Sayfa 128/290 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon
Arama sonucu : 2313 madde; 1,017 - 1,024 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. Fly06 ya çok teşekkür ediyorum.genel kurul toplantı tutanakları na aynen söyledikleri ni yazdırmış,kap ta dahi tutanaklari var.Helal olsun.aynen kap haberi ile tekrar başvuru yapacağım SPK ya.Artik âlemi sersem, kendilerini akıllı zannetmesinler,tek tek aracı kurum işlemlerinde yazacağım.
    Helal olsun size

2. Genel kurula bizzat katılıp muhalefet şerhlerini toplantı tutanağına ekleten gardaşları tebrik ediyorum, azınlık ortak olarak yapılacak en etkin yol sonuç oylaması ne olursa olsun yatırımcının g.kurula katılıp önerisini tutanağa ekletmesini genelde şirket yönetimleri hazmedemez ve hiç hoşlanmazlar, çünkü yazılı şerh vermek yedi cihana elektronik ortamda reklam olmaları demek.

Birde gardaşların bilgilendirme babında bir şey söylemek istiyorum, bu talep benzerli genel kurullarda;
    -transfer fiyatlaması veya emsaline göre yüksek ücret itirazları varsa otamatikman bu hususlar finansal tablolardaki net kar ve borçululuk rakkamlarını da etkilediğinden toplantı tutanağının 5.inci maddesine itirazları yönünden şerh düşmeleri gerekir, 5.maddeye itiraz etmeyip kabul ediyorlarsa otamatikman transfer fiyatlaması, yönetici maaş itirazları hükümsüz kalmaktadır.

Bilgilendirme amaçlı sunarım.

3. Genel kurula katılamadım işyerimden dolayı bu konuda bana biraz sitem ettiniz ama özelden yazmıştım ayrıntılı bir şekilde. Haşa bu konuda bir alinganligimda kesinlikle olmadı ben bir yazıyla başladım sizin çok kıymetli bilgi ve yonlendirmenizle yazıyı güzel bir şekle sokmaya çalıştım genel kurula ilk defa katılacak arkadaşlar için bir klavuz oluşturmaya calistim çok şükür birbirinden değerli iki arkadaşımızda bizzat gidip haklarımızı savundular. İki arkadaşımız başta olmak üzere sizede sonsuz teşekkürler. sermaye piyasalarin gelişimi hak arama ülkemiz için devletimiz için küçük yatirimcilar için şirket sahipleri icin... Küçümsenmeyecek bir başarıdır. Herkesin emeğine sağlık
     Alıntı Originally Posted by dadaş ali Yazıyı Oku
    Genel kurula bizzat katılıp muhalefet şerhlerini toplantı tutanağına ekleten gardaşları tebrik ediyorum, azınlık ortak olarak yapılacak en etkin yol sonuç oylaması ne olursa olsun yatırımcının g.kurula katılıp önerisini tutanağa ekletmesini genelde şirket yönetimleri hazmedemez ve hiç hoşlanmazlar, çünkü yazılı şerh vermek yedi cihana elektronik ortamda reklam olmaları demek.

Birde gardaşların bilgilendirme babında bir şey söylemek istiyorum, bu talep benzerli genel kurullarda;
    -transfer fiyatlaması veya emsaline göre yüksek ücret itirazları varsa otamatikman bu hususlar finansal tablolardaki net kar ve borçululuk rakkamlarını da etkilediğinden toplantı tutanağının 5.inci maddesine itirazları yönünden şerh düşmeleri gerekir, 5.maddeye itiraz etmeyip kabul ediyorlarsa otamatikman transfer fiyatlaması, yönetici maaş itirazları hükümsüz kalmaktadır.

Bilgilendirme amaçlı sunarım.
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Arkadaşlar a bir kez daha teşekkür ediyorum.e devlet üzerinden tutanaklara yönetim kurulu tarafından tatmin edici bir cevap verilmediği hususunda e devlet üzerinden SPK ya başvuru da bulundum.Arkadaslar bu girişimde bulunması belgelendirme açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.ytd

5. bilançoydu genel kuruldu ,hava civa..eşşek yine eski eşşek..bu duruma yol açanlar e........

6. Arkadaşlar SPK veya Ciner den cevap hâlâ gelmedi, yanıt alan var mı.Bildiginiz başka yasal yol varsa mesaj atabilirsiniz.ytd.

7. Selam benim cevaplarda gelmedi bir aylık sürenin dolmasını bekliyorum temmuz 15 itibariyle bütün cevapları vermiş olacaklar SPK ve CİMER dışında şirketin yatirimci ilişkiler birimine soru sorabilirsiniz.
    Saygılarımla
     Alıntı Originally Posted by upcake Yazıyı Oku
    Arkadaşlar SPK veya Ciner den cevap hâlâ gelmedi, yanıt alan var mı.Bildiginiz başka yasal yol varsa mesaj atabilirsiniz.ytd.
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by upcake Yazıyı Oku
    Arkadaşlar SPK veya Ciner den cevap hâlâ gelmedi, yanıt alan var mı.Bildiginiz başka yasal yol varsa mesaj atabilirsiniz.ytd.
    Gardaşım, direkt spk veya cimere başvuramazsınız öncelik aşağıdaki şekilde sıralama gitmeli;

1-Şirketin merkez adresine ptt iadeli taahhütlü yazıyla müracaat edeceksiniz;
    -yazınızda şirketin ortağı olduğunuzu düzenlenmiş genel kurulda tutanak ekli sorulara cevap verilmediği öne sürerek kendi yazınızda benzer soruları sorun.
    -Sorularınız mümkün olduğunca kısa olsun, burada aktarılan metinler çok uzun, içerik okunurken dağılıyor, uzatmadan birer paragrafta özellikle örtülü sermaye aktarım konusunu irdeleyin.
    -Yazınıza tebliğ tarihinden itibaren 1 ay içersinde cevap verilmesini ve kaptada aynı duyurunun yapılarak şirketin web sitesine soru ve cevabın eklenmesini talep edin.
    -1 aylık sürede tebliğ edilmediği takdirde spk.ya, cimere, bağımsız finansal denetim ve ayrıca kurumsal yönetim denetimi yapan diğer kuruluşlara, vergi dairesine yazılı müracaatları üzülerek yapmak zorunda kalacağınızı hatırlatın.

2-Arkadaşlar yönetici maaş yüksekliği şikayet konusunda netice alınacak bir husus değil, örneğin nuh çimento y.kurul başkanında ücreti bundan daha yüksektir fakat şirket kar ediyor, buradaki cirolara göre bana göre işin hakkını vermeleri şartıyla yönetici maaşları normal adamlar asgari ücretle çalışacak halleri yok. Yani emsal şirketlerde ücretler oldukça yüksektir, önemli olan şirket şeffaf olsun ve değer yaratmak istesin mevcudun üç katı daha yüksek maaş alsalar dahi göltaş çimento grup değeri artar.

3-Cevap alamadığınızda ptt. tebliğ tarih f.kopisi ekleyerek cevap alamdığınızı belirttiğinizde spk. yaptırımları devreye girer.
    -ayrıca bu aşamda kurumsal yönetim denetimin yapan şirkete müracaat edildiğinde kurumsal yönetim notları düşer ve finans kurumları açısından prestij kaybına uğrama ihtimali belirir.

Vergi dairesi kısmını daha önce belirtmiştim, yazılı ifadelerinize dikkat ederek kendinizi sorumluluk doğurtacak hususlara dikkat etmenizi öneririm.

Sayfa 128/290 İlkİlk ... 2878118126127128129130138178228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •