Sayfa 121/172 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 961 - 968 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Geçmiş olsun erhan kötü olmuş. Çok iyi bir gündü. Robotun şifresi blocklanması ne oluyor, nasıl oluyor.

Bende sistemin bir tanesi bu ay için 7500 puanı geçince kapatttım. % 50 portföyü kapsıyordu. Diğer sistem sürekli trade edecek bakalım hangi sistem başarılı olacak.

Benim severde otomatik günceleme uyarısı verip , kendimi otomatik başlatacağım diyor. Sinir oldum otomatik güncellemeyi kapadım. 15 gündür server sıkıntısız çalışıyor.
    Iyi yapmissiniz ben hafta sonu yanlis gire gire blokladim. Serverida unuttum aksam farkettim aklima geldi
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,612
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Iyi yapmissiniz ben hafta sonu yanlis gire gire blokladim. Serverida unuttum aksam farkettim aklima geldi
    Erhan geçmiş olsun. tamda oynaklığın yüksek olduğu bir zamana denk gelmiş yazık olmuş.

sabahları robota sadece 1 kez çalışıp sonra duran Otomatik Login olan bir kod yazsana
    ideal kapanıp açıldığında 1 kez login ol işlemi göndersin.
    Bear_Bull
    @BearBull26

3.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    Erhan geçmiş olsun. tamda oynaklığın yüksek olduğu bir zamana denk gelmiş yazık olmuş.

sabahları robota sadece 1 kez çalışıp sonra duran Otomatik Login olan bir kod yazsana
    ideal kapanıp açıldığında 1 kez login ol işlemi göndersin.
    Problem o degil abi ben bloklandigini unutmusum yoksa duzeltirdim sabah baktim iyi shortuz dedim porfoy kismina bakmak hic aklima gelmiyor sinyal varsa nasilsa acmistir mantigindaydim iste saat 4 gibi acaba kac para kar etti bu server bir bakayim dedim. Has.... Dedim sonra

Para kucuk diye bu serveri cok sallamiyorum ya kirkda bir aklima gelirse baktigim icin unutmusum sifreyi duzeltmeyi

Wpsnin sifreside abuk subuk birsey ezberlemedim usendigim icin girip bakmiyorum bile o yuzden unutmusum duzeltmeyi
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. sifreyi duzelttim ancak wpsye girip oradan login olmamisim. Bi ara yaparim demistim ta 4 gibi aklima geldi sifreyle login olmadigim artik oralardan hem login oldum hemde shortladim gectim. Yeni sistemcilerede tecrube oluyor iste bunun gibi seylerde vasiniza gelir ve trendleri kacirirsiniz

Kari alamazsiniz sonra sistem max dd yeniler kulliyen zarar yazarsiniz. neyseki diger ana serverda ciddi bir sikinti yok

5. Erhan wps şifreni değiştirip sürekli kullandığın bir şey yapabilirsin. Kullanıcı hesaplarından yapılıyor biliyorsun belki yinede hatırlatayım dedim.

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Kar eğrisi bugun niye hiç sarkmamış görünüyor onuda göstereyim. repaint filan yok bu arada

Erhan hocam gecmis olsun. Ekran goruntusundeki 3 sinyal tek kelimeyle mukemmel. 1 milyon getiriye nasil ulasabildiginize dair ufak bir ipucu vermissiniz..

7.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Erhan hocam gecmis olsun. Ekran goruntusundeki 3 sinyal tek kelimeyle mukemmel. 1 milyon getiriye nasil ulasabildiginize dair ufak bir ipucu vermissiniz..
    patteren o gün grafiğe çok iyi oturmuş ondan mukemmel herzaman bu mullemlıyette degıl.

Mantık yürüteceksiniz sadece. Mesela bi ipucu bu sistemin dipten long acabilmesi

Mantığı çalıştıralım herhangibir trend takip sistemi.

Böyle aşırı yönde harekete doğru girmiş ciddi puan kazanıyor, ancak bu tarz hareketlerden sonra tepki yükselişi gerçekleşiyor.

sisteminizin indikatörlerinin mesafesi açıldığı içinden dipten teptiğinde çok geç yön değiştiriyor sistemin belkide 10,000 puan tek günde düşen bir piyasada siz ancak 3000 kar ile long yakıyorsunuz.

Kar şu kadar olmuşsa nakite geç derseniz bu seferde trend yonu hareket devam ettikçe karı kaçırıyorsunuz.

benimkide bu mantık üzerine tepkiye oynuyor long açacağı sevıyeden çok uzaklaşmışsa Tepkiye oynama riskini devreye alıyor niye çünkü tepkiye oynamasa bile grafik yukarı yonde tepkı verse zaten en az atıyorum 7000 puan cıkmadan long yakamayacak yani elde edılen kardan 7000 Puan zaten gidecek. Bu sebeple ben long yakar tepkiye oynarım diyor. ANcak bu longda ısrarcı davranmıyor. Sürekli kendi indikatörünü kontrol ettiği için tepki gelsin veya gelmesin ana sistemin long seviyesi yaklaşmışsa trend yönüne tekrar dönüyor long yaktım grafikte tepkı versın dıye beklemez.

Yani buradakı kurguda rsi 20 ye düşerse al 30 a çıkarsa gerisin geri sisteme dön gibi bir kurgu yok. Ana yonu belırleyen indikatör ile fiyat arasındakı marjı sürekli kontrol eden bir yapı var bu marj daralıncaya kadar sistem tepki sinyalini açar ve bekler. marj daralınca tekrar mevcut trend yapılı parametreye geri döner bir kaç farklı ornekle daha iyi anlaşılacak.

Farkettiyseniz Burada longladıktan sonra yani tepkiye oynadıktan sonra illa şu kadar puan kar ederse mevcut yone donsun filan gibi bir kurgu yok Yeri gelir tepki de 1000 puan kazanarak trend yönüne geri döner, yeri gelir ufak zarar yazarak trend yönüne geri döner yeri gelir tepki gelmez 0 la trend yönüne geri döner.

Yani piyasa hareketinin sistemin açacağı sonrakı sınyalıyle arasında mantık kurup kar zarar ilişkisine göre tepkiye oynama kararı alır. Bir nevi ben buradan tepkiye oynasam ne kaybederime bakar ne kazanabilirime bakar ve bir sonrakı hamlesının (sinyalinin) nereden geleceğini de hesaba katarak tepki gelmesini bekler veya beklemeden kapatır. Tamamen piyasanın hareketine göre şekil alır.

Ben sistem işini santranca çokça benzetirim bir hareket yapacaksanız bir sonraki hamlenizi önceden planlamalısınız.
    Normalde sistem trend dışı bir hareket ediyor ancak bir sonraki hamlesini düşünerek bunu yaptığı için trend devam ederse de kaçırmak istemiyor. nitekimde sağ alt köşedeki bölgede trend yönü devam etmiş arada ufak tefek tepkilere oynarak trende ters kalmak istememiş vurabıldıgı kadar vurmaya calısmıs tepkılerden.

NOT: BU attıgım resimlerde yakın tarihli yani optimize edildikten sonraki yıllar gerçek piyasa deneyimidir. Özellikle optimize edilmemiş gerçek piyasada açtığı sınyallerden gösterdim. 3 sene oldu zaten bu sıstemı yapalı.

----------Bunun haricinde tabik ki anlık emir gönderiyor sistem.

bunlar 1,000,000 Puan için tatlı ipuçları birde acı gerçekler var.

BU puandan komısyon ve kayma düşülmemiştir. Vade geçişlerinden elde edilen kar düşülmemiştir. Gaplerden oluşan sinyallerde düşülmemiştir. Bunları düşükce ciddi bir erime oluyor bu puandan ancak yinede ortalama üzerinde üretiyor sistem bence.

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    ...
    Klavyenize saglik! Ufuk acici fikirler, oneriler...

Kar şu kadar olmuşsa nakite geç derseniz bu seferde trend yonu hareket devam ettikçe karı kaçırıyorsunuz.
    Nakite gec ve bir sonraki sinyali bekle yaklasimiyla hissedilir KZ artisi saglanabilir ama kacan karlar oluyor dediginiz gibi. Bunun yerine nakite gecisin ardindan bir sonraki sinyali beklemeden trend yonunde tekrar pozisyona girilebilecek sekliyle kurgulamak sart bencede.

1 dk lik cok islem yapan hizli sistemimde uyguladigim yaklasimi paylasayim ben de:

Sistemde bazi ham sinyaller cesitli kriterlere gore filtreleniyor. Pas gecilen sinyalden hemen sonra (yani flat durumdayken), fiyat sinyal yonunde hareket etmez aksi yone giderse bir sonraki sinyal bolgesine belli bir marj kadar yaklasmasiyla pas gecilen sinyal yonunde pozisyon acma tetikleniyor. Buna gec giris diyorum ben.

Bu sekilde normalde ~700 puanlik carpilma riski bazi islemlerde 100 puana kadar inebiliyor. Sadece gec acilan pozisyonlar icin kullandigim bir kar al uygulamam var. Bu yaklasimim back-testlerde KZ iyilesmesi sagladi. Devreye aldigimdan bu yana testlere paralel bir katkisi var.

BU puandan komısyon ve kayma düşülmemiştir. Vade geçişlerinden elde edilen kar düşülmemiştir. Gaplerden oluşan sinyallerde düşülmemiştir. Bunları düşükce ciddi bir erime oluyor bu puandan ancak yinede ortalama üzerinde üretiyor sistem bence.
    Tahmini erimenin ne kadar oldugunu merak ediyorum, sakincasi yoksa tabi

Sayfa 121/172 İlkİlk ... 2171111119120121122123131171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •