Sayfa 149/290 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 2314 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. Öncelikle çok teşekkür ederim. Ata ile TEB alımları da çok önemli. Hisseyi düşürmüyorlar. Çıkış trendinde olduğunu düşünüyorum. Umarım yanılmam.
     Alıntı Originally Posted by carkos Yazıyı Oku
    https://i.imgyukle.com/2020/08/18/uc3UvQ.jpg

Bu gün 11.05 itibariyle alan satan

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir.

2. Ata kim için topluyor ?
    Tarman olabilir mi ?

3. Arkadaşlar merhaba ;

Uzun zaman oldu buraya bir şeyler yazmayalı.Öncelikle herkesin sağlığı yerindedir umarım. Şimdi arkadaşlar böyle inşaatın uçtuğu dönemde çimentonun su gibi kullanıldığı dönemde 1.3 milyon kar çok komik oldu tabiki. açıkcası ben bu işten rahatsız oldum.istedikleri kadar tablo acıklasınlar.istediklerini yazsınlar.durum şu. satışlar çok iyi kar ı nasıl eritsek derdindeler.bu bile ne kadar ahlaksız insanlarla mücadele ettiğimizin göstergesi.devlet sağolsun bunlara ellemiyor çünkü kendiside bu işten memnun sanırım.(sebebi neyse artık!!) bunlarda istediği gibi at koşturuyor. tarman bunların yakasına yapışmış durumda ondanda kurtulmak istiyorlar onuda beceremediler şimdilik filler tepişiyor çimenler eziliyor modunda gidiyoruz.anladığım kadara ile bu bir süre daha gidecek bizde oturup izliycez. ne gibi seçeneklerimiz var bakıyorum ya fillerden biri gidecek ya da birileri gelecek bir kısmını veya tamamını satın alacak veya devlet diyecek ki başlarım yapacağınız işe. işte o güne kadar böyle aptal saptal şeylerle uğraşmaya devam sanırım. şu an 19 73 lerde tutma çabası var. 2 gün sonra bu bilanço da unutulur belki ama bu yaptıkları şer...sizlikler unutulmaz. o yüzden en azından hesap sorma adına lütfen benimde aradığım gibi sizinde arayarak ne yapıyorsunuz kardeşim demenizi isterim.açıkcası bir şey olacagı için değil oradaki insanların da bunu farketmesi için ne kadar insana karşı sorumlu olduklarını farketmeleri için. bu işten kendilerinin de sorumlu olduklarını anlamaları için.

ŞENGÜL AKPINAR
    MALİ İŞLER MÜDÜRÜ - YATIRIMCI İLİŞKİLERİ BÖLÜM YÖNETİCİSİ
    [email protected]
    0 246 2371451 Dahili 1200

HATİCE ÜNLÜ
    FİNANSMAN UZMANI-YATIRIMCI İLİŞKİLERİ BÖLÜM SORUMLUSU
    [email protected]
    0 246 2371451 Dahili 1271

arayabilir ve biz salak değiliz i bir kez de bu arakdaslara soyleyebilirsiniz.bilanco dan iyi anlayanlar direk o tarz bilgiler ile soru soradabilir. ama size hep aynı cevabı verecekler kesin.ıste maıl atın biz size dönelim. dönelim dedikleride bilancoyu bı daha yolluycaklar muhtemelen. durum bu arkadaşlar.

tekrar görüşmek üzere.herkese iyi çalışmalar.

4. Bu sahtekarlara ulaşmaktansa Tarman a ulaşmak daha iyi. Piyasayı silsin süpürsün.Hak ettiği dersi versin.
     Alıntı Originally Posted by göltaş Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba ;

Uzun zaman oldu buraya bir şeyler yazmayalı.Öncelikle herkesin sağlığı yerindedir umarım. Şimdi arkadaşlar böyle inşaatın uçtuğu dönemde çimentonun su gibi kullanıldığı dönemde 1.3 milyon kar çok komik oldu tabiki. açıkcası ben bu işten rahatsız oldum.istedikleri kadar tablo acıklasınlar.istediklerini yazsınlar.durum şu. satışlar çok iyi kar ı nasıl eritsek derdindeler.bu bile ne kadar ahlaksız insanlarla mücadele ettiğimizin göstergesi.devlet sağolsun bunlara ellemiyor çünkü kendiside bu işten memnun sanırım.(sebebi neyse artık!!) bunlarda istediği gibi at koşturuyor. tarman bunların yakasına yapışmış durumda ondanda kurtulmak istiyorlar onuda beceremediler şimdilik filler tepişiyor çimenler eziliyor modunda gidiyoruz.anladığım kadara ile bu bir süre daha gidecek bizde oturup izliycez. ne gibi seçeneklerimiz var bakıyorum ya fillerden biri gidecek ya da birileri gelecek bir kısmını veya tamamını satın alacak veya devlet diyecek ki başlarım yapacağınız işe. işte o güne kadar böyle aptal saptal şeylerle uğraşmaya devam sanırım. şu an 19 73 lerde tutma çabası var. 2 gün sonra bu bilanço da unutulur belki ama bu yaptıkları şer...sizlikler unutulmaz. o yüzden en azından hesap sorma adına lütfen benimde aradığım gibi sizinde arayarak ne yapıyorsunuz kardeşim demenizi isterim.açıkcası bir şey olacagı için değil oradaki insanların da bunu farketmesi için ne kadar insana karşı sorumlu olduklarını farketmeleri için. bu işten kendilerinin de sorumlu olduklarını anlamaları için.

ŞENGÜL AKPINAR
    MALİ İŞLER MÜDÜRÜ - YATIRIMCI İLİŞKİLERİ BÖLÜM YÖNETİCİSİ
    [email protected]
    0 246 2371451 Dahili 1200

HATİCE ÜNLÜ
    FİNANSMAN UZMANI-YATIRIMCI İLİŞKİLERİ BÖLÜM SORUMLUSU
    [email protected]
    0 246 2371451 Dahili 1271

arayabilir ve biz salak değiliz i bir kez de bu arakdaslara soyleyebilirsiniz.bilanco dan iyi anlayanlar direk o tarz bilgiler ile soru soradabilir. ama size hep aynı cevabı verecekler kesin.ıste maıl atın biz size dönelim. dönelim dedikleride bilancoyu bı daha yolluycaklar muhtemelen. durum bu arkadaşlar.

tekrar görüşmek üzere.herkese iyi çalışmalar.

5. GÖLTAŞ BİLANÇO ANALİZİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin bilançoları gelmeye devam ediyor.

Pandemi sürecinde birçok şirket beklendiği gibi ilk çeyreğe göre olumsuz bilançolar yolluyor.

Son gelen bilançolardan biri de Göltaş Çimento oldu.

Göltaş Çimento , 2020 yılı 6 aylık bilançosunda 1,4 milyon ana ortaklık kârı açıkladı.

İşte BilançoDetayları

Ciro:320.392.497 TL
    Brüt Kar:105.951.973 TL
    Faaliyet Karı:44.846.926 TL
    Net Kar:1.370.517 TL
    Net Borç:420.000.000 TL
    Piyasa değeri:367.000.000 TL
    Döviz Pozisyonu:94.000.000 TL
    İhracat:176.141.141 TL

Aracı Kurum Değerlendirmeleri

Göltaş Çimento (GOLTS, Nötr): Şirket 2Ç2020'de 2,4mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmiştir. Şirket'in bir önceki yılın ikinci çeyreğindeki ana ortaklık net dönem zararı 3,7mn TL idi. Şirket'in satış gelirleri yıllık olarak %71,8 oranında artarak yılın ikinci çeyreğinde 179mn TL'ye yükselirken, brüt kar %27,4 oranında artmış ve 55,9mn TL olarak gerçekleşmiştir. Brüt kar marjı da %31,2 ile bir önceki yılın ikinci çeyreğindeki %42,1 brüt kar marjının altında kalmıştır. Öte yandan, Şirket bu çeyrekte 28,7mn TL net finansman gideri (2Ç2019: 15,8mn TL) kaydetmiştir.

İkinci çeyrek zararı sonrasında Şirket'in 2020 yılı Ocak - Haziran döneminde ana ortaklık net dönem karı 1,4mn TL olarak gerçekleşmiştir. Bir önceki yılın aynı dönemindeki ana ortaklık net dönem karı 8,7mn TL idi.

ZİRAAT YATIRIM

http://borsaajans.com/Haber/golts-go...ilanco-analizi

6.  Alıntı Originally Posted by livehuman Yazıyı Oku
    Bu sahtekarlara ulaşmaktansa Tarman a ulaşmak daha iyi. Piyasayı silsin süpürsün.Hak ettiği dersi versin.
    Çimento Tarman için bir tutku
    Çimento Tarman için bir tutku
    Büyük paralar kazandığı çimento sektörü ile 1960'lı yıllarda tanışan, 1994 krizinden hemen önce Ankara'daki Baştaş Çimento'daki hisselerini Fransızlara satarak eline geçen parayı o dönemde fiyatları dörtte bire kadar inen çimento fabrikalarına yatıran İsmail Tarman için çimento hisselerine yatırım yapmak tam anlamıyla bir tutku. Bugünkü hisselerinin toplamının, orta büyüklükteki bir çimento fabrikası almaya yeteceğini söyleyen Tarman'ın sadece Bursa Çimento'daki yüzde 20'lik hissesinin bugünkü değeri 110 milyon dolar seviyesinde.
    Forbes Türkiye'ye konuşan Tarman'ın verdiği en önemli mesaj; "Yatırım yaptığın sektörü iyi bileceksin." Yekta Kılıç-Murat Arslan imzalı haberde, ödediği 6 milyon 816 bin 846 YTL vergi ile 2007'de Türkiye dördüncüsü olan Tarman ile ilgili şu ayrıntılara yer veriliyor.
    Çimento sektörü ile ilgili söyleyecek çok sözü var. Bu bilgi için analistlere, araştırma raporlarına binlerce dolar ödeniyor.
    Kendi kafasında bir analiz yapıyor ve hissenin-şirketin fiyatının ucuz veya pahalı olduğuna karar veriyor. Önde gelen kriteri, şirketin kime ait olduğu. Gerçek hayatta ortaklık yapmak istemeyeceği bir kişinin şirketinin hisse senedini de asla almayacağının ısrarla altını çiziyor. Ona göre şirket sahipleri hukuki ve etik kurallara uymalı.
    Hisselerini satın alacağı şirketlerin sahiplerine veya yöneticilerine -pek çoğuyla yakından tanıştığı halde- şirketlerde olan bitene dair tek bir soru sormuyor. "Kimseye ileride şirketinin ne yatırım yapacağını, nasıl kar edeceğini soramam, utanırım. 20 yıldır tanıdığım arkadaşıma bile bilançosu hakkında tek kelime soramam. Zaten hangi şirketin iyi, hangisinin kötü olduğunu gayet iyi biliyorum" diyor.
    Kendisine "borsacı" denilmesinden hoşlanmıyor
    Borsada uzun vadeli yatırım yapmak üretim sektörüne yatırım yapmakla eş tutulabilir mi? Tarman bunu, isabetli bir eşleştirme sayıyor. Kendisine, "borsacı" denilmesinden hoşlanmıyor olmasının temelinde de bu inanç var. Portföyünün yüzde 90'ını 10 yıldır değiştirmiyor olması, onun küresel ölçülere göre değer yatırımcısı olarak kabul edilmesi için yeterli. Günlük, haftalık, hatta aylık alım satımlardan uzak duruyor. Bu tarz işlemlerle uzun vadede para kazınılmasının imkansız olduğunu söyleyecek kadar iddialı. Döviz ve bono yatırımlarını ise sevmiyor.
    Ekranlara mahkum olmak hoş değil
    Stratejisiyle serbest hareket alanı yakaladığı da çok açık. Çünkü Tarman, asla bütün gününü ekran karşısında geçirmiyor. Tarman, "Arada bir bakarım ne oluyor ne bitiyor diye. Türkiye'de insanların büyük çoğunluğu borsayla ilgili olmayı ekranlara mahkum olmakla eş tutuyor. Bu aslında hoş değil. İnsanlara yatırımcı hüviyeti kazandırmak lazım" diyor.
    İsmail Tarman'ın diğer özelliği de, borsa koridorlarındaki dedikodulara hiç kulak asmaması. "Kendi bildiğim bana yetiyor" diyen Tarman'ın bu şekilde kendisini piyasanın tehlikeli oyunlarından uzak tuttuğunu söylemek de mümkün.
    Kayserili tekstilci bir aileden...
    İsmail Tarman, Kayserili tekstilci bir ailenin çocuğu. Okul yıllarında dede mesleği tekstil ile ilgilenmiş. İleride büyük paralar kazanacağı çimento sektörüyle 1960'lı yılların başında tanışmış. Bunda, ailesinin Ankara'daki Baştaş Çimento'nun hissedarı olmasının da payı var. İlk gençlik dönemlerinde gidip gelmeye başladığı fabrikada üretim, planlama gibi alanlarda yaptığı gözlemler, 1982 yılında kendisini şirketin yönetim kuruluna taşımaya yeterli olmuş. Aslında Tarman'ın çimento sektöründe yarattığı mucizenin ayrıntısı bu dönemde aldığı önemli bir kararda saklı. 1994 krizinden hemen önce Baştaş'taki hisselerini Fransızlara satan Tarman, eline geçen parayı o dönemde fiyatları dörtte bire kadar inen çimento fabrikalarına yatırmış. Geçen sürede çimento şirketlerinin piyasa değerlerindeki artış, tercihinin doğruluğunun açık göstergesi.
    Portföyünün büyüklüğü hakkında rakam vermekten ısrarla kaçınan Tarman, bugünkü hisselerinin toplamının orta büyüklükte bir çimento fabrikası almaya yeteceğini söylüyor. Söylentilere göre servetinin büyüklüğü birkaç yüz milyon doları aşıyor. Sadece Bursa Çimento'daki yüzde 20'lik hissesinin bugünkü değeri 110 milyon dolar seviyesinde.
    Geçen yıllar çimentoyu, Tarman için bir tutku haline getirmiş. Ancak içinde kalan bir şeyler de var. Örneğin, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 2005 yılında 166.5 milyon dolara sattığı Edirne Çimento. "Zamanında keşke Edirne'yi alsaydım dediğim olmuştur. Şimdi pişmanım almadığıma ama her şey nasip."
    Sanayi şirketleri ucuz
    Tarman'ın küresel piyasaların içinde bulunduğu dalgalanmaya ilişkin değerlendirmesi ise ilginç. Sanayi şirketlerinin ucuz olduğunu düşünüyor Tarman ve "Şirket fiyatları ucuz ve bu durum eninde sonunda düzelecek. Emtialar para karşısında çok fazla değerlendi" diyor. 61 yaşındaki tecrübeli yatırımcı, Türkiye'nin geleceğine inanıyor. Tabii herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi kaydıyla. Vergi rekortmenlikleri ve yaptırdığı 40'a yakın okul ise inancının sözde kalmadığının işareti belki de. İsmail Tarman, servetiyle, hayırseverliğiyle ve medyaya mesafeli duruşuyla farklı bir işadamı. Mütevazı bir kişiliğe sahip. Başarısının sırrı belki de şu sözlerde gizli: "İşimi hep severek yaptım. Paraya ulaşmak için çaba sarf edip kazanmış insan görmedim ama başarıya ulaşmak istemiş insanların para kazandığına tanık oldum. Zaten bütün muhteşemlikler de başarıya giden o yolda saklı.

7. Tarmandan kurtulmaları için acilen bedelsiz yapmaları lazım, çünkü adam 6 ayda 10,44 den 12,77 ye ye çıkardı payını bedelsiz yapıp fiyatları yükseltmek ten başka şans lârı yok.ytd...

8. Hayır size katılmıyorum. Bedelsiz vermek çözüm değil. Limitsiz olarak hisse alımı yapması gerekir. Tarman ile de oturup anlaşır alırlar. Bedelsiz açıklayan şirketler bölünme sonrası yerlerde sürünüyor. Tarman da hisselerin çoğunu alıp şirketi zor duruma sokabilir. Şu an için küçük yatırımcı zor durumda.
     Alıntı Originally Posted by upcake Yazıyı Oku
    Tarmandan kurtulmaları için acilen bedelsiz yapmaları lazım, çünkü adam 6 ayda 10,44 den 12,77 ye ye çıkardı payını bedelsiz yapıp fiyatları yükseltmek ten başka şans lârı yok.ytd...

Sayfa 149/290 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •