Special Days Image
Sayfa 117/172 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

birde bu işi hisse olsun vob olsun btc olsun ne olursa olsun, manuel yapanla, robota baglayan arasındaki fark yok ikiside aynı ink bakıyor sonuçta biri ekran başında ekrana girer biri dışarda gezer robota yaptırır....
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

2. Arkadaşlar elinde THY 10 dk lık uzun vade verisi olan var mı, Robotu bir de burada deneyim,

3. Ben yokken baya birşeyler kaynatmışsınız.

Öncelikle HALİL abi yaptığın sistemler kullanılabilir değil abi -45,000 puan max dd çıkarmışsın.

Birden fazla korelasyonu düşük sistem yarat ben gibi ayrıca sisteminin üretimide az geldi bana nette 15,000 ortalama getiri çıkmalı.

@emlak hocamla ayrıştığımız noktalar var. Bunlar sırasıyla strateji sayısı çok fazla dedim. Sebebi senin saydığın gibi ancak bunları basit stratejiler üzerine kurma mesela eğer öyleyse öyle eğer öyle değilde şöyle şöyle oda şöyle değlse şöyle oda böylede ğilse böyle böylede değilse şöyle şöylede değilse böyle. Bunun sonu gelir mi ? sen diyorsun ki indikatörlerin hepsi aynı dolayısıyla sen ne kadar eğer koyarsan koy aslında bir önceki eğerle aynı işi yapıyorsun. İndikatorlerın 95 tanesının aynı ve 5 tanesının farklı mantıkta olduğunu hepimiz biliyoruz. ANcak 50 bar önce şöyle şimdi böyle ve 20 bar once şu durumda ise yüksek bugun şu durumda ise filan dediğinde iş değişiklik göstermeye başlıyor. Daha kademe analizi var anlık takas analizi var. Örnegın satışta yazılı lot sayısının ortalaması şu kadar artmışsa ve açık pozisyon sayısı şöyle olmuşsa vesaire. Tirilyonlarca farklı strateji elde edilebilir hava durumuna göre AL SAT bile verdirtebiliriz. Bunun sonu gelir mi ? trumpun attıgı twitle pozisyon aç fedın söylediği şeylere göre pozisyon aç vesaire bu tarz tirilyonlarca strateji ortaya atabilirsin. O bakımdan bu stratejileri denemeden Bu stratejilerin hiçbiri işe yaramaz diyemeyiz. Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi HFT sistemleri. HFTlerin kar ürettiğine inanıyormusun ? demekki bir her strateji birbirine benzemiyor karlı stratejilerde çıkabiliyormuş.

Ha bizim erişebildiğimiz kadarki kısmı ne elimizdeki teknoloji ve bütçeye bakarak bizim erişebildiğimiz seviye dükkan hesabı yani yıllık 15,000 puan bunun üzerine nasıl çıkarıza kafa yorulabilir. Biz yoran takımdanız. Yormayan takım ya bu iş bırakır yada 15,000 le devam eder ki benim bildiğim devam edenler var.

Sizlere yalan geliyor herhalde paylaşmaktan utanır oldum birşeylerde ıspatlamak zorunda kalıyorum hep ama.
    Sistemlerle ciddi getiriler kazanılamaz şöyle olmaz böyle olmaz viopta 500 kontrat dönmez. Bunları denemiş gibi konuşuluyor.

80,000 TL komısyona gitmiş robotun nasıl işlem yapabildiğini hayal edebiliyormusunuz ? Eğer bu parayı bir kaç trend yakalamış ve beklemişsin ile üretseydim komısyonum bu derece yüksek olamazdı. 2018 yılında 30,000 TL param kalmıştı.

YIl sonu fotosunu almayı unuttum yıl başından bir kaç gün önce hesaba girdiğimde tüm geçmiş getiriler sıfırlandığı için yıl sonu fotosu alamadım yıl sonu 570 Bin TL ile kapandı.

Son vade de 400 Kontratlarla işlem yaptı robot longdan şorta 800 kontrat aktiften gönderiyordu. Aracı kurum, 800 kontrat ve daha fazlasıyla işlem yapan müşterilerim oldu ancak 800 kontrat aktiften gönderebilen müşteriyi ilk defa görüyorum dedi.

Sistem 8 kaldıraç civarında çalışıyordu. Parayı katlaya katlaya ilerletti.

İnsalara umutta aşılamak istemiyorum umutsuzlukta! Ben Şeffaf olanı paylaşmaktan yanayım. Doğru neyse onu göstermeye çalışıyorum. Bu noktadan sonrası senin çalışma azmine bağlı.

Çalışırsanız neler olabileceğinin kanıtı çalışmazsanız zaten olduğunuz yerdesiniz.

2019 da ne oldu merak ediyorsunuz. Söyleyeyim 3/2 Ocak rallysinde kaybettim. Nasıl yani ? Evet ROBOTU KAPATTIM 400 KONTRAT ŞORT AÇTIM RObotun sizce ocak rallysini kaçırma şansı var mı ? yok değil mi ? Tekrar dönmem için fırsat dahi vermeden yukarı sürdüler Ocak ayındaki rallyde bir tane sarkma var mı bir bakın. hadi şimdi hemen acıp ocak ayındaki rally bölgesini Bist tarihinde ilk defa bu kadar büyük rally yaptı. Sanki birileri bu a.......k erhanı azımıza sıçtı. Hazır manuelde şorta girmiş biz bunu bir kitleyelim nihayet robotunun dışına çıkabildi yakaladık bu i...neyi hiç fırsat vermeden sürelim yukarı demişler gibi sürdükçe sürdüler ulan bir sarkma olsa hemen robota dönecem sarkıtmadı ********ler. ayın 16 sında başladığım manuel serüven ayın 21 inde sona erdi 3/2 buhar oldu gitti.

Böyle bir sistemin var madem nasıl olduda manuele poz aldın diyorsunuz onuda açıklayayım. Bu arada robota uysak direk 1 mılyon TL ye çıkacaktık neyse. para okadar yükseldi ki zaten piyasa aktiften gönderilen onca kontratı kaldıramaz hale geldi Biri ciddi ciddi otursa aktiften bu kadar lot gönderen adamı şak diye tespit ederdi. Belki tespit ettikleri için sürdüler yukarı. Ayrıca mumları oynatıyordu alış ve satışlarımız kademeleri çiziyordu.

Ocak 16 da piyasanın yukarı gıtme emaresi olmadığına inanıyorduk ayrıca merkez bankasıda faizi sabit tutmuştu. Yani rally maly olma ihtimalini %1 filan görüyordum ayrıca yükseliş sonrası kimsede bir anlam uyduramadı varmı o yükselişin mantıklı bir sebebi. YOK! varsada ben bulamadım. Yorumcularda cıkıp e ucuzduk diyor Ulan dünde ucuzduk şu andada ucuzuz niye rally olmuyor da ta gelip ocagın 16 sında oluyor saçmalık. Neyse robot kusursuz değil zararlı işlemde yapıyor parada katlandıgı için bbir zararlı işlem yapsa bir araba parası kaybediyor kazandımı da bir araba parası kazanıyordu. O günde saçma sapan bır hreket olur yukarıda gıdemez bu pıyasa durduk yere bir günde -50,000 TL zarar yazmayalım bahanesine sığınarak şortta bekledık beklemez olaydık biz short tuşuna bastıktan 1 saat sonra ucurdular. ertesi gün birdaha ertesi gün birdaha haşimdi dönecek haşimdi sarkacak biraz sarkıtsa vallaha kapatacam pozu dedim ama 1 tane fırsat dahi vermediler. Bir tek ayın 21 hah nihayet dönüyor dedik öğlen bir pik daha yaptılar. Yıkılmadım ayaktayım dedikçe bu babam için deyip cüneyt arkının filmlerindeki sahneyi yaşadım hala yaşıyor bır darbe daha bu anam için, hala yaşıyorum bu kayın bıraderım için buda türk milleti için filan deyip soluğumu kestiler. Şu an ne durumdayız derseniz sistem çırpınıyor ancak 2018 kadar güzel bir yıl yaşamıyor tarhinin en kötü yılını yaşadğı gibi birde maxdd yeniledi. ANcak topladıgı an tekrar füze olup uçacağına inanıyorum.

Sistem geleceği öngöremiyordu geleceği öngörebilen kimsede yok vioptada yok borsada da yok ticaret yapıyor kıyafet alıp satıyorsan dahi geleceği öngöremiyorsun. Zaten geleceği öngörebilsek riskten bahsedemeyiz. Riskten bahsedemediğimiz zaman kazançtanda bahsedemeyiz çünkü geleceği herkes öngörebildiği için para kazanacağın kişiler ortadan kalkıyor. Bir sonrakı datanın ne olacağını öngörmediğimiz halde bu getiriyi elde edebilmişiz.

@atakan hocam ben buraya ciddi para kazanmak için geldim açık söyleyeyim yoksa viopta ne işim var hisseye faize para yatırırım daha risksiz. Ayrıca ben hisse tarafından buraya geçerken para kaybettiğim için geçmedim. Analiz etmek sıkıcı geldi bir ömür boyun her 3 ayda bir bilanco inceleyipmi duracam teknık çizgi çekip duracam buna ömür yetmez ayrıca borsa düşerken boş boş beklemek zorunda kalıyorsun o sene kazanç 0 belkı faıze koyarsın oda %10 %15 anca getirecek. oradaki kazançlar çok sınırlı tatmin edici düzeye ulaşmıyor. ciddi bir kazanç için 20 yıl geçmesi gerekiyor ayrıca 20 yıllık faiz hesabına göre bileşke faizi geçebilen hisse senedi sayısı bir elın 5 parmagı kadar.

Durum böyle olunca bende pasif geliere odaklandım bir robot benim yerime analiz etsin alsın satsın dedim. Burası pek mı iyi geçti hayır 5 yıl boyunca bırde algorıtmık tradenin KAZIKLARINI yedim. Artık oldukça deneyimleyim Ancak henüz bu deneyım süreci bitti diyemem.

Tek bildiğim şey şu PARA GELİR ve GİDER AMA AKIL'ı KİMSE ALAMAZ.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Erhan hoca samimi dürüstçe açıklamaların için teşekkür ederim kendi adıma...
    tecrübelerin altın değerinde...benim gibi yararlananlar oluyordur eminim

Erhan kardeşim son cümlende herşeyi anlatmışın nacizane tavsiyem ilerde tekrar o rakamlara ulaşacaksın eminim ama ekranında en az 5 tane sistemin olsun her periyotta şimdiden hazırla dura dursun;)
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6. Sistemleri daha kompleks bir biçimde yonetebilmek için çalışmaya devam ediyorum.

https://twitter.com/erhanacikgoz1/st...199095809?s=20
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

erhan hayatının kumarını oynamışsın ne diyim 800 kontrat 8 kaldırac umarım kaybettiğin para karın 3/2 sidir ana sermaye değildir eğer öyleyse harbi üzülürüm.

500 kontrat heleki 8 kaldıraç . akıl karı iş değil. 10 dk veri donması olsa işin bitebilir. anında batabilirsin.

sen eleştiriye açık birisin bende bu nedenle zaten önceki yazımı paylaştım çünkü gördüklerim genelikle opt yaptım sonuç bu tarzında.

hft yapan çok az kişi vardır onlarda zaten veriyi direk bist aş den kendisi alıyordur.

kendinde söylediğin üzere 2018 çok iyi geçmiş sistem açısından ama 2019 mahvetti diyorsun belki seneye daha kötüsünü yaşarız bunu bilemezsin.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8. Uyguladıgımız sistemi değerlendirmeye tabi tutup ara dönemler için rapor hazırlayıp tutarlılığını gözlemlememiz gerekir diye düşünüyorum.

Optimizeleri yaptık, güzelçe parametreleri seçtik. Getirisini, istatistiki verileri, sonuçları begendik, sistemimizi oluşturduk.

Hayali yazıyorum. Yıllık net getiri 20.000 puan , Max DD 22.000 , Pf 1.50, Kazanma Oranı : % 45 , Aylık işlem : 10 civarı

Böyle sonuçları olan bir sistemi robota bağladık , çalışmaya başladı gerçek sonuçları analiz etmek istiyoruz üsteki rakamlarla uyumlumu. Fakat bu analiz raporunu oluşturmak için kaç aylık gerçek işlemden sonra bunu yapmalıyız .

Şimdi Erhan sen diyeceksin en az 1 yıl çalışması lazım ondan sonra degerlendir. Bu yıl kötü geçdi hatta Max dd yedi, ertesi yıl daha iyi bir sonuç çıkartabilir felan diyeceksin. Değerlendirme yapmak için 1 yıl çok uzun geliyor. Viop gibi hızı bir piyasada kontratlar bile 2 ay vadeli .

Farz edelim 3 ayda bir değerledirmesini yapıyoruz diyelim. Hangi verileri değerlendirmeliyiz.

Bu zamana kadar hep öncesini konuştuk, sistemin getirisini ,artırma , işlemi düşürme , Maxdd düşürme gibi geçmiş verileri konuştuk. Tonlarca geçmişi test etmek için similasyon , optimisayon yöntemlerini konuştuk. Fakat gerçek uyguladıgımız sistem sonuçlarıyla , geçmişteki istatistiki verilerle uyumlumu. Uyumunu değerlendirmek için neye bakmalıyız. Yada hangi gerçek sonuçlar ortaya çıkarsa sistemi çöpe atmalıyız gibi konularında üzerinde durmalıyız gibi konuları da konuşmak gerekir.

Erhan bilmiyorum daha önce bu konuda yazdınmı. Fakat inan yazılan bir çok şeyi unutuyorum. Sistem öncesiyle ilgili bir çok yazı oldugu için bu herkes tarafından kabul gören doğrular kafamda oturdu. Bu konuyla ilgili pek bir yazı hatırlamıyorum.

Sayfa 117/172 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •