Sayfa 17/101 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon
Arama sonucu : 806 madde; 129 - 136 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1.  Alıntı Originally Posted by Umit Yazıyı Oku
    Birde bunun tam tersi var sayın hocam. Dibe giderken almak ve dibi görmek. Bu daha yaygın bir görüş sanırım piyasada. Yanılmıyorsam düzeltin lütfen. İkisi arasındaki fark nedir sizce?

TURKCELL T70 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    evet yaygin olan budur ve bence en buyuk hatalardandir batakliga cirpindikca batan birinin durumunu andirir...

BEN ZARAR EDEN BIR HISSEMDE ASLA POZUSYON ARTTIRMAM ....

2.  Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    evet yaygin olan budur ve bence en buyuk hatalardandir batakliga cirpindikca batan birinin durumunu andirir...

BEN ZARAR EDEN BIR HISSEMDE ASLA POZUSYON ARTTIRMAM ....
    Çıkarken hep satma fikri daha cazip geliyor ya da tezcanlılık ya düşerse korkusu tedirginliği bu da doğru adımı zorlaştırıyor. Teşekkür ederim Sayın hocam.

Yukarıda gördükleriniz yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşlerimdir.

3. benim dağılım şöyle olacak sanırım,

elimde bulunan miktarı bu üç senede paylaştırdığımda Sn Aksakal gibi girişlerde veya çıkışlarda sorun yaşamam. onun kadar miktara sahip olmadığımı düşünüyorum

bunun için TAVHL en az payı alır (%20). zaten hedef için 4-6 ay süre verilmiş ve getiri MIGRS dan daha az olacağı düşünülüyor.

MIGRS için de 4-6 ay hedef süresi verilmiş ama kar marjı daha fazla olduğu için %30 o pay alır.

YAZIC larda hedefe yaklaşmaya az kalındığı zaten belirtilmiş bu da en fazla payı alır %50. buradan kısa vadede elde edeceğim ana para ve karı diğer iki hisseye pay ederim.

getirisi en fazla düşünülen MIGRS olduğu için aslan payı o alır. dağılım şu şekilde olur.

%60 MIGROS %40 TAVHL.

4.  Alıntı Originally Posted by Umit Yazıyı Oku
    Çıkarken hep satma fikri daha cazip geliyor ya da tezcanlılık ya düşerse korkusu tedirginliği bu da doğru adımı zorlaştırıyor. Teşekkür ederim Sayın hocam.

karda beklemeyi ogrenmeden borsada para kazanmak cok zordur sayin forumdasim ...

bugun yuzde iki cikti yarin yuzde uc dystu takip ederek para kazanilmaz...
    karda oturmayi ve sabretmeyi bilmeliyiz ve ufak fiyat hareketlerini umursamamamayi ogrenmeliyiz...

en buyuk hastaliklardan biride trade sevdasidir...

ky en cok kagidini cikista bu dusunceyle kaptirir....

5.  Alıntı Originally Posted by se7en Yazıyı Oku
    benim dağılım şöyle olacak sanırım,

elimde bulunan miktarı bu üç senede paylaştırdığımda Sn Aksakal gibi girişlerde veya çıkışlarda sorun yaşamam. onun kadar miktara sahip olmadığımı düşünüyorum

bunun için TAVHL en az payı alır (%20). zaten hedef için 4-6 ay süre verilmiş ve getiri MIGRS dan daha az olacağı düşünülüyor.

MIGRS için de 4-6 ay hedef süresi verilmiş ama kar marjı daha fazla olduğu için %30 o pay alır.

YAZIC larda hedefe yaklaşmaya az kalındığı zaten belirtilmiş bu da en fazla payı alır %50. buradan kısa vadede elde edeceğim ana para ve karı diğer iki hisseye pay ederim.

getirisi en fazla düşünülen MIGRS olduğu için aslan payı o alır. dağılım şu şekilde olur.

%60 MIGROS %40 TAVHL.
    dediginiz gibi burda yatirim miktari esas belirleyici faktor ...

ama cikislarda ek alimlarda maliyeti altta tutmakta onemli ...

mesela su asamada asla yazici almam ...

cunku hem stresi arttirir hem finaline yakin hem portfoyde doydu ...

ama genel tespitleriniz çok iyi

sihirli nokta yatirim miktari ....

6. bencede en büyük hata budur aksakal hocam dediği gibi aslında bu herkes tarafından bilinir düşen bıçak tutulmaz sorun şu ki beyin zararı kabul etmiyor bu yüzden stopta yapmıyor bunun yerine alttan sürekli alım yaparak maliyet düşürmeye çalışıyor aslında bu olaya oyun olarak bakıldığında işler çok daha kolay oluyor sen beyinsin her hissen senin ayrı bir oyundaki savaşçı figürün ciddi yara almışsa yeri gelince orda öldürmelisin esir düştüğünde sana daha büyük sıkıntı çıkaracak çünkü ve yardım edeyim derkende oyunun tamamen kaybetme riskin var çünkü düşman seni vurabilir
    ytd deli saçmasıdır

7. Sn. Aksakal, YAZIC dan sonra model portföy iki hisse olacak ve hedefe ulaşma sürecinde bu iki hisse fiyatlarında gel gitler olacaktır. tabiki bunlar eş zamanlı olmayacağı için bu iki hissenin payları arasında değişiklik yapmak kazancı artıracak bir yöntem olur mu?

ör: MIGRS güzel bir çıkış yaptı ve bu çıkışın ardından biraz dinlenmesi gerektiğini düşündük. bu esnada TAVHL nin daha iyi performans sergileyeceğini kabul ettik. bu aşamada MIGRS payından TAVHL ye geçiş yapıp (mesela %40 ise %20 ye indirmek) ve daha sonra TAVHL den gelecek kar ile %40 a tamamlamak gibi..

8.  Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    bencede en büyük hata budur aksakal hocam dediği gibi aslında bu herkes tarafından bilinir düşen bıçak tutulmaz sorun şu ki beyin zararı kabul etmiyor bu yüzden stopta yapmıyor bunun yerine alttan sürekli alım yaparak maliyet düşürmeye çalışıyor aslında bu olaya oyun olarak bakıldığında işler çok daha kolay oluyor sen beyinsin her hissen senin ayrı bir oyundaki savaşçı figürün ciddi yara almışsa yeri gelince orda öldürmelisin esir düştüğünde sana daha büyük sıkıntı çıkaracak çünkü ve yardım edeyim derkende oyunun tamamen kaybetme riskin var çünkü düşman seni vurabilir
    muhtesem. bir ornek harika bir aciklama cok tesekkur ediyorum bu katki icin ....

durum aynen boyle ...

Sayfa 17/101 İlkİlk ... 715161718192767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •