Special Days Image
Sayfa 141/289 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 2312 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. afyon cimento icin
    yurtdisi satis ilk ceyrege gore bakarsak yuzde kac artmis?
    yurtici satis ilk ceyrege gore bakarsak yuzde kac artmis?

ben cok agresif artis gozlemliyorum. yanlis mi bakiyorum rakamlara bunu analiz edebilecek birisi varmi ?
     Alıntı Originally Posted by ynrsn Yazıyı Oku
    Yurtdışı satışı %22 artmış yurtiçi satışı %48 azalmış ama satış geliri artmış. Borçluluk azalmış. zarar baya azalmış. Bilanço iyi ama bizde iyi bilanço sonrası hisseler genelde düşüyor. Beklenti alınır gerçekler satılır mantığından mı bilemiyorum.
    SM-G9550 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Zaman, en bilge olandır; çünkü her şeyi aydınlatır. Thales

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,413
    Hayırlısı olsun.

3. Afyon çimentoyu Göltaş ile karşılaştırmak çok yanlış. Kendi bilançomuzu bekleyelim

4. Göltaş çimentonun enerji ve gıda şirketlerine de sahip. Afyon da iştirak yok. Ayrıca 43 ülkeye ihracatı mevcut.

5.  Alıntı Originally Posted by ABBASyolcu Yazıyı Oku
    afyon cimento icin
    yurtdisi satis ilk ceyrege gore bakarsak yuzde kac artmis?
    yurtici satis ilk ceyrege gore bakarsak yuzde kac artmis?

ben cok agresif artis gozlemliyorum. yanlis mi bakiyorum rakamlara bunu analiz edebilecek birisi varmi ?

SM-G9550 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet haklısınız tablo aklımda yanlış kalmış. 2019 -2020 ilk 6 aylık diye hatırlıyordum uyarınca tekrar baktım 2019 yıllık, 2020 6 aylık. 2020 altı aylık yurtdışı satış geliri 2019 yıllıktan %22 fazla. Kur artışından yurtdışı satış daha önemli yurtiçi satıştan. Goltaşında yurtdışı satışını fazla bekliyorum.

6. Sayın Göltaş yatirimcilari herkese iyi akşamlar,
    Şirket bana göre mükemmel yönetiliyor! ve temel değerleri bilanço mükemmel! O kadar iyi ki bilanço DEMİREL ailesinin %70 sahip olduğu borsaya açık olan bizimde Göltaş olarak %16 iştirakimiz olan temel değerleri rasyolari yerlerde gezinen ORMA AS ni bile ayakta tutuyor ayağa kaldırdı batmaktan kurtardı borç içindeki ORMA AS Yİ Göltaş Banka gibi finanse ediyor. Hatta hiç bir bankanın hiç bir şirkete sunmayacagi faiz oranlarında hem nakti hemde elektrik mal satışlarından alacaklarına mevduat faizine razı olarak anlayacağınız şirket çok güzel yönetiliyor ve kar ediyor SADECE BU KARDAN ORMA AŞ faydalaniyor biz GOLTAS yatırımcıları faydalanamiyoruz. Ve maalesef mevzuatımızda bu şekilde fonlamayla ilgili maalesef hukuki bir kısıtlama sınır yok tüm borsaya kota SPK mevzuatına tabi şirketler için adil mi? Ahlakimi? Vicdani mi? Bana göre değil mutlaka küçük yatirimcilar için sermaye piyasalarin gelişimi için bir sınır hukuksal duzen yapılmalıdır. Şirket yöneticilerin insafına adalet ahlak vicdanına bırakırsak sonuç bu maalesef ve yine üzülerek biz küçük yatirimcilar olarak tersi bir durumu maalesef hiç bir zaman gormeyecegiz sahiplik oranı daha yuksek aile şirketine ait bir şirketin düşük sahiplik oranı aileye ait bir şirketi finanse ettiğini. Hukuka uydurmak işte bu ne diyelim Allah biz küçük yatirimcilar için duamız bizleri sadece hukukla değil adil vicdanlı ahlaklı şirket yöneticileriyle karşılaştırsın. Kardeşlerine reddi miras davası açan mirastan safdisi bırakmak için hukuksal hilelere başvuran bu kadar mal mülk içinde babasının cenazesine bile gelemeyen nefis sahiplerinden uzak eylesin o kadar malın paran var babayin bile cenazesine katilamiyorsun ne bileyim belkide ben çok fakir dusunuyorum yorumsuz. Son söz şirket değerleri bilançosu bana göre çok güzel başkasına yarıyor o başka yatırım tavsiyesi değildir sağlıcakla kalın saygılarımla uzun zamandır yazmiyordum Orma as bilancosu açıklanmış efkarlandim yazdım genel kurul tutanagada yazdirdik bu konuyu değişen tek şey yine Orma AŞ den alacakların miktarı büyümüş

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Çimento ihracatı 2020 ocak-temmuz da rekor kırıyor...

Göltaşın ihracaat yaptığı Libya ve İsrail en büyük pazarlar.. Bilanço da süpriz bekliyorum.. İnşallah şe-----zlik yapmazlar.

https://www.paraborsa.net/i/cimento-...racat-artiyor/

8. Bugün uzun zamandır ilk kez tavan olabiliriz.

Sayfa 141/289 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •