Sayfa 70/172 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 553 - 560 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    umarım çok uzun çekmezsin. seyrederken yaşlanmak istemiyorum.
    Teşekkürler şimdiden.
    videoları 20 dakıka ıle sınırlayacam artık
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Videoyu hazırlıyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

3. Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Erhan bey izledim videoyu. Elinize sağlık. İdeal algo güzel düşünülmüş. Asıl kod yazımıyla ilgili bölümü bekliyorum.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Kodların açıklamalarını biraz daha ekleme yaptım. Vİdeo çok uzun sürdü mecburen anlaışlamayan yerleri cevaplamaya çalışırım. Yazılımcı olmadıgım için dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Dikkatli bir biçimde söylediklerimi hayal ederek dinlemeye çalışın. Biraz algorıtma biraz kodlama mantıgından bahsetmiş olduk.

bU VİDEO SONRASINDA iNDİKATÖRLERLE İSTEDİĞİNİZ ALGORITMAYI KURGULAYABİLECEĞİNİZİ UMUYORUM! EĞER KURGULAYAMIYORSANIZ VİDEODA ANLAŞILMAYAN BİR YER VARDIR.

Kod:
    var V = Sistem.GrafikVerileri ; //V adında değişkene grafik verileri listesini ata

var Veriler= Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis"); // Veriler değişkenine Grafik verlerindeki Kapanış Fiyatlarını oku/listele.
    var MA1 = Sistem.MA(150, "Simple", "Kapanis"); // 150 Adet bar kapanısının basit ortalamasını hesaplayıp MA1 ismine ata
    var MA2 = Sistem.MA(200, "Simple", "Kapanis"); //
    var RSI14 = Sistem.RSI(14);
    var RSI30 = Sistem.RSI(30);

var x1 = Sistem.Liste(0); // x1 isminde boş bir liste oluştur.

for (int i = 1; i < V.Count; i++) // Her barı tek tek tararken
    {
    //x1 in son değerine ata = RSI14'ün şimdiki değeri büyükse RSI30'un şimdiki değerinden ve MA1'in şimdiki değeri MA2'nin şimdiki değerinden büyükse sorgula doğruysa 1 yaz : ile bitir. Tam tersi koşullarda da -1 yap ve : ile bu işlemleri bitir. 
    x1[i] = 

RSI14[i] > RSI30[i] && MA1[i] > MA2[i] ? 1 : RSI14[i] < RSI30[i]  && MA1[i] < MA2[i]  ? -1 :  

x1[i] ;
    }

// sistem 
    var SonYon = ""; // sonyon isminde için boş bir değişken oluştur.

for (int i = 1; i<V.Count; i++) //Her barı tek tek tararken
    {

if ( x1[i] == 1 && SonYon != "A"  ) // Eğer x1'in şimdiki değeri eşit ise 1'E ve SON YÖN eşit değilse A ya 
       {
          Sistem.Yon[i] = "A";   // SOn yon metoduna A Yaz Böylece ok işaretleri yerleşsin
          SonYon = Sistem.Yon[i]; // SOn yon değişkeninede A harfini ata.

}

else if (  x1[i] == -1 && SonYon != "S"  ) // SAT
       {
          Sistem.Yon[i] = "S";  
          SonYon = Sistem.Yon[i];

}

else if (  x1[i] == 10  &&  (SonYon == "A" || SonYon == "S")   ) // öyle değilse eğer x1 eşitse 0 ve son yon eşitse a ya veya son s ye eşit ise son yone F yaz yani nakite geç
       {
          Sistem.Yon[i] = "F";  
          SonYon = Sistem.Yon[i];

} 

}

Sistem.GetiriHesapla("31/12/2004", 0.025 ); // Şu tarihten başlayarak kz hesapla ve her işlemin kaymasına bu puanı düş.

var KarZarar = Sistem.GetiriKZ;// ortaya çıkacak kz eğrisine KarZarar isimli değişkene ata

Sistem.Cizgiler[0].Deger = MA1; //Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = MA2; //Panel1 Fiyatların üzeri
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = KarZarar; // Panel2 Fiyatların altında yeni pencere
    Sistem.Cizgiler[3].Deger = RSI14; // Panel3 KZ eğrisinin altına yeni bir pencere
    Sistem.Cizgiler[4].Deger = RSI30; // Panel3 KZ eğrisinin altına yeni bir pencere
    Sistem.Cizgiler[5].Deger = x1; // Panel4 x1 İsimli listemize atanan değerleri çizgi olarak gösterir panel4 te

6. NOT: BUrada mantığı anlattım. Sakın ola bu sistemi alıp kullanmayın cunku içerisinde repaint durumu var.

Şimdiki barlarda sorgulama yaptırdığımız için O barlar oluşurken x1 e atanan değerler Fiyatlar oynadıkça değişiklik gösterecektir.

Siz mantığı anlayıp kendı kurgunuzu yazın çeşitli denemeler yapın. Takıldıgınız yere bakarız. Biraz algorıtma bilgisi gerektirdiği için zorlanabilirsiniz Ancak sorunlar cıkmadan anlamanız mümkün değil o sorunlarla ve niye böyle oldu acaba nıye burada sınyal var sorularına kendınızce cevap bulmadan daha iyi kodlamalar yapmanız ve bu işi anlamanız güç birileri size hazır kodları ve algorıtmaları yazdığı sürece ilerlemeyi UNUTUN.

BU işe hevesli arkadaşlar varsa ÖDEV vereyim.

ÖDEV 1
    100 lük RSİ ile 150 Lik RSİ kesişiminden oluşan bir sistem yazın ve görselini çizgiler görünecek sekılde atın.

ÖDEV 2
    3 adet MA hazırlayın 100 luk üssel yani Exp olsun BUNA KUCUKMA diyelim 150 lık Basit ortalamaya DA ORTANCAMA diyelim ve 200 luk basit ortalamayada BUYUKMA olarak tanımlayın Daha Sonra 3 ma sırasıyla en küçük olan Ortancayı ve buyuk olanı yukarı keserse ve Ortanca olan ise en buyuk olanı yukarı kestıyse AL TAM tersi DUrumda da sat versin. Yani 3 ortalamadan küçük olan en üstte ortanca olan onun bır altında en alttanda en buyuk olan ma varsa alacak tam tersinde de satacak.

ÖDEV 3

Ödev 2 nin devamı olacak yanlız algorıtmayı değiştireceğiz.

Aynı ortalamalar bu kez küçükMA ortancaMA dan büyük ise ancak ortancaMA en uzun ma'dan büyük değilse nakite geçsin. Al ve sat şartları odev 2 deki gibi olacak ancak birde flat koşulu ekleyeceğiz ortanca uzunu yukarı kesememişse nakitte kalacak aynı sekılde ortanca uzunu aşağı kesememişsede nakitte kalacak.

7. tşkr erhan.
    benim gibi videoyu göremeyenler için link: https://www.youtube.com/watch?v=090V...ature=youtu.be

8. Videoyu baştan sona izledim. Bazı bölümleri 2-3 defa izledim. 3 saat izlemişimdir.

Erhan bey Emekleriniz için teşekürler.

Böyle açıklamalı formül dili anlatılınca taşlar yerine oturuyor. Rahat anlaşılıyor.

Daha önce bir kaç defa bu formüller ne anlatıyor diye uğraştım , anlamamıştım. İnternette açıklayan bilgi veren varmı diye araştırdım ne kaynak ne video bulmuştum.

İdealin kaynak kısmı malesef olumsuz yönü. Böyle videolar giriş yapmak için çok faydalı.
    Girişi anlayınca devamını kişi kendisi getirebiliyor.

C# dilinde kullanılan ifadeler semboller metatrader dilindekilerine benziyor.

Proğramcılarda zati birçok proğramın yazım dili birbirine yakın diyorlar.

Mesela meta4 dili için yazılmış 2000 sayfadan fazla kitapcık yayınlamış metatrader. İdealde böyle bir girilimde bulunması lazım.

Sizin bu video ideal için formül dilini anlatan ilk ve tek video

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 70/172 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •