Sayfa 140/289 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon
Arama sonucu : 2312 madde; 1,113 - 1,120 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by livehuman Yazıyı Oku
    Ortaklık yapısının şirket hisselerini geri almada aykırı ne nedeni var sizin için ?
    Aykırılık nedeni olduğunu söylemedim. Siz tarmanı tanımıyorsunuz anlaşılan. İnternette ekşisözlükte araştırın. Hissenin 35-40 olması gerektiğini söylemişsiniz hissede bekleyen o kadar çok kişi var ki o fiyatlara gelse satıp arkasına bile bakmaz ama o fiyatlara gidene kadar malı kim toplar, ortaklık yapısı ne olur bir düşünün. o ismi araştırın ne yapar nasıl yapar daha önce nasıl yapmış.

2. Öncelikle aydınlattığınız için teşekkür ederim. Bu kişi portföyünün % 90’ını 10 senedir değiştirmiyormuş. Bu durumda işimiz zor anlaşılan. Yaklaşık 3 ay inceledim ve zamanının geldiğini değerlendirdim. Hisseye kendi çapımda giriş yaptım. Ne yapılmalı bilemiyorum. Hisse hem çok ucuz hem de iyi bir potansiyele sahip.
     Alıntı Originally Posted by ynrsn Yazıyı Oku
    Aykırılık nedeni olduğunu söylemedim. Siz tarmanı tanımıyorsunuz anlaşılan. İnternette ekşisözlükte araştırın. Hissenin 35-40 olması gerektiğini söylemişsiniz hissede bekleyen o kadar çok kişi var ki o fiyatlara gelse satıp arkasına bile bakmaz ama o fiyatlara gidene kadar malı kim toplar, ortaklık yapısı ne olur bir düşünün. o ismi araştırın ne yapar nasıl yapar daha önce nasıl yapmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye/İstanbul
    Gönderi
    3,419
    Altı aylık Bilançoda iyileşme devam ederse .fiyatlama yukarı yönlü devam eder.ucuz hisse ucuz kalamaz .uzun yıllar bekleyen yatırımcı halen ₺ 'le bazlı maliyetine (33₺/43₺) gelmedi dolarıda siz hesap edin. hayırlı kazançlar.
     Alıntı Originally Posted by livehuman Yazıyı Oku
    Öncelikle aydınlattığınız için teşekkür ederim. Bu kişi portföyünün % 90�ını 10 senedir değiştirmiyormuş. Bu durumda işimiz zor anlaşılan. Yaklaşık 3 ay inceledim ve zamanının geldiğini değerlendirdim. Hisseye kendi çapımda giriş yaptım. Ne yapılmalı bilemiyorum. Hisse hem çok ucuz hem de iyi bir potansiyele sahip.
    Son düzenleme : carkos; 08-08-2020 saat: 13:54.

4. firmanin yurt disi satislari ilk ceyrek iyiydi. 2. ceyrek bakmak lazim. ancak buradaki en onemli konu doviz borclari. gerci ihracat ve enerji kismi dovize endexli bir sekilde gelir olarak. konya ve benzerleri hizlanirken bunu almadilar. onlarin bilancolari cok mu iyi acabaha. Anladigim cali arkasina dewam.

SM-G9550 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Zaman, en bilge olandır; çünkü her şeyi aydınlatır. Thales

5. Hayırlısı diyelim ama zor bir hisse. Konya ya bakın iştiraklerine bakın satışına bakın fiyatına bakın, hisse toplu (%81) ve istedikleri zaman götürüyorlar, bir de golts a bakın Göltaş enerji var, Aksu enerji var, Orma var, gıda var var da var bu kadar potansiyeli olan başka hisse olsa fiyat Konya ile yarışır ama başka parametreler var (üretim kapasitesi yaklaşık Konya’nın iki katı.)

6. 6 aylık bilanço iyi gelirse ki öyle umut ediyorum. Konya gibi özdeşleştirilen Göltaş; iştirakleri de düşünüldüğünde, çok hızlı bir yükseliş yapabilir.
     Alıntı Originally Posted by ynrsn Yazıyı Oku
    Hayırlısı diyelim ama zor bir hisse. Konya ya bakın iştiraklerine bakın satışına bakın fiyatına bakın, hisse toplu (%81) ve istedikleri zaman götürüyorlar, bir de golts a bakın Göltaş enerji var, Aksu enerji var, Orma var, gıda var var da var bu kadar potansiyeli olan başka hisse olsa fiyat Konya ile yarışır ama başka parametreler var (üretim kapasitesi yaklaşık Konya’nın iki katı.)

7. Afyon cimentonun bilancosu gelmis. detayli inceleme firsatim olmadi ancak gozume takilan 2. ceyrekte hasilat cok iyi artis yapmis. bu kadar hasilat artisi nasil oldu acaba. doviz artisi kaynakli cimentocu firmalar satislarini yurt disina mi kaydirdi.

Zaman, en bilge olandır; çünkü her şeyi aydınlatır. Thales

8.  Alıntı Originally Posted by ABBASyolcu Yazıyı Oku
    Afyon cimentonun bilancosu gelmis. detayli inceleme firsatim olmadi ancak gozume takilan 2. ceyrekte hasilat cok iyi artis yapmis. bu kadar hasilat artisi nasil oldu acaba. doviz artisi kaynakli cimentocu firmalar satislarini yurt disina mi kaydirdi.

Yurtdışı satışı %22 artmış yurtiçi satışı %48 azalmış ama satış geliri artmış. Borçluluk azalmış. zarar baya azalmış. Bilanço iyi ama bizde iyi bilanço sonrası hisseler genelde düşüyor. Beklenti alınır gerçekler satılır mantığından mı bilemiyorum.

Sayfa 140/289 İlkİlk ... 4090130138139140141142150190240 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •