Sayfa 84/289 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 2312 madde; 665 - 672 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. Bu bilançoyla da gitmiyorsa gömün gitsin, zarar yazan hisseler devre kesiyor.
    Bİr de zarar yazsaydı veya karını azaltsaydı nasıl çakarlardı çok merak ediyorum.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bu bilançoyla da gitmiyorsa gömün gitsin, zarar yazan hisseler devre kesiyor.
    Bİr de zarar yazsaydı veya karını azaltsaydı nasıl çakarlardı çok merak ediyorum.
    Her hissenin kendine özgü bir hareket tarzı var. Demek ki piyasa yeterince olumlu yorumlamadı. Ama karar vermek için acele etmemek gerekiyor. En azından bir kaç gün zaman verilmeli diye düşünüyorum. Kendi adıma.
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

3.  Alıntı Originally Posted by BeerIsGold Yazıyı Oku
    Her hissenin kendine özgü bir hareket tarzı var. Demek ki piyasa yeterince olumlu yorumlamadı. Ama karar vermek için acele etmemek gerekiyor. En azından bir kaç gün zaman verilmeli diye düşünüyorum. Kendi adıma.
    Bunun pek bir hareket tarzı yok ortak, ancak zarar yazan diğer çimentocular kar yazıp bugün yüksek primler yapsaydı bu da onların peşine takılırdı, karektersiz, kendi özel durumuna göre hareket edemiyor, illaki birilerinin peşine takılması lazım.
    İkince çeyreğe göre, geçen sene aynı döneme göre epey olumlu bir bilançoya hiç mi tepki verilmez, başka hisse olsaydı en az bir devre kesici olurdu, zaten 14.50 lerden sert buralara düşmüştü.

4.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Bunun pek bir hareket tarzı yok ortak, ancak zarar yazan diğer çimentocular kar yazıp bugün yüksek primler yapsaydı bu da onların peşine takılırdı, karektersiz, kendi özel durumuna göre hareket edemiyor, illaki birilerinin peşine takılması lazım.
    İkince çeyreğe göre, geçen sene aynı döneme göre epey olumlu bir bilançoya hiç mi tepki verilmez, başka hisse olsaydı en az bir devre kesici olurdu, zaten 14.50 lerden sert buralara düşmüştü.
    TARMAN ile ilgili haberler biraz kafa karıştırdı. Önümüzdeki döneme ilişkin bir hikaye lazım. Mesela İştirak satışı falan.
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

5.  Alıntı Originally Posted by BeerIsGold Yazıyı Oku
    TARMAN ile ilgili haberler biraz kafa karıştırdı. Önümüzdeki döneme ilişkin bir hikaye lazım. Mesela İştirak satışı falan.
    Evet aynen, bilanço iş yapmadı, iştirak satışı veya bir ortak arayışı olursa belki.

6. Eskiden bu topik ne kadar yoğundu, dünya kadar yatırımcı vardı, hedefler vardı, anlaşılan hepsi satıp gitmiş, belki bazıları da kenara çekilmiştir.
    Çok haklılar, şirketten ve hissesinden hayır görene daha rastlamadım.
    Şİmdi sektörel hisselerin çoğu zarar yazarken sen 14.5 milyon kar yaz ve hisse %5-10 bile yapmasın, olacak şey midir.

7. Benim kuşa ne oldu böyle çıldırdı.

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Eskiden bu topik ne kadar yoğundu, dünya kadar yatırımcı vardı, hedefler vardı, anlaşılan hepsi satıp gitmiş, belki bazıları da kenara çekilmiştir.
    Çok haklılar, şirketten ve hissesinden hayır görene daha rastlamadım.
    Şİmdi sektörel hisselerin çoğu zarar yazarken sen 14.5 milyon kar yaz ve hisse %5-10 bile yapmasın, olacak şey midir.
    Yatırımcı yoğunluğu ne kadar kesilirse bu tahtada küçük yatırımcının azaldığını gösterir. Az küçük yatırımcı olan tahta bence olumludur

Yatırım tavsiyesi değildir
    Meydanda kalırsam yazılsın taşa kaderde ne varsa o gelir başa...

Sayfa 84/289 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •