Sayfa 169/289 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon
Arama sonucu : 2310 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. Dipnot -28 - ilişkili taraf açıklamaları 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle Orma A.Ş.den 85.293.247 ₺ Ticari alacağı, 25.099.999 ₺ ticari olmayan alacağı ve 48.667.424₺ uzun vadeli ticari olmayan alacağı olmak üzere toplam 159.060.670₺ alacağı diğer bir ifadeyle Orma A.Ş. nin yatırımcısı olduğum Göltaş AŞ. ne 159.060.670 ₺ borcu bulunmaktadır

Kullanılacak kredi 15 milyon USD yaklaşık 120.000.000₺

Daha önce yazdık en son toplantıda tutanağa da yazdırildi ne gerek var kredi yapılandırmaya orma as alacağını almış olsa bu şirketin borcumu var TL üzerinden borç ver mevduat faiziyle nemalandir kendin döviz + faizle kredi kullan aklı başında hiç bir yönetici yapmaz şayet orma as %70 sahibi değilse ki öyle hukuk müsade ediyor onlarda yapıyor adil mi vicdanimi ahlakimi yorumsuz

Bana göre bu şirketin borç kaldiraci çoktan bitmiş şirket yatırımları kâr a geçmiş borcunu ödemiş borç kaldiraci Orma As için kullanılıyor.

O kadar fizibil krediyse Orma as çeksin goltasa olan borcunu ödesin goltasta oradan gelen parayla krediyi kapatıp ipotekleri ni kaldırsın

Yatırım tavsiyesi değildir değerleri bana göre çok iyi arkadaşlar tek kusuru Orma gösterilen taviz ve hukuksal olarak maalesef engelliyemiyoruz yoksa son hasılat rakamı çok çok iyi

Benim açımdan mücadeleye devam elbette bu konularla ilgili son olarak genel kurul gündemine madde ekletmeye çalışacağım koymasalar bile gündeme genel kurulda izah etmek zorundalar

Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. çekici yemiş gene..

3.  Alıntı Originally Posted by fly06 Yazıyı Oku
    Dipnot -28 - ilişkili taraf açıklamaları 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle Orma A.Ş.den 85.293.247 ₺ Ticari alacağı, 25.099.999 ₺ ticari olmayan alacağı ve 48.667.424₺ uzun vadeli ticari olmayan alacağı olmak üzere toplam 159.060.670₺ alacağı diğer bir ifadeyle Orma A.Ş. nin yatırımcısı olduğum Göltaş AŞ. ne 159.060.670 ₺ borcu bulunmaktadır

Daha önce yazdık en son toplantıda tutanağa da yazdırildi ne gerek var kredi yapılandırmaya orma as alacağını almış olsa bu şirketin borcumu var TL üzerinden borç ver mevduat faiziyle nemalandir kendin döviz + faizle kredi kullan aklı başında hiç bir yönetici yapmaz şayet orma as %70 sahibi değilse ki öyle hukuk müsade ediyor onlarda yapıyor adil mi vicdanimi ahlakimi yorumsuz

Bana göre bu şirketin borç kaldiraci çoktan bitmiş şirket yatırımları kâr a geçmiş borcunu ödemiş borç kaldiraci Orma As için kullanılıyor.

O kadar fizibil krediyse Orma as çeksin goltasa olan borcunu ödesin goltasta oradan gelen parayla krediyi kapatıp ipotekleri ni kaldırsın

Yatırım tavsiyesi değildir değerleri bana göre çok iyi arkadaşlar tek kusuru Orma gösterilen taviz ve hukuksal olarak maalesef engelliyemiyoruz yoksa son hasılat rakamı çok çok iyi

Benim açımdan mücadeleye devam elbette bu konularla ilgili son olarak genel kurul gündemine madde ekletmeye çalışacağım koymasalar bile gündeme genel kurulda izah etmek zorundalar

Yazdıklarınız 10 yılda 45 tl den 10 tl ye inmesini açıklıyor.. Şirket aynı,sahipleri aynı,karekterleri aynı,borçlar aynı..10 ayda 10 tl den 34 tl ye gelmesini nasıl açıklarsınız.?

4. Oh oh,fırın da faaliyete geçmiş..Bana böyle haberler ile gelin

5. Sayın DrDerman,
    Bugün itibariyle çimento pd/dd oranı ortalaması 4,94 Göltas as bugün itibariyle of/dd oranı 1,96 hadi sektör ortalamasini konya çok yükseltiyor diyerek 3 kabul edelim sektör ortalamasına göre 40 li rakamlar zaten olmalı söylediğiniz şeyi ben açıklayamam aciklayamadigim için şirketin yatirimcisiyim zaten benim ekonomi finans bilgilerime göre bu fiyatlar da zaten olmaması gerekiyor kendimi de bilgimide kucultmeyim iki defa genel kurulda divan başkanına bu kadar güzel bilanço değerleri var şirketin değeri neden bu kadar düşük sayın başkan bile cevaplayamadi taslak çalışmamda genel kurul gundem maddesine ekletmek istediğim maddelerden biriside bu konuyla ilgili şirket hasılat ve bilanço değerleri bu kadar iyi durumda iken piyasa değerinin düşük kalmasının yatırımcının tercih etmemesinin sebeplerinin araştırılması için bağımsız bir araştırma şirketine araştırma yaptırılmasınin ve çıkacak bilimsel sonuçlara göre yönetimin gereğini yapmasının genel kurul oyuna sunulmasını ve özellikte araştırmada yönetime güvensizlik (Demirel ailesi ve geçmiş egebank davası olayları) Orma as sağlanan imtiyazlar... vb soruların sorulması

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir tamamıyla kişisel görüşlerimdir 5 yıl 10 yıl öncede farklı düşünmüyordum bu hisse bu rakamlarda olmamalı lakin öyle olmadı akıl sır etmeyecek rakamları aşağıda yukarda gördü belki aşağıda yukarda yine görecek fakat bir çok insanı maalesef üzdü

Orma as bu kadar imtiyaz tanınmasa ve hele dolar 3 ₺ olduğu zaman bı bedelli sermaye artırımı zamanında yapmış olsaydı benim bile tahmin edemeyeceğim rakamları görürdü lakin yapmadılar
     Alıntı Originally Posted by DrDerman Yazıyı Oku
    Yazdıklarınız 10 yılda 45 tl den 10 tl ye inmesini açıklıyor.. Şirket aynı,sahipleri aynı,karekterleri aynı,borçlar aynı..10 ayda 10 tl den 34 tl ye gelmesini nasıl açıklarsınız.?

6. Bugün itibariyle çimento pd/dd oranı ortalaması 4,94 Göltas as bugün itibariyle of/dd oranı 1,96 hadi sektör ortalamasini konya çok yükseltiyor diyerek 3 kabul edelim sektör ortalamasına göre 40 li rakamlar

YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR KİMSENİN GUNAHİNA GİRMEK İSTEMEM YAZDİGİM BU RAKAMLARİ LUTFEN GOLTAS HİSSE FİYATİ OLMASİ GEREKEN DEGER OLARAK KİMSE ALGİLAMASİN HEDEF FİYAT GOSTERMEK HATTİME DEGİL VE DOGRUDA DEGİLDİR DEDİGİM GİBİ BES YİL ONCEDE 10 YİL ONCEDE FARKLİ DUSUNMEDİGİMİ BEYFENDİNİN SORUSUNA CEVAP VERMEK İCİN KULLANDİGİM BİR ORNEKTİR PD/DD HESAPLAMASİ SİRKET DEGERLEMELERİNDEN SADECE BİR TANESİDİR TEK BASİNA DİKKATE ALMAK YADA ALMAMAK SİZLERİN YATİRİM TERCİH KARARİDİR
    SAYGİLARİMLA HERKESE BOL KAZANÇLAR

7. YEKDEM davası ile bilgisi olan var mıdır ? Daha önce bilinen bir durum muydu bu ?

8.  Alıntı Originally Posted by fly06 Yazıyı Oku
    Dipnot -28 - ilişkili taraf açıklamaları 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle Orma A.Ş.den 85.293.247 ₺ Ticari alacağı, 25.099.999 ₺ ticari olmayan alacağı ve 48.667.424₺ uzun vadeli ticari olmayan alacağı olmak üzere toplam 159.060.670₺ alacağı diğer bir ifadeyle Orma A.Ş. nin yatırımcısı olduğum Göltaş AŞ. ne 159.060.670 ₺ borcu bulunmaktadır

sn fly sizde çok araştırmışsınız bende öyle bu yılki kari

1-kur artışı
    2- yüksek elektirik gideri
    3- yüksek navlun gideri. götürdü.

sizin bahsettiğiniz kısın sadece 1. maddeyi kapsıyor. buda gölts enerjşden kaynaklı göltas enerjin ormadan deli alacağı var.. ormada işler düzelirlse enerji ve çimento şirketini direk etkileyecek.. ormada 6 ayda bir bilanço yoluyor. ormanında yüksek döviz borçu var malesef hep zarar buradan. goltş holging ormayı fonlamazsa malesef batar ben bunu normal karşılıyorum. önemli olan ormanın para kazanan yapıya dönmesi ve ciddi ciro artışına ihtiyacı var. iç piyasaya iş yaptığından kısada zor görüyorum..

kur dışında yüksek elektirik ve navlun giderinide sormak lazım bunlardaki maliyeti düşürme çabaları var mı. 2 nini toplam gideri 115 milyon azımsanmayacak bir rakam.

kurların yatay kalması veya düşmesi bu şirketi ve iştiraklerini acayip etkiliyor..

bazı arkadaşlar yüksek ücret alıyorlar ondan kar yok demiş. dip notlara bakın arkadaşlar 4 5 milyon genel yönetim gideri nedir böyle şirket için bence hatta çok az bile ücret alıyorlar..
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

Sayfa 169/289 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •