Sayfa 133/289 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon
Arama sonucu : 2312 madde; 1,057 - 1,064 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by Periyod Yazıyı Oku
    Yıllardır bu hissede olan yatırımcıları kahru perişan eden spek efendiyi, duvar dibinde ağlatacak babayiğitler çıkacağını umut ediyordum. Bu güne kadar çıkan olmadı. Bir ara birileri çıkar gibi oldu ama onlarda tokatlandımı aba altından sopa mı gösterildi hemen çekildiler. Tabi kan emenler birlikte hareket edince kimse bulaşamıyor gibi... Umut fakirin ekmeği, dilerim kısa sürede bunları duvar dibinde ağlatacak babayiğitler işe el atar. Aslında yazacak o kadar çok şey var ki ama musluğun başında oturan bey efendi hep borusunu ötürüyor.

MI 6 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İmtiyazlı olup olmadığı önemli değil ki ! İmtiyaz farklı bir olay
    Şirket doğru dürüst yönetilmesi önemli

Şirketin varlıkları tam ve şeffaf olarak konsolide bilançoya yansıması önemli

Gün gelecek bir hisse bile çok değerli olacak sakla samanı gelir zamanı
    10 yıl önce İŞKUR hissesi 7000 bin liraydı şimdi yarım milyona yakın bir değeri var

Kazan taşınca kepçeye Baha olmaz derler

2.  Alıntı Originally Posted by mahooni Yazıyı Oku

imtiyazlı olup olmaması çok önemli bunda..çünkü imtiyazlı azınlık hisesine güvenerek şirketi hortumluyor ve geri kalan %70 sadece seyrediyor. Diğer şirketlerine kaynak aktarıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by mahooni Yazıyı Oku

Gün gelecek bir hisse bile çok değerli olacak sakla samanı gelir zamanı
    10 yıl önce İŞKUR hissesi 7000 bin liraydı şimdi yarım milyona yakın bir değeri var

Kazan taşınca kepçeye Baha olmaz derler
    Bencede imtiyaz önemli değil, birçok şirketin hisse senetlerinde imtiyaz olmadan iyi yönetilen var kötü yönetilen var, örneğin batıçimde karın %90.nını halka açık olmayan imtiyazlı hisseler alıyor, buradaki esas olarak yönetim imtiyazı kar paylaşımında çok sorun yok, esas sorun Sn: mahooni ninde belirttiği gibi şirketin değer üretecek bir şekilde kaliteli yönetilmesi, kaliteli yönettikten sonra isterse %1.le % 99 u yönetsin, ama kötü yönetim olacaksa hisse oranı %80.le %20.yi yönetse ne olur yönetmezse ne olur?

Göltaşın sorunu; yıllardır değişmeyen yönetim kadrosunun kifayetsizliği sonuçta hem kendi hisse değerlerine hem grup şirketlerine hemde azınlık ortakların tümüne zarar veren yeteneksizliği. Eğer düşen kredi faizlerine rağmen bu sene bu konjektürden yararlanamazlarsa arabayı düzlüğe çıkardılar çıkardılar yoksa bu ortamı bir daha yakalamak çok zor?

4.  Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    Bencede imtiyaz önemli değil, birçok şirketin hisse senetlerinde imtiyaz olmadan iyi yönetilen var kötü yönetilen var, örneğin batıçimde karın %90.nını halka açık olmayan imtiyazlı hisseler alıyor, buradaki esas olarak yönetim imtiyazı kar paylaşımında çok sorun yok, esas sorun Sn: mahooni ninde belirttiği gibi şirketin değer üretecek bir şekilde kaliteli yönetilmesi, kaliteli yönettikten sonra isterse %1.le % 99 u yönetsin, ama kötü yönetim olacaksa hisse oranı %80.le %20.yi yönetse ne olur yönetmezse ne olur?

Göltaşın sorunu; yıllardır değişmeyen yönetim kadrosunun kifayetsizliği sonuçta hem kendi hisse değerlerine hem grup şirketlerine hemde azınlık ortakların tümüne zarar veren yeteneksizliği. Eğer düşen kredi faizlerine rağmen bu sene bu konjektürden yararlanamazlarsa arabayı düzlüğe çıkardılar çıkardılar yoksa bu ortamı bir daha yakalamak çok zor?
    Bende tam son paragrafta anlatılanı demek istemistim.Yönetimi değistirmek lazımmış demekki.Ellerinde imtiyazlı hisseler olduğu süre, ne kadar beceriksiz olursa olsun birşey yapamıyorsun yani.Yönetimi değiştirmeden nasıl olacak bu iş.Sözüm profesyonel olan, büyuk şirketlere değil.

5. Yıllardır degismeyen yönetim kadrosu değil, değiştirilemeyen yönetim kadrosu.

6. O zaman ne işin var çek git diyebilirsiniz.Evet , şirket yönetim kadrosundan zerre kadar ümidim yok.Ama birisı çıkar, bu fiyata bu sermaye bu değer ile böyle şirket olmaz der, alır götürür.Tek beklentim bu.YTD...

7. baraj doldu. kapakları kapatalım. )

8.  Alıntı Originally Posted by Sedna-katre Yazıyı Oku
    O zaman ne işin var çek git diyebilirsiniz.Evet , şirket yönetim kadrosundan zerre kadar ümidim yok.Ama birisı çıkar, bu fiyata bu sermaye bu değer ile böyle şirket olmaz der, alır götürür.Tek beklentim bu.YTD...
    Gadaşım kimse kimseye çek git de diyemez, gelde diyemez, trafikte renk körlüğü olduğu gibi uzunda mal taşıyan yatırımcılar için en büyük handikap his körlüğüdür, kişisel görüşüm bilanço olumlu yönde toparlanırsa godota gerek kalmaz, piyasa hak ettiği değeri verir, anlizlerine değer verdiğim bu forumda eskiden yazan yalın kardeşin 2020/1.çeyrek finansal tablo değerlendirmesinde nuh çimentodan sonra sektörün en iyi ikinci şirketi olarak seçmiş.

Dediğim gibi paranın pul olduğu kredi faizlerinin enflasyonunun altında olduğu bir dönemde bilançonun toparlanması süpriz olmayabilir.

Sayfa 133/289 İlkİlk ... 3383123131132133134135143183233 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •