Sayfa 193/290 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243 ... SonSon
Arama sonucu : 2313 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by analiz5 Yazıyı Oku
    Piyasanın anlattıklarını iyi anlayayım diye kağıda yazayım en iyisi!
    Kalemi,kağıdı hazır ettim öğrenmek için bekliyorum.
    Seviyemide artırmış olurum
    Ben yeni yatırımcı değilim , 2000 yılından buyana yatırımcıyım
    Yatırım tavsiyesi değildir
    Arkadaşlar burada kırıci olmaya gerek yok.bu haberin hisseyi olumsuz etkilemesi soz konusu olamaz.mantıken tabi.ama bu haberi olumsuz algı yaratma adına kullanabilirler mi o da pek mantıklı degil.sonucta bu haber daha önce geldıginde hisse 40 li fiyattaydi düşseydi o zaman düserdi.kaldi ki ödemeyi takside bağlamasi olumlu bir durumdur.zaten kötü olarak algilanacak olsaydi patron cuma günu tabana kadar verirdi.sonucta bu haberin yayinlanacagini bir o biliyordu.32 yıllık tecrubem bunu bana söyluyor.gene de yatirim tavaiyesi yapmiyorum bilesiniZ. burasi borsa

2.  Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar burada kırıci olmaya gerek yok.bu haberin hisseyi olumsuz etkilemesi soz konusu olamaz.mantıken tabi.ama bu haberi olumsuz algı yaratma adına kullanabilirler mi o da pek mantıklı degil.sonucta bu haber daha önce geldıginde hisse 40 li fiyattaydi düşseydi o zaman düserdi.kaldi ki ödemeyi takside bağlamasi olumlu bir durumdur.zaten kötü olarak algilanacak olsaydi patron cuma günu tabana kadar verirdi.sonucta bu haberin yayinlanacagini bir o biliyordu.32 yıllık tecrubem bunu bana söyluyor.gene de yatirim tavaiyesi yapmiyorum bilesiniZ. burasi borsa
    Mantıklı yorumunuz için teşekkürler

Yatırım tavsiyesi değildir

3. 12.02.2021 tarihli bildirimlere dair;

1- 2.359.338 lot hissesi bulunan İsmail TARMAN isimli ortak, 11.02.2021 tarihinde 79,75-86.00 TL fiyat aralığından 135.338 lot hissesini sattığını ve elinde 2.224.000 lot hisse kaldığını bildirdi. (Bir nevi küsuratı atmış )

Önemli bir miktar olmasa da ortak satışı olması nedeniyle olumsuz değerlendirilebilir.

2- 15.02.2021 tarihinden itibaren 12.03.2021 tarihine kadar hissede kredili işlem yasağı ve brüt takas tedbirlerinin uygulanacağı BİST tarafından açıklandı.

Brüt takas uygulaması kısa vadeli olsun uzun vadeli olsun yatırımcılar için pek bir anlam ifade etmese de günlük al sat yapan oyuncular için olumsuz bir durumdur ve onların tahtadan uzaklaşmasına ve işlem hacminde düşüşe neden olur.

Genel piyasa algısında ise brüt takas tedbiri kısa vadede olumsuz olarak algılanmakta ve tedbirin uygulanmaya başladığı ilk günde fiyat düşüş eğilimi göstermektedir.

Orta uzun vadede ise hissenin yukarı yönlü bir potansiyeli varsa, bunun gerçekleşmesinde brüt takas tedbirinin bir etkisi yoktur.

3- Göltaş Enerjinin süregelen YEKDEM davaları kapsamında, 72.488.234 TL’nin 30 aylık taksitlerle ödenmesi ve 2018-2019 yılları için de ayrıca borç tahakkuk ettirilmesi halinde, bunların da yine 30 aylık taksitlerle ödenebilmesi için EPİAŞ ile anlaşıldığı şirket tarafından bildirildi.

YEKDEM davaları hakkında 19.01.2021 günü saat 18.08 de yapılan bildirimi piyasa olumsuz olarak fiyatlamış ve fiyat 48,50 tavan seviyeden düşerek 46,60 TL’den kapanış yapmıştı. Ertesi gün de olumsuz fiyatlama devam etmesine rağmen bu olumsuzluk kısa sürede bitmiş ve ilerleyen süreçte hissede bir yükseliş yaşanmıştı.

19.01.2021 tarihli bildirimde mahkeme kararlarından bahsedilmiş, henüz EPDK’nın bir kararı olmadığı için yapılacak ödemeye dair her hangi bir meblağ belirtilmemişti. Son bildirimde ise meblağ belirtilerek bunun dana da yükselebileceği hususu vurgulanıyor.

2016-2017 ve 2020 yılları için açıklanan 72.488.234 TL ile orantılayarak hesapladığmızda, 2018 ve 2019 yılları için de borç tahakkuk ettirilmesi halinde oradan gelecek 50.000.000 TL ile toplamda yaklaşık 120.000.000 TL’lik bir ödemeden bahsedebiliriz.

Sürpriz bir durum olmasa da 120.000.000 TL’lik bir ödeme yapılacağının açıklanması olumsuz, bunun taksitle ödenmesi hususunda anlaşma yapılmış olması ise olumlu bir durumdur.

Sonuç olarak;

12.02.2021 günü gelen üç haberin de kısa vade için olumsuz yorumlaması ve son dönemde yaşanan hızlı yükseliş sonrasında beklenen düzeltme hareketi için bahane edilmesi muhtemeldir.

Orta uzun vade için ise yıllarca süren düşüş trendinden sonra henüz yeni başlamış olan yükseliş trendinin korunacağını umut ediyorum.

Yazdıklarımın küçük ve amatör bir yatırımcının düşünceleri olduğunu ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemesi gerektiğini hatırlatarak, cümleten bol kazançlar diliyorum.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

4. insider trading kokusu var. mahkemelik bir durum..

72m taksitlendirmesi olumlu falan değildir.. bu tarz tüm ödemeler taksitlendirilir.. yoksa şirket nasıl ödeyecek 72milyonu. birde daha da 2 yılın ödemesi açıklanmadı.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

5. tarmanın satması direk...içsel bilgi
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

6. 2 Milyon 300 bin lot...1 yıl önce.. 23 Milyon TL yapıyordu....Bu gün kabaca 180 Milyon Tl ..1 yılda ..ve sadece 10 Milyon Tl lik satış yapmış.. Cep harçlığı.. Beklentisi neyse ?.. 74 yasında biri.. Küçük yatırımcı %50 kar görünce kaçar.. helal olsun denir.

7.  Alıntı Originally Posted by DrDerman Yazıyı Oku
    2 Milyon 300 bin lot...1 yıl önce.. 23 Milyon TL yapıyordu....Bu gün kabaca 180 Milyon Tl ..1 yılda ..ve sadece 10 Milyon Tl lik satış yapmış.. Cep harçlığı.. Beklentisi neyse ?.. 74 yasında biri.. Küçük yatırımcı %50 kar görünce kaçar.. helal olsun denir.
    Ben onu bunu bilmem.bu uyanık patron belli ki bu haberi olumsuz kullanacak ki 130 bin lot mal satıyor.hem de seans sonu böyle bir haber göndereceğini bile bile.bu inseider treyding değil de nedir.hem de ağababası.şimdi gün içinde basar hiseyeye dibine dibine 60 daki gapı bile belki doldurur.sonra 20 tl altından malı yerine kor ve 2.5 milyon tl kar eder.Ben spk ya bunu şikayet edecem ötesi berisi yok.bir zamanlar vakkoyu şikayet etmiş ve hatırı sayılır ceza almıştı.biz böyle vurdumduymaz olduğumuz sürece bunlar bizi çok daha keriz yerine koyarlar.bırakın bu umursamaz tavırları da şikayet edin.yok çerez merez parası demekle kendinizi kandırırsınız.bu hergele kanser olmuş hala belli ki dersini almamış.Allah'a havale ediyorum bu ismail tarman'ı

8. 1. tabanımız hayırlı olsun.60 da durur sanırım.Tarman senin Allah bin defa belanı versin.haberi biliyordun sattın cuma günü 130 bin lot.

Sayfa 193/290 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •