Sayfa 101/101 İlkİlk ... 519199100101
Arama sonucu : 806 madde; 801 - 806 arası.

Konu: orta vade model portföy ( temel-teknik-kademe analizi )

1. sayin hocam

burada indikator kullanmadiginizi soylemistiniz. yani hic mi kullanmiyorsunuz? mesela 4 ve 6inci maddede hisseyi almaya karar verdiniz son incelemeleri yapiyorsunuz. alim asamasina gecmeden once indikatorlerden teyid de mi almiyorsunuz? indikator kullanmamanizin sebebi nedir?

Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku

4
    ekranimda sadece hacim ve fiyat olur baska indikator kullanmam

6
    alin yada satima karar verdiysem kademeleri canli olarka izlemeye baslarim

2.  Alıntı Originally Posted by emredalgic Yazıyı Oku
    sayin hocam

burada indikator kullanmadiginizi soylemistiniz. yani hic mi kullanmiyorsunuz? mesela 4 ve 6inci maddede hisseyi almaya karar verdiniz son incelemeleri yapiyorsunuz. alim asamasina gecmeden once indikatorlerden teyid de mi almiyorsunuz? indikator kullanmamanizin sebebi nedir?
    evet daha onceki yazilarda cokca soyledigim gibi kullanmiyorum sayin. forumdasim

oyle bir sormussunuzki yemin edesim geldi vallahi billahi kullanmiyorum diye

bu konuda gerekli aciklama topikte var artik inannin ayni seyleri yazmak yorucu degilsede sıkıcı oluyor .

3.  Alıntı Originally Posted by mus_yurt Yazıyı Oku
    Borsadan sifirlarin atilacagi ile ilgili bir haber okudum borsamiza olumlu yansirmi dersiniz.
    paradan alti sifir atildiginda ne olduysa bundada o olur .

(eger tabii boyle bisey varsa ki bilgim yok konu hakkinda ama senede bir cikar lafi )

bu arada bu borsa genelin konusu oldugu icin burda bunu konusmayalim daha fazla derim .

iyi çalışmalar

4. evet arkadaslar ...

topik olmasada burdaki arkadaslara yol hgosterecegini dusundugum bir izleme listesi hazirladim.

bu liste daha once soyledigim kriterlere gore secilmis hisselerden olusuyor.

hisselerin secilis sebeplerini tek tek yazmayacagim .

hisseler hakkindada soru cevap oneri fikir vs olmasini istemiyorum .

x hisse neden yok diyen varsa x hisseyi izleme listesine alsin .

x hisse neden var diye dusynen varsa o hisseyi izleme listesinden cikarsin .

ve bu liste ustune soru cevap yorum mesajlari olmamasini rica ediyorum .

secilme sebeplerinin hepsi toplu paylasimlarda var listeyle birlikte onlarida okursaniz yol gosterici olur .

bu liste bir mutlak dogru listeside degil bir ucacak en cok yukselecek hisseler listeside degil.

kendimin gonul rahatligiyla alip satabildigim gece rahat uyutacak hisseler listesi ...

tekbik analizin isledigini dusundugum ve naylon sirket olmayan saglamg guvenilir kurumsal koklu mazisi olan hisselerin listesi .

umarim faydalananlar olur ....

sunuda unutmayin bu liste bana ozel bir sir veya muhtesem bir iksir falan icermiyor . aksine zaten borsada gercek yatirim mantigiyla bakan herkesin listesi yuzde doksan oraninda bu listeyle kesisir .

LISTEMIZ

ADANA
    ADEL
    AKCNS
    ALCAR
    ALARK
    ANACM
    AEFES
    ASUZU
    ARCLK
    ASELS
    BİMAS
    BOLU
    BRİSA
    CCOLA
    ÇİMSA
    DENCM
    DOCO
    DOAS
    EGEEN
    ENKAI
    EREGL
    FROTO
    GUBRF
    GOODY
    HEKTS
    KCHOL
    MRDİN
    MGROS
    OTKAR
    PETKM
    PINSU
    PNSUT
    SAHOL
    SODA
    SİSE
    TAVHL
    TATGD
    TOASO
    TUBRG
    TRKCM
    TUPRS
    THYAO
    TTRAK
    TTKOM
    ÜLKER
    UNYEC
    YAZIC

5. belirli sayida hisse izlemek takibi kolaylastirir odaklanmayi arttirir tahtalsri daha iyi tanimamizi saglar ....

mesela burdaki bazi hisselerde ve benim izleme listemde olup buraya koymadigim bazi hisselerde hisseyi tanimak tahta hareket tarzini bilmek donemselliklere ve surecsel durumlara aşina olmak sarttir ....

bh hisseler aslinda belli bir oranda cesitlilikte barindiriyor....

kimi daha sakindir kimi daha sığdir kimi daha donemseldir .....

ama bir ekonomik kriz olmadigi surece bu hisseler basina bir is gelmeyecek kurumsal saglam hisselerdir ..

arkadaslar daha oncede dedigim gibi ben uzun vade yatirimciligina veya temettu yatirimciligina inanmam tercihte etmem ...

bu hisseleri ne olursa olsun alin biriktirinde demem ..

borsada dogru konjektur yakalanmassa saglami curugu olmaz zarar edersiniz ...

ama saglam hissede olursnaiz toparlanmasi zararin kara gecmesi daha kisa zamanda gerceklesir ....

bu listeye bakip kimse yatin alim yalmasin ... cunku kimi hareketini tamamladi kiminin zmaani degil kimi ilk harekete tepkisiz kaldi ..

bu hisse elinizin altinda bulunsun her daim hisselerinizi bundan secin faydalanirsiniz ....

listwyi oldukca muhafazakar tuttum ve bihayli eleme yapti. ....

kolay kolay bas agritmaz....

ancak dedigim gibi dogru zmaanlama olmasaa hicbir hisse al hnutla para kazandirmaz....

Alıntı Originally Posted by Aksakal Yazıyı Oku
    evet arkadaslar ...

topik olmasada burdaki arkadaslara yol hgosterecegini dusundugum bir izleme listesi hazirladim.

bu liste daha once soyledigim kriterlere gore secilmis hisselerden olusuyor.

hisselerin secilis sebeplerini tek tek yazmayacagim .

hisseler hakkindada soru cevap oneri fikir vs olmasini istemiyorum .

x hisse neden yok diyen varsa x hisseyi izleme listesine alsin .

x hisse neden var diye dusynen varsa o hisseyi izleme listesinden cikarsin .

ve bu liste ustune soru cevap yorum mesajlari olmamasini rica ediyorum .

secilme sebeplerinin hepsi toplu paylasimlarda var listeyle birlikte onlarida okursaniz yol gosterici olur .

bu liste bir mutlak dogru listeside degil bir ucacak en cok yukselecek hisseler listeside degil.

kendimin gonul rahatligiyla alip satabildigim gece rahat uyutacak hisseler listesi ...

tekbik analizin isledigini dusundugum ve naylon sirket olmayan saglamg guvenilir kurumsal koklu mazisi olan hisselerin listesi .

umarim faydalananlar olur ....

sunuda unutmayin bu liste bana ozel bir sir veya muhtesem bir iksir falan icermiyor . aksine zaten borsada gercek yatirim mantigiyla bakan herkesin listesi yuzde doksan oraninda bu listeyle kesisir .

LISTEMIZ

ADANA
    ADEL
    AKCNS
    ALCAR
    ALARK
    ANACM
    AEFES
    ASUZU
    ARCLK
    ASELS
    BİMAS
    BOLU
    BRİSA
    CCOLA
    ÇİMSA
    DENCM
    DOCO
    DOAS
    EGEEN
    ENKAI
    EREGL
    FROTO
    GUBRF
    GOODY
    HEKTS
    KCHOL
    MRDİN
    MGROS
    OTKAR
    PETKM
    PINSU
    PNSUT
    SAHOL
    SODA
    SİSE
    TAVHL
    TATGD
    TOASO
    TUBRG
    TRKCM
    TUPRS
    THYAO
    TTRAK
    TTKOM
    ÜLKER
    UNYEC
    YAZIC
    Son düzenleme : Aksakal; 05-06-2017 saat: 02:29.

6. Başlık sahibinin talebiyle kapatılmıştır.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 101/101 İlkİlk ... 519199100101

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •