Special Days Image
Sayfa 150/172 İlkİlk ... 50100140148149150151152160 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1. Erhan benle ilgili dediklerin konusunda haklı olabilirsin. Odaklanma sorunu yaşıyorum. İdeale eylül ayında bodoslama daldım. Öğrenme , inceleme , araştırma çalışmalarım yarım kaldı. Matriks de kullandıgım sistemi idale çevirdim sonra işleme koydum oradan hala devam ediyor. Sonrada idealgoya geçtim, idealgo büyük kolaylık sağladıgı için ideal formül dili , ideale özgü kavramlar konusunda biraz yarım bıraktım.

Yine idealin kendine özgü kavramlarını, konularını derleyip , düzenleyip arşivleyip bir kitap gibi kullanmam gerekiyor. Bu konuda da senin yazdıkların büyük yer tutacak. Derli, düzenli bilgi olunca öğrenmem kafama yazma öyle oluyor. Yoksa forumdan okuyup belli bir zaman geçince unutuyorum. O yüzden aynı konular hakkında sordugumun farkında bile değilim inan kusura bakma.

Buradan başta sen , 3c1a, bearbull , diger ideal sever arkadaşlara, ideal ekibine teşekürlerimi sunarım.

2. Her gün buraya 5-6 bakan biri olarak youtube sayfanız olduğunu yeni fark ettim. Abone olduk Erhan hocam..Kanalınız olduğunu daha sık tekrar edin buardan derim.. kolay gelsin

3. Kanal konusunda hani bi youtuberlik gibi bir düşüncem yoktu o sebeple öylesine attım duruyor şeklindeydi fakat baktım ilgi var. O sebeple düşünür oldum son zamanlar da.

atakan abi en önemlisi pratik yapmak. En kolay öyle öğreniliyor. Çoğu kişi arşiv yazı tutuyor sizin gibi o nasıl yapılıyormuş arşiv bu nasıl yapılıyormuş arşive atıyorlar.

Tamam bir kitap gibi oldu ama, bu seferde nereden başlasam okuyor anlamıyor ondan ötekine geçiyor filan en nihayetinde bitiremiyor öyle kalıyor.

Tavsiyem ufak ufak başlamak kendı kodunuzu yazacaksanız İki tane ma kesiştireceksin. SOnra onu detaylandırıp içine rsi sokacaksın filan. Böyle böyle derken mantığı kavrayıp artık değişik ve bazen saçma sapan indikatörlerde ortaya çıkartabiliyorsun.

Şöyle düşünün araba sürmeyi kitaptan okuyarak ne kadar anlayabilirsin. O sebeple direksiyona geçip pratik yapmak çok daha hızlı öğretecektir.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Pay vadelide robot çalıştırıyorsak ay sonunda pozisyon kapatma zorunluluğunu nasıl aşabiliriz. Aracı kurum arıyor ay sonu geldi diyor.

Bir kere böyle oldu ay sonu kapatmadım, spottan hisse almışlar.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Hisse vadelilerde fiziki uzlasma oldugu icin poz. lari kapatmak lazim. Yeni vadeye tasimak gerekir. Acik kalirsa almayi veya satmayi taahhut ettiginiz miktarlari alip veya satmaniz gerekir.
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Pay vadelide robot çalıştırıyorsak ay sonunda pozisyon kapatma zorunluluğunu nasıl aşabiliriz. Aracı kurum arıyor ay sonu geldi diyor.

Bir kere böyle oldu ay sonu kapatmadım, spottan hisse almışlar.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Hisse vadelilerde fiziki uzlasma oldugu icin poz. lari kapatmak lazim. Yeni vadeye tasimak gerekir. Acik kalirsa almayi veya satmayi taahhut ettiginiz miktarlari alip veya satmaniz gerekir.

Çözüm olarak 1 gün önceden manuel olarak kapatıp, yeni vadeyi robota ekleyegim en mantıklısı bu.

7. Aynen 1 gun once yeni vadeye tasimak gerekir..
     Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Çözüm olarak 1 gün önceden manuel olarak kapatıp, yeni vadeyi robota ekleyegim en mantıklısı bu.

8. Evet wps 3 'deki sistemimin bugun hesap özetini inceledim artık yıl sonu geliyor diye.

Beklentimin üzerinde bir farklılık olsada sorun olmayacak bir farklılık var.

Şöyle ki ödenen komısyonun BSMW ücreti hespa özetinde görünmüyor Ayrıca nemadan kesilen vergide yine hesap özetinde görünmüyormuş. Onu anladık. Onları filanda işin içine kattık.

Hem faizli hem faizsiz hesapları çıkarttık faizsiz hesapta defter üzerinde üretilen puanla gerçek hesabın üretilen puan arasında 217 puan fark cıktı negatif yönlü. Çok büyük bir puan değil. Şu an bu satırları yazarken DEJAVU oluştu nedense sanki yaşamışım gibi hissettim. Neyse konumuz bu değil. Kaymalar beklentımızın altında iken komısyonlar da BSMW farklını yeni keşfetmiş oldum. Yani aslında BSMW oldugunu biliyordum da bu kadar fark yaratabileceğini öngörmemiştim.

Özetle bir problem yok Faiz dahil hesaptaki paralar birbiriyle üst üste geliyorlar hemen hemen yani 100,000 TL 106,000 TL olacaksa defter üzerinde 105,970 TL cıkıyor mesela Bu da kötü senaryoda iyi senaryoda defter üzerindeki hesabı geçiyoruz TL bazlı olarak faizle beraber

İyi senaryo kotu senaryoyu sormayın orası biraz gizli bilgi.

BU vesileyle artık WPS1 içinde benzer bir versiyon yaratacagım bu kez kayma ve komısyon malıyetını bır mıktar daha yuksek gırerek FAİZSİZ bir biçimde defterdeki üretlen TL'yi birebir yakalamak için Aynı zamanda geleceğe dönük olması açısından da bir mıktar yüksek gireceğim.

Yaptığım ar-ge sonucu elde ettiğim yeni tecrübeler

-Kayma ve komısyon malıyetlerının içinde BSMW ücretleride eklenmeli.

-Fiyat arttıkça BU BSMW ler vesairelerde artıyor.

-Faizden alınan vergilerde yine özette görünmüyor ddetaylı baktıgınızda görebilirsiniz tüm bunları.

Bunlarıda düşünerek sisteminizi tasarlarken geleceğe dönük bir sistem tasarlıyorsanız ilerde borsanın yukarı yönde fiyatnın artacağı bir biçimde senaryo çizin ve bu doğrultuda maliyetlerinizi girin.

Tabiki bunları teoride biliyordum ancak Çok ufak farklar bunlar çokta saptırmaz hesabı gibi düşünüyordum. Para büyüdükçe bu ufacıcık farklılıklar ciddi paraları kazanmanızı engelliyor örnegın şu an 3. server 1000 TL eksık kazandı. Az para degıl ben o 1000 TL yı sene sonuna kadar kaç takla attırıyorum. O 1000 TL kazanamamak sene sonunda bana 5000 8000 TL Şeklinde yansıyacak bileşkeye girdiği için.

WPS1 yeni versiyon sistemin entegrasyonu ve çalışmaları için OCAK 2020 için 1 hafta izin aldım. O süre zarfında WPS1 deki sistemin tüm back testlerini bitirmeyi hedefliyorum.

WPS2 buradakı yayınladıgım hesap bir kaç manuel deneme yaparak 600 TL kaybetmeyi başardım )))) Bu parayı acaba diğer serverlarımamı aktarsak manuel trademı yapsam sistememi soksam hissemi alsam yada vadeli altınmı alsam diye böyle birden fazla seçenek arasında kararsız kaldım açıkcası WPS2 nin süreside dolmuş. İdeal veri terminalimde boşa cıktı şu an WPS ücreti 500 TL robot calıstırmayacaksam niye 500 TL ödeyeyim diyorum bir yandanda ideal açık oda boşş durmasın kurum karşılıyor diyorum bir yandan da. Napacagım belirsiz anlayacagınız.

WPS3 mevcut yenı yapı işlemde devam edıyor şimdilik bir sıkıntı yok.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 150/172 İlkİlk ... 50100140148149150151152160 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •