Sayfa 168/172 İlkİlk ... 68118158166167168169170 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
    Erhan Selamlar, Sisteme Robot tarafından iletilen emirlerde belirlediğin bir aylık ve yıllık getiri hedefin var mı?

Örneğin 2020 yılında şu oranı aşarsam başarılı sayılırım uğraştığımıza değer yada makul diyebileceğimiz? yada şu oranın altında kalırsam net başarısızım diyebileceğimiz bir oran?

2.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Erhan Selamlar, Sisteme Robot tarafından iletilen emirlerde belirlediğin bir aylık ve yıllık getiri hedefin var mı?

Örneğin 2020 yılında şu oranı aşarsam başarılı sayılırım uğraştığımıza değer yada makul diyebileceğimiz? yada şu oranın altında kalırsam net başarısızım diyebileceğimiz bir oran?

Youtubede anlatiyorum aslinda yilda yuzde 50
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    2 yi doğru anlamışsın.

1. Seviye kullanırsan bekleyen emır gondermıs gıbı olursun. fiyatın nerede olduguna baglı fiyat 5,00 da iken sen 5,10 a emir yıllarsan alış işlem 5,00 veya 5,01 den falan gerçekleşir bir nevi aktiften emir göndermiş gibi olursun. Ancak 4,90 a seviye ile emir gönderirsen. bekleyen emır gondermıs olursun.

Seviye dediğimiz zımbırt emır gondermınden zıyade bar kapanısı beklemek ıstemeyenler için kurgulanmıs bırsey. mum 5,05 ten kapanıs yapmıstır. senin sistemin 5,00 da al yakmıstır ancak bar kapanıs deyınce 5,05 e sinyali koyar. 5,00 a koymasını ıstersen seviye metodunu kullanıyorsun.

Çok teşekür ederim.

Aslında alışı canlı barda yapıyordum fakat sinyali bar kapanışına koyuyordu. Bu süper oldu.

4.  Alıntı Originally Posted by stock Yazıyı Oku
    Çok teşekür ederim.

Aslında alışı canlı barda yapıyordum fakat sinyali bar kapanışına koyuyordu. Bu süper oldu.
    Kapanis assagada olursa sinyal kayboluyorsa.

Seviye kullanamazsin.

Bar kapanisiyla hesap yapiyorsa indikatorun seviye ile sinyal koyamaz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. Öncelikle herkese merhaba. Forumu yeni kullanmakla birlikte ilk yazımı da bu konuya yazmak istedim. Algoritmik trade ilgimi son derece çeken bir konu. Yaklaşık 4 aydan beri de hisse senetleri üzerinden manuel alım satım yapıyorum. Basit bir algoritmayla mesela most, supertrend gibi matris veya TradingView üzerinden denediğim stratejiler gerçekten güzel karlar bırakıyor. Bu stratejileri gerçekten robotla uygulasak getiriler bu şekilde oluyor mu merak ediyorum. İkinci bir konu ise mesela 10 günlük üstel H.o 50 günlük basit H.o yu kesince alıyorum, peki ben bunu robota uyguladığımda gerçekten o ilk al verdiği barın kapanışını mı bekliyor yoksa o mum barın üstüne çıktığında yani al ver dediğinde alıyor mu? Üçüncü bir konu ise algoritmik trade ile robotlarla aylık kazancınız yüzde olarak kaçtır sakıncası yoksa eğer?

6. https://www.youtube.com/c/erhana%C3%...%C3%B6z/videos

https://twitter.com/erhanacikgoz1

buralarda gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

hareketli ortalama neyi hesaplar barların KAPANISININ ORTALAMASINI HESAPLAR.

KAPANMAYAN BARIN ORTALAMASI BELLİ DEĞİLDİR. DOLAYISIYLA BAR KAPANDIKTAN SONRA EGER GERÇEKTEN KESMİŞ İSE ALACAKTIR. BAR KAPANMADAN ONCE GECICI SINYAL YANAR EGER KESTI ISE ANCAK BARIN ORADAN KAPANACAGININ GARANTISI OLMAYACAGINDAN EMIR GITMEZ.

Diğer bilgiler için youtubeye bakabilirsiniz. baya detaya girdim.

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/c/erhana%C3%...%C3%B6z/videos

https://twitter.com/erhanacikgoz1

buralarda gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

hareketli ortalama neyi hesaplar barların KAPANISININ ORTALAMASINI HESAPLAR.

KAPANMAYAN BARIN ORTALAMASI BELLİ DEĞİLDİR. DOLAYISIYLA BAR KAPANDIKTAN SONRA EGER GERÇEKTEN KESMİŞ İSE ALACAKTIR. BAR KAPANMADAN ONCE GECICI SINYAL YANAR EGER KESTI ISE ANCAK BARIN ORADAN KAPANACAGININ GARANTISI OLMAYACAGINDAN EMIR GITMEZ.

Diğer bilgiler için youtubeye bakabilirsiniz. baya detaya girdim.

Çok teşekkürler değerli bilgileriniz için. Bugün çalışırken (dış tic uzmanıyım) kulaklığımı taktım videolarınızı hem dinledim hem de göz ucuyla baktım. Emekleriniz için teşekkür ederim. Peki robot kullanırken hisse senetleriyle viop işlemler arasında kazanç farkı çok oluyor mu. Mesela hisseden 1 birim vioptan 2 birim kazanıyorum diyebiliyor musunuz? Ve yine merak ettiğim şöyle bir konu var; robot hisse senedi aldı ve bu hisse senedi diyelim ki tavan tavan gitti bir süre. fakat ani kar satışları geliyor ve hisse senedi bir anda tabana yığılıyor tabi tabana yığılıp diğer bar açıldığında da taban devam ediyor hatta böyle günlerce gidiyor diyelim. Bar kapanmadan robot işlem yapamayacağı için, bar kapandıktan sonra da tabana çakılı kalacağından nasıl bir çözüm uygulamak gerekiyor. Daha doğrusu anlattığım gibi bir olay olabiliyor mu.

8.  Alıntı Originally Posted by dodozng Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler değerli bilgileriniz için. Bugün çalışırken (dış tic uzmanıyım) kulaklığımı taktım videolarınızı hem dinledim hem de göz ucuyla baktım. Emekleriniz için teşekkür ederim. Peki robot kullanırken hisse senetleriyle viop işlemler arasında kazanç farkı çok oluyor mu. Mesela hisseden 1 birim vioptan 2 birim kazanıyorum diyebiliyor musunuz? Ve yine merak ettiğim şöyle bir konu var; robot hisse senedi aldı ve bu hisse senedi diyelim ki tavan tavan gitti bir süre. fakat ani kar satışları geliyor ve hisse senedi bir anda tabana yığılıyor tabi tabana yığılıp diğer bar açıldığında da taban devam ediyor hatta böyle günlerce gidiyor diyelim. Bar kapanmadan robot işlem yapamayacağı için, bar kapandıktan sonra da tabana çakılı kalacağından nasıl bir çözüm uygulamak gerekiyor. Daha doğrusu anlattığım gibi bir olay olabiliyor mu.
    Hisse tarafinda cok fazla robot calistirmadim.

Bunlarla ilgilide cok soru geliyor video cekeyim detayli.

Kisaca hissede once yukari gidecek hisseyi bulmak lazim.

Tek yon oldugu icin avantajiniz dusuk eger yukari gidecek hisseyi buluyorsaniz avantaj yasatabilir.

Ama veri azligi hisselerin tek yon olmasi kayma maliyetlerindeki farkliliklar ve kaldirac eksikligi gibi dezavantajlari dusunursek.

Bence viop 1 tik onde diyebilirim

Sayfa 168/172 İlkİlk ... 68118158166167168169170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •