Sayfa 11/172 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1374 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Algoritmik Trade Sistem Sinyalleri ve Gerçek Hesap Paylaşımlı (Şeffaf)

1.  Alıntı Originally Posted by siradanhisseler Yazıyı Oku
    Hiç birşeyi paylaşmak zorunda değilim. Yazdığınız şeylere yaptığım yorumlardan bile doğruluğu hissetmeniz gerekirdi. Şu an ki bilgisayarımda olan bir sistemi paylaşıyorum. Viop üzerinde sadece long poz açan bir sistem.
    Ek 21439Ek 21440
    bir bu kadarda işlem short poz için ekleyin. Sapma ve kaymalar için komisyon onbinde 4 hesaplandı zaten performas verileri ve grafikteki getiri hesaplayı karşıklaştırırsanız söylediklerimin şeffaflığını ve doğruluğunu göreceksiniz.

yahu erhan işin gücün mü yok canın mı sıkılıyor ?

milleti viop belasına bulaştırıpta ne yapacaksın. anca başına bela alırsın.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3.  Alıntı Originally Posted by siradanhisseler Yazıyı Oku
    Hiç birşeyi paylaşmak zorunda değilim. Yazdığınız şeylere yaptığım yorumlardan bile doğruluğu hissetmeniz gerekirdi. Şu an ki bilgisayarımda olan bir sistemi paylaşıyorum. Viop üzerinde sadece long poz açan bir sistem.
    Ek 21439Ek 21440
    Sistem harika görünüyor gerçekten. Şimdi oldu hocam. Bu kadar az yani bana göre az işlemle böyle bir getiri üretmek müthiş bu sistemin totalde getirisi her türlü benim 2. serverımın getirisini geçer. işlem malıyetlerını 10 bınde 4 belırlemenız bana yüksek gibi geldi. biz standart 10 bınde 1 olarak baz alırız odedıgımız komısyonda gerçekten aracı kurumda bu civarda sınırlı kalıyor.

10 binde 4 ile çalışan sıstemcı arkadasım yoktur herhalde malıyetlerı karsılamakta zorlanır.

Tebrik ederim keşke sizde sistem sinyallerınızı bu topıkte paylaşsanız gelişim değişim sürecini beraber tecrübe edebiliriz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yahu erhan işin gücün mü yok canın mı sıkılıyor ?

milleti viop belasına bulaştırıpta ne yapacaksın. anca başına bela alırsın.
    dostum benle bır alakası yok kı olayın ben bır sıtem yazıp bunu test edıyorum gercek hesapta diğeri izliyor benimle alakaları yok kı ? ha birşeyler kapıyorlarsa kendılerıne kapamıyorlarsada kendılerıne.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5. Kafam hala bulanık ne yaparsam doğru bırsey yaparım dıye düşünüp düşünüp duruyorum hala karar vermedım bir yanım paylaşmanın hazını istiyor bir yanım para kazanmak için sistemcilik işime devam ederek bu pastanın tüm nimetlerinden yararlanmalıyım diyor. Zaten süreç biz istemeden yükseliyor her gün algorıtmalardan bahsedip duruyorlar merakı olmayan adam bile bu işe merak salmaya başladı bu biz sistemciler için çoğunlukla kötü birşey. Sistemcierin sayısı arttıkça pasta bölüşülecek. Bende bu sürecin hızlanması için sanki elimden geleni yapıyormuşum gibi hissettirdi.
    Sorunsalın çözümü gayet net aslında:

Burada uyguladığın mantıklı bir strateji benim gibi -aşırı temkinli- yatırımcıların bile ilgisini çekmeye başlar bir süre sonra...Bu açıdan paylaşmak senin için her türlü kazanç olur kardeşim...Hem haz almış hem de havuzu büyütmüş olursun; muhtemeldir ki büyüyen havuzdan çok daha fazla pay alırsın...

6. biraz once sıradan hisseler nickli arkadaşımızla twttardan tanıştık. Kendisini birkezdaha tebrik ederim güzel bir sistem yazmış görünüyor. İnşallah devamında da sistem başarısı sürdürerek başarılarına bir yenisini daha ekler.

Merakımdan sordum pf ve % oranı haricinde ne gibi bir önerın olabılır diye. Aslında bakarsanız çalışmamı öğütledi :D

Haklıda bu iş çalışarak oluyor daha fazla calısma daha iyi sistemler.

Arkadaşımızın verdiği önerilere dikkate alarak pf ve % getiri kısmına daha fazla odaklanarak sıstemler yaratmak için çabalamaya devam edeceğiz.

BU konularda iyi oldugununun düşünen herkesin şeffaf olmak kaydıyla bılgı ve tecrübelerini paylaşmasına herzman ufkumuzu geliştirecek bakış açınızı değiştirerek daha ilerileri hedeflemenizi sağlayabilir.

Arka planda bu calısmaları sürdereceğim ar-ge açısından. Şimdilik bizim kıytırık optimus prime ne yapacak beraber görelim ;)

7. Şunu da net olarak söyleyeyim, açtığın bu başlıktaki performansın dikkatle izlenecek, ve başarısızlığın senin (makroda sistemin) kaybına yol açacak...Bu riski aldığına göre herkesten akıllı olmalısın...

8.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Sorunsalın çözümü gayet net aslında:

Burada uyguladığın mantıklı bir strateji benim gibi -aşırı temkinli- yatırımcıların bile ilgisini çekmeye başlar bir süre sonra...Bu açıdan paylaşmak senin için her türlü kazanç olur kardeşim...Hem haz almış hem de havuzu büyütmüş olursun; muhtemeldir ki büyüyen havuzdan çok daha fazla pay alırsın...
    ALgoritmik tradenin bir yolu yok 1000 yolu var. Fakat çoğu trend takıp stratejısıne dayanıyor buda demek oluyorkı trend oldugunda hepımız az veya cok kazanacagız demektır fakat kımden kazanacagız trend tersıne hareket eden adam bulamayacaz :D algoritmik işlem tarafındakı hacim arttıkça bizim karşı gurubumuzdakı kişi sayısı azalacak. havuz sadece bır tarafa dogru buyurse sıkıntı. havuzun tek taraflı büyüesi bir anlam ıfade etmeyecek yani. AMa zaten algorıtma ısını yapabılcek kişide 10 kişide 1 dir öyle basit bir iş değil işin psikolojısı cok daha farklı sısteme uyum gosterebılmek ve ınanmak cok güc bir çok kişiyi pes ettiriyor. BU sebeple bu işe atılan acemiler büyük ihtimalle ilk 3 ayında küfredip manuele döner

Yani bu iş parayı bastım takır takır para kazanıyorum işi değil. uzaktan oyle gıbı gorunsede cok ciddi bazı kuralları var o kurallara uyum saglayacak psıkolojık yapıda olmadıgın an sıstem dısına atıyor seni. Yani hala daha sistemcilerin şansı daha yüksek bu zorlukların cogunu yasayıp hazmettıgı ıcın.

AMa pazar cok hızlı büyüyor insan bazen ürkmüyor değil. yarın burgun herkes sıstemcı olmaya baslarsa platformlar bile kendını geliştirmeye ve bu işi kolaylaştırmaya basladı. Bizim ideal yeni birşey cıkardı trendı cızıyorsun sıstem otomatık kesınce alıyor. kod mod yazmaya gerek yok yani yine matrıks yenı bır platform cıkarmış daha kompleks yapılar için. Aracı kurumların iş ilanlarında artık kodlama ve programcılara yer verıyorlar bir çok kurumda algorıtmık işlemleri desteklemeye basladı. Daha türkiyenin gideceği çok fazla yol var bu konuda ama bu iş cok buyuk bır hızda trend halınde yukarı gıdıyor. bu hızda gıdersek bır kaç seneye algorıtmık işlemler herkes için daha ulaşılabilir olacak.

Sayfa 11/172 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •