Sayfa 113/289 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon
Arama sonucu : 2310 madde; 897 - 904 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. upcake bende aynı fikirdeyim.fiyat zaten çöp.ama bizim spek çöpüde öğütüp çöpden daha fazla çöp çıkarır.dediğin gibi gerçek yatırımcı şu an kaldı belkide.ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by akhunabey Yazıyı Oku
    tüm eski dostlara selam olsun.
    12 haziranda genel kurul toplantısı varmış.şuan 2 aydan beri istanbul dışındayım. imkanım olursa gidebilirim.
    şuan elimde yok gibi az hisse var.
    tarkanın şarkısı gibi, "döneceğim mutlaka sabret" göltaş.
    Merhaba, beraber gitmeye ne dersiniz?

Alıntı Originally Posted by göltaş Yazıyı Oku
    Ege banklı ve angaralı geriye doğru milletin üzerine iyi atladı... Yapmayın böyle arkadaşlar yazık bu millete. Bırakın ne hali varsa görsünler...
    Atladımıda, ne yaptıkki, yüksek fiyatla mal falanmı tavsiye ettik, sen fiyat görmemişsin. Gözlüğün numarasını arttır. Siz istiyonuzki şappadanak hemen tahta yürüsün, fiyat tavan tavan gitsin. Yokyaaa. Takla atar, parende atar, yere yatar falan filan. Bekleyen çorbayı içer.

Alıntı Originally Posted by CemSipahi Yazıyı Oku
    İnsanların hayalleri ile oynamayın. Yok efendim egeli bankacı işlem yapıyormuş? Şu anda merkez bankası rezervlerinin bittiği ile alakalı yabancı basında birsürü haber var. Sizde bankacı diyorsunuz. Piyasa iyiyken bir yol olmamış bir yaratık bu. Ytd
    Sen senette yada borsada yenisin galiba. Bu bankacı bugünün bankacısı değil, merkezde rezerv mi bitmiş tüh, nasılsa duymadık yaa. Sen nerden öğrendin dayı. Hem sen bence goltaş ile ilgilenme başka yerde bak nasibine. Hayalle oynamayı zaman gösterecek. Not al kenara.

Mayıs başında kağıttan bahsetmişim, o zaman kağıt 15.50 gibi idi 16.98 gördük (ben hatta daha evvelde bu kağıdı takibe almıştım 11-12 ci ayda 12 TL. civarlarında idi neyse) şimdi bu kağıt 16.50- 15.00 arası dolaşıyor buna ATLANDIMI diye bakınıyonuz!!!!! Ben bu borsayı bırakım o zaman. ::))))

6. 2011 ya da 12 olabilir tam olarak hatırlamıyorum ama GÖLTAŞ, GOODY VE EGEEN’in 60 lı seviyelerde birbirine yakın, hatta bazı günler aynı fiyatta olduklarını net olarak hatırlıyorum. O dönem üçü de küçük miktarlarla da olsa portföyümde bulunuyordu.

Fiyat kardeşliği yapan bu üçlüden ilk önce EGEEN fiyatını yukarı atarak ayrıldı ve önce 100’ler kulübüne girdi, sonra da borsanın ağır abilerinden biri olmayı başardı.

60-70 TL civarındaki fiyat kardeşliğine bir aralar OTOKAR da katılsa da, o da fiyatı yukarı atarak kardeşliği sonlandırdı.

Fiyat kardeşliğinde teke düşen GOODY’de, açıkladığı anlamlı sermaye artışı ile fiyatını yukarı atarak GÖLTAŞ’la olan kardeşliğini bitirdi.

Yalnız kalan GÖLTAŞ bir ara 80-90 TL’li fiyatlara kadar tırmansa da, kendisine kardeş olarak neredeyse yarı fiyatındaki ÇİMBETON’u seçti ve 30 TL’li fiyatlara kadar düştü. Bu kardeşlik ise GÖLTAŞ’ın açıkladığı göstermelik sermaye artışı ile sona erdi ve artık 10 TL’li fiyatlarda bir sürü kardeşi olmuştu.

2017’ye geldiğimizde yukarıda bahsettiğim hisselerden sadece ÇİMBETON portföyümde kalmış, GÖLTAŞ dâhil olmak üzere diğerleriyle karlı bir şekilde vedalaşmıştım. Ancak aşağıya doğru salınımında 60 TL’li fiyatlardan itibaren biriktirme hissem olarak GÖLTAŞ’ı tercih ettim ve fırsat buldukça hisse miktarını arttırdım. 2018 de oluşan ihtiyaç sonucunda, iki hisseden oluşan portföyümde ÇİMBETON’u tercih ederek satış yaptım ve böylelikle GÖLTAŞ’ın ağırlığı %50’ye yükselmiş oldu.

Sonrasında her ikisinde de fırsat buldukça alım yaparak hisse miktarını arttırmaya çalıştım. Bu şekilde devam etmekte iken, bir zamanlar yarı fiyatında olan CİMBETON’un son dönemde yapmış olduğu hareketle GÖLTAŞ’ı ikiye katlamasının ardından, ÇİMBETON’la vedalaştım ve GÖLTAŞ’la fiyat kardeşliği yapmakta olan PARSAN’ı portföyüme aldım. Şuan %70 GÖLTAŞ, %15 PARSAN ve %15 nakitteyim ve zamanla PARSAN’ın ağırlığını arttırmayı planlıyorum.

Yukarıda da bahsettiğim üzere fiyat kardeşliği yaptığı diğer hisseler alıp başını giderken hep arkadan bakmak durumunda kalan GÖLTAŞ, bakalım 15-16 TL ile kardeşlik ettiği PARSAN’ın da arkasından mı bakacak, yoksa 2011’deki fiyatlamaya yakınsayıp bu sefer arkasından bakılan mı olacak?

Yazdıklarımdan anlaşılacağı üzere uzun vadeli yatırım yapan küçük bir yatırımcıyım. Yazıda bahsetmiş olduğum hisselerin birbirleriyle sadece fiyat yönünden benzerlik taşıdığını ve bunların birbirleriyle kıyaslanmasının doğru olmayacağını, niyetimin sadece süreç içindeki hisse fiyatlamalarını ironi yaparak anlatmak ve uzun vadeli yatırımcı profiline örnek teşkil etmek olduğunu belirtmek isterim.

Selam ve saygı ile. Cümleten bol kazançlar…

7. Dün akşam yazmıştım ama silmişler,bugün olacaklari,kimin hangi aracı kurum dan sattığı ni , amaçları mı

8.  Alıntı Originally Posted by upcake Yazıyı Oku
    Dün akşam yazmıştım ama silmişler,bugün olacaklari,kimin hangi aracı kurum dan sattığı ni , amaçları mı
    tekrar yazarsan sayın upcake seviniriz.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 113/289 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •