Sayfa 74/172 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    6 yildir idealdeyim daha idealin donduguna sahit olmadim 6 yildirda wps ile kullaniyorum.
    Erhan hocam, lokaldeki bilgisayariminda Ideal 1 milyon bara ayarliyken ve birisi 1dk digeri 5dk lik 2 sistem grafikler uzerinde yuklu haldeyken seans saatleri icerisinde dondurmayi basarabiliyorum . Tabi bu bazen dalginlikla 1 milyon bari secip 2 sistemin grafiklerinin oldugu kayitli pencereyi veri akisi varken acarsam olan birsey. Ideali kullanmaya baslayali yaklasik 4 hafta oluyor. Performans anlaminda Matriksle kiyaslanmayacak derecede verimli ve hizli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    6 yildir idealdeyim daha idealin donduguna sahit olmadim 6 yildirda wps ile kullaniyorum.
    bende 2 yıldır ideal kullanıcısıyım
    bende idealin hiç donduğuna şahit olmadım
    daha önce matriks ve foreks kullanmış birisi olarak sorunsuz sürekli çalışma konusunda ideal rakipsiz

3.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    https://contabo.com/?show=configurator&vserver_id=221

4.99 eur+ 4.99 windows server şeklinde degilmi.
    Evet, benim kullandigim aynisi. 1 yillik alirsaniz indirimi olabilir, ben aylik odemeyi tercih etmistim.

4.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Erhan hocam, lokaldeki bilgisayariminda Ideal 1 milyon bara ayarliyken ve birisi 1dk digeri 5dk lik 2 sistem grafikler uzerinde yuklu haldeyken seans saatleri icerisinde dondurmayi basarabiliyorum . Tabi bu bazen dalginlikla 1 milyon bari secip 2 sistemin grafiklerinin oldugu kayitli pencereyi veri akisi varken acarsam olan birsey. Ideali kullanmaya baslayali yaklasik 4 hafta oluyor. Performans anlaminda Matriksle kiyaslanmayacak derecede verimli ve hizli.
    Bunun için iki yöntem var
    C altına farklı bir klasöre 2 nci bir ideal kurmak. Çok karışık bir işlem oluyo bu. Sürekli ondan buna formül taşımak gerekiyo. (Erhan bey daha iyi bilir o yazmıştı bu yöntemi sanırım)

Veya son kontrat tarihine XU030 verilerini yüklemek.
    Burdada online iken o kontrat listede olmaması veya grafiği açık olmaması gerekli. İdeal bunun için birkaç enstrüman kodunu boş bıraksa iyi olurdu aslında.

5. Wps serverin amaci testten ziyade robotun calismasi

Benim wpsler 10 bin bari gecmez.

Tesetlerimi ve verilerimi kendi makinamda tutuyorum teset yapacagim zaman bir kere online oluyorum son veriler yukleniyor 1 2 saniye icerisinde ardinda wps baglantiyi kesiyor zaten sonra kendi makinamda istedigimi yapiyorum

Wpsdeki ideal zaten bagli sadece 1 2 saniyeligine baglantiyi koparmis oluyorum. Sanki iki linsansim varmis gibi kullaniyorum dolayli yoldan
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Ayın 15-20 sine kadar sistem güzel kar üretiyor. Son 10 günde ürettiği karan yarısını veriyor. Ortaya yinede tatminkar bir kar kalıyor.

Bu ay en iyi gününde 12 000 puan kâra kadar çıktı. Son hafta zarar yaza yaza 4500 puan kara kadar düştü.

Aklıma şöyle bir fikir geldi. Sistem güzel kar üretince robotu ay sonuna kadar durdurayım. Ayın 1inde tekrar açayım diyorum.

Mesela aylık hedefim 5000 puan olsun. Aylık hedefin 1,5 yada 2 katına ulaşınca robotu durdurayım. Ay sonuna kadar dinlensin. Ayın 1i olunca tekrar açayım.

Yıllık 50-60 bin puana böyle çebe koyayım diyorum.

Erhan bey sistemin karlılığı uzun vadede belli olur, sonuna kadar robot çalışmalı diyeceksiniz.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Merhaba,

Sizin anlattiginiz senaryoya gore tam terside olabilir ayin ilk 10 gunu -5000 yapip son 20 gunde +5000 e kadar toparlayabilir

Veya ayin ilk 20 gunu 12000 yapar ayi 17000 lede bitirebilir.

Sistemciligin ilk kurallarindan olan bence sistemin kesintisiz calismasidir. Haa diger taraftan kontrollu bir sekilde yine farkli bir algoritmayla belirli donemlerde lot kontrolu yapilabilir veya sistem tamamen on/off yapilabilir. Ama bu kadar kar yeter deyip sistem kapatmak bence dogru degildir.
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Ayın 15-20 sine kadar sistem güzel kar üretiyor. Son 10 günde ürettiği karan yarısını veriyor. Ortaya yinede tatminkar bir kar kalıyor.

Bu ay en iyi gününde 12 000 puan kâra kadar çıktı. Son hafta zarar yaza yaza 4500 puan kara kadar düştü.

Aklıma şöyle bir fikir geldi. Sistem güzel kar üretince robotu ay sonuna kadar durdurayım. Ayın 1inde tekrar açayım diyorum.

Mesela aylık hedefim 5000 puan olsun. Aylık hedefin 1,5 yada 2 katına ulaşınca robotu durdurayım. Ay sonuna kadar dinlensin. Ayın 1i olunca tekrar açayım.

Yıllık 50-60 bin puana böyle çebe koyayım diyorum.

Erhan bey sistemin karlılığı uzun vadede belli olur, sonuna kadar robot çalışmalı diyeceksiniz.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Merhaba,

Sizin anlattiginiz senaryoya gore tam terside olabilir ayin ilk 10 gunu -5000 yapip son 20 gunde +5000 e kadar toparlayabilir

Veya ayin ilk 20 gunu 12000 yapar ayi 17000 lede bitirebilir.

Sistemciligin ilk kurallarindan olan bence sistemin kesintisiz calismasidir. Haa diger taraftan kontrollu bir sekilde yine farkli bir algoritmayla belirli donemlerde lot kontrolu yapilabilir veya sistem tamamen on/off yapilabilir. Ama bu kadar kar yeter deyip sistem kapatmak bence dogru degildir.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada ustalığı konuşturup degişik stratejiler kodlanabilir.
    -Kar arttıkça lotları düşürme yada büyütme
    -Öz kaynak maximum seviyeden %20 azalınca sistemi durdur yada lot azalt şeklinde

Ben olaya biraz düz mantık baktım.
    5000 puan alana kadar sistem çalışsın, 7500 puan alınca lotu yarıya indir. 10000 puan alınca çeyrek lota indir.
    5000 puan alana kadar sistem çalışsın , 10 000 puan alınca sistemi kapat,

Kar cebe yakışır, flat kalmakta sonuçta bir pozisyondur. Sistemin bir parçasıdır.

Sayfa 74/172 İlkİlk ... 2464727374757684124 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •