Sayfa 147/195 İlkİlk ... 4797137145146147148149157 ... SonSon
Arama sonucu : 1559 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Mevduat faizimi yoksa Para piyasası fonu mu

1. T+1 ve T+2 alış satış gerçekleşen fonlarda valör kaybı olabilir. O yüzden bunu dikkate alarak işlem yaparsanız yararınıza olur. Yani bugün sattığınız fonun satış bakiyesi 2 gün sonra hesabınızda olacaktır T+2 olan bir fonda. Bunun anlamı 2 gün getiri elde etmeyecektir bakiyeniz. Bazı fonları alım yaparken bloke tutarı PPF'de tutarak nemalandırma yapıyor ama hepsinde yok bu durum. Satışta nemalandırma yapılmıyor zaten diye biliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    T+1 ve T+2 alış satış gerçekleşen fonlarda valör kaybı olabilir. O yüzden bunu dikkate alarak işlem yaparsanız yararınıza olur. Yani bugün sattığınız fonun satış bakiyesi 2 gün sonra hesabınızda olacaktır T+2 olan bir fonda. Bunun anlamı 2 gün getiri elde etmeyecektir bakiyeniz. Bazı fonları alım yaparken bloke tutarı PPF'de tutarak nemalandırma yapıyor ama hepsinde yok bu durum. Satışta nemalandırma yapılmıyor zaten diye biliyorum.
    Deneyimleri paylaşırsak öğrenmiş oluruz... vakıfbanktan tefas fonu alırken aradaki günlerde blokeyi değerlendirdi.. satarkan ne yapacak bilmiyorum, satarken göreceğim.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    T+1 ve T+2 alış satış gerçekleşen fonlarda valör kaybı olabilir. O yüzden bunu dikkate alarak işlem yaparsanız yararınıza olur. Yani bugün sattığınız fonun satış bakiyesi 2 gün sonra hesabınızda olacaktır T+2 olan bir fonda. Bunun anlamı 2 gün getiri elde etmeyecektir bakiyeniz. Bazı fonları alım yaparken bloke tutarı PPF'de tutarak nemalandırma yapıyor ama hepsinde yok bu durum. Satışta nemalandırma yapılmıyor zaten diye biliyorum.
    Nemalandirma aldığınız kuruma göre değişiyor ama ben okt için emir verdim garantiden, garanti para piyasası fonunda 1 gün Nemalandirma yapıyor.

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Deneyimleri paylaşırsak öğrenmiş oluruz... vakıfbanktan tefas fonu alırken aradaki günlerde blokeyi değerlendirdi.. satarkan ne yapacak bilmiyorum, satarken göreceğim.
    Fon alırken repo yapıyorlar genelde. Satarken bir şey yapmıyorlar. Valör satarken sıkıntı olur.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

5.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Nemalandirma aldığınız kuruma göre değişiyor ama ben okt için emir verdim garantiden, garanti para piyasası fonunda 1 gün Nemalandirma yapıyor.
    İşbank %8''den repo yaparak değerlendiriyor. Yani İşbank'tan T+1 fon alırsak bir gün için fark yaklaşık %14 oluyor. Satışta da nemalanma olmayacak büyük bir ihtimalle oradan da getiri kaybı olacak.

6. TI1 ben mi yanlış hesapladım acaba 19.75 gözüküyor.

7. baya düşmüş 1 2 gün daha bakalım
    bu şekilde düşük olursa ben vedalaşırım

8. Var mı anl paylaşabilecek? Qnb 21.70

Sayfa 147/195 İlkİlk ... 4797137145146147148149157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •