Sayfa 125/172 İlkİlk ... 2575115123124125126127135 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Erhan uyarıların için teşekür ederim.

Yakın vade grafikle, 12. ay vadedeki grafikte aynı sistemin farklı yönleri göstermesi ile ilk defa karşılaştım. Biraz afalladım ne yapsam etsem derken biraz bekleyim dedim. Sistemi 12 ay grafigine kursam vade geçişli robot iptal olacak.

Bende dokunmadım yakın vadenin grafiği ile devam etsin .

Uyardığın vade geçişleri konusu aklımda , sistemleri ayrıntılı inceleme konusuda aklımda. İdealle ilgili öğrenmem gereken, ilerletmem gereken çok konu var. İncelemem gereken yaklaşık 500 den fazla ideal word dosyası beni bekliyor.

1-1.5 aydır iş yogunluğundan hiç ilgilenemedim.

Bodoslama matriksten ideale geçtim, sistemi çevirdim, 7-8 yıllık veriyle optimize ettim , uygun parametreyi buldum robotu çalıştırdım, 2 aydır aynı parametre ile çalışıp durur. O robotu bile incelemeye zaman bulamadım.

Kafamda bazı çıkarmam gereken istatistiki veriler var. Mesela gap geçişlerini çıkarma, Kar-zarar grafiğinde ay bazında görülen en düşük - en yüksek kar . Yıl bazında görülen en yüksek en düşük kar gibi.

Çalışılması, katedilmesi gereken çok yolum var.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Talking

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Oralardan elde edilen sahte kar/zararları hesaplamamışsınız. Vade geçişlerinde oluşan sahte sinyale uymak avantajlı mı değil mi ölçmemiş siniz.
    "Sahte Kar" guzel bir tanimlama olmus. Vade degisimlerinde bazen zarar da olusabiliyor. Erhan hocam Matriksin bir sunum videosunu paylasmistiniz gecenlerde. Orada Kivanc bey tasarladigi sistemin vade degisimlerinde zarar yazmasini bir arti olarak gorurum diyordu. Bence bu bakis acisi yanlis. Esas sorun Matrikste yetersiz verilerle sistem gelistirmede israr etmek aslinda, herneyse. Vade degiminde flat olmayip, yeni vade fiyatini gapli acilmis gibi goren sistemlerin back test sonuclari guvenilmezdir.

VIP-X30 grafigi uzerinde yapilan back-testlerde sistemin muhakkak flata gecisi saglanmali. Bu en azindan sahte kar/zarar gormemizi engelleyecektir. Vade degisim etkilerinin tumunu kod kullanarak %100 ortadan kaldirmak pek kolay degil. Icinde bulundugumuz vade degisimi icin konusacak olursak VIP-X30 ile F_XU0301219 verilerine ayri ayri sahibiz. Her iki veri ile uretilen sinyallerin esitlendigi ana kadar sistemi beklemede (flat) tutmamiz mumkun. Ancak gecmis vadeler icin de aynisini yapabilmemiz, gecmis tum vadelerin grafik verilerine ayri ayri sahip olmamizla mumkun olabilir.

Eğer yeni vade grafiğine uyacak ve şort sinyalde devam edecekseniz. Bunu istatistiksel olarak geçmişe dönük her vade geçişinde hesapladınız mı ? belkide o şekilde bir uygulamada sisteminiz yıllık sadece 5000 puan üretiyordur ?
    VIP-X030 gecmis verilerini kullanarak sistem tasarlamanin en buyuk handikabi bu. X30 spot verileri ile sistem tasarlansa bu sorunu asabiliriz gibi dursa da bunun nasil baska sorunlar yaratabilecegini 2018 Agustos ayinda spot vadeli makasina bakarak gorebiliriz.

Vade sonu Flat, yeni/yakin vade sinyal esitligi vs gibi onlemler alinmadikca robotun VIP-X30 uzerinde calistirilmamasi gerektigini dusunuyorum. Bence vade degisiminde robot yeni vade uzerinden devam etmeli. Erhan hocamin vurguladigi sahte karlarin hatta sinyallerin etkileri gecmis tum vade degisimlerini tek tek incelenerek ortaya cikarilabilir. Ancak ne yaparsak yapalim vade degisim etkilerini %100 elimine etmek cok zor.
    Son düzenleme : 3c1a; 01-11-2019 saat: 14:06.

3. Robot beni iyice tembelleştirdi. Artık servere girip robot düzgünmü çalışıyor ona bakmaya bile eriniyorum.

Bende temettü hisseciler gibi olup viopa uygulamak istiyorum. Her ay ilave bir kontrat eklemeyi düşünüyorum. Eğer ay sonunda kar oluşursa onuda yeni ay başlangıcında ilave kontrat olarak eklemeyi düşünüyorum. Tabi ilaveleri yaparken maxdd göre kaldıraç ayarlayarak yapacağım.

Bileşik getirinin tadına bende bakmak istiyorum.

4. Benim stock sistemimde tum.vade gecisleri nakitli

Yani kodu cok zor degil aslinda taa 2007 deki.grafiklerde bile vade gecislerinin son.barinda nakit oku koyuyor sonraki barin kapanisinada mevcut yonde islemin sinyalini koyuyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. Kusura bakmayın topige sürekli yazarak laf kalabalığı yapıyorum.

Erhan bey maxdd si düşük sistemin özellikleri nelerdir. 10 bin altı maxdd tasarlamak istesem nasıl yapabilirim. Yada şöyle olurmu 20 bin maxdd olan bir sistemi 10 bin altı maxdd altına indirecek bir sisteme nasıl çevirebilirim. Optimize seçeneklerinde keşke maxdd göre optize yapabilsek.

Benim sistemin bütün optimize parametrelerinde en düşük 17000 civarı maxdd çıkıyordu, onlarında genelde getirisi düşük.

Elimizdeki kontratı ayarlamak konusunda, yine kontrat sayısıda direkt geliri etkilemektedir. Bu yüzden getiri kadar maxdd de önemli bir parametredir.

Yüksek getiri - yüksek max dd kombinasyonu yerine orta getiri - düşük maxdd daha mantıklı olabilir.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,634
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Yeni vadeye geçince sistem çelişki yaşadı.

Yakın vade grafiğinde oluşan gapla sistem ala geçti
    12 ay vade grafiğinde sistem satta gözüküyor.

Gerçekte sistem satta olması lazım fakat , şuan alda . Ne yapacagımı şaşırdım.

sisteminizi değil sadece ROBOT kısmını paylaşırsanız bunu düzeltmek çok kolay.

Sistem.AktifViopKontrat; kullanılacak tüm VIP'VIP-X030 lar iptal.

vade sonu flat olur yeni vade ilk anda sistem yönüne işlemle girer.
    Bear_Bull
    @BearBull26

7. Bu arada beni heyecanlandiran yapi

Wps3 server is in the game... Bakalim napacak
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8.  Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    sisteminizi değil sadece ROBOT kısmını paylaşırsanız bunu düzeltmek çok kolay.

Sistem.AktifViopKontrat; kullanılacak tüm VIP'VIP-X030 lar iptal.

vade sonu flat olur yeni vade ilk anda sistem yönüne işlemle girer.

Bear abi teşekürler kullandıgım robot kalıbı şu şekilde.

var LotSize = 1; //işlem adedi
    var SistemAdi = "A1SISTEM"; //
    var GrafikSembolu = "VIP'VIP-X030"; //sistemin sinyal ürettiği grafik sembolü
    var GrafikPeriyodu = "1"; //grafiğin periyodu
    var EmirSembol = Sistem.AktifViopKontrat; //

var MySistem = Sistem.SistemGetir(SistemAdi, GrafikSembolu , GrafikPeriyodu ); //sistemin adı, grafik sembolü, grafiğin periyodu
    if (MySistem == null)
    {
    Sistem.Mesaj(Sistem.Name + "Hatalı Çalışıyor !");
    }
    else
    {
    var SonFiyat = Sistem.SonFiyat(EmirSembol);
    var Anahtar = Sistem.Name + "," + EmirSembol;
    double IslemFiyat = 0;
    DateTime IslemTarih;
    var Miktar = 0.0;
    var Rezerv = "";
    var Pozisyon = Sistem.PozisyonKontrolOku(Anahtar, out IslemFiyat, out IslemTarih);

var SonYon = Sistem.SonYonGetir(SistemAdi, GrafikSembolu , GrafikPeriyodu ); //sistemin adı, grafik sembolü, grafiğin periyodu
    if (Sistem.Saat.CompareTo("09:30:00") <= 0 || Sistem.Saat.CompareTo("18:14:59") >= 0) // seans yok işlem yapma
    {
    }
    else
    {
    if (SonYon == "F" && Pozisyon != 0) // Flata Geç
    Miktar = -Pozisyon;
    else if (SonYon == "A" && Pozisyon != LotSize) // Al
    Miktar = LotSize - Pozisyon;
    else if (SonYon == "S" && Pozisyon != -LotSize) // Sat
    Miktar = -LotSize - Pozisyon;
    // Emir Gönder
    var Islem = "";
    if (Miktar > 0) {Islem = "ALIS"; Rezerv = "ALIŞ YAPILDI";}
    if (Miktar < 0) {Islem = "SATIS"; Rezerv = "SATIŞ YAPILDI";}
    if (Islem != "")
    {
    Sistem.PozisyonKontrolGuncelle(Anahtar, Miktar + Pozisyon, SonFiyat, Rezerv);
    Sistem.EmirSembol = EmirSembol ;
    Sistem.EmirIslem = Islem;
    Sistem.EmirSuresi = "KIE"; // GUN, KIE, IKG
    Sistem.EmirTipi = "Piyasa"; // Piyasa, Limitli, Piyasadan Limite
    Sistem.EmirMiktari = Math.Abs(Miktar);
    Sistem.EmirGonder();
    }
    }
    }

Sayfa 125/172 İlkİlk ... 2575115123124125126127135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri