bu durum basitleştirilebilir.

Takip ediyor olacağız yeni özellikler geldikçe inceleriz bizler için farketmez idealmiş matriksmiş hangisi daha iyiyse biz orada oluruz. Çünkü kimse bu işi hayrına yapmıyor onlarda para kazanmak için yapıyorlar bizde para kazanmak için yapıyoruz.

Şimdi birde olaya hem yazılımı yarım yamalak bilen ve yatırımcı açısından bakarsak yani benim kişisel görüşüm.

Herşey çok güzel harika gelişmeler var. Fakat özellikle videoda şu geçmişe dönük bar sayısı ve veri aktarımından bahsedeceklermi diye özellikle dinledim. Sonlara doğru 30,000 bardan bahsedildi. Arkadaşlar eğer bir algoritma tasarlayacaksanız ister yapay zekayi kullanının ister kendiniz tasarlayın farketmez.

Yeterli dataanız yoksa yani sisteminizi yeterince uzun bir veriyle test etmediyseniz hangi yapay zekayı kullanırsanız kullanın hangi stratejiyi tasarlarsanız tasarlayın CURVE FİTTİNG ihtimali çok yüksek olacak. Matriks iq onca harika ve güzel gelişmenin yanına eğer fazla bar atma olayını yerleştiremezse yaptığı tüm gelişmeler tonlarca yapay zeka herşey boşa gider. Çünkü eksik ve az datayla neyi tasarlarsanız tasalaryın gelecekte çalışmayacaktır.

Zaten matriksi eleştirirken sürekli bundan bahsediyorum geçmiş data geçmiş data, bu yoksa herşey boş.

Umarım geçmiş datalara 1 milyon veya 10 milyon olarak destekler yoksa yapılan tüm emek arka planda tasarlanmış onca öğe biz yatırımcılar için hiçbir anlam ifade etmeyecek.

Birde bir eleştirimde şu "sezgisellik" okadar fazla tuş ve kombinansyon varkı sezgisel kullanamazsın çok fazla menu tuş vesaire yapmışlar kafa karıştırıcı ve çok karmaşık bir görüntü veriyor. Bİr pencere açıyorsun tonlarca ayar ve farklı farklı menüler dolu. Alışılır öğrenilir ama ilk görüşte insanın gözünü korkutuyor hoş bir görüntü vermiyor.

Onun haricinde herşey çok güzel. Program ortaya çıktıkça tekrar bakarız duruma.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Evet dostum ufaktan başladım iq ile. C sharp bilmek veya c sharp biliyorum demek çok zor bence imkansız bir şey. Sen eğer ne yapmak istediğini biliyorsan c sharp ile bunu kesin yaparsın, ha benim 1 haftamı alır başkasının 1 ayını başkasının 1 gününü ama ne yapacağını bilen adama dil vb hikaye kesinlikle.

Bar ve data ile ilgili sözlerine %100 katılıyorum. Hatta bar içi data olmadan anlamsız. Ben 50 bin lira bağlıyorum tutup o an o dakika 5 kademe oynayacaksa 50 bin ile, kaldır o sistemi at çöpe. Şu an bütün sistemlerin malesef durumu bu imiş, içine girince anladım.
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Evet videoyu izledim. Öncelikle alt yapıyı çok sağlam oturtmuşlar big data kullanımı ve bulut entegrasyonu bunlar zaten geleceğe dönük bir programlama için artık olmazsa olmaz bir hale geldi.

Her ikisi de müthiş bir gelişme bu sebeple tebrik ediyorum. Gelişmeler çok güzel kişiselleştirilebilir esnek bir yapı sunmuşlar gelişmiş hazır yapay zeka modelleri anlık emir gönderebilme vesaire gerçekten güzel. Tabiki burada C sarp bilen bir yazılımcı için aslında matriksteki gelişmelerinde idealdeki gelişmelerinde pek önemi kalmıyor. Çünkü yazılımcı adama sadece kod yazılabilen editörü ver istediğini yazsın geçsin.

Bu sebeple yazılım bilen birisinin gözünden değilde sıradan herhangibir yazılım bilgisi olmayan bir yatırımcı açısından olaya bakalım;

Matriks iq deki gelişmeler gerçekten heyecan verici yapay zeka modelleri hazır fonksiyon ve sistemler kullanıcılar için özelleştirilebilir ekranlar tutup çekmeler yaslamalar saga sola kaydırmalar vesaire. Bunlar güzel özellikler sesli komut bile koymuşlar. özellikle excel gibi bir tabloyla istediğin tasarımı tasarlayabilirsiniz. Bu excel olayı aslında benım projelerim arasındaydı. İdeale önermiştim ama pek sallamadılar. Matriks ise yapmaya başlamış bile. Tabiki benimde fikirlerim arasında user.dll üzerinden. Böyle bir modül yaratmayı planlıyorum. Tabiki uzun vadede. Çünkü hazır modeller ve kurgular bir noktadan sonra yetersizmiş hissi yaratacak. Kod yazmadan da insanlar çeşitli algoritmalarını yaratabilmeleri açısından bir excel modülüyle bu durum basitleştirilebilir.

Takip ediyor olacağız yeni özellikler geldikçe inceleriz bizler için farketmez idealmiş matriksmiş hangisi daha iyiyse biz orada oluruz. Çünkü kimse bu işi hayrına yapmıyor onlarda para kazanmak için yapıyorlar bizde para kazanmak için yapıyoruz.

Şimdi birde olaya hem yazılımı yarım yamalak bilen ve yatırımcı açısından bakarsak yani benim kişisel görüşüm.

Herşey çok güzel harika gelişmeler var. Fakat özellikle videoda şu geçmişe dönük bar sayısı ve veri aktarımından bahsedeceklermi diye özellikle dinledim. Sonlara doğru 30,000 bardan bahsedildi. Arkadaşlar eğer bir algoritma tasarlayacaksanız ister yapay zekayi kullanının ister kendiniz tasarlayın farketmez.

Yeterli dataanız yoksa yani sisteminizi yeterince uzun bir veriyle test etmediyseniz hangi yapay zekayı kullanırsanız kullanın hangi stratejiyi tasarlarsanız tasarlayın CURVE FİTTİNG ihtimali çok yüksek olacak. Matriks iq onca harika ve güzel gelişmenin yanına eğer fazla bar atma olayını yerleştiremezse yaptığı tüm gelişmeler tonlarca yapay zeka herşey boşa gider. Çünkü eksik ve az datayla neyi tasarlarsanız tasalaryın gelecekte çalışmayacaktır.

Zaten matriksi eleştirirken sürekli bundan bahsediyorum geçmiş data geçmiş data, bu yoksa herşey boş.

Umarım geçmiş datalara 1 milyon veya 10 milyon olarak destekler yoksa yapılan tüm emek arka planda tasarlanmış onca öğe biz yatırımcılar için hiçbir anlam ifade etmeyecek.

Birde bir eleştirimde şu "sezgisellik" okadar fazla tuş ve kombinansyon varkı sezgisel kullanamazsın çok fazla menu tuş vesaire yapmışlar kafa karıştırıcı ve çok karmaşık bir görüntü veriyor. Bİr pencere açıyorsun tonlarca ayar ve farklı farklı menüler dolu. Alışılır öğrenilir ama ilk görüşte insanın gözünü korkutuyor hoş bir görüntü vermiyor.

Onun haricinde herşey çok güzel. Program ortaya çıktıkça tekrar bakarız duruma.

3. Matriks hadi diyelim 1.000.000 datayı tuttu diyelim. Matriks ıq ya uyan datayı nasıl temin edecegiz. Piyasada matriksin doğru düzgün datası yok. 3 aylık veri yeterli, sürekli optimizasyon yap mantığıyla işi götürüyorlar..

İdealin , eski matriks verilerini okuyabilecek bir yapı kursalar güzel olur. Zor olmasa gerek.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Matriks hadi diyelim 1.000.000 datayı tuttu diyelim. Matriks ıq ya uyan datayı nasıl temin edecegiz. Piyasada matriksin doğru düzgün datası yok. 3 aylık veri yeterli, sürekli optimizasyon yap mantığıyla işi götürüyorlar..

İdealin , eski matriks verilerini okuyabilecek bir yapı kursalar güzel olur. Zor olmasa gerek.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    o çevrilir dert değil. Ancak terminal kaldırırmı soru işareti
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Birkac gun once yapilan bir paylasim:

UserDLL var mı yok mu belli değil.Bence Userdll siz İdealin rakibi bile olamaz.

7.  Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    UserDLL var mı yok mu belli değil.Bence Userdll siz İdealin rakibi bile olamaz.
    User.dll en son geçen sene yoktu, program içinden compile edemiyordunuz, feedback olarak ilettiklerimden biri de buydu. Yalnız muhtemelen yeni versiyonlarla birlikte gelicek indikatör builder ile user.dll e gerek kalmadan kendi indikatörlerimizi hazır frameworklerle kolaylaştırılmış biçimde kodlayarak programın içine gömmemize olanak sağlayacaklardır. Kendi kodlama editörü oldukça başarılı, illa VS kullanıcam derseniz IQ dll ini referans olarak VS'ye atarak VS üzerinde kodlama yapıp, kopyala yapıştır ile son halini matrikse geçirebiliyosunuz.

IQ'nun gözüme çarpan en güçlü yönlerinden birincisi, sistemciliğin 3. boyutu olan para yönetimini stratejiniz içinde kodlayıp getiri eğrinize yansıtabiliyorsunuz. İkincisi de Bayesian akıllı optimizasyon algosuyla saatler sürecek optlerinizi dakikalar içinde sonuçlandırabiliyorsunuz.

Bunun dışında çok temel ama önemli eksikleri var, en başında data sorunsalı, getiri eğrisiyle enstrüman grafiğinin altlı üstlü senkronize görüntülenememesi gibi gib. Olgunlaşması için zamanı var hala. Beklediğim geliştirmeler yapılırsa ben IQ'ya geçerim ama geçen sene verdiğim feedback maddelerinden sadece bugları düzeltmişlerdi, bunun dışında geliştirme önerilerimin hiçbiri yapılmamış nerdeyse.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,699
    Kendi kendine öğrenen ve de kendini geliştiren yapay zeka sistemini acaba hisse senedi/endeks otomatik al-sat ticaretine başarıyla uygulayabilmiş sistemler var mıdır? Herhangi bir grup yada kişinin bu konuda başarılı bir sistemi varsa ortaya çıkmasını istemezdi sanırım.

Sayfa 162/172 İlkİlk ... 62112152160161162163164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •