Sayfa 127/290 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. Bende soruyorum neden bu hisse BIST 30 daki kurumsal şirketler dururken ya da egeen sasa Karel gibi yatırımcı dostu hisseler varken aile üyelerinden biri hayali ihracat kavramının mucidi diğeri banka içi boşaltmış bir şirket neden

2. Kendim açımdan olanı soyleyim ben temel analizciyim şirketin bilançosu iştirakleri çok güzel bakınca bu değerlerde olmasına şaşırıyorum. Bahsettiğim konularda Orma AŞ ile ilişkiler zamanında duzeltilseydi inanın çok farklı yerlerdeydik 159.000.000₺ alacak var arkadaşlar düşün dolar kuru 3 ₺ iken alacak miktarimizda tahminen 100.000.000₺ olsun borcumuzda 100.000.000 dolar olsun 300.000.000₺ yapar bu parayı alıp borcu zamanında odesek 200.000.000₺ borç kalacaktı ve dolar 6.5₺ oldu bugün borç 425.000.000₺ olacaktı yapılmadı ne oldu borç 650.000.000₺ oldu 100.000.000₺ alacak için taş çatlasa 25.000.000₺ mevduat faizi kazandık diyelim 650.000.000₺-100.000.000+25.000.000 = 525.000.000₺ borç kaldı arada 100.000.000₺ fark var
    Rakamları farazi verdim arkadaşlar oturulup çalışılsa hesaplanır bunlar
     Alıntı Originally Posted by obstinate Yazıyı Oku
    Bende soruyorum neden bu hisse BIST 30 daki kurumsal şirketler dururken ya da egeen sasa Karel gibi yatırımcı dostu hisseler varken aile üyelerinden biri hayali ihracat kavramının mucidi diğeri banka içi boşaltmış bir şirket neden
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Genel kurulda olan arkadaş var mı?

4. https://www.mevzuat.gov.tr/mev...0&M...evzuatTertip=5

Özellikle madde 26 arkadaşlar devletin sitesi gov.tr korkacak cekinecek birşey yok kanun koyucu bizlere paydaşlara kanunla bu hakkı tanımış mahkemeye verseler beni verirler ben bu yazıların aynısını noktasına virgülüne dokunmadan önce şirkete spk cimere sonra buraya yazdım ve şirket beni telefonla arayarak yazılı cevap vermeyeceklerini genel kurula kisa süre kaldı orada sorularınız cevaplanacak diye söylendi. Korkacak cekinecek hiç bir şey yok lütfen birisi katılsın su genel kurula ve yazdığım öneriyi vermiyorsa bile şu soruyu sorsun lütfen lütfen

şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması şirkete zarar vermişmidir.

YUKSEK İHTİMAL CEVAPLARİ SPK YA TABİ BİR SİRKETİZ YAPİLAN İSLEM MEVZUATA UYGUN SPK DENETİMDEN GECMİSTİR. ORMA AŞ BİZİM İSTİRAKİMİZDİR.

ısrarcı olun ve söyleyin evet Orma AŞ yaklaşık %16 istirakimiz ticari alacaklarida katarsak 159.000.000₺ bir alacağımız var bu alacağı alınmış olsa krediler borçlar kapatılmış olsa Göltaş ve iştirakleri şu an mevcut durumundan daha iyi olmaz mı ve diğer taraftan %16 ortaklıkla 159.000.000₺ bir destekte Göltaş as olarak bulunurken %70 SAHİPLİKLE göl yatırım holdingin 1.500.000₺ komik bir oranda finansal desteği olması hatta bu desteğin göl yatırım holding ten orma As ye verilen nakit bile değil yıllar itibariyle birikmiş Orma AŞ alacak oldukları temettü gelirleri olması komik degilmi yanlış degilmi elbette Orma as istirak destek olunmalıdır fakat Orma AŞ olan alacak dengesini sahiplik oranında

Bir adalet dengesine getirmek daha doğru olmaz mı? Şirketin Bu alacagi güzel nakit bir para enerji ve diğer alanlarda belki bir çok ihale ve yatırım fırsatını da belki kaçırdık.

5. YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR YATİRİMCİYİM YAZDİKLARİM ŞİRKETİN DAHA İYİ OLMASİ SİRKET KOTU BİR SİRKET DEGİL FAKAT SU ANDA BULUNDUGU DURUMU HAKETMEDİGİNİ DUSUNUYORUM BU SEBEPLE TESBİT ETTİGİM EKSİKLİKLERİ YAZİYORUM BU EKSİKLİKLER GİDERİLSE HAK ETTİGİ YERİ BULACAGİNA İNANIYORUM İSTANBUL DİSİNDA OLDUGUM İÇİN GENEL KURULA KATİLAMAYACAGİM E-İMZA ALABİLİRSEM ELEKTRONİK GENEL KURULA KATİLACAGİM FAKAT PİYASADA 128 KB SİM KART KALMAMİS TEKRAR BELİRTEYİM SİRKET KOTU BİR SİRKET DEGİL GERCEKTEN YATİRİMCİYSANİZ GENEL KURULA MUTLAKA KATİLİN AKLİNİZA YATARSA YAZİ GONDERİYORUM CİKTİSİNİ ALİN İMZALAYİP TOPLANTİDA VERİN AKLİNİZA YATMAYAN MADDELER VARSA ONLARİ SİLİN VE AKLİNİZA YATAN SEKLİYLE İMZALAYİP VERİN TEK AMACİMİZ YATİRİM YAPTİGİMİZ SİRKETİN DAHA İYİ OLMASİ SAYGILAR

GÖLTAŞ GÖLLER BÖLGESİ ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET AŞ 2019 YILI GENEL KURUL TOPLANTI BAŞKANLIĞI`NA
    Aşağıda imzası bulunan Göltaş AŞ paydaşı/paydaşları olarak,

A. Başlangıç genel kurul gündem maddesine şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılmasının incelenmesi talebiyle özel denetçi atanmasının gündeme alınmasını genel kurulun onayına sunulmasını talep ediyorum/ediyoruz.

B. Genel kurul gündem maddesi 5 Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirket bilanço ve kar zarar hesaplarını ayrı ayrı onaylamıyorum/onaylamıyoruz ve şerh düşüyorum/düşüyoruz.

C.Genel kurul gündem maddesi 7 Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına sebebiyet veren yöneticilerden tazmin edilerek şirket kasasına ödenmesi ve yöneticeler hakkında görevi kötüye kullanmaktan dava açılmasına karar verilmesini talep ediyorum/ediyoruz ve yöneticilerinin tamamını ibra etmiyorum/etmiyoruz.

Ç. Genel kurul gündem maddesi 10 Sermaye Piyasası Kurulunun 3 Ocak 2014 tarihli 28871 sayılı KURUMSAL YÖNETİM TEBLİĞİ (II-17.1) 4.6.5. Yönetim kurulu üyelerine ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere verilen ücretler ile sağlanan diğer tüm menfaatler, yıllık faaliyet raporu vasıtasıyla kamuya açıklanır. Kişi bazında açıklama yapılması esastır. Hükmü amir olmasına rağmen yıllardır Goltaş AŞ faaliyet raporlarında yönetim kurulu üyelerine ve idari sorumluluğu bulunan yöneticilere verilen ücretler ile sağlanan diğer tüm menfaatler, Kişi bazında açıklanmayarak toplu yönetim kadrosuna ödenen ücret miktarı açıklanmaktadır. Diğer taraftan şimdi olduğu gibi genel kurullarda yöneticilerin maaşları kişisel olarak belirlenmekte ve oylanmakta ve bu maaşlara yöneticilerin aldığı diğer menfaatler dahil olmamakta ve biz genel kurul katılımcıları olarak eksik bilgiyle karar vermeye zorlanmaktayiz ve hatalı karar vermemize sebep olunmaktadır. Aile şirketiniz Göl Yatırım Holding` te asgari ücretin 2 (iki) katı seviyesinde maaş alırken Göltaş AŞ ve iştiraklerin her birinden yaklaşık asgari ücretin 20 (yirmi) katı bu kadar yüksek maaşları almanızda düşündürücüdür. Bu yüksek maaşları haketmediğinizi düşünüyorum. İmtiyazlı hisselerin gücüyle yönetimde bulunuyor ve diğer yöneticileri seçiyorsunuz. Sizde takdir edersiniz ki ekonomide güven herşeyden önce gelir ve mahkemelerce aklanmış olsalar bile Göltaş ve İştiraklerinde Egebank davasında bir şekilde ismi geçmiş Demirel ailesi mensupları dahil başka insanların da bulunması Göltaş AŞ ne güveni zedelemekte ve yatırım yapmak isteyen insanların sayısını azaltmaktadır. Mahkemelerce beraat etmiş olsalar dahi Göltaş AŞ ve iştiraklerinde ki Egebank davasında bir şekilde ismi geçmiş herkesin mümkün değilse Demirel ailesi mensubu dışındakilerin yönetimden ayrılması şirkete olan güveni artıracaktır. Olumsuz oy kullanıyorum/kullanıyoruz.

D. Genel kurul gündem maddesi 12 Göltaş AŞ iştiraki Göltaş Elektrik AŞ den Orma AŞ ne yapılan elektrik satışından dahi alacağını tam tahsil edemeyerek yıllarca Göltaş AŞ paydaşlarını Göltaş Elektrik AŞ` nin misyonu iştiraklerin elektrik ihtiyacını karşılamak söylemiyle teselli vermenin ötesinde bir finansör banka gibi hareket edip Şirket borçlu yapısından dolayı piyasada bankalara kredi faizi/kur farkı olarak yüksek oranda faiz ödeyip kur/faiz riskine maruz kalırken 48.677.424₺ düşük oranlı kur riski olmadan mevduat faizi karşılığında Orma AŞ`ye aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına uğratılması sebebiyle şirketin kaynaklarının haksız bir şekilde başka bir şirkete aktarılması suretiyle şirketin haksız gelir kaybına sebebiyet veren yöneticilere şirketi zarara uğratan yönetim uygulamalarından dolayı izin vermiyorum/vermiyoruz. Şerh düşüyorum/düşüyoruz.

E. Dilek ve temenni olarak İşletme literatüründe anonim şirketlere borsaya açık olsun yada olmasın ortak olmakla o şirketin karına kazancına ortak olunduğu gibi zararına borcuna da hissedarlar hisseleri oranında ortak olarak yatırım riskini alırlar olarak tanımlanmaktadır.

Bu evrensel işletme ilkesinden bakıldığında yatırımcısı olduğum Göltaş Aş nin %16 lık bir ortaklıkla Orma AŞ ne 159.060.670₺ destekte (85.293.247 ticari, 73.767.423 ticari olmayan Göltaş AŞ nakit finansal desteği) bulunurken ORMA AŞ de %66 sahipliği bulunan Göl Yatırım Holding in*1.500.000₺ komik bir oranda finansal desteği mevcuttur.

Kazanç ve zarara hisselik sahiplik oranında ortak olma evrensel ilkesinden baktığımızda, Orma AŞ` ye yapılan bu finansal desteğin ortaklar arasında adil hakkaniyetli bir duruma getirilmesi için Orma AŞ ve Göl Yatırım Holding` ten talep edilmesini istiyorum/istiyoruz.

6. Genel kurul toplantısı var şimdi inşaallah hayırlı kararlar cikar

7.  Alıntı Originally Posted by upcake Yazıyı Oku
    Genel kurul toplantısı var şimdi inşaallah hayırlı kararlar cikar
    gündem dışı bişey çıkması zor

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Genel kurul toplantı tutanağının ekinde sn fly06 ın bahsettiği hususlara ilişkin dilekçe verilmiş özel denetçi aranması konusunda, doğal olarak reddedilmiş, bu günkü kanunlar ky yanında değil bu nedenle bir sonuç çıkmaz ne zaman bu hisseye manipülatör glrer Galip Mübarek tarzı ya da 3-5 twltter telegram grubu musallat olur, onların gazı ile 25 görürüz hepsi o kadar başka hiçbir şey olmaz

Sayfa 127/290 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177227 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •