Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: Borsa Üzerine Güncel Blog Yazıları ve Her Gün Eğitim

1. Borsa Üzerine Güncel Blog Yazıları ve Her Gün Eğitim

Aktif olarak küçük miktarlarla borsada işlem yapıyorum. Burada bulunmaktan ve her anlamda kendime yatırım yapmaktan mutluyum. Ekonomi bölümünde son sınıf öğrencisiyim. Birazcık geç oluşan bu merakımı işe dönüştürme ihtimalim yüksek.

Benim tavsiyelerimden birkaçı

kendinizi bir oyun karakteri gibi düşünün ve yeni özellikler ediniyormuş gibi oynayın. kaybettikleriniz size çok şey öğretecek. öncelikle ufak paralarla başlayın ve kendi karakterinizi öğrenin. oluşan durumlara verdiğiniz tepkileri objektif biçimde kaydedin. borsa hakkında ve kendiniz hakkında fikrinizin oluşmasını sağlayın. unutmayın, her gün öğreneceksiniz. kazanırken kendinizi yenilmez hissedebilirsiniz, kaybederken çökmeyip kaybı anlamlandırmaya çalışın. şunu da unutmayın. borsa birkaç durum dışında sıfır toplamlı bir oyundur. +1-1=0 yani herkes kazanacaksa kim kaybedecek?
    herkesin kazanması gibi bir durum yok. Çoğu zaman unutulan bu durumu aklımızdan çıkarmalıyız!

Benim öğrenme biçimim yazarak gerçekleşiyor. bunu bildiğim için birkaç blogum var ve oralarda yazarak kendime not düşüyorum. isterseniz borsada işlem yapmadan önce bilinmesi gereken 3 ana kural yazımı okuyabilirsiniz. Kategori altında birkaç yazım daha bulunuyor. Ahkâm kesmiyorum, kendinizi yoldurmayın(yatırım tavsiyesi!) diyorum.

Eğer bir sorun oluşturmuyorsa blog yazılarımı burada da paylaşmak isterim. Herkes katkıda bulunurken öğrenme işlemi daha rahat gerçekleşiyor. Sizce eksik var mı? Siz ne eklerdiniz? Anlık kararlarınızı etkilememek adına genellikle hafta sonu yazıyorum. Katkılarınız beni mutlu eder. Olumlu/olumsuz yönden bakan yatırımcıları görmek isterim. Hisse.net üyeleri ne düşünüyor?

Hayirli olsun. Takibe alindiniz. Bakalim neler ogrenecez sizlerden...

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •